INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#346 Post autor: Adam » pt lip 06, 2018 13:50 pm

to będzie nie do przejścia jak Alien 3 :) zresztą, odizolowany score w idealnej jakości był na DVD od dekady i po necie krąży, więc można sie przekonać :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#347 Post autor: Michał Turkowski » pt lip 06, 2018 15:28 pm

Ewentualne wydanie "Mumii" to też dobry znak, że ruszyło się wreszcie coś z projektami Universalu - i MV z La-Li jak i Feigelson i Fake z Intrady pisali o tym że ostatnie kilka lat to był spory zastój z wydaniami od Universalu, z tego też powodu wiele wydań było prawdopodobnie "na oczekiwaniu" i może wreszcie zaczną stopniowo się pojawiać jak np. długo już spóźniony "Conan the Destroyer".

Choć osobiście ja bardziej czekam na "Dark Crystal" Trevora Jonesa, też z wytwórni Universal.
Gdy zapytałem o ten score na forum FSM, MV odpisał mi że "to nie od nas", więc pewnie wyda to Intrada. Byłoby fajnie, choć to też bardzo ciężki score w wersji kompletnej - ale jak dodadzą do wydania albumowy program, zawierający 13 utworów składających się na pasjonujące, 40 minutowe słuchowisko - będzie super.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#348 Post autor: Jedi-Master » pt lip 06, 2018 16:41 pm

Dawać Conan the Destroyer :!: :!: :!:

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#349 Post autor: Jedi-Master » pt lip 06, 2018 20:53 pm

Przesłuchałem ten odizolowany score Mumii i jak tak będzie wyglądał expand, a pewnie tak będzie to wolę moją podstawkę :D

lukasz22
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2018 23:04 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#350 Post autor: lukasz22 » sob lip 07, 2018 02:45 am

Michał Turkowski pisze:
pt lip 06, 2018 15:28 pm
Ewentualne wydanie "Mumii" to też dobry znak, że ruszyło się wreszcie coś z projektami Universalu - i MV z La-Li jak i Feigelson i Fake z Intrady pisali o tym że ostatnie kilka lat to był spory zastój z wydaniami od Universalu, z tego też powodu wiele wydań było prawdopodobnie "na oczekiwaniu" i może wreszcie zaczną stopniowo się pojawiać jak np. długo już spóźniony "Conan the Destroyer".

Choć osobiście ja bardziej czekam na "Dark Crystal" Trevora Jonesa, też z wytwórni Universal.
Gdy zapytałem o ten score na forum FSM, MV odpisał mi że "to nie od nas", więc pewnie wyda to Intrada. Byłoby fajnie, choć to też bardzo ciężki score w wersji kompletnej - ale jak dodadzą do wydania albumowy program, zawierający 13 utworów składających się na pasjonujące, 40 minutowe słuchowisko - będzie super.

Conan the Destroyer to fajny score i na pewno w wersji kompletnej byłby jeszcze lepszy, jednak jeśli posiadasz album Dark Crystal i mówisz, że może się go ciężko słuchać w kompletnej wersji to tak naprawdę NIE czekasz na niego. Można wywnioskować, że czekasz na zremasterowany 40-minutowy album Dark Crystal, a nie complete score, a to różnica i trochę dziwny tok myślenia, bo kto kupuje 2CD głównie dla drugiego krążka z albumem? Chyba tylko dla dźwięku, a to tylko topienie kasy i bezsens moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#351 Post autor: Michał Turkowski » sob lip 07, 2018 09:17 am

lukasz22 pisze:
sob lip 07, 2018 02:45 am
jednak jeśli posiadasz album Dark Crystal i mówisz, że może się go ciężko słuchać w kompletnej wersji to tak naprawdę NIE czekasz na niego. Można wywnioskować, że czekasz na zremasterowany 40-minutowy album Dark Crystal, a nie complete score, a to różnica i trochę dziwny tok myślenia, bo kto kupuje 2CD głównie dla drugiego krążka z albumem? Chyba tylko dla dźwięku, a to tylko topienie kasy i bezsens moim zdaniem.
Dlaczego próbujesz mi wmawiać że na coś nie czekam, skoro wyraźnie napisałem że czekam?

Co ma do tego fakt że pełen "Dark Crystal" jest ciężki w słuchaniu? Muzyka Jonesa jest bardzo atmosferyczna i pomiędzy fenomenalnymi rozwinięciami tematycznymi i inspirującymi, pomysłowymi utworami, jest też dużo dusznej, ilustracyjnej muzyki, która spowalnia partyturę.

Właśnie dlatego oryginalny album (którego nie posiadam) jest na wagę złota na ewentualnej edycji 2cd. Po pierwsze, nie licząc nadchodzącego wydania 2cd, jest on dziś już nie do kupienia (prócz pojawiających się od czasu do czasu wznowień na LP - w takich momentach żałuję że nie mam gramofonu, bo wydania wyglądają pięknie, zresztą zobacz: http://www.twoheadeddog.com/trevor-jone ... edition-lp/), po drugie z pewnością zabrzmi on lepiej po remasteringu, po trzecie jest ciekawą alternatywą dla "pełnego" programu.

Inna sprawa że sam kompozytor Trevor Jones, osobiście opracował to wydanie, zaplanował je jako swoją własną wypowiedź na temat tej muzyki, więc sam fakt że kompozytor przygotowuje swoją "wizję", swojej partytury z nastawieniem na odsłuch poza ekranem jest unikatowy w przypadku tak kultowych pozycji. Dodatkowo na albumie są też fenomenalne wersje "koncertowe", których nie ma w filmie, tak jak np. otwierający album "Overture", którego w takiej jednolitej, fantastycznej wersji nie ma w obrazie.

Kompletna wersja muzyki to też oczywiście świetna rzecz, choć jak wspomniałem, przez wzgląd na specyfikę, nie będzie to lekki odsłuch - tym samym wydanie 2cd, łączące zrzut muzyki prosto z filmu połączony z przygotowaną przez Jonesa selekcją albumowych high-lightów będzie idealne i definitywne. Oby tylko "complete score", brzmiał lepiej niż na wydaniu Numenorean Music.

lukasz22
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2018 23:04 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#352 Post autor: lukasz22 » sob lip 07, 2018 21:28 pm

Michał Turkowski pisze:
sob lip 07, 2018 09:17 am
lukasz22 pisze:
sob lip 07, 2018 02:45 am
jednak jeśli posiadasz album Dark Crystal i mówisz, że może się go ciężko słuchać w kompletnej wersji to tak naprawdę NIE czekasz na niego. Można wywnioskować, że czekasz na zremasterowany 40-minutowy album Dark Crystal, a nie complete score, a to różnica i trochę dziwny tok myślenia, bo kto kupuje 2CD głównie dla drugiego krążka z albumem? Chyba tylko dla dźwięku, a to tylko topienie kasy i bezsens moim zdaniem.
Dlaczego próbujesz mi wmawiać że na coś nie czekam, skoro wyraźnie napisałem że czekam?

Co ma do tego fakt że pełen "Dark Crystal" jest ciężki w słuchaniu? Muzyka Jonesa jest bardzo atmosferyczna i pomiędzy fenomenalnymi rozwinięciami tematycznymi i inspirującymi, pomysłowymi utworami, jest też dużo dusznej, ilustracyjnej muzyki, która spowalnia partyturę.

Właśnie dlatego oryginalny album (którego nie posiadam) jest na wagę złota na ewentualnej edycji 2cd. Po pierwsze, nie licząc nadchodzącego wydania 2cd, jest on dziś już nie do kupienia (prócz pojawiających się od czasu do czasu wznowień na LP - w takich momentach żałuję że nie mam gramofonu, bo wydania wyglądają pięknie, zresztą zobacz: http://www.twoheadeddog.com/trevor-jone ... edition-lp/), po drugie z pewnością zabrzmi on lepiej po remasteringu, po trzecie jest ciekawą alternatywą dla "pełnego" programu.

Inna sprawa że sam kompozytor Trevor Jones, osobiście opracował to wydanie, zaplanował je jako swoją własną wypowiedź na temat tej muzyki, więc sam fakt że kompozytor przygotowuje swoją "wizję", swojej partytury z nastawieniem na odsłuch poza ekranem jest unikatowy w przypadku tak kultowych pozycji. Dodatkowo na albumie są też fenomenalne wersje "koncertowe", których nie ma w filmie, tak jak np. otwierający album "Overture", którego w takiej jednolitej, fantastycznej wersji nie ma w obrazie.

Kompletna wersja muzyki to też oczywiście świetna rzecz, choć jak wspomniałem, przez wzgląd na specyfikę, nie będzie to lekki odsłuch - tym samym wydanie 2cd, łączące zrzut muzyki prosto z filmu połączony z przygotowaną przez Jonesa selekcją albumowych high-lightów będzie idealne i definitywne. Oby tylko "complete score", brzmiał lepiej niż na wydaniu Numenorean Music.


A gdzie napisałem, że próbuję ci coś wmawiać? Nic takiego nie napisałem. Na dodatek napisałem, że '' jeśli posiadasz album'' - a to zmienia dużo gdyż nie wiedziałem czy go posiadasz czy nie, więc czytaj uważniej. Poza tym sam właśnie napisałeś w drugim poście, że jest trochę dusznej ilustracyjnej muzy spowalniającej całość, a na dodatek widać, że po prostu wolisz bardziej słuchalność poza ekranem, niż to co jest na ekranie (w sensie muzyki) - nawet kosztem tego iż dany score nie jest kompletny to jeśli album ma wszystkie highlighty to to ci wystarcza i szanuję to jak najbardziej. Ja jednak stawiam bardziej na kompletność (nawet jeśli może nużyć w niektórych miejscach) niż jeśli miałbym słuchać jakiejś innej wizji kompozytora przyszykowanej na album bo to jednak nie to samo, trochę inne aranżacje, często i wersje utworów. Słuchamy w końcu muzyki filmowej a nie albumowej i gdyby nie było danego filmu to nie miałbyś także tego albumu. Ale nie martw się, nie próbuję do niczego cię przekonać, po prostu wyraziłem swoje zdanie, to tyle. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#353 Post autor: Ghostek » wt lip 10, 2018 09:20 am

No to poczekamy jeszcze tydzień. Fake napisał, że przekłada zapowiedź o tydzień, bo nie mają towaru jeszcze. Chyba uczy się od chłopaków z LaLi. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#354 Post autor: Adam » wt lip 10, 2018 09:23 am

no jak do nas przesyłki idą z USA miesiąc, to do USA z Bułgarii też muszą tyle iść :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#355 Post autor: galljaronim » śr lip 11, 2018 11:42 am

Ferguson napisał na Intradzie, że już w poniedziałek ogłoszą 2 wielkie tytuły. Sprzedaż ruszy we wtorek, czyli jednak wcześniej niż było planowane. Coś czuję, że będą dwie Mumie. Zastanawiam się czy to opóźnienie to nie celowy zabieg marketingowy, żeby dwa epickie scory zacząć sprzedawać razem.
Jeżeli przewidywania się potwierdzą, to biedna Lala[emoji5]

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#356 Post autor: Ghostek » śr lip 11, 2018 13:28 pm

Choć oczywiście każdy by sobie tego życzył, to jednak marketingowo byłaby to lipa po całości.
Przykład?
Leci pierwsza Mumia i promo -15% na inne płyty Goldsmitha. Ludzie zamawiają i domawiają braki przy okazji.
Pół roku później Mumia 2 i promo na pierwszę Mumię + inne ścieżki Alana - Zamawia to samo grono miłośników ścieżek do Mumii + segment, który namyślił się po czasie.
Sprzedawanie tego w kupie po prostu mniej się opłaca.
Po co by dzielili Kosmosy Silvestriego na volumeny?
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#357 Post autor: Michał Turkowski » śr lip 11, 2018 13:32 pm

galljaronim pisze: Ferguson napisał na Intradzie, że już w poniedziałek ogłoszą 2 wielkie tytuły. Sprzedaż ruszy we wtorek, czyli jednak wcześniej niż było planowane. Coś czuję, że będą dwie Mumie. Zastanawiam się czy to opóźnienie to nie celowy zabieg marketingowy, żeby dwa epickie scory zacząć sprzedawać razem.
Jeżeli przewidywania się potwierdzą, to biedna Lala[emoji5]
Jakoś mi nie pasuje żeby "Powrót Mumii" to był szczególnie "much-desired title" jak to pisze Doug Fake :wink:

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#358 Post autor: Michal » czw lip 12, 2018 06:48 am

Jakoś mi nie pasuje żeby "Powrót Mumii" to był szczególnie "much-desired title" jak to pisze Doug Fake :wink
I wszystko jasne :D ..Roger nie pozostawił wątpliwości 8) 8)
Also coming 7/17, a 2-CD set from an early 00s action/adventure/thriller/horror/comedy...frankly I'm not exactly sure how to classify the film but it was overly frenetic. Not like the more fun earlier one. Massive epic score though and finally due its expansion, especially since nothing from the last part of the movie made it to the album.
Yes yes !!! 8) :D

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#359 Post autor: Michał Turkowski » czw lip 12, 2018 08:36 am

Also coming 7/17, a 2-CD set from an early 00s action/adventure/thriller/horror/comedy...frankly I'm not exactly sure how to classify the film but it was overly frenetic. Not like the more fun earlier one. Massive epic score though and finally due its expansion, especially since nothing from the last part of the movie made it to the album.
Czyli jednak będzie "Powrót Mumii" :) Z pewnością complete sequela od Alan Silvestri to ciekawsza rzecz niż complete wersji Goldsmitha - poczekamy, zobaczymy :)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#360 Post autor: Jedi-Master » czw lip 12, 2018 09:56 am

Słucham własnie Mumii Alana bootlega 2CD jestem w połowie i powiem tak, jak tak będzie wyglądać expand to biorę obowiązkowo, mam podstawkę i ją też sobie zostawię ze względu na jakość tłoczenia,w końcu będzie End Credits. Jak to oczywiście będzie to, jeżeli to Alan biorę bo Jerry i jego Mumia z całym szacunkiem do Mistrza w postaci booltlega którego słuchałem w połowie materiału jak to niektórzy pisali ma dużo mało absorbującego underscoru, choć klimatycznego, ale podstawka mistrzowsko przygotowana przez Goldsmitha. W pojedynku na score z mumii w expandzie wygrywa Alan Silvestri.

ODPOWIEDZ