INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#61 Post autor: Michał Turkowski » czw sie 04, 2016 16:56 pm

Ale może rzeczywiście udało im się dokopać do lepszych źródeł i będzie konkretne kolekcjonerskie wydanie.

W wydaniu Silvy część utworów brzmi słabiej (tych dodatkowych) o czym nawet w booklecie wspominają.

Więc może jest szansa że Intrada zrobi to lepiej. Zobaczymy :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#62 Post autor: Adam » czw sie 04, 2016 16:57 pm

Ghostek pisze:Jeżeli Rambo 2 to faktycznie skok na kasę robią. 2CD to jak nic 30$ w plecy (albo i więcej, bo 1CD teraz u nich 22$ stoją). A dla tych, którzy mają wydanie Silvy, te kilka minut to spływa jak woda po klozecie. :P
to samo z jedynką przecież.. zakup bezsensu chyba że ktoś jest zbieraczem i musi mieć wszysctko, aldo diehardem Jerryego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#63 Post autor: Ghostek » czw sie 04, 2016 16:59 pm

Adam pisze: to samo z jedynką przecież.. zakup bezsensu chyba że ktoś jest zbieraczem i musi mieć wszysctko, aldo diehardem Jerryego.
Bez sensu jak się posiadało wcześniejsze wydanie Varese. Akurat nie miałem, był deficyt, a na Intradzie poleciała promocja -30% to zgarnąłem razem z R3. Na ten czas i możliwości zakup był dobry, choć Cd2 z Rambo dalej nie tykałem. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#64 Post autor: Tomek » czw sie 04, 2016 23:33 pm

Mam Silvę, ale czy spłynie po mnie nowe wydanie to nie jestem pewien :mrgreen: Wydanie poprzednie liczy sobie godzinę, ile może być jeszcze, z 10 minut nie wydanej muzyki?
Szkoda, że te warunki/deale wydawania tych tytułów nakazują im zamieszczanie na drugiej płycie oryginalnych albumów, co niepotrzebnie robi z tego takie babole i oczywiście podraża znacząco sprawę.

A First Blood z Intrady to wspaniałe wydanie. Choćby dlatego, że jego odbiór (film score) jest trochę inny od tego, co wcześniej na albumy przygotowywał Goldsmith. Dodatkowo książeczka i arcyciekawe teksty Fake'a.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#65 Post autor: Adam » pt sie 05, 2016 08:47 am

o ile jesli ktoś posiadał jedynkę w wersji varese uważałem i uważam za zbędne posiadanie wersji 2cd (jestem tego przykładem bo mam tylko varese i mieć 2cd nie będę), to jesli ktoś ma dwójkę rozszerzoną z silvy, to pakować się w nowe 2cd jest już totalnie zbędne (casus 90% wydań Williamsa które LaLa zrobiła na 2CD).

no ale co kto lubi, niech każdy wydaje grubą kasę jak chce :) przy obecnych kursach i cenach przesyłek kupno albumu 2cd to jest dla mnie ostateczność. po prostu za cenę mogę mieć 2 albo 3 regularne wydania chocby z Lakeshore.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#66 Post autor: Pawel P. » pn sie 08, 2016 16:44 pm

Tak swoją drogą, nie wiem, czy zwróciliście uwagę - ja to dopiero ostatnio - że kupując Intradę na przykład w opcji 2-7 cd w przesyłce, liczą się wydawnictwa, a nie CD - czyli można nawet kupić 7 płyt podwójnych i dalej zapłacić 23 dolce za wysyłkę. To całkiem nieźle się kalkuluje, zwłaszcza w przypadku łączenia zamówień z jedną czy dwiema osobami. No i cła nie ma, bo na paczce wpisują i tak 20$ :)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#67 Post autor: Ghostek » pn sie 08, 2016 18:27 pm

Tak, było w innym temacie ;)

Swoją drogą Varese też wpisuje to, co sobie klient zażyczy. Ostatnia paczka warta 70$ + wysyłka miała proszone przeze mnie 20$ ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#68 Post autor: Tomek » pn sie 08, 2016 19:18 pm

Trudno wyrokować, czy to jakieś niedopatrzenie Intrady w ich warunkach sprzedaży/wysyłkowych, a jeżeli nawet, to dobry biznes na tym chyba robią, biorąc pod uwagę, że w tej chwili wytwórnie kolekcjonerskie większy obrót mają z resztą świata niż na rynku rodzimym.

A to "niedopatrzenie" jest już od paru wysyłek w życie wprowadzane choćby przez dwóch Tomków ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#69 Post autor: Ghostek » pn sie 08, 2016 19:44 pm

To jest celowa polityka. I powiem szczerze, że oni na tym zarabiają więcej aniżeli tracą. Szkoda, że inne wytwórnie tego nie widzą.
Bo jak ktoś regularnie kupuje jakiś towar, choćby nawet raz w miesiącu, to niech wrzuci do koszyka nawet 2 płyty po 2cd. Wagowo i kosztowo wychodzi o wiele mniej aniżeli 20$, a przecież w.g cennika trzeba płacić 23.
To jest naprawdę opłacalne dla konsumenta i stratne dla Intrady tylko wtedy, gdy się bierze faktycznie te 7 albumów w wielopłytach. Ale ile jest takich zamówień?? Jaki to procent??

Inna sprawa, że nie jest tak do końca wesoło z tymi ilościami dysków w ramach albumu. Bodajże kilka dni temu chciałem sobie sprawdzić, jak się automat zachowa, gdy do koszyka dodam Star Treka: TMP 3CD od LaLi. No i wyszło mi że koszt dostawy to 23$. System policzył sobie gabaryt płyty, która z racji że jest w podwójnym jewelu zajmuje tyle miejsca do 2 albumy zwykłe. I ktoś, kto np brałby tylko ten album dałby Intradzie co najmniej 5$ w prezencie w ramach dostawy. ;)
Sytuacja jest podobna jeżeli do paczki dokładasz sześć innych albumów. Mimo iż w koszyku jest 7 albumów, to koszt dostawy masz 35$. Wielkość paczki tu się liczy.

Poza tym nie wierzę w to, że USPS daje klientom biznesowym takie same ceny za usługi co byle leszczowi, co wysyła raz na rusku rok.

Wniosek? Trzeba sprawdzać pod każdym kątem takie opcje. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#70 Post autor: Bucholc Krok » pn sie 08, 2016 20:09 pm

Ghostek pisze:To jest celowa polityka. I powiem szczerze, że oni na tym zarabiają więcej aniżeli tracą.
Lala zamiast policzyć mi za 2 płyty 21$ + 2,5$ to policzyła 31$. Też niezły interes. ;) Za 3 liczy 41$. Czyli wychodzi, że pierwsza płyta 21$, a kolejne 10$ za każdą.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#71 Post autor: Ghostek » pn sie 08, 2016 20:15 pm

Bo LaLa uprawia największe zdzierstwo na dostawach, które ciężko wytłumaczyć logicznie. Wystarczy np że 1Cd z obszernym bookletem się trafi z 2cd z biedną wkładką (mniejsza ilosć stron bootleta) i mamy podobną gramaturę. Mimo to płacisz więcej za 2cd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#72 Post autor: Bucholc Krok » pn sie 08, 2016 20:21 pm

Lala to nic przy tym złodzieju (przynajmniej tę nadwyżkę mają zwrócić, chociaż póki co ani forsy, ani wysyłki, a pieniądze zainkasowali). Za jednego LP-a płacisz ok. 22$, ale za 2 ok. 34$. Jeszcze w zeszłym tygodniu liczyli ok. 56$ za 2 płyty i wtedy opłaciło się brać osobno. Tzn. opłaciło jeśli kogoś przypiliło z zakupem, bo generalnie to nie ma żadnej kalkulacji.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#73 Post autor: Ghostek » pn sie 08, 2016 20:28 pm

LP to nie moja bajka, więc dokładnie nie wiem jak się ceny dostawy mają u poszczególnych wydawców :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#74 Post autor: Ghostek » wt sie 09, 2016 06:35 am

Obrazek

CD 1 Complete Original Soundtrack
01. Carolco Logo (0:19)
02. Main Title (2:16)
03. The Map (0:59)
04. Preparation (1:18)
05. The Jump (3:12)
06. The Snake (1:44)
07. The Pirates (1:30)
08. Stories/Percussion (Overlay) (3:28)
09. The Camp (1:24)
10. Forced Entry (1:02)
11. The Cage (3:59)
12. River Crash (2:22)
13. The Gunboat (1:18)
14. Betrayed (4:20)
15. Bring Him Up (1:17)
16. The Eyes (1:00)
17. Escape From Torture (3:30)
18. Ambush (2:40)
19. Revenge (6:16)
20. Bowed Down (1:06)
21. Pilot Over (1:55)
22. Village Attack/Helicopter Fight (4:54)
23. Pre Lift Off/Home Flight (3:25)
24. Day By Day (2:06)
25. Peace In Our Life (Performed by Frank Stallone) (3:17)
CD 1 Total Time: 61:39

CD 2 Original Soundtrack – 35mm Three-Channel Mixes
01. Carolco Logo (With Slate) (0:34)
02. Main Title (2:16)
03. Preparation (1:18)
04. The Jump (3:21)
05. The Snake (1:54)
06. The Pirates (1:30)
07. Stories/Percussion (Overlay) (3:28)
08. The Camp (1:24)
09. Forced Entry (1:03)
10. The Cage (3:59)
11. River Crash (2:23)
12. The Gunboat (1:17)
13. Betrayed (4:26)
14. Bring Him Up (1:17)
15. The Eyes (1:00)
16. Escape From Torture (3:43)
17. Ambush (2:40)
18. Revenge (6:18)
19. Bowed Down (1:06)
20. Pilot Over (1:57)
21. Village Attack/Helicopter Fight (4:56)
22. Pre Lift Off (0:25)
23. Day By Day (2:08)
Total Time: 54:57

The Extras
(Unused Cues – 35mm Three-Channel Mixes
24. Stories (Trumpet Stripe Only) (3:28)
25. Percussion No. 1 (0:07)
26. Percussion No. 2 (0:06)
27. Ambush (Early Take) (2:48)
28. Revenge (Early Mix) (6:43)

1984 Trailers
– 2" 24-Channel Mixes
29. Rambo Promo No. 1 (Original) (1:05)
30. Rambo Promo No. 2 (Revised) (1:05)

Carolco Demo Cassette
31. The Map (Alternate) (0:59)
32. Helicopter Fight (Alternate) (4:17)
33. End Credits (Original) (3:11)
Total Extras Time: 23:38
CD 2 Total Time: 78:42


2-CD premiere of complete Jerry Goldsmith classic action soundtrack for second Rambo film! Lengthy search for complete elements begun in 1988 when Intrada acquired rights to initial First Blood score (and Rambo III soon after) finally comes to an end with this newly restored release of everything Goldsmith recorded for the blockbuster film! Hear for the first time on CD, from newly-located three channel stereo session mixes, the brief but important “Pre Lift Off” music for the dramatic scene of Rambo revving up his helicopter rotors after having just downed his Russian opponent. Enjoy also the CD premiere of the short fortissimo burst of percussion heard at the conclusion of “Stories” as the scene cuts to the military command center. Two additional unused percussion outtakes also appear as extras on CD 2. The entire score appears on CD 1, in the best audio to date, presented mostly from PCM 1610 format digital mixes as well as the three-channel elements, including for the first time Goldsmith’s written assembly for “Village Attack/Helicopter Fight”, always intended as one piece as it appears in the film. CD 1 also includes the “Carolco Logo” which was written for the film and later became their signature. Fun extra on CD 2: Their logo with the session slate attached, drawn from the three-channel masters, indicating it was ironically recorded in two takes just prior to recording the long-missing “Pre Lift Off” cue. Still more extras from the three-channel elements include an early unused take of “Ambush” plus an early mix of “Revenge”. Newly-located as well were the 2” 24-track masters for the 1984 trailer sessions held nearly a year before the film opened, engineered by Bruce Botnick. These allowed us to offer both a brand new mix in superior audio of the trailer first appearing on our 2-CD First Blood release plus an alternate unused trailer, scored for large orchestra without electronics. One other three-channel extra appears simply because of its unique attractiveness: the “trumpet stripe only” take of “Stories” with the three players isolated on their own channel, made during the 1985 mixing session in London and affording the listener a chance to hear a three-part harmonized version of the Rambo theme in a pure, most haunting fashion. It was our goal to offer virtually everything we located after the nearly three decades of searching, so CD 2 also includes most of the score from the never-before used 35mm three-channel stereo masters, which offer a slightly different audio experience. Finally, an extraordinary extra can be found on CD 2 (along with yet 2 more unused alternates): For the film, Goldsmith actually wrote an orchestral “End Credits”, melding the Rambo 2 theme with a rousing all-new idea composed solely for these credits. The cue climaxes in an incredible, major-key moment of splendor unlike anything else in the entire Rambo trilogy. Interestingly, according to numerous individuals associated with those original sessions, this stirring finale was immediately discarded (a song wraps the closing credits instead) and dubbed onto a low-fidelity cassette at the time for the producers. Apparently no other masters were ever vaulted. Happily that solitary cassette survived the ages and made it from Carolco’s vaults in 1985 to this present 2-CD premiere. In any audio quality, this end title is a stunning treat to hear! Sylvester Stallone created one of cinema’s most iconic action characters of all time in this dynamite George Cosmatos Vietnam POW rescue film. Richard Crenna, Charles Napier, Steven Berkoff and Martin Kove sign on as well. Rambo: First Blood Part II comes home at last! Jerry Goldsmith conducts the National Philharmonic Orchestra. 2-CD set available in the Intrada INT series!


No i tak jak można było się spodziewać górę trochę podciągnięto, ale szumy i różnice w barwie jak były tak i są, co pokazują sample...


Btw... Reakcja na "kultowe" End Credits:

Obrazek

Rambo Promo zjada ten track na śniadanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#75 Post autor: Adam » wt sie 09, 2016 08:35 am

Turek, zwracam honor :) Tak szy siak, ja tylko za darmo bym to wziął :P Ghosti, dobry mem 8) :mrgreen:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ