Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#16 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 03, 2015 15:52 pm

Tutaj też jest Conan jakby co ;)

Obrazek

I tutaj też ;)

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#17 Post autor: Adam » pt lip 03, 2015 15:54 pm

Wawrzek oftop alert :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#18 Post autor: Michał Turkowski » pt lip 03, 2015 15:57 pm

Proszę uprzejmie moderatorów o wykasowanie tego śmiecącego offtopa, który nic tu nie wnosi.

Milionowy raz pojawia się z dupska temat jakichś Praskich składanek, Dody, garnków, czy jakichś gównianych okładek.

Już nawet w dziale płytowym nie ma co tematu zakładać bo niektórzy zaraz burdel z tego robią. Szkoda słów.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#19 Post autor: Adam » pt lip 03, 2015 16:01 pm

O, sorry, rozumiem, że jakby było "Organista Kościoła Mariackiego Transcribed Conan For Organ" i wydawałby to Naxos, to też też must have i zakładanie tematu? ;-) Nikt tu nie zrobił oftopa poza Wawrzkiem :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#20 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 03, 2015 17:37 pm

A zdajesz sobie sprawę, akurat jak dobre dla promocji gatunku jest to, że wydaje to Naxos? Że to jeden z najbardziej prestiżowych wydawców muzyki klasycznej?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#21 Post autor: Adam » pt lip 03, 2015 17:44 pm

no i ? :lol: Sony Classical to bodaj Top5 najbardziej renomowanych firm fonograficznych a jakoś wydaje gówna Djawadiego czy innych, i niby to ma być wyznacznik? :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#22 Post autor: Koper » pt lip 03, 2015 17:48 pm

Mefisto pisze:
Wawrzyniec pisze:moim zdaniem Hans Zimmer zrobił dużo do spopularyzowania tego instrumentu
:lol:
padłem

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teraz wstałem ale chyba znowu padnę :mrgreen:

a jak tak leżałem to się zastanawiałem, kiedy Hans tak popularyzował ten instrument. W XVIw.? Wcześniej? Później? :D
Adam pisze:no i ? :lol: Sony Classical to bodaj Top5 najbardziej renomowanych firm fonograficznych a jakoś wydaje gówna Djawadiego czy innych, i niby to ma być wyznacznik? :roll:
Ale Sony Classical nic Djawadiemu nie wydało.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#23 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 03, 2015 17:49 pm

Tylko że Naxos nigdy nie celował w muzyce filmowej nowszej niż Golden Age, jeśli w ogóle cokolwiek wydawał. Pod względem prestiżu wśród fanów muzyki poważnej, Naxos jest wyżej niż Sony Classical, czy nawet Decca. To bardziej Deutsche Grammophon.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#24 Post autor: Adam » pt lip 03, 2015 17:49 pm

wcale :mrgreen: Red Dawn i Pacific Rim to co?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#25 Post autor: Koper » pt lip 03, 2015 17:59 pm

W pierwszym przypadku nie było to Classical a w drugim to faktycznie ale wespół z WaterTower Music.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#26 Post autor: Adam » pt lip 03, 2015 18:03 pm

WaterTower wydawało na USA, Sony na EU :P zresztą nie ma to znaczenia, to był tylko przykład że to że renomowana wytwórnia coś wydaje nic nie znaczy o jakości tegoż, wbrew temu co Paweł napisał.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#27 Post autor: Koper » pt lip 03, 2015 18:12 pm

Tja, ale Sony to nie Naxos, tudzież odwrotnie. Sony wydaje miliony rzeczy i sobie może podpiąć Djawadiego pod odnogę Classic, jak tak ktoś umyśli. Naxos to jednak trochę inna bajka.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#28 Post autor: Tomek » pt lip 03, 2015 20:21 pm

Adam pisze:Czyżby? od zawsze jestem zdecydowanym przeciwnikiem podrabiania scorów czy żerowania na popularności danej franczyzy lub scoru. Nie pamiętasz choćby z jakim "szacunkiem" (na który starannie zapracowali) odnosiłem się do tych parszywych składanek Prażan imitujących nieudolnie Bondowską muzykę? Lub do innych, na których ich wykony odbiegały szeroko w przeciwną stronę od oryginałów? (a jeszcze dekadę temu temu takich budżetowych rzeczy wydawali z 2/3 - na szczęście w ostatnich latach przystopowali o 99% przerzucając fundusze na robienie re-reców a nie marnych składanek).. Co do Barryego i Arnolda to samo - wielokrotnie pisałem i mówiłem, za co ich nie cenię, czego nie cenię. Barryego mam wszystko co chciałem mieć z tego co wydano kiedykolwiek oficjalnie - jest tego 25 płyt - więc jak łatwo policzyć mniej niż połowa dyskografii. Arnolda to samo - mam wszystko co chciałem, i też jest tego mniej niż połowa.
Mi nie chodzi o to co masz czy nie masz, co kupisz a co nie, bo to Twoja prywatna sprawa i kompletnie mnie nie obchodzi czy wydajesz 1000 zł na muzykę w miesiącu czy 10. Chodziło mi o samą reakcję. Wtedy zazwyczaj są orgazmy, memy, zwały, zawały, wzywanie Boga itp.
Adam pisze:Po prostu, prawda jest taka, że Turek zobaczy okładkę z napisem Conan i jak sam napisał - must have bo Conan. To podejście jest krzywdzące dla rynku, bo takie płyty, rodem z koszy supermarketowych za 4 zł (a tyle nie kosztują o ironio) psują rynek bo napędzają przemysł produkowania i wciskania ludziom takich rzeczy. A potem mamy zalew badziewia w marketach i ktoś po przykładowych FMFie zaciekawiony muzyką filmową której nie zna kompletnie, kupuje takie coś, i się zraża tym co usłyszał.. Anioł Gabriel by się zraził a co dopiero szarak nie siedzący w ogóle w filmówce..
Ale co to w ogóle za dziwaczny ciąg przyczynowo-skutkowy :). Od Turka po "krzywdzenie" rynku. Różne są koleje losów fana muzyki filmowej. Żaden z nas nie zaczynał od razu od jedynych i słusznych, wypasionych pozycji kolekcjonerskich, białych kruków i innych prestiżowo-pretensjonalnych tytułów ważnych dla historii gatunku. Ludzi nie stać na 200 złotowe ściąganie tytułów zza oceanu, nikogo poza jakimś totalnym odsetkiem (czyli nami) one nawet nie interesują. Z drugiej strony, szansa że ktoś kupi muzykę z Conana w wersji na organy i to jeszcze z wytwórni Naxos, jeżeli dajmy na to, szuka soundtracka jest znikoma. Ludzie nie są aż takimi idiotami - jeżeli czegoś szukają. Zabawne jest też w ogóle pojęcie psucia rynku :) Przecież ten rynek to totalna nisza. Wystarczy pójść do empiku i z żenadą zobaczyć jaka jest propozycja tak niby ważnego fizycznego sklepu dla naszego gatunku. Ten rynek istnieje tylko w sieci i tak jest maciupeńki. Nowe wydanie Conana nikogo nie zbawi i nikomu nie zaszkodzi. Plus będzie taki, że np. Turek je kupi ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#29 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 03, 2015 20:30 pm

A poza tym, mówię to po raz enty i nawet Koper mi przyznał rację.

Ta płyta NIE CELUJE w naszą niszę i nie psuje NASZEGO rynku. Profil tej akurat wytwórni idzie w kierunku koneserów muzyki KLASYCZNEJ, nie FILMOWEJ. Naxos, jeśli w ogóle wydawał filmówkę, to tylko jakieś oficjalne suity albo niefilmowe dzieła kompozytorów takich jak Korngold czy Rozsa. Sony Classical, z wyjątkiem swoich gwiazd i gwiazdeczek (vide Joshua Bell, na kontrakcie), idzie szerzej. Naxos nie.

Mefisto

Re: Poledouris- Conan the Barbarian - Transcribed for organ - NAXOS

#30 Post autor: Mefisto » pt lip 03, 2015 20:30 pm

Tomek pisze:Żaden z nas nie zaczynał od razu od jedynych i słusznych, wypasionych pozycji kolekcjonerskich, białych kruków i innych prestiżowo-pretensjonalnych tytułów ważnych dla historii gatunku.
Pójdę dalej i napiszę nawet, że większość z nas dalej zbyt wielu takowych nie posiada :P

ODPOWIEDZ