JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#1 Post autor: Adam » wt cze 09, 2015 19:40 pm

Ten cudowny score, jeden z moich ulubionych ever w filmówce, wreszcie doczekał się wydania, na jakie zasługiwał, dłuższy o prawie 200% 8) I te bonusy :shock: - mega rzadka ciekawostka u Barryego..

Dla niezaznajomionych - w dotychczasowych wydaniu MCA z piosenkami, była świetna suita ze scorem, aż 25-cio minutowa, w jednym traku, który można posłuchać np tu - https://www.youtube.com/watch?v=cDSbApXeyTg

Obrazek

Obrazek

Treat for fans of dreamy John Barry soundtracks! Expanded release of beautiful score for Adrian Lyne romantic drama Indecent Proposal, starring Robert Redford, Demi Moore, Woody Harrelson makes wonderful premiere. 1993 album offered numerous songs heard in film plus 26-minute medley of score highlights in one single track. New Intrada score-only CD features 74 minutes of rich, sumptuous Barry. Movie chronicles intriguing offer by Redford of one million dollars for single night with Moore, wife of Harrelson. Young happily-married couple see it as opportunity to build their dream house but story soon ventures much deeper. Love, jealousy, heartbreak all play roles. John Barry underlines all in signature 90's "nostalgia" style. Main theme is gorgeous albeit sad-tinged melody for piano, strings. Harmonies both major, minor play important role throughout. Two additional secondary themes further enrich haunting, sensual score. Romantic film scoring with hint of sadness became hallmark of Barry's final decade of composing. Indecent Proposal remains one of his most beautiful efforts! MCA label album was produced by Barry, using assortment of takes both from film soundtrack plus specially recorded for his album. All versions appear here plus many previously unreleased cues, score revisions, alternates, drawn from his March 1993 sessions held at Sony Pictures Scoring Stage with Dennis Sands, Shawn Murphy as engineers. Entire CD presented from two-track stereo session mixes courtesy Universal Music Group & Paramount Pictures. Project supervised by Lukas Kendall, handsome graphic design by Joe Sikoryak. John Barry conducts. Intrada Special Collection CD available while quantity and supplies remain!

01. Main Title (3:41)
02. Kitchen Floor* (1:54)
03. The Recession (1:09)
04. Drive to Vegas (1:37)
05. Dress Shop (2:29)
06. All Is Lost (1:43)
07. One Million Dollars (0:55)
08. Complimentary Suite (1:06)
09. The Dress (1:39)
10. Can’t Sleep (1:11)
11. Let’s Do It (1:21)
12. The Run to the Heli-Pad (2:04)
13. Helicopter to Yacht (4:28)
14. Lucky Dollar (0:57)
15. Diana Returns* (1:48)
16. Matches (1:57)
17. Last Fight* (1:46)
18. I Need You (1:05)
19. Subway Story and Dance (3:13)
20. Flashback & Photos (1:44)
21. Intoxicated David* (1:27)
22. The Morning After (1:44)
23. SCI-Arc (2:04)
24. The Auction (0:23)
25. Let It Go Free (2:19)
26. Goodbye John (revised) (2:21)
27. Goodbye John (alternate) (2:24)
Total Score Time: 51:41

The Extras
28. Main Title (album version) (2:42)
29. Kitchen Floor (revised) (0:51)
30. Drive to Vegas (album version) (1:34)
31. Dress Shop (album version) (2:08)
32. Helicopter to Yacht (short version) (2:18)
33. I Need You (album version) (1:11)
34. Goodbye John (album version) (2:17)
35. Main Title (piano version) (2:44)
36. Main Title (alternate revised) (3:40)
37. Main Title (alternate) (2:43)
Total Extras Time: 22:35

*Consists of “In All the Right Places” composed by John Barry,
Lisa Stansfield, Ian Devaney and Andy Morris
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#2 Post autor: bartex9 » wt cze 09, 2015 21:39 pm

Czy podstawowa wersja nie wyczerpywała materiału? Słuchałem tego już jakiś czas temu ale mam wrażenie, że w większości to było ciągłe wałkowanie głównego tematu (swoją drogą ślicznego).

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#3 Post autor: Tomek » śr cze 10, 2015 07:17 am

Raczej wydaje mi się, że wyczerpywała. Ale tak czy siak, to świetna suita, piękny, zapadający w pamięć temat główny. Ale wiadomo, że to wydanie skierowane jest raczej do fana Barry'ego ;-) Plus za nie zrobienie z tego sztucznego 2-CD. A można było, bo przecież na pierwotnym albumie była masa piosenek...
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#4 Post autor: muaddib_dw » śr cze 10, 2015 07:54 am

Miałem nagraną na kasecie 25 minutową przepiękną suitę. Pamiętam, że nagrałem ją z audycji muzyka filmowa emitowanej przez radio zachód, jakoś zaraz po premierze filmu w 1993r. To był bardzo dobry rok dla filmówki, zwłaszcza dla mnie :wink: Jest to jedna z moich ulubionych kompozycji Barryego. W planach miałem zakup albumu MCA, teraz wypasione wydanie Intrady trafia na moją wishlist :) Brawo Intrada :!:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#5 Post autor: Adam » śr cze 10, 2015 09:11 am

nic nie wyczerpywała. jest ponad 35 min muzy której nie ma na suicie, do tego połowa klipów już ma fragmenty których w suicie nie ma w ogóle.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JOHN BARRY - INDECENT PROPOSAL (EXPANDED - INTRADA)

#6 Post autor: Pawel P. » sob cze 20, 2015 12:36 pm

Piękna muzyka, ale to przecież John Barry, więc nie dziwota :) Do wzięcia w przyszłości, choć pierwotne wydanie też daje radę, no i jest piosenka Barry'ego, której tu nie ma. Poczekam na promocję, którą powinni w tym roku ogłosić, pewnie na 30% z okazji trzydziestolecia Intrady. :) Mam tam 11 płyt do kupienia...

ODPOWIEDZ