Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#16 Post autor: Tomek » pt maja 15, 2015 00:16 am

Adam jak twierdzi, że tego rodzaju wydanie jest przesadzone, to faktycznie coś musi być na rzeczy ;-)

Czepiacie się Bredzisława. Wyszedł z pałacu po 5 latach, to czego oczekiwaliście :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#17 Post autor: Adam » sob maja 16, 2015 21:49 pm

Znaczy ja nie twierdze ze przesadzone ale pewna niekonsekwencja. Przeciez wiele scorow wydanych jako komplit miało masę muzyki nagranej ponadto na sesjach ktora nie weszła do filmu a jakoś jej nie dawali na 2 czy 3 cd..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#18 Post autor: Althazan » sob maja 16, 2015 22:35 pm

Najprawdopodobniej będzie powtórne tłoczenie płyty nr 1 - z muzyką z trailera. Pomylili się i nie dali oryginalnej muzyki skomponowanej przez Goldsmitha, tylko nagranie McNeely (mimo, że w książeczce piszą o premierze nagrania Goldsmitha)... Wtopka...

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#19 Post autor: Michal » ndz maja 17, 2015 12:53 pm

To prawda , Roger Feigelson wyjaśniał wpadkę na forum FSM.Dobrze że szybko zareagowali :wink: Amerykańscy fani trzymają ręke na pulsie , dzięki temu można spokojnie odłożyć zakupy na czas pojawienia się wersji poprawionej.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#20 Post autor: Ghostek » ndz maja 17, 2015 17:14 pm

Jeżeli zamiast do kosza za 1/3 ceny wystawią mi ten egzemplarz z błędem, to nie będę płakał z tego powodu. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#21 Post autor: Tomek » pn maja 18, 2015 18:38 pm

Adam pisze:Znaczy ja nie twierdze ze przesadzone ale pewna niekonsekwencja. Przeciez wiele scorow wydanych jako komplit miało masę muzyki nagranej ponadto na sesjach ktora nie weszła do filmu a jakoś jej nie dawali na 2 czy 3 cd..
Zastanawiam się czy ktoś się pokusił po prostu o przeczytanie infa do wydania. Tam Fake jasno stwierdza, że tak naprawdę nagrano score dwa razy. W Londynie i Los Angeles (ta wersja w większości weszła do filmu). A są jeszcze wersje albumowe z oryginalnego wydania - specjalnie pomontowane pod tamto wydanko. Ot i cała tajemnica skąd, po co i dlaczego :)
Obrazek

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#22 Post autor: Szczypior » pn maja 18, 2015 22:21 pm

Przesłuchałem Return to Oz i tak jak przypuszczałem oryginalne "symphonic suite" wydanie wyciska z tej muzyki wszystko, jest skrojone idealnie. Właściwie poza tym materiałem, to imho nie ma tam jakichś szczególnie interesujących czy zapadających w pamięć fragmentów do których bym wracał. Podstawka wystarczy mi w zupełności. Na plus wszelkie przeróbki Rag March (to zawsze jest fajne ;)), na minus brzydka wersja tematu głównego z Just a Reflection/End Credits. Mimo to fajnie, że w końcu po 30 latach pojawił się komplit. Jak patrzyłem na ebayu cena oryginalnego wydania spadła z 400 zł do 100. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#23 Post autor: Tomek » wt maja 19, 2015 07:10 am

Szczypior pisze:Przesłuchałem Return to Oz i tak jak przypuszczałem oryginalne "symphonic suite" wydanie wyciska z tej muzyki wszystko, jest skrojone idealnie. Właściwie poza tym materiałem, to imho nie ma tam jakichś szczególnie interesujących czy zapadających w pamięć fragmentów do których bym wracał. Podstawka wystarczy mi w zupełności.
To niestety konsensus, który określa jakieś 85% rozszerzonych wydań (pomijam kwestie czysto kolekcjonerskie/wydawnicze/technikalia dotyczące prezentacji muzyki).
Obrazek

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#24 Post autor: Szczypior » ndz paź 18, 2015 14:00 pm

Marek Łach pisze:No to ja po swojej stronie aktualizuję takie zobowiązanie recenzenckie: ;)
viewtopic.php?f=8&t=1051&p=230485&hilit ... re#p230485
No i kiedy ta recenzja? :P

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#25 Post autor: Gieferg » czw lis 03, 2016 23:45 pm

Althazan pisze:Najprawdopodobniej będzie powtórne tłoczenie płyty nr 1 - z muzyką z trailera. Pomylili się i nie dali oryginalnej muzyki skomponowanej przez Goldsmitha, tylko nagranie McNeely (mimo, że w książeczce piszą o premierze nagrania Goldsmitha)... Wtopka...
Na szczęście mój egzemplarz jest już z tych poprawionych, a nagranie McNeely'ego w tym wypadku w ogóle mi nie podchodziło (za szybkie jest).


btw, macie na tym forum niezły burdel. Jaki sens ma temat o muzyce z dwóch nie związanych ze sobą filmów?
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#26 Post autor: Ghostek » pt lis 04, 2016 08:41 am

Przez wiele lat zakładano tematy pod konkretne "rzuty" wydawnicze Intrady, Varese, La-Li etc. I to jest taki właśnie topic. Teraz mamy osobne tematy zbiorcze do planów wydawniczych poszczególnych wytwórni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Judge Dredd / David Shire - Return to Oz - Intrada 2 CD

#27 Post autor: Adam » pt lis 04, 2016 09:00 am

... które moderatorzy powinni podpiąć tu u góry, czekamy! :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ