Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest ndz lis 19, 2017 06:10 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Redaktor Kaktus
Awatar użytkownika

Adam jak twierdzi, że tego rodzaju wydanie jest przesadzone, to faktycznie coś musi być na rzeczy ;-)

Czepiacie się Bredzisława. Wyszedł z pałacu po 5 latach, to czego oczekiwaliście :mrgreen:

Jan Borysewicz
Awatar użytkownika

Znaczy ja nie twierdze ze przesadzone ale pewna niekonsekwencja. Przeciez wiele scorow wydanych jako komplit miało masę muzyki nagranej ponadto na sesjach ktora nie weszła do filmu a jakoś jej nie dawali na 2 czy 3 cd..

+ Georges Delerue +
Awatar użytkownika

Najprawdopodobniej będzie powtórne tłoczenie płyty nr 1 - z muzyką z trailera. Pomylili się i nie dali oryginalnej muzyki skomponowanej przez Goldsmitha, tylko nagranie McNeely (mimo, że w książeczce piszą o premierze nagrania Goldsmitha)... Wtopka...

Szofer w RCP
Awatar użytkownika

To prawda , Roger Feigelson wyjaśniał wpadkę na forum FSM.Dobrze że szybko zareagowali :wink: Amerykańscy fani trzymają ręke na pulsie , dzięki temu można spokojnie odłożyć zakupy na czas pojawienia się wersji poprawionej.

Hardkorowy Koksu
Awatar użytkownika

Jeżeli zamiast do kosza za 1/3 ceny wystawią mi ten egzemplarz z błędem, to nie będę płakał z tego powodu. :P

Redaktor Kaktus
Awatar użytkownika

Cytuj:
Znaczy ja nie twierdze ze przesadzone ale pewna niekonsekwencja. Przeciez wiele scorow wydanych jako komplit miało masę muzyki nagranej ponadto na sesjach ktora nie weszła do filmu a jakoś jej nie dawali na 2 czy 3 cd..
Zastanawiam się czy ktoś się pokusił po prostu o przeczytanie infa do wydania. Tam Fake jasno stwierdza, że tak naprawdę nagrano score dwa razy. W Londynie i Los Angeles (ta wersja w większości weszła do filmu). A są jeszcze wersje albumowe z oryginalnego wydania - specjalnie pomontowane pod tamto wydanko. Ot i cała tajemnica skąd, po co i dlaczego :)

George Lucas

Przesłuchałem Return to Oz i tak jak przypuszczałem oryginalne "symphonic suite" wydanie wyciska z tej muzyki wszystko, jest skrojone idealnie. Właściwie poza tym materiałem, to imho nie ma tam jakichś szczególnie interesujących czy zapadających w pamięć fragmentów do których bym wracał. Podstawka wystarczy mi w zupełności. Na plus wszelkie przeróbki Rag March (to zawsze jest fajne ;)), na minus brzydka wersja tematu głównego z Just a Reflection/End Credits. Mimo to fajnie, że w końcu po 30 latach pojawił się komplit. Jak patrzyłem na ebayu cena oryginalnego wydania spadła z 400 zł do 100. :D

Redaktor Kaktus
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przesłuchałem Return to Oz i tak jak przypuszczałem oryginalne "symphonic suite" wydanie wyciska z tej muzyki wszystko, jest skrojone idealnie. Właściwie poza tym materiałem, to imho nie ma tam jakichś szczególnie interesujących czy zapadających w pamięć fragmentów do których bym wracał. Podstawka wystarczy mi w zupełności.
To niestety konsensus, który określa jakieś 85% rozszerzonych wydań (pomijam kwestie czysto kolekcjonerskie/wydawnicze/technikalia dotyczące prezentacji muzyki).

George Lucas

Cytuj:
No to ja po swojej stronie aktualizuję takie zobowiązanie recenzenckie: ;)
viewtopic.php?f=8&t=1051&p=230485&hilit ... re#p230485
No i kiedy ta recenzja? :P

Szofer w RCP
Awatar użytkownika

Cytuj:
Najprawdopodobniej będzie powtórne tłoczenie płyty nr 1 - z muzyką z trailera. Pomylili się i nie dali oryginalnej muzyki skomponowanej przez Goldsmitha, tylko nagranie McNeely (mimo, że w książeczce piszą o premierze nagrania Goldsmitha)... Wtopka...
Na szczęście mój egzemplarz jest już z tych poprawionych, a nagranie McNeely'ego w tym wypadku w ogóle mi nie podchodziło (za szybkie jest).

btw, macie na tym forum niezły burdel. Jaki sens ma temat o muzyce z dwóch nie związanych ze sobą filmów?

Hardkorowy Koksu
Awatar użytkownika

Przez wiele lat zakładano tematy pod konkretne "rzuty" wydawnicze Intrady, Varese, La-Li etc. I to jest taki właśnie topic. Teraz mamy osobne tematy zbiorcze do planów wydawniczych poszczególnych wytwórni.

Jan Borysewicz
Awatar użytkownika

... które moderatorzy powinni podpiąć tu u góry, czekamy! :P

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00