Star Wars

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Star Wars

#1 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 19:26 pm

Zakładam wątek dla wszystkich ścieżek ze SW, żeby nie było szukania.

Co do Phantom Menace (2CD) to zamówiłem w Amazon.co.uk - jak pisałeś Althazan o tym swoim znajomym, który zamawiał w USA i miał 2 wtopy - i niestety.. ta sama sytuacja. Jutro odsyłam. Ponoć mają zwracać koszty odsyłki.. zobaczymy.
I znowu miałem problemy z wyciągnięciem płyty.. Kto wymyślił takie wkładki? Płyta wygina się w łuk zanim wyjdzie. :?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#2 Post autor: Adam » śr mar 10, 2010 20:54 pm

tak, te uchwyty w digipakach przyprawiają czasem o mdłości.. mało kiedyś mi płyta nie pękła w połowie ..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#3 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 21:01 pm

Miałem różne przypadki, ale takiego to jeszcze nie.. Np. te z MSMedia jakoś dobrze trzymają płyty i łatwo się wyciągają..
Poza tym od takiego wyginania płyty chyba też mogą powstać jakieś uszkodzenia. Zastanawiam się, czy te "trzaski" to przypadkiem nie od tego..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#4 Post autor: Althazan » śr mar 10, 2010 21:33 pm

Bucholc Krok pisze:Zastanawiam się, czy te "trzaski" to przypadkiem nie od tego..
Chyba nie, ale znajomy jak wyjmował płytę z czegoś takiego, to... połamał digipacka... :lol: Do dziś nie wiem jak tego dokonał... :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#5 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 21:39 pm

A ja się domyślam.. nie chciał wyginać płyty to próbował wygiąć pudełko, żeby płyta "wyskoczyła". :) Sam tak chciałem robić z Phantomem..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#6 Post autor: muaddib_dw » śr mar 10, 2010 21:45 pm

Bucholc szukaj tłoczenia z 1999-2000 roku z żółtą naklejką na folii tam nie będziesz miał niespodzianek, ja taki egzemplarz kupiłem na ebay gdzie wyraźnie było to zaznaczone, że jest to tłoczenie j/w. Natomiast podejrzewam, że wszystkie obecnie dostępne sztuki mają tą samą fabryczną wadę trzaski, trzaski i jeszcze raz trzaski. Pozostaje jeszcze rynek japoński tam uświadczysz płyty (choć tłoczone w USA) to właśnie tzw. pierwsze tłoczenia bez błędów. Powodzenia

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#7 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 21:57 pm

muaddib_dw pisze:Bucholc szukaj tłoczenia z 1999-2000 roku z żółtą naklejką na folii tam nie będziesz miał niespodzianek
Ale w takim razie odpadają Amazony i inne sklepy. A jak wygląda ta naklejka i co tam jest napisane? Może pojawiły się już podróbki naklejek.. :)
ja taki egzemplarz kupiłem na ebay gdzie wyraźnie było to zaznaczone, że jest to tłoczenie j/w.
Dawno kupowałeś? 10 lat już minęło..
Natomiast podejrzewam, że wszystkie obecnie dostępne sztuki mają tą samą fabryczną wadę trzaski, trzaski i jeszcze raz trzaski.


I wydawca ani sprzedawcy tego nie wiedzą? Przecież to jest wciskanie kitu... :?
Pozostaje jeszcze rynek japoński tam uświadczysz płyty (choć tłoczone w USA) to właśnie tzw. pierwsze tłoczenia bez błędów.


Ale ta "japońska" wersja to jest zwykły import, czy dorzucili też swoje OBI jak to było z Blade Runner Trilogy?
Powodzenia
Dzięki.. Jak mi teraz nie wypali Amazon brytyjski to będę musiał się rozejrzeć za jakąś aukcją..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#8 Post autor: muaddib_dw » śr mar 10, 2010 22:42 pm

Sprzedawcy tego nie wiedzą inni pewnie wiedzą lecz ściemniają. Wina leży po stronie producenta. Prawdopodobnie cała tłoczenie jest spierdzielone ponieważ mój kumpel kupował na moviemusic i tam trafił na taki szit. Peter Kelly z moviemusic mu odpisał że cały nakład jaki maja muszą odesłać do producenta i w związku z czym mu nie wymienili płyty lecz zwrócili kasę - to się nazywa profesjonalne podejście do klienta. Płytę kupiłem 2 lata temu. Na oryginalnej folii była naklejka żółta ale zabij nie pamiętam co na niej dokładnie pisało tak czy siak teraz nie ma tych naklejek ponieważ na rynku jest dotłoczenie. Wiem tylko że tłoczenie pierwsze z lat 1999-2000 posiadało takie naklejki miałem wcześniej edycję europejską z taką naklejką potem dopadłem amerykańską. Jutro przy czasie poszperam to ci podeślę info a tak btw. mój nr gg 11697746 - może się przydać.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#9 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 11, 2010 08:05 am

muaddib_dw pisze:Sprzedawcy tego nie wiedzą inni pewnie wiedzą lecz ściemniają.


Wszyscy sprzedawcy powinni wiedzieć, bo przecież muszą odbierać setki zwrotów.. :)
Wiem tylko że tłoczenie pierwsze z lat 1999-2000 posiadało takie naklejki miałem wcześniej edycję europejską z taką naklejką potem dopadłem amerykańską.


A to są dwa wydania? :o Jest napisane "made in USA/EU"?
Jutro przy czasie poszperam to ci podeślę info a tak btw. mój nr gg 11697746 - może się przydać.
Świetnie.
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 19:08 pm przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#10 Post autor: muaddib_dw » czw mar 11, 2010 19:00 pm

Bucholc - wprowadziłem ciebie w błąd ponieważ przypomniało mi się, że nie kupowałem osobiście Phantom Menace. Kupił mi je z ebay bardzo dobry kolega, który nie raz ratował mi tyłek gdy miałem deficyt w portfelu :) Kupił na moją prośbę właśnie ze względu na to iż wiedziałem, że jest to te pierwsze wydanie. Na tej żółtej naklejce było napisane dokładnie ci nie przytoczę ale, że jest to wydanie zawierające znacznie więcej muzy niż album i że posiada obszerną wkładkę. Naklejka była na folii. Dodam, że na europejskim wydaniu-tłoczonym w Austrii, tym późniejszym ale jeszcze bez błędów (takie posiada znajomy z mojej wioski) naklejka była przytwierdzana - o zgrozo, na sznece Dartha Maula bezpośrednio - to jest już profanacja. Pomysłodawcę powinien Darth Maul poczęstować lightsaberem :lol: Powodzenia w poszukiwaniach.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#11 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 11, 2010 19:08 pm

Już otrzymałem zdjęcia tej naklejki. :) Teraz czekam na to "cudo" z Amazonu..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#12 Post autor: Adam » czw mar 11, 2010 19:12 pm

Bucholc Krok pisze:Już otrzymałem zdjęcia tej naklejki. :) Teraz czekam na to "cudo" z Amazonu..
uważaj żeby się nie okazało że jakiś jankes to zrobił homemade na atramentówce za 20 $ :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#13 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 11, 2010 19:14 pm

I znowu nie czytasz uważnie.. jaki jankes, do cholery?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#14 Post autor: Adam » czw mar 11, 2010 19:14 pm

a amazon to nie usa?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 11, 2010 19:15 pm

Amazon jest nawet w Chinach... :roll:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ