Moonraker re-rec - KICKSTARTER

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#16 Post autor: Paweł Stroiński » pn sty 12, 2015 17:29 pm

Adam pisze:krytykowałem jedynie ich homemadowe projekty książeczek i okładek, które jak były tak i są brzydactwem.

co do mojej lekkiej ironii z reszty postu - mam prawo mieć obawy co do tego rereca, skoro ta sama ekipa już nagrywała z tego filmu niewydany materiał z b.marnym skutkiem, gdy jednoczesnie potrafiła wtedy nagrać inny niewydany materiał z innych filmów doskonale (co oczywiście obala tłumaczenie ich przez Turka że to było dawno i inne czasy itp :P ). a Conana tłumaczyć nie będę bo całe forum napisało swoje opinie i tylko Turek miał odmienną :)

inną kwestią pozostają zgody i prawa - nie interesuje się tematem tego rerecu, nie czytam dyskusji o nim na fsm, ale jakbym ja np wygrał w totka i powiedział że mam gest i wynajmuję LSO żeby mi nagrali na nowo np Powrót Jedi, to musiałbym mieć sztab zgód na to z Foxa. no ale rozumiem że temat prawny Fitzpatrick zabezpieczył...
Chyba zabezpieczył, bo inaczej by ten problem w risks and challenges wymienił.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#17 Post autor: Adam » pn sty 12, 2015 19:35 pm

secret service też zabezpieczyło :P "wszystkie sprawy prawne zostały dopięte na ostatni guzik" tylko potem okazało się że ten guzik dotyczył tylko dwóch nr....
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#18 Post autor: Ghostek » wt sty 13, 2015 22:58 pm

Po co robić re-reca? Nie lepiej od razu strzelić remake'a filmu i zatrudnić Batesa do napisania muzyki, jak w przypadku Conana? :P
Obrazek

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#19 Post autor: Szczypior » czw sty 15, 2015 14:07 pm

Doszły nowe nagrody. Możecie se wybrać utwór do nagrania jako bonus.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5928
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#20 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sty 18, 2015 10:44 am

jeszcze tylko trzy i pół koła brakuje, Adam będzie miał Moonrakera :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#21 Post autor: Adam » ndz sty 18, 2015 10:47 am

i tak by był. wszystko mieli już zabukowane i gotowe przed zbiórka :)

a ja i tak najpierw bym wolał Szpiega na 1 ogień bo tam więcej muzy brakuje, a tutaj "tylko" 27 minut :(

i mam nadzieje że to samo zrobią z Golden Gunem i AVTAK - że Fitzu nie poprzestanie na jednej zbiórce :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#22 Post autor: Adam » wt sty 20, 2015 08:42 am

i po zbiórce 8)

mam nadzieje że Fitzu wyczuje biznes i zrobi rerece pozostałych nierozszerzonych starych Bondów..
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#23 Post autor: Szczypior » wt sty 20, 2015 11:50 am

Ponad 500 podziękowań :mrgreen:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#24 Post autor: Templar » wt sty 20, 2015 14:57 pm

Zbiórka się kończy za 19 dni, na koniec może nawet być dwa razy więcej niż potrzebowali i to już Fitza decyzja co z dodatkową kasą zrobi :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#25 Post autor: Adam » wt sty 20, 2015 20:54 pm

to pierwsze pytanie -co zrobi z dodatkowym hajsem. drugie - jakoś mi się nie widzi umieszczanie prawie tysiąc nazwisk w książeczce.. chyba 200 stron będzie musiała mieć :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#26 Post autor: Adam » śr sty 21, 2015 09:22 am

LOOOOOOL , mówiłem Paweł, za długo siędzę już w tym wydawniczym biznesie i moje podejrzenia były słuszne.. Mamy już po Moonrakerze a kasę zwracają...... :(

Dear Everyone

It is with great regret that I have to cancel this Kickstarter project before any funds are taken. Certain rights issues have been raised which might mean protracted negotiations with the companies involved which may well go beyond the end of the project. I would sincerely like to thank everyone for their involvement in the project and if negotiations are successful then I have the knowledge that there is a great demand for this title. Thank you for all your hard word.

James Fitzpatrick


Kasa to nie wszystko - właściciele praw powiedzą nie i tyle. Także Fitzu gówno zabezpieczył prawnie bo i nie miał takiej mocy nawet mając kasę :roll:

Szkoda projektu ale od początku mi to śmierdziało że te głąby nie dadzą na to zgody skoro do tej pory brakujących Bondów nie chcą rozszerzyć a by mogli.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#27 Post autor: Paweł Stroiński » śr sty 21, 2015 13:30 pm

Nie tyle zwracają kasę, co po prostu jej nie wezmą. Na kickstarterze kasę bierze się, jeśli się zbierze, dopiero po deadline.

Co za dziwna sytuacja. Jeśli Fitzpatrick chciał sprawdzić, czy uda mu się cokolwiek zebrać na jakiś projekt, to właśnie te 25000 poszło w cholerę bezpowrotnie.... Bo mu już nie zaufają na następny crowdfunding.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#28 Post autor: Adam » śr sty 21, 2015 14:09 pm

skoro EON/EMI/MGM to zablokowało, to mogą być 3 wersje wyłącznie:

- zobaczyli że są chętni na taką płytę, chcieli wybadać teren dając na początku zielone światło Fitzowi (które nic nie znaczyło), i teraz jak zobaczyli efekty to sami się wreszcie za to zabiorą mimo że do tej pory nie chcieli
- zbliża się 55-lecie Bonda więc może już coś planują
- mają to w dupie na zasadzie "my tego nie chcemy wydawać więc nikt inny też nie będzie, bo taki mamy kaprys i nie interesują nas petycje czy kasa"

Innych opcji nie ma. Wyłącznie kwestia chciejstwa i prawnej zgody. Ja obstawiam niestety punkt 3, który jest zgodny z ich dotychczasową polityką którą uprawiają z Bondem od początku lat 90. Warto wspomnieć że przez LATA nie chcieli nawet na CD wydawać Bondów i były tylko LP, a potem zrobili przedruk LP na CD z badziewnymi białymi okładkami i tyle i one wisiały ponad dekadę w sklepach zanim wyszły łaskawie wersje expanded paru scorów w 2003 r... Do tego sam MV pisał ze 2 lata temu że chciał rozszerzyc Brosnanowe scory - TND i DAD - to mu napisali że nie są zainteresowani. Także nic się nie zmieniło, moge się założyć..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#29 Post autor: Templar » śr sty 21, 2015 19:32 pm

Paweł Stroiński pisze:Bo mu już nie zaufają na następny crowdfunding.
Nie wydaje mi się żeby tak było, jak sam wspomniałeś kasa nie została nawet pobrana jeszcze, także ludzie co najwyżej stracili kilka minut wolnego czasu. Może gdyby dzisiaj rozpoczął nową zbiórkę to owszem, ludzie by go wtedy wyśmiali. Ale tak to jeszcze kilka razy przeprosi, może wyjaśni bardziej sytuację, jeśli będzie mógł i za kilka miesięcy nikt o tym nie będzie pamiętał :P Nie jest to wałek jaki odwalili z Secret Service, gdzie kasa pobrana i po 2 miesiącach wydawania - sorry, wydymaliśmy was :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#30 Post autor: Adam » śr sty 21, 2015 21:20 pm

no właśnie. tutaj zachował się uczciwie i zanim kasę zabrał to anulował projekt - a mógł przecież to samo zrobić za msc i zwalić winę na EON/EMI/MGM i powiedzieć że się rozmyślili (co nie było by daleko od prawdy bo tak właśnie było :P ). także szacun, szkoda tylko że potwierdza się to, że po prostu dziady dalej jak od lat nie chcą tego wydać ani nikomu tego, czy innych bondów, udostępnić..
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ