Moonraker re-rec - KICKSTARTER

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#1 Post autor: Michał Turkowski » sob sty 10, 2015 15:19 pm

W związku z dużym zainteresowaniem fanów, związanym z re-recordingiem "Moonrakera", James Fitzpatrick uruchomił akcję na Kickstarterze, z czego zbierane będą środki na ufundowanie tego nagrania.

Liczę na to że się uda :)

https://www.kickstarter.com/projects/68 ... ?ref=email

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#2 Post autor: Szczypior » sob sty 10, 2015 15:27 pm

Ciekawa akcja, ale ja tam czekam na co innego :wink:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#3 Post autor: Templar » sob sty 10, 2015 15:54 pm

Mógł jakieś lepsze nagrody jeszcze pododawać, np. pobyt na sesji nagraniowej :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13582
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#4 Post autor: Kaonashi » sob sty 10, 2015 17:42 pm

Szczypior pisze:Ciekawa akcja, ale ja tam czekam na co innego :wink:
Conan :?: :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#5 Post autor: Szczypior » sob sty 10, 2015 20:27 pm

Kaonashi pisze:
Szczypior pisze:Ciekawa akcja, ale ja tam czekam na co innego :wink:
Conan :?: :D
Re-rec Batesa? :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#6 Post autor: Adam » pn sty 12, 2015 10:41 am

mam mieszane uczucia.. z jednej strony dalej zimny pot po mnie spływa i dostaję drgawek jak przypomnę sobie KOSZMARNY re-rec suity spadochronowej z teasera filmu ze składanki Prażan i Rainea Bond Back In Action.. z drugiej to jeden z moich ulubionych scorów ever i grall do wersji expanded.

co do krałfundingu - na razie jest super wynik, już mają połowę kasy.. ale obawiam się ;-) że skończy się jak z naszym secret service - zbiorą kasę i nagrają za to znów spieprzonego Conana albo jakąs archeologie :mrgreen:
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#7 Post autor: Szczypior » pn sty 12, 2015 12:22 pm

Cała książeczka to się chyba z podziękowań będzie składała :D

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#8 Post autor: Michał Turkowski » pn sty 12, 2015 12:29 pm

Zgadzam się Adam że tamta składanka była słaba bardzo ale dobrze wiemy że jest to nagranie bardzo stare a od tamtego czasu poziom nagrań wzrósł nieporównywalnie - dziś ich re-reci czy oryginalne nagrania scorów jakie robią na bieżąc do nowych filmów to klasa światowa :-)

Poza tym wiemy dobrze że ich składanki a completne re-rece to dwa zupełnie różne światy. Składanki, zwłaszcza te starsze były raczej takimi luźnymi wariacjami ortginalnego materiału co do czego się zgodzę że to mogło się nie podobać.

Ale completne re-reci to już zupełnie inna para kaloszy, wówczas wszystko jest tip-top, maksymalnie wierne oryginałom, zrealizowane z ukłonem do materiału wyjściowego i z pełnym pietyzmem, co pokazują nagrania Goldsmitha, Tiomkina, Rozsy, Poledourisa (w ogóle nie chce mi się komentować tej beznadziejnej uwagi nt. Conana kolejny raz) i zapewniam Cię że jak zrobią tego Moonrakera (a zrobią, nie ma co do tego wątpliwości) - jeszcze będziesz tu Twoje scoregasmy wypisywał ;-)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#9 Post autor: Adam » pn sty 12, 2015 13:33 pm

nie będę bo się najpierw porzygam przed włożeniem płyty do odtwarzacza - gdy zobaczę te ich cudowne grafiki i home-made layout okładki i książeczki :P już widzę tę okładkę z rysunkiem wahadłowca :D także będzie duży dyskomfort u mnie z tego powodu :)

a uwaga o Conanie nie jest beznadzienja, bo w swoim hurra optymiźmie nt tego rereca jesteś baaardzo odosobniony na forum, więc... :P
Ostatnio zmieniony pn sty 12, 2015 14:24 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#10 Post autor: Templar » pn sty 12, 2015 13:35 pm

James zagląda na to forum czy co? Nowe nagrody zostały dodane i jest właśnie też pobyt na sesjach :D Ale nie mam niestety wolnego tysiaka funtów pod ręką :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3636
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#11 Post autor: Althazan » pn sty 12, 2015 14:23 pm

Templar pisze:James zagląda na to forum czy co?
Jest stale na FSM-ie, a tam taka propozycja była w pierwszym poście pod jego informacją o zbiórce.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#12 Post autor: Adam » pn sty 12, 2015 14:24 pm

czekamy 8) Bond. Only Bond. :!:
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#13 Post autor: Szczypior » pn sty 12, 2015 14:40 pm

Toć jeszcze przed chwilą krytykowałeś, a teraz czekasz? :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#14 Post autor: Adam » pn sty 12, 2015 14:44 pm

krytykowałem jedynie ich homemadowe projekty książeczek i okładek, które jak były tak i są brzydactwem.

co do mojej lekkiej ironii z reszty postu - mam prawo mieć obawy co do tego rereca, skoro ta sama ekipa już nagrywała z tego filmu niewydany materiał z b.marnym skutkiem, gdy jednoczesnie potrafiła wtedy nagrać inny niewydany materiał z innych filmów doskonale (co oczywiście obala tłumaczenie ich przez Turka że to było dawno i inne czasy itp :P ). a Conana tłumaczyć nie będę bo całe forum napisało swoje opinie i tylko Turek miał odmienną :)

inną kwestią pozostają zgody i prawa - nie interesuje się tematem tego rerecu, nie czytam dyskusji o nim na fsm, ale jakbym ja np wygrał w totka i powiedział że mam gest i wynajmuję LSO żeby mi nagrali na nowo np Powrót Jedi, to musiałbym mieć sztab zgód na to z Foxa. no ale rozumiem że temat prawny Fitzpatrick zabezpieczył...
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Moonraker re-rec - KICKSTARTER

#15 Post autor: Szczypior » pn sty 12, 2015 17:16 pm

James Fitzpatrick pisze:Full score is about 45 to 50 minutes...plus there will be "special" bonus track...and certainly might consider doing a Pure Audio BluRay 5.1 disc...

ODPOWIEDZ