Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#16 Post autor: Templar » sob gru 06, 2014 20:00 pm

@Tomek: Gdyby każdy czekał na info czy nic nie spartolili to nigdy byśmy się tego nie dowiedzieli, bo ktoś musi to najpierw kupić, sprawdzić i poinformować i co jemu też powiesz, że trzeba było czekać? Tylko na co, aż samo Varese wrzuci skany i ripy do sieci? :P Także sorry, ale winne jest tu tylko i wyłącznie Varese, nie wiem jak można zwalać winę na kogoś kto pospieszył się z zakupem :roll:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#17 Post autor: Adam » sob gru 06, 2014 20:15 pm

luzik, Tomek mnie nie lubi heh więc tak po polaczkowemu zawsze stara się dogryźć - spoko nie obrażam się ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#18 Post autor: Tomek » sob gru 06, 2014 22:57 pm

Templar pisze:@Tomek: Gdyby każdy czekał na info czy nic nie spartolili to nigdy byśmy się tego nie dowiedzieli, bo ktoś musi to najpierw kupić, sprawdzić i poinformować i co jemu też powiesz, że trzeba było czekać? Tylko na co, aż samo Varese wrzuci skany i ripy do sieci? :P Także sorry, ale winne jest tu tylko i wyłącznie Varese, nie wiem jak można zwalać winę na kogoś kto pospieszył się z zakupem :roll:
A chcesz za wszelką cenę być tym "kimś"? ;-) Po to ludzie w USA się na to rzucają od razu (i od razu dostają pocztą), czemu się im nie dziwię, bo kosztuje to ich grosze (w przeliczeniu na nasze koszta), żebyśmy my wiedzieli potem więcej. A jak trafią na knota, to co mam sobie rwać włosy z głowy albo ich żałować? ;-)

Absolutnie nie twierdzę, że winę ponosi Adam czy ktoś. Chodziło mi o to, że Adam się napalił jak żółtodziób, wiedząc jacy to partacze a teraz lamentuje i wkleja memy na pół strony. Reakcje nie adekwatna do sytuacji. Dokładnie tak samo jak z...dokowaniem :P
Adam pisze:luzik, Tomek mnie nie lubi heh więc tak po polaczkowemu zawsze stara się dogryźć - spoko nie obrażam się ;-)
Nabijam się z Ciebie, żeś taki zawodowiec i ekspert, a dałeś się Townsonowi zrobić, i tyle ;-) Pewnie bym nie zareagował jakbyś nie reagował w typowy dla siebie przesadny sposób.

"Polaków" i "polaczków" zostawmy w spokoju, tak jak i wycieczki narodowe/polityczne/religijne, które lubisz w swych wypowiedziach często zawierać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#19 Post autor: Ghostek » ndz gru 07, 2014 12:28 pm

Templar pisze:@Tomek: Gdyby każdy czekał na info czy nic nie spartolili to nigdy byśmy się tego nie dowiedzieli, bo ktoś musi to najpierw kupić, sprawdzić i poinformować i co jemu też powiesz, że trzeba było czekać? Tylko na co, aż samo Varese wrzuci skany i ripy do sieci? :P Także sorry, ale winne jest tu tylko i wyłącznie Varese, nie wiem jak można zwalać winę na kogoś kto pospieszył się z zakupem :roll:
No tak, ale to nie oznacza, że trzeba od razu wielkie larum z tego tytułu podnosic. Jak ktoś zamawia zanim sprawdzi produkt, to sorry, jest w to wkalkulowane ryzyko. Ewidentna dupa wydawców, ale też i klienta, który brał towar w ciemno.

A wracając do kwestii rychłego OOP Predzia 2, to na stanie magazynu wyświetla poniżej 300 sztuk, a alerta dalej nie ma. Zatem jest tak, jak mówiłem. Pierwszy rzut schodzi, a kolejne 1000-1500 poleci dopiero do tłoczenia. Więc poleży i to długo ;)

Odpowiadając jeszcze Adamowi n/t schodzenia z cen przez Varese. Ano mają tam taki dział jak On Sale Now. Bieda, ale zawsze coś tam trafia.
Poza tym czasami SEA robi niezłe machloje cenowe i za bezcen wrzuca nawet całkiem nowe pozycje.
Także pożyjemy, zobaczymy. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#20 Post autor: Adam » śr gru 10, 2014 22:02 pm

"Subway Predator" :!: :!: :!: wreszcie :!: :!: :!: wydawniczy track roku do tego brzmiący jakby nagrywali to wczoraj. oj biedni sąsiedzi 8)
tyle w temacie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#21 Post autor: Tomek » śr gru 10, 2014 22:14 pm

Dopiero co w nim płakałeś :P Napisz lepiej co to są te Wild Predator Voices :) I czy tym można sąsiadów wystraszyć 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#22 Post autor: Adam » śr gru 10, 2014 22:23 pm

Tomek pisze:Dopiero co w nim płakałeś :P
o błedzie drukarskim tylko :)
Napisz lepiej co to są te Wild Predator Voices :)
jak sama nazwa wskazuje :D - to są same różne odgłosy postaci Predzia, które wydawał ze swojego gardełka, bez żadnej muzy, czyli po prostu jego "dialogi/ścieżka dialogowa" :D
I czy tym można sąsiadów wystraszyć 8)
ofkors, szczgólnie puścić w nocy na ciemnej klatce :D sam bym sie obsrał jakbym takie charczenia usłyszał :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#23 Post autor: Adam » śr gru 10, 2014 22:35 pm

jakoś audio jest kapitalna, wielka zmiana i restauracja dźwięku a przecież ja nie mam audiofilskiego sprzętu.. puściłem sobie podstawkę, to się teraz okazuje że w niektórych trakach na deluxie słychać instrumenty których nie słychac w podstawce. jak ktoś pamięta film to muza tam była momentami za cicho i człowiek sobie nie zdawał sprawy bo nie słychać tego było - np na czołówce w lesie teraz słyszymy więcej perkusjonalii...

od traka Subway Predator zaczyna się totalna akcja i jazda bez trzymanki z przerwami na elementy horroru, aż do końca płyty - bo wcześniej to wiadomo co było w filmie - voodoo i szelesty głównie na czele z piszczałkami i przeszkadzajkami ;-)

bonusy fajne - logo tej telewizji w dłuższej wersji, charczenia Predzia i inne pomysły na wydanie traków które miał Alan, bo róznice w tych alternatach są znaczne. wszystkie bonusy mają też kapitalne audio.

jedyny zarzut do jakości dźwięku mam do End Credits - brzmi płasko i słyszalnie gorzej niż reszta płyty. nie wiem czemu ale jest to wyraźnie słabsze. ale to praktycznie ten sam track co na podstawce. a może go wzięli z podstawki? nie wiem. w sumie nie boli mnie to jakoś specjalnie bo nie ma specjalnej tragedii, choć odrestaurowane poprzednie traki po prostu zawiesiły poprzeczkę wysoko i może się czepiam?

ogólnie jestem bardzo zadowolony z płyty - to był jeden z dosłownie paru moich grali które miałem w marzenach na wydanie i mnie nie zawiodło. słabe End Credits i spory błąd drukarski na okładce to łyżka dziegciu w beczce miodu. serdecznie polecam zakup, żeby przekonać się jak wiele traciła ta muzyka na podstawce przez braki, jak i dźwięk. no chyba że ktoś nie trawi predzia, i nierozerwalnego z nim przesterowanego saksofonu i przeszkadzajek, to nie ma tu czego szukać.

PS - aż się boję posłuchać tej płyty na porządnym markowym sprzęcie u Althazana :D stay tuned Tomek! :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#24 Post autor: Tomek » śr gru 10, 2014 23:26 pm

Adam pisze:jedyny zarzut do jakości dźwięku mam do End Credits - brzmi płasko i słyszalnie gorzej niż reszta płyty. nie wiem czemu ale jest to wyraźnie słabsze. ale to praktycznie ten sam track co na podstawce. a może go wzięli z podstawki? nie wiem. w sumie nie boli mnie to jakoś specjalnie bo nie ma specjalnej tragedii, choć odrestaurowane poprzednie traki po prostu zawiesiły poprzeczkę wysoko i może się czepiam?
Jasna cholera. Przecież to najlepszy utwór na tym soundtracku i w ogóle jaki Silvestri zrobił do obu części... :cry:
Ten Pred padnie chyba też moim łupem, stąd to info mnie zmartwiło mocno...
Obrazek

Mefisto

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#25 Post autor: Mefisto » śr gru 10, 2014 23:39 pm

Adam pisze:jak sama nazwa wskazuje :D - to są same różne odgłosy postaci Predzia, które wydawał ze swojego gardełka, bez żadnej muzy, czyli po prostu jego "dialogi/ścieżka dialogowa"
czyli takie Gravity - widać Akademia wtedy nie była jeszcze gotowa na takie wynalazki :P

I niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym End Credits? Przecież to zawsze jedyny motyw filmu, któremu nic nie przeszkadza, więc jak mogli to spieprzyć?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#26 Post autor: Adam » czw gru 11, 2014 00:27 am

najlepszy track to Subway Predator :P

mnie to End Credits średnio obchodzi w skali całej tej płyty. nie wiem o co chodzi z dźwiękiem w nim, ale jest słabszy niz na reszcie płyty. po prostu. najlepiej niech każdy posłucha sam i oceni. ale z tego co patrzyłem na fsm, to tam też ludzie zwrócili uwage że jakby master tego utworu jest inny, gorszy niż całej płyty pozostałej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#27 Post autor: kiedyśgrześ » pt gru 12, 2014 14:47 pm

to Adam ma, a w sieci nie ma, co za czasy, co za obyczaje, granda normalnie!
swoją drogą MEGAKULT i reedycja roku oczywiście :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#28 Post autor: Adam » pt gru 12, 2014 15:01 pm

odkopa wciągłem :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#29 Post autor: Ghostek » śr gru 17, 2014 12:59 pm

Varese pisze:Temporarily Out Of Stock. Will Have More In A Few Weeks.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Alan Silvestri - Predator 2: The Deluxe Edition (2014)

#30 Post autor: Tomek » czw gru 18, 2014 20:19 pm

Dotłaczają nową partię po prostu. Już to na forum było wałkowane :)
Obrazek

ODPOWIEDZ