HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2CD)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#166 Post autor: WhiteHussar » pt lip 04, 2014 10:59 am

kiedyśgrześ pisze:Ooo Lisowi udało się kupić Lwa najdrożej jak to było tylko możliwe, no moje gratulacje… again :P

stare wokale w piosenkach trochę marnie brzmią w tym nowym remasterze, tak jak w remasterach starych filmów na dvd/br dialogi, prawda, czy tylko mi się wydaje :?: na lapku tylko słuchałem w sumie
Cena jakoś nie jest strasznie odstraszająca, zwłaszcza dla ogromnych fanów Króla Lwa. Liczy się by mieć jak najszybciej :P
Ostatnio zmieniony ndz lip 06, 2014 00:56 am przez WhiteHussar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#167 Post autor: WhiteHussar » pt lip 04, 2014 14:08 pm

Jest !

Pierwsze wrażenia:
-Pudełko prezentuje się rewelacyjnie, teraz już nie mam zastrzeżeń co do obrazku zamieszczonego na przodzie
-Świetne obrazki koncepcyjne itp. w środku albumu.Widać, że się przyłożyli. Choć obrazki są niewielkie to wydaje mi się, że to jest ich zaletą
Najlepsze jest to :
Płytki są w schowkach, które są szerokie ( można rozciągnąć ), aby płytka którą wyciągamy nie została zarysowana

Jest dobrze, za przesłuchanie zabieram się wieczorem...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#168 Post autor: lis23 » sob lip 05, 2014 18:59 pm

I jak tam odsłuch? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#169 Post autor: WhiteHussar » sob lip 05, 2014 20:28 pm

3 razy udało mi się przesłuchać i na tej podstawie mogę powiedzieć :

Płytka zaczyna się utworem "Circle of Life", który został dopieszczony o lepiej słyszalne chórki, ale nic nowego nie wysłuchałem. Ogólnie, utwór dalej trzyma poziom a dzięki czystszemu dźwięku słychać każdy z instrumentów osobno. Piosenki piosenkami, ale ja najbardziej czekałem na muzykę Zimmera. Tu mamy powtórkę z rozrywki, wszystkie ścieżki brzmią przepięknie i jak w piosence, żaden z dźwięków się nie zlewa.

Wyróżnię kilka ( prawie wszystkie ) ścieżki, które mnie urzekły :
"Dindn't Your Mother Tell You Not To Play With Your Food" - brakowało mi tego momentu w podstawce
"We Are All Connected" jak i " I Was Just Trying To Be Brave " - magia i powiem, że chyba jedne z najlepszych ścieżek na płycie
"Elephant Graveyard" - w tym nieoficjalnym wydaniu średnio mi się podobało, ale tu jest znacząco poprawiona i dodaje taki klimat podstępnych Hien. Moment gdy muzyka przyśpiesza ( ucieczka Simby i Nali ) powoduje, że się rozpływam. Znowu zaletą jest perfekcyjnie czysty dźwięk
Potem z niechęcią przeszedłem do piosenki Skazy. ANG wersja nie robi na mnie takiego wrażenia jak POLSKA, ale dźwięk został tak dopieszczony, że słucham ten utwór najczęściej. Afrykański klimat wręcz wylewa się z głośników.
Mam drobne zarzuty co do "Stampede". Podobał mi się ten zabieg z dodaniem momentu napięcia gdy Skaza mówi do Mufasy o Simbie w wąwozie, ale momenty muzyki z akcji Zazu już średnio. Mam odczucie, że trochę za mało dramatyzmu, zwłaszcza w momencie gdy Mufasa łapię Simbe gdzie muzyka była obłędna. Dobrze, że dodali "Mufasa Dies" bo w podstawce brakowało mi jej.
"If you Ever Come Back We'll Kill You ", "Bowlling for Buzzards"- obawiałem się, że te utwory pominą, ale nie. Najlepsze momenty sa od połowy i są prawie identyczne. Esencja całej muzyki do Króla Lwa
Hakuna Matata to Hakuna Matata więc nie ma co się rozpisywać. Najlepszy moment muzyczny to ze sceny gdy we trójkę kroczą ukazując dorastanie Simby.
Kings of the Past, Remember Who You Are, This Is My Home - Dla tych utworów kupiłem płytkę.Dzięki podrasowanym dźwięku przesłuchiwanie ich sprawiało mi jeszcze większą przyjemność.Chciałbym jeszcze wyróżnić "This Is My Home" za świetnym początek i nostalgiczny koniec.

"The Rightful King" sprawuje się o lepiej niż "King of Pride Rock". Moment pościgu Simby za Skazą czy ich samej walki to najlepsza część ścieżka po scenie z wchodzenia na Lwią Skałę. Strasznie ubolewałem nad brakiem tego momentu w podstawowym wydaniu, ale moje modły zostały wysłuchane.

Na drugiej płycie Dema wywarły na mnie pozytywne wrażenie choć z początku byłem sceptycznie nastawiony ze względu na te lamenty na forum ( po co? itp.)
Najlepsze na płycie jest Circle of Life w wersji Instrumental - Przez pierwsze 15 sekund nie mogłem poznać tego utworu. Już wiem do którego z utworów na drugiej płycie będę najczęściej wracać.

Prace nad tym wydaniem uważam za udane a temat muzyczny został wyczerpany do tego stopnia, że podczas słuchania pierwszej płytki można spokojnie w wyobraźni złożyć wszystko w jedną całość ( jak bym oglądał film od początku do końca ).
Największą zaletą płyt jest jakość utworów, które robią większe wrażenie niż te z podstawki, które wydawały się cichsze i słabej jakości. Jeśli tak będzie z następnymi wydaniami z Aladyna i innych to czekam z niecierpliwością.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#170 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lip 06, 2014 00:01 am

WhiteHussar pisze:
kiedyśgrześ pisze:Ooo Lisowi udało się kupić Lwa najdrożej jak to było tylko możliwe, no moje gratulacje… again :P

stare wokale w piosenkach trochę marnie brzmią w tym nowym remasterze, tak jak w remasterach starych filmów na dvd/br dialogi, prawda, czy tylko mi się wydaje :?: na lapku tylko słuchałem w sumie
Cena jakoś nie jest jakoś strasznie odstraszająca, zwłaszcza dla ogromnych fanów Króla Lwa. Liczy się by mieć jak najszybciej :P
człowieku ja mam rachunki do płacenia :P niecałe 50 PLN poświęcone na ten album już mnie bolało w krzyżu, ale ch..., czegóż nie robi się dla Hansika :P
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#171 Post autor: WhiteHussar » ndz lip 06, 2014 00:57 am

Na takie albumy to ma się kasę dłożoną od dawna :P. Na czarną godzinę, hehe

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#172 Post autor: Adam » pn lip 07, 2014 22:56 pm

lis23 pisze:Trochę już przesłuchałem i brzmi to tak,jakby zostało od nowa nagrane,tzn.słychać więcej,jakby jakaś część materiału została dograna,muzyka jest pełniejsza,głębsza.
pisałem o tym i dlaczego - Hansik postanowił zrobić sklejki, tak że to co na płycie nie jest idealnie to co było w filmie, rózne miksy, często alternaty, lub inne take'i.

tutaj dość obszerna i prosta do pretłumaczenia analiza róznic w wersjach, co skąd pochodzi, skąd się wzięło i dlaczego:

----------------

-"Circle Of Life" is almost identical to the album version, with the addition of having the extra choir at the end that the album omits.

-"Didn't Your Mother Ever Tell You Not To Play With Your Food?" contains the "Scar's Dinner" cue as it appears on the sessions leak, just with the gap omitted.

-"We Are Connected" - this contains the film insert at long last. The chorus arrangement is also different from the previous leak.

-"Hyenas In The Pride Lands" - this is the same as the sessions, though the mixing is a little different. It leads into "I Just Can't Wait To Be King", which is the film version (Nala and Simba duet on that one line Nala solos on in the album).

-"Elephant Graveyard" contains a slightly different mix.

-"I Was Just Trying To Be Brave" contains a different choral mix.

-"be Prepared" is identical to the album.

-"Simba, It's To Die For" is identical to the earlier leak.

-"Stampede"... now, where to start! It sounds COMPLETELY different! The previous leak, the album and the film combined this version of the cue and the demo cue and omitted a few parts of the chorus. The ending is a little weak compared to the film version, but the chorus sounds much more epic.

-"Mufasa Dies" - Again, a different choral mix.

-"If You Ever Come Back We'll Kill You" - Has a different mix compared to the film.

-"Bowling For Buzzards" - pretty much the same as the sessions but the pan flute is mixed differently.

-"Hakuna Matata" - This is the film version.

-"We Gotta Bone To Pick With You" - pretty much identical to the sessions leak.

-"Kings Of The Past" There's less of a gap between the two parts and the chorus is mixed differently.

-"Nala, Is It Really You?" From what I can hear this is pretty much the same as the sessions. it leads directly into "Can You Feel The Love Tonight", which likewise appears largely the same, though the chorus mix sounds different for sure. That then leads into "Remember Who You Are" which again is largely the same as before, just with different pan flute and chorus mixing.

-"This Is My Home" The chorus is much more prominent at the start. Hawaiian War Chant appears mixed onto the end of the piece.

-"The Rightful King" The mixing for this is substantially different. Heck, the ending chorus actually sings ALA the musical instead of "Ahhh"ing. It makes it sound a damn sight better.

-"The Morning Report" - pretty much the same as the SE.

-"Warthog Rhapsody" - the mix is different, alluding to the fact that this was a demo cue.

-"We Are All Connected (Demo)" - aside from the obvious, the middle section is completely different, sounding akin to the Busa section of "Hyenas In The Pride Lands".

-"I Was Just Trying To Be Brave (Demo)" - There's not much to say. This is a demo.

-"Stampede (Demo)" - bits of this piece are clearly mixed into the film version. The opening is different and the percussion at the start more powerful.

-"Mufasa Dies (Demo)" - This is NOT the same "Alternate" Mufasa's dead that did not appear on the earlier leak (it's listed on the bootleg page here) but is an earlier arragement of the cue on Disc 1.

-"This Is My Home (Demo)" - The obvious demo instrumentation aside, the chorus hums. Literally.

-"The Rightful King (Demo)" - This has the most demo elements, being the longest piece. The end has actual choir though.

-"Circle Of Life (Instrumental Demo)" - lacks any background vocals and it contains the interlude that the film version uses.
Beyond this point, everything is the same.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER & VA - THE LION KING (LEGACY COLLECTION - 2C

#173 Post autor: lis23 » ndz lip 27, 2014 09:38 am

Wydaje mi się,że tym co wyróżnia "Króla Lwa" na tle innych animacji Disneya z tego okresu (poza afrykańskim kolorytem) jest fakt,iż w porównaniu z innymi klasykami z lat 90-tych,ilość piosenek jest wręcz ascetyczna,dzięki czemu każda z nich brzmi mocniej i lepiej działa w samym filmie,nie ma tu żadnych reperat,powtórzeń,itp. (poza "Circle of Life",który spina całą opowieść).
Podobnym tropem poszedł później Collins w "Tarzanie",gdzie mamy jeszcze mniej piosenek,bo tylko cztery.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)


ODPOWIEDZ