Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#1 Post autor: Althazan » sob gru 07, 2013 16:26 pm

Roger Feigelson pisze:Okay we are pulling in the Dec 17th release to Dec 10th, since those albums are coming in early. BUT, since we know you're fatigued from the mass amount of stuff that has come out in the past couple of weeks, we're only going to release one exciting album on Monday and hold the other two until January. Just couldn't hold back this one! Let the guessing games begin!

Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=6Q8uF1OQEXA

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#2 Post autor: kiedyśgrześ » sob gru 07, 2013 16:34 pm

nie no jasne, już mam wish list na trzy lata w przód zapleniony :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#3 Post autor: kiedyśgrześ » pt gru 13, 2013 18:37 pm

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#4 Post autor: Adam » sob gru 14, 2013 17:38 pm

intrada ma nową stronke, nie wierze :mrgreen:
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#5 Post autor: Mefisto » sob sty 04, 2014 15:36 pm

Przesłuchane - nie ma tam nic, czego nie było wcześniej na suicie z bootlega. Jedyna różnica polega na tym, że suita miała ponad 7 minut i taki sobie dźwięk, a wydanie Intrady ma minut 70 i... też wcale nie powalający dźwięk.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Intrada 10-12: BLOWN AWAY - Silvestri

#6 Post autor: Tomek » pn sty 13, 2014 12:10 pm

Wypada mi się podpisać tylko pod słowami Mefista. "Blown Away" to jeden z bardziej monotonnych score'ów jakie słyszałem. Prawie każdy utwór jest zbudowany tak samo: w tle słychać takie zapętlające się figury na flety (trele?), powoli wchodzi typowa silvestri'owska przygrywka kojarząca się z podnoszeniem napięcia (lub alternatywnie drugi, bardziej inspirujący temat), a na końcu mamy podkreślenie tego wszystkiego poprzez uderzenie kotłów. I tak wygląda jakieś 80% utworów tego score'u. Poza tym większość to underscore, coś tam w finale się dzieje żywszego, ale ogólnie jest to jedno z poprostu zbędnych wydań, które wyszło tylko dlatego, że było nie wydane. Jestem fanem Silvestriego (tym bardziej z tamtego okresu), ale oprócz kompletystów, którzy położą ten album na swojej półce, nie ma on dla mnie za bardzo racji bytu.
Obrazek

ODPOWIEDZ