VARESE CLUB: 9-12-2013

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#31 Post autor: Adam » ndz gru 08, 2013 20:15 pm

no więcej już nie będzie, to i tak dużo jak na jeden rzut :) ważne że CD Club powrócił z pierdolnięciem 8)
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#32 Post autor: Mefisto » ndz gru 08, 2013 20:19 pm

Templar pisze:A będą:

Vibes (encore)
Runaway: Deluxe (encore)
Star Trek: Nemesis (deluxe)
The Abyss (deluxe)
Brass Target
Suspect (encore)
Poza Abyss same nudy panie :P
Ten Suspect to Kamena? Przeca tam nic nie ma ciekawego :P

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#33 Post autor: Tomek » ndz gru 08, 2013 23:24 pm

As a fellow label, I totally sympathize with Varese. This blows. However, this is NOT the first time Colosseum has blown the releases. I think it's happened at least 2 times before in the past 10 years.

The lesson learned here:

Never trust the Germans. :)

Herr Gerhard
Naprawdę straszne. 2 razy w ciągu 10 lat (chyba). Akurat to będzie miało duże znaczenie czy ktoś kupi czy nie. W ogóle, ta cała polityka z tym trzymaniem "w napięciu" i tajemnicy to robienie sobie jaj z klienteli i naciąganie ludzi. Oni to robią po to, żeby ludzie się rzucili i czasami powykupują to, czego im tak naprawdę nie potrzeba (głównie, że "strachu", że to limit i się rozejdzie natychmiastowo), zwykła "psychologia tłumu".

I nie, MV nie ma racji.

Jak to ktoś podsumował trafnie na forum FSM-u: to są problemy Pierwszego Świata...

Intrada jedyna w porę to zauważyła i podeszła tak jakoś poważnie/dorośle do sprawy, informuje jakie będą kolejne wydania, daje chwilę na zastanowienie, ba, nawet tak jak ostatnio, przesunęła dwie premiery o miesiąc widząc szaleństwo wydawnicze w grudniu. Po prostu słucha kolekcjonerów i rynku. To co robi La-La oraz teraz Varese, i cały ten szum wokół tego, to zwykłe żerowanie.
Adam pisze:mam zawał :shock:
Znowu? To jeszcze nie zszedłeś od ostatniego razu?
Ghostek pisze:VIBES!!!!Łykam i to zaraz!
Upiłeś się tym Hornerem czy jak? :P Przecież to słabizna jakich mało, z okropną elektroniką. Pozycja sławna tylko dlatego, że dochodziła na aukcjach do astronomicznych sum...
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#34 Post autor: Templar » ndz gru 08, 2013 23:46 pm

Tomek pisze:Intrada jedyna w porę to zauważyła i podeszła tak jakoś poważnie/dorośle do sprawy, informuje jakie będą kolejne wydania, daje chwilę na zastanowienie, ba, nawet tak jak ostatnio, przesunęła dwie premiery o miesiąc widząc szaleństwo wydawnicze w grudniu. Po prostu słucha kolekcjonerów i rynku. To co robi La-La oraz teraz Varese, i cały ten szum wokół tego, to zwykłe żerowanie.
Chyba coś Ci się pomyliło, przecież Intrada to prawie zawsze jak ogłasza tytuły w poniedziałki to od razu trafiają one do sprzedaży. A ostatnio rzeczywiście była taka miła, że przyspieszyła wydania z 3.12, jak można łatwo się domyślić, żeby wyprzedzić La-Lę z jej wydaniami ogłoszonymi w czarny piątek. Natomiast La-La często tydzień wcześniej ogłasza jakie tytuły się pojawią w sprzedaży.

A te narzekanie, że wyciągają kasę, nie wiem czy wiesz, ale to nie są organizacje charytatywne i one chcą jednak zarabiać.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#35 Post autor: kiedyśgrześ » ndz gru 08, 2013 23:49 pm

nie ma takiej możliwości, żeby Redaktor Kaktus trochę nie pozrzędził :) to nie chleb, nie ma przymusu, wszyscy znamy reguły :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#36 Post autor: Ghostek » ndz gru 08, 2013 23:50 pm

Tomek pisze: Upiłeś się tym Hornerem czy jak? :P
Niestety ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#37 Post autor: kiedyśgrześ » ndz gru 08, 2013 23:52 pm

hej Ghostek, tak z ciekawości, widziałeś w ogóle ten film :?: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#38 Post autor: Ghostek » ndz gru 08, 2013 23:54 pm

Kiedyś próbowałem, ale nie dałem rady :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#39 Post autor: Tomek » pn gru 09, 2013 00:04 am

Templar pisze:Chyba coś Ci się pomyliło, przecież Intrada to prawie zawsze jak ogłasza tytuły w poniedziałki to od razu trafiają one do sprzedaży. A ostatnio rzeczywiście była taka miła, że przyspieszyła wydania z 3.12, jak można łatwo się domyślić, żeby wyprzedzić La-Lę z jej wydaniami ogłoszonymi w czarny piątek. Natomiast La-La często tydzień wcześniej ogłasza jakie tytuły się pojawią w sprzedaży.

A te narzekanie, że wyciągają kasę, nie wiem czy wiesz, ale to nie są organizacje charytatywne i one chcą jednak zarabiać.
Dzięki za przypomnienie :)

Ale wiesz też, że ten rynek jest malutki i jak poczytasz różne opinie, to zobaczysz, że ludzie narzekają, że nie nadążają tak z tym co się ukazuje, a także są zmęczeni całą polityką wytwórni. Nie mówię tu o jakichś zakupowiczach od przypadku, którzy słuchają dwóch kompozytorów na krzyż, ale kolekcjonerach którzy kupują sporo i interesują się szerzej filmówką. To są Ci, którzy są dojną krową.

Toż piszę właśnie, że ostatnio Intrada zmieniła politykę i słusznie. Inna zmiana to taka, iż nie daje z góry limitu, tylko daje dłuższy okres na zakup i jak trzeba zrobi dodruk. To też jest wyjście i zrozumienie Klienta i rynku.
kiedyśgrześ pisze:nie ma takiej możliwości, żeby Redaktor Kaktus trochę nie pozrzędził :)
Trzeba zachowywać równowagę w przyrodzie, inaczej forum się utopi pod wszechobecnym podnieceniem, rewelacyjnością i brakiem zdrowego rozsądku, które wykazują niektórzy tutaj userzy :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#40 Post autor: Templar » pn gru 09, 2013 00:20 am

Tomek pisze:Ale wiesz też, że ten rynek jest malutki
No i właśnie dlatego trzeba stosować różne triki jak np. trzymanie w tajemnicy tytułów do ostatniej chwili itp., żeby nakręcać zainteresowanie, a tym samym też i ostatecznie sprzedaż.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#41 Post autor: kiedyśgrześ » pn gru 09, 2013 09:12 am

Obrazek

Obrazek

płakać i płacić :!: :P :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#42 Post autor: Ghostek » pn gru 09, 2013 09:29 am

Na ch*j 2 CD w Nemezisie? :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#43 Post autor: Althazan » pn gru 09, 2013 09:47 am

Przynajmniej zwiększyli limity, więc spokojnie można poczekać z zakupami :P

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#44 Post autor: Tomek » pn gru 09, 2013 10:01 am

Ghostek pisze:Na ch*j 2 CD w Nemezisie? :/
Na to abyś dopłacił 7 $ więcej :P ;a przy 3000 sztuk = 21000 $.
Ale są tacy, którzy nie mają z tym problemu, bo to jest narzekanie i "oni chcą zarobić" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: VARESE CLUB: 9-12-2013

#45 Post autor: Ghostek » pn gru 09, 2013 10:09 am

Tzn ja nie mam problemu z "kupić czy nie", bo i tak na Nemezisa czekałem bardziej niż na Insurekcję. Tylko po ch.. zapychać 2 CD. Jak zawsze Townson robił te deluxy ładnie skrojone na 1CD (wyjątek Matrix, który za cholerę nie wchodzi mi w tej poszatkowanej wersji), to teraz musiał z niego fanboj Goldsmitha wyleźć.
Obrazek

ODPOWIEDZ