3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS 2CD

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#76 Post autor: Paweł Stroiński » ndz gru 22, 2013 22:28 pm

Nikt nic nie mówił ze względu na Kamena, ale Akademia Policyjna to super film, po prostu film się przypomina, a rzadko miewam taką nostalgię! Temat to megakult i geniusz oczywiście, ale ja zawsze chciałem poza filmem usłyszeć tę muzykę z zamieszek na końcu, no i ją mam! :)

Bardzo fajny, rozpisany na pełną orkiestrę przez Doktora Folka score (gość jest jednym z niewielu tak wykształconych), jak sobie sciągnąłem, by sprawdzić, bałem się, że nie ogarnę, ale ogarnę, recka wkrótce, ale najpierw muszę jedną zaległość napisać.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#77 Post autor: Adam » pn gru 23, 2013 20:04 pm

Paweł mnie ubiegł bo miałem to pisać o tym scorze ale od paru dni mam zajob.. Przyczepiłbym się do tego tylko że Folk ostro tu megakulta marsza zażyna ;-) oraz do tego że momentami dźwięk jest nie pierwszej jakości. ale wydanie piękne i b.ważne dla historii filmówki.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#78 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 23, 2013 20:22 pm

Tak, marszu jest dużo i pod rząd, ale on jest tak genialny i score tak krótki, że mi to wcale nie przeszkadza. Prawdą jest, że pewnie gdyby to wydawali w latach osiemdziesiątych, po pierwsze by to skrócili o jakieś 10 minut, poza tym jeszcze pobawiliby się sekwencją.

Recka będzie, mam do ogarnięcia parę wydań Lali, więc te będą pod rząd.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#79 Post autor: Adam » pn gru 23, 2013 20:26 pm

MV coś przebąkiwał że starają się serię wydać :) nie wiem czy jest sens, ale też zupełnie nie pamiętam muzy z, jak i, kolejnych filmów...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#80 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 23, 2013 20:48 pm

Ciekawą rzeczą jest ich misja, by wypromować tymi wydaniami tych kompozytorów, którzy kiedyś byli kultowi, a potem zniknęli. Wydania Manciny otwarcie odsyłają na jego stronę internetową, Tango i Cash kończy się informacją, że Faltermeyer chce wrócić do pisania filmówki... Tak jakby MV czy kto inny (Goldwasser?) chciał tymi wydaniami przypomnieć komu trzeba, że tacy ludzie jeszcze żyją i powinni wrócić do regularnego pisania.

Taki sam klimat ma książeczka Schweigera (szkoda, że nie ma track by track, to też mnie lekko rozczarowało w Days of Thunder).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#81 Post autor: Adam » pn gru 23, 2013 20:49 pm

Paweł Stroiński pisze:Ciekawą rzeczą jest ich misja, by wypromować tymi wydaniami tych kompozytorów, którzy kiedyś byli kultowi, a potem zniknęli. Wydania Manciny otwarcie odsyłają na jego stronę internetową, Tango i Cash kończy się informacją, że Faltermeyer chce wrócić do pisania filmówki... Tak jakby MV czy kto inny (Goldwasser?) chciał tymi wydaniami przypomnieć komu trzeba, że tacy ludzie jeszcze żyją i powinni wrócić do regularnego pisania.

Taki sam klimat ma książeczka Schweigera.
cóż, kolejny raz masz potwierdzenie że decydenci, tak jak i naród, też chcą powrotu lat 80 do filmówki :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#82 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 23, 2013 20:53 pm

Tylko że akurat Tango i Cashem? :mrgreen:

Faltermeyer się skończył trochę z własnej winy (wyniósł się do Niemiec po T&C). Przykład Poledourisa mówi, że trzeba brać, co dają, bo inaczej znikniesz i nie masz jak wrócić. Dlatego też powodzenia życzę Badeltowi, który się wypiął na Hollywood i podobno teraz chce powrotu :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#83 Post autor: Adam » pn gru 23, 2013 20:56 pm

jakbym był natakim bezrobociu jak on to też bym chciał wrócić jak syn marnotrawny :mrgreen: Badelt nie ma szans na żaden powrót...

a co do ksiązeczki T&C - to było 6 lat temu. Faltermeyer od tego czasu zrobił tylko jeden film po znajomości. I z tego co czytałem z nim jakiś wywiad niedawno większy, nie dla portalu filmowego, to on nie bardzo chce wracać bo nie dostaje propozycji takich jakby chciał - czytaj nie pozwalają mu pisać w tamtych klimatach.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#84 Post autor: Templar » wt kwie 08, 2014 22:14 pm

Jak ktoś planował zakup Lethala, to w sumie teraz jest jedna z lepszych okazji (-20% na każdy tytuł u La-Li), można $24 zaoszczędzić ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Mefisto

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#85 Post autor: Mefisto » śr kwie 09, 2014 18:14 pm

czyli ile wyjdzie z przesyłką? :)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#86 Post autor: Ghostek » śr kwie 09, 2014 18:55 pm

Dalej stanowczo za duuuużo :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#87 Post autor: Templar » śr kwie 09, 2014 18:56 pm

Przy obecnym kursie dolara to ok. 380 zł
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Mefisto

Re: 3.12 - LETHAL WEAPON 8CD/POLICE ACADEMY/SUPERMAN RETURNS

#88 Post autor: Mefisto » śr kwie 09, 2014 23:35 pm

stanowczo za duuuużo :lol:

ODPOWIEDZ