28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#61 Post autor: Adam » wt gru 03, 2013 18:50 pm

Krzysiek pisze:Ajtam ajtam. Przyczepiłeś się kilku fotek, które stanowią tło dla innych wklejonych (kilka fotek w Październiku tez jest kiepskich). Samo wydanie bezapelacyjnie lepsze i wartościowsze niż z P.E.G. Rec. Dźwiękowo chyba wspięli się na własny szczyt masteringu z materiału filmowego (lub innego). Ogromna różnica w stosunku do poprzedniego wydania. Czuć i słychać dużą przestrzeń.
owszem, ale ja tam nic nie narzekałem na jakośc audio, mówiłem wyłącznie o pikselozie :P
Natomiast w "The Hunt For Red October" muszę się zgodzić co do jakości i zawartości wkładki. Dźwiękowo dużo słabiej ale i tak lepiej niż z regularnego wydania MCA. Muzyczne "extrasy" są świetnym dodatkiem. Ja ze swojej strony, po tym tytule oczekuję już tylko jakiegoś rereca w którym chór z płyty zostanie zastapiony chórem Aleksandrova :mrgreen:
dźwięk na Octoberze to porażka roku. przy takim grallu tak spartolić, to mogła tylko intrada..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#62 Post autor: Ghostek » wt gru 03, 2013 21:33 pm

Nie pierwszy raz intrada tak partoli grafikę. W Clear and Present Danger takie gówniane zdjęcia dali, że po pierwszym kontakcie od razu obiecałem sobie nigdy więcej nie otwierać tej książeczki.
Obrazek

Mefisto

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#63 Post autor: Mefisto » śr gru 04, 2013 02:46 am

Dotrzymałeś słowa?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#64 Post autor: Ghostek » śr gru 04, 2013 09:12 am

Tak. Od sierpnia nie zaglądałem do środka. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#65 Post autor: Krzysiek » śr gru 04, 2013 17:50 pm

Ghostek pisze:Nie pierwszy raz intrada tak partoli grafikę. W Clear and Present Danger takie gówniane zdjęcia dali, że po pierwszym kontakcie od razu obiecałem sobie nigdy więcej nie otwierać tej książeczki.
Też masz całkowita rację..... za 20 czy więcej $ oczekujemy czegoś ciekawego. Tym bardziej, że apetyt na fajną płytę dotyczy całości - czyli muzyki, poligrafi i ogólnie pojętej jakości. Niestety oczekiwania sobie a (przeważnie) efekt końcowy sobie. Powoli odnosi się to do róznych dziedzin naszego życia konsumpcyjnego..... Pytanie, kupować czy nie, nie jest jednak jednoznaczne. Chyba zależy nam bardziej na muzyce a pozostałości są do przełknięcia.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#66 Post autor: Adam » śr gru 04, 2013 18:08 pm

Ghostek pisze:Nie pierwszy raz intrada tak partoli grafikę. W Clear and Present Danger takie gówniane zdjęcia dali, że po pierwszym kontakcie od razu obiecałem sobie nigdy więcej nie otwierać tej książeczki.
stary, foty w booklecie Clear z intrady, w porównaniu z tym co dali do kokonu, to jest normalnie mega full hd :mrgreen: kokon to jest koszmar.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#67 Post autor: Krzysiek » śr gru 04, 2013 18:33 pm

Adam pisze:
Ghostek pisze:Nie pierwszy raz intrada tak partoli grafikę. W Clear and Present Danger takie gówniane zdjęcia dali, że po pierwszym kontakcie od razu obiecałem sobie nigdy więcej nie otwierać tej książeczki.
stary, foty w booklecie Clear z intrady, w porównaniu z tym co dali do kokonu, to jest normalnie mega full hd :mrgreen: kokon to jest koszmar.
:? czy aby kupiłeś oryginał :?: Zdecydowanie jest odwrotnie

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#68 Post autor: Adam » śr gru 04, 2013 18:36 pm

kwestia gustu. uważam że w kokonie jest to bardziej widoczne. ale zresztą o co my się licytujemy? towar za pieprzone 20$ to wymagam jakości qwa, żądam jakości qwa, a nie partaniny czy tłumaczeń !!!!!!!! mało że od dawna Fake tłoczy te płyty w jakimś burkina faso, to teraz jeszcze zaczynają na fotkach oszczędzać..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#69 Post autor: Tomek » śr gru 04, 2013 18:38 pm

Krzysiek pisze: :? czy aby kupiłeś oryginał :?: Zdecydowanie jest odwrotnie
To tak jak ze zgłoszeniami Adama do działów Najlepsze/Najgorsze okładki... ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#70 Post autor: Adam » śr gru 04, 2013 18:39 pm

kwestia gustu
:P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#71 Post autor: Adam » śr gru 04, 2013 18:42 pm

to jest produkt premium, nie masówka, droższy o 50-70% niż normalne cd, w małych nakładach których nawet 3 tys szt nie potrafią sprzedać na cały świat, dla kolekcjonerów... więc mamy obowiązek wymagać jakości a nie akceptować popelinę czy ciągle tłumaczyć. a takie wpadki już serio się plagą stają - zarówno jakośc fotek jak i nagrania audio.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#72 Post autor: Tomek » śr gru 04, 2013 19:30 pm

No ale jak ogłaszają jakiś tytuł, pierwszy na OIOM wyjeżdżasz, ogłaszasz mega-kulty, ponadczasowe klasyki dla tytułów, które podniecają prawie wyłącznie amerykańskich fanbojów, już nawet nie wspominając, że to kupujesz. Więc do kogo masz pretensje? ;-)

Mogę sobie tylko wyobrazić jak to jest koordynować wydawania kilkudziesięciu tytułów rocznie, niemalże dziś średnio co drugi tydzień, ile musi być w tym pośpiechu (by zdążyć z terminami), nawału roboty, produkcji samych książeczek. Stąd nie dziwota, że są niedoróbki, błędy, niedopatrzenia i...tanie płytki tłoczone w Bułgarii :D

Owszem, to produkt premium, ale mam wrażenie, że w ostatnim czasie coraz bardziej zmierza ku masówce - najwięcej na temat pewnie mogą powiedzieć, Ci, którzy dużo kupują. Nie dość, że portfel sięga trzeciego dna, to i na to wszystko, żeby to ogarnąć, spokojnie posłuchać czasu nie ma. A za tydzień-dwa kolejny rzut, kolejna premiera. Patrząc się z boku, wszystko to jakoś powoli zaczyna tracić tą specjalność, element kolekcjonerstwa, tak mi się wydaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#73 Post autor: Althazan » śr gru 04, 2013 20:47 pm

Adam pisze:mało że od dawna Fake tłoczy te płyty w jakimś burkina faso
Bym tak nie narzekał, ostatni Jarre - Prancer jest tłoczony w Japonii :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#74 Post autor: Adam » śr gru 04, 2013 20:48 pm

ke? : :shock:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: 28.10 - Intrada - COCOON, THE HUNT FOR RED OCTOBER

#75 Post autor: Althazan » śr gru 04, 2013 21:02 pm

Adam pisze:ke? : :shock:
No ładnie wytłoczyli w japońskiej tłoczni Sony :P

ODPOWIEDZ