MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD COMPLETE) - LA-LA LAND - 2013

#16 Post autor: Ghostek » pt cze 28, 2013 16:50 pm

Ghostek pisze: Niewiele tam brakuje do complete'a, mamy płytę wyładowaną po brzegi muzyką, ponad dwa razy dłuższą niż pierwsze wydanie, tak więc może już aż tak nie narzekajmy ;-)
Owszem zgodzę się, ale ja czekam na "jedynie słuszne" wydanie tej muzyki. Po prostu nie mogę przetrawić takich wałów jak pocięte Trinity Infinity.
Obrazek

Mefisto

Re: MATRIX RELOADED (2CD COMPLETE) - LA-LA LAND - 2013

#17 Post autor: Mefisto » pt cze 28, 2013 21:54 pm

Wawrzyniec pisze:Oferuje dwie rzeczy w jednym.
Dokładnie. Świetne wydanie. Ale deluxe też chętnie poznam.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MATRIX RELOADED (2CD COMPLETE) - LA-LA LAND - 2013

#18 Post autor: Adam » wt sie 20, 2013 20:49 pm

Taking a brief moment out of our vacation time to let y’all know that next Tuesday, AUGUST 27, 2013 at 12 noon (pst) we will be releasing not two (as originally scheduled), but THREE titles.

THE MATRIX RELOADED EXPANDED ARCHIVAL EDITION– 2 DISC SET
MUSIC BY DON DAVIS
LLLCD 1263
RETAIL RICE: $29.98

PRODUCED BY DON DAVIS, NEIL S. BULK AND DAN GOLDWASSER
MASTERED BY JAMES NELSON
LINER NOTES BY TIM GREIVING
ART DIRECTION BY DAN GOLDWASSER

Continuing the 90th Anniversary celebration with Warner Bros. Pictures, La-La Records and Warner Bros Records are honored to announce this newly expanded and completely remastered 2 cd set of Don Davis’ incredible score to the 2003 smash hit film THE MATRIX RELOADED. Co-produced and supervised by the composer, this high octane, expanded epic release features 150 minutes of the best sci fi action music of the past decade. Detailed liner notes by Tim Greiving take the listener inside the musical world of THE MATRIX with exclusive interviews with composer Don Davis and co-composer (on some tracks) Ben Watkins (aka JUNO REACTOR).

PLEASE NOTE: Two tracks as they appear in the final film, (DOUBLE TROUBLE and FREE FLIGHT), are not included on this release due to licensing restrictions. HOWEVER, we have included ALL of Don Davis’ music that recorded for the film, including the unused tracks for DOUBLE TROUBLE and FREE FLIGHT, as well as a few other tracks that ended up on the cutting room floor, replaced by the electronica tracks in the final film.

The first 100 or so customers who purchase the cd directly though the La-La Land website – http://www.lalalandrecords.com – will receive a signed Matrix Reloaded booklet by composer Don Davis absolutely free. Supplies are limited, and, as always, you are NOT guaranteed a signed booklet.


jedne z ważniejszych traków, fuszera a nie complit - na drzewo!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#19 Post autor: Ghostek » śr sie 21, 2013 09:37 am

O kurde. Ale bieda się szykuje. I jeszcze cena, która zabija śmiechem. Czekamy aż inna wytwórnia weźmie w swoje ręce ten projekt :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#20 Post autor: Adam » śr sie 21, 2013 09:45 am

no cenę przegięli - jak za 3cd, a jeszcze zapomnieli wspomnieć o limicie - jest 3,500 szt z tego co dopisali na fsm, czyli potwierdzili to co wczesniej mówił Goldwasser.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#21 Post autor: Tomek » śr sie 21, 2013 23:30 pm

Cena jest taka, bo prawdopodobnie szybko to pójdzie. Nie dość, że dość ekskluzywny to tytuł, po drugie ta muzyka przez udział w niej Juno Reactor nie jest skierowana jedynie do hardkorów orkiestrowej filmówki, więc liczą na niezłe wzięcie.

Chyba należy ostrzyć sobie już zęby na kompletnego (no, albo prawie ;-) ) Revolutions, co? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#22 Post autor: Tomek » wt sie 27, 2013 22:07 pm

Obrazek

La-La Land Records, Warner Bros. and Warner Bros. music continue celebrating Warner Bros.' 90th anniversary with this deluxe, 2-CD expanded archival collection release of Don Davis' phenomenal original score to the 2003 motion picture THE MATRIX RELOADED, the second installment in THE MATRIX SAGA starring Keanu Reeves, Laurence Fishburne and Carrie-Anne Moss, and directed by the Wachowski Siblings. Experimental and atmospheric, yet orchestral and thematic, Don Davis' score is a sci-fi action wonder onto itself. Clocking in at more than 150 minutes, this spectacular 2-CD set was produced by Don Davis, Neil S. Bulk and Dan Goldwasser, mastered by Mike Matessino and is limited to 3500 units. In depth, exclusive liner notes by Tim Greiving feature comments from Mr. Davis and co-composer (on some tracks) Ben Watkins (aka Juno Reactor).

NOTE: Two tracks (Double Trouble and Free Flight) do not appear on this release as heard in the final film due to licensing restrictions. However, ALL of Don Davis' original music recorded for the film is presented on this release, including his original scored versions of those two cues, as well as additional tracks that were dropped, eventually replaced by electronica in the final film.


TRACK LISTING:

DISC 1

Main Title/Trinity vs. Car (3:24)
Enter the Neb* (1:11)
Smith at the Door* (4:17)
Furious Angels [perf. Rob Dougan] (5:33)
Smith vs. Smith*/Free Flight** (3:40)
The Wonder of Zion*/The Lascivious Lift*/Link and Zee* (4:37)
Morpheus on the Mount*/Zion Drum Source* (2:50)
Zion [perf. Fluke] (4:35)
Goodnight Zion*/The Bane Transformation* (2:42)
Bane Voyage* (2:58)
First, I Must Apologize* (1:12)
Teahouse [perf. Juno Reactor feat. Gocoo] (1:07)
The Industrial Highway* (1:16)
Oracle Oratory* (2:05)
The Purpose That Created Us* (2:59)
Burly Brawl* [Juno Reactor vs. Don Davis] (5:53)
Council of Cool*/Meeting the Merovingian* (3:48)
Choice Is an Illusion* (2:42)
Sample This* (3:54)
Meet the Keymaker*/Some Skill* (1:33)
Chateau [perf. Rob Dougan] (3:26)
Double Trouble** (2:22)
Mona Lisa Overdrive [perf. Juno Reactor vs. Don Davis] (10:16)
DISC TIME: 78:17

DISC 2
Truck vs. Truck*/The Plan*/Final Flight of the Vigilant* (11:36)
Kill the Keymaker*/Doddering Old Fool* (6:07)
The Problem Is Choice*/Window Switch*/Neo Miraculous*/No More Nebuchadnezzer*/Conclusion Confusion* (13:33)

BONUS TRACKS
Niaiserie* [perf. Kerry Walsh] (6:05)
Burly Brawl* (alternate) (5:58)
Chateau Swashbuckling* (alternate) (3:49)
The Plan* (with synth) (4:18)
Niaiserie* (instrumental) (6:01)
Matrix Reloaded Suite (17:41)
DISC TIME: 75:08
TOTAL ALBUM TIME: 153:25

*previously unreleased
**contains material not used in film

RETAIL PRICE: $29.98

http://www.lalalandrecords.com/MatrixRe.html

=======================================================================================================================

Wow, nie sądziłem, że umieszczą Dougana i Fluke. Jest też genialne Chateau Swashbuckling oraz stricte-davisowa wersja Burly Brawl (jako alternate'ty). Jest także, co bardzo mile zaskakujące, 18-minutowa suita znana z podstawowego wydania. Można przeboleć brak wersji filmowych dwóch utworów - są przecież te, które pierwotnie skomponował Davis. Nie ma ściemy, 2.5 godziny spektakularnej akcji, klimatu sci-fi i niepodrabialnego stylu Davisa. Cena zaporowa, ale to trzeba mieć, choć autografy się już rozeszły. Jedynie z okładką mogli się nieco bardziej postarać... To ujęcie mogłoby być np. w zamian ;-) :

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#23 Post autor: kiedyśgrześ » śr sie 28, 2013 14:00 pm

ehh, zbieram pieniążki, ale kurna nie chce mi się tyle kasy wydawać, najpierw trochę pooglądam aukcje może jakiś cutter się pojawi, czy coś, a jak nie to h, kredyt pod hipotekę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#24 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 28, 2013 14:29 pm

Z okładką się jednak nie postarali. :? Hm, ja raczej pozostanę przy moim normalnym wydaniu, które sobie wysoko cenię i mam na nim wszystko co najlepsze.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#25 Post autor: Michał Turkowski » śr sie 28, 2013 16:53 pm

Ja jak narazie odpuszczam tego kompleta. Obada się to przesłucha i wówczas podejmę decyzję czy na mus muszę to mieć. Wygląda to fakt spektakularnie oby tylko nie okazało się że większość muzyki z filmowej chronologii dodanej tutaj to w większości robiący za tło underscore.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#26 Post autor: Tomek » śr sie 28, 2013 22:50 pm

Michał zerknij okiem na początek drugiego dysku - 30 minut muzyki do tej pory nie wydanej z samego końca filmu. To nie są jakieś zapchajdziury czy underscore'y. Zresztą na sieci jest nieoficjalny complete, który w jakichś 90% będzie się pokrywał z tym wydaniem, i na podstawie jego można już coś wywnioskować ;-) [jak Ci się nie chce czekać na "ukazania się" wydania La-Li]

@Warzek - nie gadaj, że masz wszystko co najlepsze, bo nie masz Chateau Swashbuckling i rzeczonego finału partytury :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#27 Post autor: Adam » ndz wrz 01, 2013 21:26 pm

słuchał już ktoś? od 2 dni się wala po necie choć nie bezstrat...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#28 Post autor: Tomek » ndz wrz 01, 2013 22:21 pm

Słuchałem (chociaż wydanko w La-Li zamówione również). Co mogę powiedzieć po mp3-ójkach? Szczególnie podobał mi się mix "Burly Brawl" - wyeksponowana perkusja oraz orkiestra, bo wydaje mi się, że przy oryginalnym wydaniu Warnera/Reprise ten utwór brzmiał w momentach za syntetycznie. Reszta materiału wcześniej nie wydanego oficjalnie, jeżeli ktoś zna bootlegowe Complete, nie jest żadnym objawieniem, ale w odniesieniu do nieprzekonania Turka i Wawrzka, jest tam cała masa świetnego materiału, który doceni bardzo każdy fan muzyki z tej trylogii. Wbiła mi się w pamięć trąbkowa solówka ze sceny spotkaniu u Merowinga. Nie wiem do końca czego brakuje innemu w stosunku do wersji filmowej "Free Flight" - na mój gust to 100% Davis i nic tam więcej nie potrzeba. Natomiast "Double Trouble" to wydaje mi się tylko orkiestrowy podkład Davisa, bez elektroniki/mixu Oakenfolda. Nie płaczę za tym, bo akcja jest przednia. Dogłębniej będę to studiował jak przyjdzie oryginał.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 01, 2013 22:54 pm przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#29 Post autor: Ghostek » ndz wrz 01, 2013 22:50 pm

Jak będzie gdzieś flaczek to zessam, a jak LaLa zrobi promocję i obniży cenę do 19 dolców to i krążek zgarnę :)
Obrazek

Mefisto

Re: MATRIX RELOADED (2CD EXPANDED) - LA-LA LAND - 08.2013

#30 Post autor: Mefisto » pn wrz 02, 2013 03:30 am

Ja słucham partiami, bo w całości nie idzie tego przejść przecież. Jak na razie najlepiej wspominam ilustracyjną wersję Furious Angels i Smith Vs. Smith / Free Flight, które jest zdaje się jedną z nowości względem podstawowego wydania.

ODPOWIEDZ