Co ostatnio kupiliście?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1411 Post autor: Ghostek » pt sie 10, 2018 12:24 pm

Sprawa rozwiązana.
Dzwoniłem wczoraj do UCS i poinformowali, że odebrali mailowo moje faktury i już paczka przeszła procedury celne. Wczoraj wysłana dzisiaj doszła i zalega na poczcie. Na awizo kwota 150zł, więc bankowo brali pod uwagę kwotę towaru + wysyłkę. Procedura objęcia vatem + opłaty proceduralne i pocztowe. Bez cła. I tak dobrze, bo kilkanaście zł więcej i pewnie wleciałoby cło czyli +23% do całości.
A co do stanu towaru, to dzisiaj się oceni, po odbiorze z placówki pocztowej. Mam nadzieję, że nie wytarmosili za bardzo zawartości, bo chooj z innymi płytami, ale szkoda by było tego LOTRa.

Na przyszłość... Jest fajna strona, która oblicza ile za co w przeliczeniu na złotówki można zapłacić jak się dojebią do paczki. Tak na rekonesans, bez brania wyniku za pewnik. Ale generalnie pokrywa się w 90%, bo wszystko zleży od przelicznika walut i opłat.

https://vat.alipaczka.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1412 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 14:36 pm

Ghostek pisze:
pt sie 10, 2018 12:24 pm
Na awizo kwota 150zł, więc bankowo brali pod uwagę kwotę towaru + wysyłkę.
To wysyłka wyszła jakieś 36$ :?:
Procedura objęcia vatem + opłaty proceduralne i pocztowe. Bez cła. I tak dobrze, bo kilkanaście zł więcej i pewnie wleciałoby cło czyli +23% do całości.
Dziwne, ja zawsze płaciłem. I chyba jeszcze wysyłka do domu też była wliczona.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1413 Post autor: Ghostek » pt sie 10, 2018 14:42 pm

Ale tu jest wliczone wszystko. To jest kwota całościowa. A poszczególne kwoty na poszczególne "usługi" pewnie dopiero obadam, jak papiery odbiorę z paczką. Faktem jest, że wartość paczki i dostawy nie przekroczyła 150 euro, więc nie doliczali cła. Jak ktoś miał kiedyś taką kwotę, to z cłem i vatem jednocześnie można popłynąć finansowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1414 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 14:49 pm

Gdy będziesz miał papiery to napisz, ile za co było płacone. :) Ja cło jako takie zawsze płaciłem (oczywiście, gdy towar był clony), ale to były grosze w porównaniu z VAT-em. Dosłownie kilka zł. I nigdy nie płaciłem VAT-u od kosztów wysyłki.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

hp_gof

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1415 Post autor: hp_gof » pt sie 10, 2018 15:07 pm

Dokładnie, wszystko ładnie tu wypisz dla potomnych ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1416 Post autor: Adam » pt sie 10, 2018 15:08 pm

HPek żyduje Two Towers do jesieni aż się zrobi OOP :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1417 Post autor: hp_gof » pt sie 10, 2018 15:16 pm

No jakoś Fellowship od kwietnia wciąż nie jest out of print ;)
PS. Ha! Przecież mogę zrobić jeszcze inny numer. Zamówić oba razem przed premierą Powrotu Króla - cena za przesyłkę dwóch wydawnictw w jednym zamówieniu jest niższa niż każdej zamawianej osobno, a jednocześnie oni mi wyślą każdą z płyt oddzielnie, bo tak samo mi zrobili poprzednim razem kiedy zamawiałem Drużynę ze Smokiem - najpierw mi wysłali dostępnego od ręki Smoka, a potem po premierze Drużynę :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1418 Post autor: Adam » pt sie 10, 2018 15:26 pm

nie koniecznie, nam wysłali Wieże nie wiedzieć czemu tydzień przed premierą. i stąd się zrobiła duża paczka :P nie ma co płakać i tak stówka do przodu mimo tych chujków celników choc bez nich było by jeszcze lepiej dla portfela :)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1419 Post autor: hp_gof » pt sie 10, 2018 15:34 pm

No dobra, ale jakbym zamówił oba teraz (a Powrót Króla jest już w przedsprzedaży), to nie ma bata, żeby mi wysłali oba naraz, kilka tygodni przed premierą trójki :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1420 Post autor: Adam » pt sie 10, 2018 15:46 pm

owszem. pytanie czy wpiszą całość kwoty na paczce :)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1421 Post autor: hp_gof » pt sie 10, 2018 16:11 pm

Nie, poprzednio wpisywali w jednej paczce cenę Smoka, w drugiej cenę LOTRa. Każda część osobno :) Dlatego podoba mi się ten myk ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1422 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 16:12 pm

Adam pisze:
pt sie 10, 2018 15:26 pm
nie koniecznie, nam wysłali Wieże nie wiedzieć czemu tydzień przed premierą. i stąd się zrobiła duża paczka :P
Czyli te płyty dorzucili do innego zamówienia? To niech sklep płaci podatek. :) Mnie by krew zalała, gdyby sklep tak spartolił. Miałem trochę podobne przypadki z CDJ. Zamówiłem 2 płyty, wyliczyłem, że za 2 dostanę dodatkowe punkty (a i wysyłka rozbije się na 2 płyty), a te ciućmoki wysyłają mi mejla, że jednej płyty nie dostali i wysłali jedną! Całe misterne wyliczenie szlag trafił! Dopiero później zaczęli informować, że płyty nie ma i jest dzień czy 2 na podjęcie decyzji, co robić.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1423 Post autor: Ghostek » pt sie 10, 2018 16:12 pm

Nie ma opcji. Teraz wyślą ci TTT a później ROTK i na każdym kartonie będzie odnośnik tylko do tego co jest wewnątrz. I to jest najlepsza opcja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1424 Post autor: Ghostek » pt sie 10, 2018 16:15 pm

Bucholc Krok pisze:
pt sie 10, 2018 16:12 pm
Adam pisze:
pt sie 10, 2018 15:26 pm
nie koniecznie, nam wysłali Wieże nie wiedzieć czemu tydzień przed premierą. i stąd się zrobiła duża paczka :P
Czyli te płyty dorzucili do innego zamówienia? To niech sklep płaci podatek. :)
Wiesz, trochę w tym mojej winy było, bo zamówiłem na 1,5 tygodnia przed premierą z kilkoma innymi płytami, mysląc, że najpierw wyślą te płyty, a później doślą LOTRy. A oni od razu wszystko na 8 dni przed premierą. Stąd ten bigos.
Z drugiej strony, jakby wysłali tak, jak planowałem, to i tak na deklaracji byłoby 105$, wiec duże prawdopodobieństwo, że i tak wylądowałoby na cle. A to ciekawe, bo zamawiając LOTRa 1 sztuk 2 w jednej paczce, wszystko przeszło bez cła. Mimo wpisanej kwoty...
Obrazek

hp_gof

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1425 Post autor: hp_gof » pt sie 10, 2018 16:27 pm

No więc dlatego zamawianie tydzień przed premierą może być ryzykowne, ale kilka tygodni przed - nie ma bata ;)

ODPOWIEDZ