Co ostatnio kupiliście?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1381 Post autor: Adam » śr sie 08, 2018 18:36 pm

Nie ma. Doczepią się. Poszedł prikaz od góry na ściągalność, bo pytałem kilku znajomych i w przeciągu ostatniego msc nagle też im się cło trafiło. Zabrze to już pominę bo tutaj się czepiali często.
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2018 18:36 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1382 Post autor: Bucholc Krok » śr sie 08, 2018 18:36 pm

Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 18:11 pm
Braliśmy bo po co przepłacać, a że zmieniło się trochę w imports i zaczęli wpisywać cała kwotę, to popłynęliśmy... Co ciekawe przy LOTR1 nie było problemu. No ale tu nastukaliśmy 137$ po całości + wysyłka, więc już mieli się do czego doczepić. Wawa rzadko to robi, ale jak widać musiało sie przytrafić i mi.
137$ tylko za towar to dużo. Nic dziwnego, że się doczepili. Ja miałem najwięcej (bez cła) 100$ za towar + 50$ wysyłka.
Tak dostałem papiery. Ksero frontu z paczki + opis procedury.
Jeden z podpunktów:
Faktura, paragon, potwierdzenie transakcji zakupu internetowego lub inny dokument /Dokument w języku obcym winien być przetłumaczony i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia/
Miałeś coś takiego? Tłumaczyłeś?
Pierwsze o czymś takim słyszę. Zawsze dostawałem wyliczenie z propozycją zapłaty przez pocztę. Raz dostałem papiery do domu, ale od jakiejś agencji celnej. I niczego nie musiałem tłumaczyć. Kilka punktów do wypełnienia. Ja bym zadzwonił do UC i zapytał o co chodzi. Może teraz to wprowadzili. Ale widać, że oni chyba nawet tej paczki nie otwierali. Przecież to wszystko jest w środku. No chyba że nie było.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1383 Post autor: Ghostek » śr sie 08, 2018 19:03 pm

Bucholc Krok pisze:
śr sie 08, 2018 18:36 pm

Pierwsze o czymś takim słyszę. Zawsze dostawałem wyliczenie z propozycją zapłaty przez pocztę. Raz dostałem papiery do domu, ale od jakiejś agencji celnej. I niczego nie musiałem tłumaczyć. Kilka punktów do wypełnienia. Ja bym zadzwonił do UC i zapytał o co chodzi. Może teraz to wprowadzili. Ale widać, że oni chyba nawet tej paczki nie otwierali. Przecież to wszystko jest w środku. No chyba że nie było.
Importcds daje fakturę wydania towaru z magazynu, czyli bez cen. Stąd pewnie prośba. Że otowrzyli, to raczej nie mam wątpliwości, bo po bokach (na zdjęciu ksero deklaracji celnej paczki) jest taśma klejąca PP. Tylko nie wiem do końca czemu każą tłumaczyć te dokumenty. Co oni kurwa, nie ogarniają angielskiego? Mam do tłumacza przysięglego iść by fakture przetłumaczyć?

Poza tym ciekawa sprawa, dostałem list od:
Poczta Polska, Pion Operacji Logistycznych Region Dystrybucji w Warszawei Wydział Espedycyjno-Rozdzielczy. Czyli PP, a nie USC sam w sobie. Paczka poszła na magazyn w celu weryfikacji celnej z adnotacją, że jak nie otrzymają dokumentacji w ciągu 20 dni to odeślą do nadawcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1384 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2018 19:07 pm

Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 18:11 pm
Tak dostałem papiery. Ksero frontu z paczki + opis procedury.
Jeden z podpunktów:
Faktura, paragon, potwierdzenie transakcji zakupu internetowego lub inny dokument /Dokument w języku obcym winien być przetłumaczony i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia/

Miałeś coś takiego? Tłumaczyłeś?
A przesyłka była na osobę fizyczną (adres prywatny), czy służbowy? Bo jak służbowy, to mogli napisać, żeby uzupełnić SAD.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1385 Post autor: Ghostek » śr sie 08, 2018 19:19 pm

Althazan pisze:
śr sie 08, 2018 19:07 pm

A przesyłka była na osobę fizyczną (adres prywatny), czy służbowy? Bo jak służbowy, to mogli napisać, żeby uzupełnić SAD.
Na prywatny. Na mój stary adres. Ale pouczenie w liście było skierowane zarówno do osób fizycznych jak i służbowych. W zależności kim się jest to taki komplet dokumentów trza przesłać. Zupełnie jakby na zasadzie: "nie chce nam się weryfikować, sam podeślij wszystko, my sobie obliczymy jak będziemy mieli wszystko na tacy tak jak chcemy i to po Polsku." WTF?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1386 Post autor: Ghostek » śr sie 08, 2018 19:26 pm

Zresztą sami czytajcie:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1387 Post autor: Adam » śr sie 08, 2018 19:32 pm

pomóżcie nam bo będziemy w dupie :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1388 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2018 19:48 pm

Ale przecież nie jest napisane, że to ma być tłumaczenie przysięgłe ;)
Weź normalnie przetłumacz wydruk z paypala i się podpisz, sprawa z głowy.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1389 Post autor: galljaronim » śr sie 08, 2018 19:50 pm

Ja mieszkam w małopolsce, więc chyba podlegam pod Zabrze, choć do końca sam nie wiem, bo nigdy nie zdarzyło mi płacić cła.
No to ładna dupa. Oby Wam się jakoś z tym udało.
Ciekawe dlaczego importcds nagle zaczęło wpisywać cenę. Czy to jakiś odgórny nakaz, czy po prostu ich widzimisię. I czy jest w ogóle sposobność żeby tego zaniechali?
Ja raczej od nich dużo nie będę zamawiał. Góra de 50 dolców.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1390 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2018 19:53 pm

galljaronim pisze:
śr sie 08, 2018 19:50 pm
Ciekawe dlaczego importcds nagle zaczęło wpisywać cenę. Czy to jakiś odgórny nakaz, czy po prostu ich widzimisię. I czy jest w ogóle sposobność żeby tego zaniechali?
Odgórny nakaz. Naloty robili w USA, strach padł na małe firmy. Dlatego SAE też już wali full cenę na paczce i tracą klientów w Europie. Zwłaszcza Anglików, którzy sporo tam kupowali. Teraz nawet za dwie płyty dowalają im cło, a cło brytyjskie jest nawet bardziej bolesne niż polskie :mrgreen:
Jest wątek na FSM-ie, można sobie poczytać.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1391 Post autor: Ghostek » śr sie 08, 2018 20:03 pm

Na razie zlałem tłumaczenie. Wysłałem im pdfy z wygenerwoanym zestawieniem zamówienia, podsumowanie płatności PayPal i poszło mailem na adres, jaki załączyli. Na razie ani żadnej odpowiedzi, ani możliwości dodzwonienia się tam.
Obrazek

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1392 Post autor: galljaronim » śr sie 08, 2018 20:07 pm


Althazan pisze:Odgórny nakaz. Naloty robili w USA, strach padł na małe firmy.
To niedobrze. Teraz czekać aż temu nakazowi podporządkuje się Lala i Intrada. Wtedy wspólne zakupy, w tym drogich boxów nie wchodzą w grę. Z kolei indywidualne zakupy nas wykończą, bo przesyłka droga. Jeśli dolar będzie utrzymywał się w tej cenie, bądź się wzmocni, to lipa totalna.


Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1393 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2018 20:12 pm

Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 20:03 pm
Na razie ani żadnej odpowiedzi, ani możliwości dodzwonienia się tam.
Odpowiedzi nie uświadczysz, to przecież urząd i pracuje do 15. Dostaniesz tylko papiery do wypełnienia pocztą, razem z rachunkiem.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1394 Post autor: Ghostek » śr sie 08, 2018 20:13 pm

Althazan pisze:
śr sie 08, 2018 20:12 pm
Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 20:03 pm
Na razie ani żadnej odpowiedzi, ani możliwości dodzwonienia się tam.
Odpowiedzi nie uświadczysz, to przecież urząd i pracuje do 15. Dostaniesz tylko papiery do wypełnienia pocztą, razem z rachunkiem.
Kolejne papiery? A paczka za pół roku dojdzie, jak dobrze pójdzie? :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1395 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2018 20:29 pm

Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 20:13 pm
Althazan pisze:
śr sie 08, 2018 20:12 pm
Ghostek pisze:
śr sie 08, 2018 20:03 pm
Na razie ani żadnej odpowiedzi, ani możliwości dodzwonienia się tam.
Odpowiedzi nie uświadczysz, to przecież urząd i pracuje do 15. Dostaniesz tylko papiery do wypełnienia pocztą, razem z rachunkiem.
Kolejne papiery? A paczka za pół roku dojdzie, jak dobrze pójdzie? :/
E, nie. Jak już będą mieli Twoją fakturę, to już papiery przyjdą razem z paczką... Jak było jakieś $150 (razem z wysyłką) to dopłata będzie pewnie trochę ponad stówkę.

ODPOWIEDZ