Co ostatnio kupiliście?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1156 Post autor: Kaonashi » śr wrz 06, 2017 19:02 pm

Osobiście wolę "Wojnę". Być może trochę z sentymentu. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1157 Post autor: Paweł Stroiński » śr wrz 06, 2017 19:17 pm

Ja całkiem lubię Wojnę, osobiście. Choć nie widziałem jeszcze (w całości) filmu.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1158 Post autor: bladerunner22 » śr wrz 06, 2017 20:05 pm

Paweł Stroiński pisze:
śr wrz 06, 2017 19:17 pm
Ja całkiem lubię Wojnę, osobiście. Choć nie widziałem jeszcze (w całości) filmu.
trudna płyta, czasem ciężko podchodzi, ale faktycznie sporo tam fajnych smaczków, ah pamiętam jak nad tą ścieżką pastwili się ''prawie'' wszyscy recenzenci.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1159 Post autor: Kaonashi » śr wrz 06, 2017 20:08 pm

Też to pamiętam. Nie chcę siać shitstormu, ale obstawiam, że gdyby ten score wyszedł teraz, to byłby do niego zupełnie inny stosunek. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1160 Post autor: bladerunner22 » śr wrz 06, 2017 20:59 pm

Kaonashi pisze:
śr wrz 06, 2017 20:08 pm
Też to pamiętam. Nie chcę siać shitstormu, ale obstawiam, że gdyby ten score wyszedł teraz, to byłby do niego zupełnie inny stosunek. :P
Przez te podniety Giacchinem i w ogóle tą całą byle jakością w filmówce od 5 lat, podwyższyłem połowę ocen Goldsmithowi, a kiedyś nie dostawał za wysokich not ode mnie. :D
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1161 Post autor: MichalP » pn wrz 11, 2017 01:33 am

No i się skusiłem promocją Lali na Star Treki i zrobiłem zamówienie na Star Trek Voyager (muzycznie to moja ulubiona serialowa odsłona po ST: The Next Generation) i co by wykorzystać fakt zrobienia zamówienia i zaoszczędzić na kosztach wysyłki dodałem jeszcze:

Beverly Hills Cop 1 - a co tam, nostalgia zwycieżyła

Cutthroat Island - mam obydwa poprzednie wydania kupione lata temu - jakość nagrania nie budzi zastrzeżeń ale stary mix zawsze był jakiś taki cienki jezeli chodzi o niskie tony. Dla mnie brzmiało to jakby muzyka była trochę skompresowana. Nowy mix Lali wreszcie dodaje taki dół na jaki ten score zasługuje i chyba też trochę lepszą separację instrumentów. Subiektywne to pewnie. No i wypas książeczka :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1162 Post autor: lis23 » pn wrz 11, 2017 15:44 pm

Ja bardzo lubię "Raport", zwłaszcza "Anderton's Great Escape" oraz "New Beginning" ale cały album jest ok. "Wojna Światów" też jest ok, choć pierwszy kontakt z płytą był bardzo zły.

Kurka "Rythm of the Pride Lands" z chęcią bym przygarnął ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1163 Post autor: MichalP » pn wrz 11, 2017 18:36 pm

Raport zawsze laczy mi sie razem z A.I.. Oba filmy z tego samego okresu i jakze inne od tego co Spielberg zazwyczaj robil. Muzycznie tak samo. Poczatkowo Raport ciezko wchodzi ale jest tak roznorodny i klimatyczny i ma sporo na prawde dobrej akcji. Jedno co dla mnie od razu sie rzucalo w uszy to bardzo suche mixy i Raportu i Wojny Swiatow i A.I..
Kazda z nich cos innnergo reprezentuje. Wszystkie trzy lubie na swoj sposob.

Wojna jak na poznego Williamsa ma na prawde swietna akcje ale dla mnie jest najmniej przystepna ze wzgledu na brak lub malo wyrazista tematyke. Slucham tylko wtedy jak mam nastroj.
Raport o wiele bardziej przystepny a i film jest swietny. A koncowka - przeciez to Spielberg i musial troche przylukrowac.

Najczesciej wracam jednak to A.I - sciezka jest dla mnie arcydzielem Williamsa (wydanie Lali jest dla mnie obowiazkowe) a film lubie troche tez ze wzgledow osobistych.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1164 Post autor: lis23 » pn wrz 11, 2017 18:44 pm

Ja filmu nie cierpię ze względu na to, że wszystkie postacie ludzkie to odpychający skur ... ;)
Wiem, tak miało być, ale w kinie miałem mordercze skłonności co do nich ;) Podobnie potraktowałbym głównego bohatera "Dunkierki", który działał mi na nerwy od pierwszych scen.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1165 Post autor: MichalP » pn wrz 11, 2017 19:57 pm

lis23 pisze:
pn wrz 11, 2017 18:44 pm
Ja filmu nie cierpię ze względu na to, że wszystkie postacie ludzkie to odpychający skur ... ;)
Wiem, tak miało być, ale w kinie miałem mordercze skłonności co do nich ;) Podobnie potraktowałbym głównego bohatera "Dunkierki", który działał mi na nerwy od pierwszych scen.
Zakladam, ze chodzi ci o A.I. - Spielbergowi chyba o to chodzilo zeby to tak pokazac no i w sumie wyginelismy na koniec :? .
A jedynym reprezentantem ludzkosci zostal robot z psychika malego chlopca

Ja w Wojnie nie moge scierpiec tego syna naszego glownego bohatera - wiem ze tak Spielberg chcial go pokazac jako naiwnego i emocjonalnego ale dla mnie to totalny kretyn. :evil:
Przez niego wlasnie ten film staje sie dla mnie prawie niemozliwy do ogladania.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1166 Post autor: lis23 » pn wrz 11, 2017 20:11 pm

W sumie to "A.I" jest pozostałością po Kubricku, więc nie wiadomo, ile w tym jest Spielberga ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1167 Post autor: Radek » czw wrz 14, 2017 11:17 am

Moje pierwsze w życiu zakupy na Allegro uważam za udane. Sprzedawca Perfum nawet przesłał mi książkę Süskinda jako dodatek do soundtracku - za darmo :!: :shock:

Obrazek

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1168 Post autor: Hostii » sob wrz 23, 2017 12:06 pm

Obrazek

Na Battleship czaiłem się długo, a tu trafiła się jeszcze z autografem no to się nie zastanawiałem. A przy okazji do kolekcji płyt z Stallone Get Carter z autografem Tyler Bates :)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1169 Post autor: MichalP » pn paź 09, 2017 09:25 am

LaLa zrobila mi prezent - to juz drugi raz tak w ostatnich kilku latach - dodala okladke z autografem na dlugo po teoretycznie wyprzedaniu autografow. Cos jednak musza sobie zostawiac na stanie :D . Zamaszyste bazgrnięcie Dennisa McCarthy na ST: Voyager
Poprzednim razem byl to autograf Debneya na jego Pasji.

Obrazek

A na koniec moje dwa ostatnie zakupy - jeden zbiorczo pokazujacy moje zainteresowania w 2017 roku.

Obrazek

Ostatnia przesylka z brytyjskiego Amazonu - oryginalna paczka do mnie nie dotarla a juz jest ponad miesiac. Po reklamacji wyslali mi jeszcze raz UPS Express - UK - Canada w 4 dni, no rekord, ale UPS mi to rozwalcowal. Pierwszy raz tak mialem, ze w digipacku tacka byla totalnie popekana - cudem plyta ocalala - bez zadnych rys.
Dwa rozne podejscia filmowo i muzycznie do Piotrusia Pana.

Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio kupiliście?

#1170 Post autor: Bucholc Krok » pn paź 09, 2017 10:25 am

MichalP pisze:
pn paź 09, 2017 09:25 am
Ostatnia przesylka z brytyjskiego Amazonu - oryginalna paczka do mnie nie dotarla a juz jest ponad miesiac.
Pewnie wysłali Royal Maylem zamiast DHL-em. Już nie dojdzie.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ