Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDHOFER

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#106 Post autor: Szczypior » wt sty 15, 2013 20:51 pm

Ale trzyma w napięciu :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#107 Post autor: Adam » wt sty 15, 2013 21:28 pm

ale jakie napięcie? wszystko już tu zostało powiedziane :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#108 Post autor: Paweł Stroiński » wt sty 15, 2013 21:35 pm

Bardzo fajna książeczka, muzykę kupiłem na podstawie wcześniejszego przesłuchania albumu.

Wydanie jest naprawdę świetne i płyta Intrady, tak jak każda z wyjątkiem pierwszego Rambo (pękniete pudełko), którego dostałem w prezencie, dotarła w doskonałym stanie. Świetny score, piękne tematy, ekscytujące aranżacje i tak, elektronika mi się podoba, choć teoretycznie nie powinna, ale wszystko do siebie świetnie pasuje.

Zrobię recenzję tego albumu, jak tylko obejrzę film.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#109 Post autor: muaddib_dw » śr sty 16, 2013 20:10 pm

Paweł pomału wkracza w mrok :wink:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#110 Post autor: Paweł Stroiński » śr sty 16, 2013 22:10 pm

W jaki mrok? :mrgreen:

Mam dużo Goldsmitha (mogę policzyć), w tym kilka starszych prac (od Lonely Are the Brave przez Tora! Tora! Tora! i Chinatown po Rambo 3). Planuję zamówić Aliena, Pattona i Wind and the Lion. Najnowszym scorem Jerry'ego w mojej kolekcji jest mój pierwszy zresztą, czyli The Edge, ale w oryginalnym wydaniu RCA Victor. Nie brałem Lali, bo do tego trzydziestominutowca RCA mam bardzo duży sentyment.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#111 Post autor: Paweł Stroiński » śr sty 16, 2013 22:11 pm

Z następnej wypłaty zamawiam Star Treka TMP z Lali.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#112 Post autor: muaddib_dw » czw sty 17, 2013 14:58 pm

Paweł Stroiński pisze:W jaki mrok? :mrgreen:

Mam dużo Goldsmitha (mogę policzyć), w tym kilka starszych prac (od Lonely Are the Brave przez Tora! Tora! Tora! i Chinatown po Rambo 3). Planuję zamówić Aliena, Pattona i Wind and the Lion. Najnowszym scorem Jerry'ego w mojej kolekcji jest mój pierwszy zresztą, czyli The Edge, ale w oryginalnym wydaniu RCA Victor. Nie brałem Lali, bo do tego trzydziestominutowca RCA mam bardzo duży sentyment.
Paweł Stroiński pisze:Z następnej wypłaty zamawiam Star Treka TMP z Lali.
I to miałem na myśli Paweł, pogrążasz się coraz bardziej :wink:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#113 Post autor: Paweł Stroiński » czw sty 17, 2013 15:02 pm

Goldsmith był jednak trzecim kompozytorem, którego oryginał nabyłem ;) (Drugi był Williams, którego dostałem na kasecie w prezencie Phantom Menace).

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#114 Post autor: muaddib_dw » czw sty 17, 2013 18:28 pm

Tak trzymaj :!: A pierwszy był kto :?:

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#115 Post autor: Szczypior » czw sty 17, 2013 18:29 pm

Strzelam, że Hans :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#116 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 18:37 pm

A może Brajan Trajla albo składanka Prażan? ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#117 Post autor: Paweł Stroiński » czw sty 17, 2013 20:26 pm

muaddib_dw pisze:Tak trzymaj :!: A pierwszy był kto :?:
Zacząłem, jak wielu w tym okresie (1996) od Hansa. To znaczy, inaczej. Pierwszym soundtrackiem, jaki się w domu kupiło na nasze życzenie, był Król lew, potem złapałem bakcyla gatunku przez Twierdzę. Fakt, że to Hans Zimmer skomponował Króla lwa, odkryłem jakiś rok-dwa później. Kolejny był Williams (Phantom Menace, faktycznie dostałem w prezencie, ale wcześniej sobie kupiłem kasetę, i tak mam zamiar kupić całą Nową Trylogię na CD, przydałoby się także przenieść na płytę - to już z Zimmera - As Good As It Gets, choć jak ktoś wyda limit, to nie pogardzę), trzeci Goldsmith, a czwarty (pomijając "incydent" z Maską Zorro na kasecie, które dostałem na Mikołajki, dosłownie pod poduszkę!) James Horner. Pierwszym soundtrackiem Goldsmitha było The Edge i jest to bodaj najnowszy Goldsmith w mojej kolekcji.

Goldsmith był także moim drugim zakupionym limitem i chyba jedynym do tej pory, który się całkowicie sprzedał :mrgreen: Lonely and the Brave. Pierwszym moim limitem był Matrix Davisa w wersji Deluxe. Pomijam tu kopie recenzenckie (Egipcjanin Newmana/Herrmanna). Z zakupionych limitów, jedyny Golden Age jaki mam to North by Northwest w wersji McNeely'ego. Z mojego ulubieńca na cztery wydane limity, mam 3 (Broken Arrow, Black Rain, Thelma i Louise -> tutaj wielka dziękówa dla Adama!). Z powodu jakości nagrania (i wtedy jeszcze niechęci do muzyki) zignorowałem Rain Mana. Hoosiers to pierwszy limit Intrady w mojej kolekcji, mam także dwa wydania nielimitowane (Rambo 1 i 3; tu mam na własność całą trylogię) i parę rzeczy z MAF-u zakupię. Największy skarb Goldsmitha? Mimo że się w całości nie sprzedał? Moje ukochane i zapomniane Tora! Tora! Tora! :)

Z limitów Williamsa posiadam jeden, ale jak usłyszałem, to musiałem mieć - Black Sunday. Muszę sprawdzić Family Plot, czy by się nie chciało, bo z tego co wiem, jeszcze leży. Kolejnym brakiem z muzyki Williamsa, który chciałbym nadrobić, ale chyba tanio się nie da jest Angela's Ashes w wersji europejskiej (bez dialogów). Z Goldsmitha chcę kupić Star Treka: TMP, a pewniakiem w przypadku wydania limitu jest Ghost and the Darkness.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#118 Post autor: muaddib_dw » czw sty 17, 2013 20:54 pm

Myślę Paweł, że z czasem ta lista rozszerzy się o kolejne tytułu Goldsmitha.

Ja na początku byłem bardzo ostrożny lecz potem to było istne szaleństwo chłonąłem każdego Goldiego, byłem jak na głodzie. Omen był pierwszą jego płytą którą kupiłem pamiętam w Zielonej Górze. Natomiast z Williamsa kupiona w empiku za 29zł. Ostatnia Krucjata. Pierwszą płytą CD w ogóle jaką nabyłem był podwójny album The Wall Floydów :!: O kasetach przed erą CD nie piszę było tego sporo głównie filmówka ale także trochę roka i metalu :wink:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#119 Post autor: Paweł Stroiński » czw sty 17, 2013 21:22 pm

Indiany Jonesa mam całą trylogię w boxie Concorde.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#120 Post autor: Paweł Stroiński » czw sty 17, 2013 23:26 pm

muaddib_dw pisze:Myślę Paweł, że z czasem ta lista rozszerzy się o kolejne tytułu Goldsmitha.

Ja na początku byłem bardzo ostrożny lecz potem to było istne szaleństwo chłonąłem każdego Goldiego, byłem jak na głodzie. Omen był pierwszą jego płytą którą kupiłem pamiętam w Zielonej Górze. Natomiast z Williamsa kupiona w empiku za 29zł. Ostatnia Krucjata. Pierwszą płytą CD w ogóle jaką nabyłem był podwójny album The Wall Floydów :!: O kasetach przed erą CD nie piszę było tego sporo głównie filmówka ale także trochę roka i metalu :wink:
Na pewno się rozszerzy o Total Recall. Wind and the Lion, Pattona, Aliena i Star Trek: TMP. Poza tym, jeśli wyjdą - Mulan i Ghost and the Darkness. Rozważam Rudy'ego i podobno jeszcze Basic Instinct Prometheusa jest w SAE.

ODPOWIEDZ