Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDHOFER

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#121 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 13:49 pm

A dlaczego tak "nisko" mierzysz? Rozszerz tę listę marzeń ;-) Nie widzę u Ciebie westernowych Goldsmithów jak choćby Bandolero ; Breakheart Pass czy dostępna Stagecoach/The Loner. Świetna muzyka jest też w Medicine Man, nie wpisałeś Massady.... :cry:

Natomiast szkoda, że wcześniej nie wspomniałeś o Basic Instinct z Prometheus'a. Nie tak dawno sam uzupełniłem kolekcję o to wydanie (miałem poprzednie) i zawsze lepiej coś zamawiać w kilku po kilka płyt. Wtedy z SAE wychodzi tanio za przesyłkę (sprawdzone)

Następne większe zamówienie będę może robił za ok 2 miesiące więc jak coś - daj znać i omówimy sprawę

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#122 Post autor: muaddib_dw » pt sty 18, 2013 14:45 pm

Krzysiek pisze:A dlaczego tak "nisko" mierzysz? Rozszerz tę listę marzeń ;-) Nie widzę u Ciebie westernowych Goldsmithów jak choćby Bandolero ; Breakheart Pass czy dostępna Stagecoach/The Loner. Świetna muzyka jest też w Medicine Man, nie wpisałeś Massady.... :cry:
Chcesz zarżnąć Pawła finansowo :!: :D
Krzysiek pisze: Natomiast szkoda, że wcześniej nie wspomniałeś o Basic Instinct z Prometheus'a. Nie tak dawno sam uzupełniłem kolekcję o to wydanie (miałem poprzednie) i zawsze lepiej coś zamawiać w kilku po kilka płyt. Wtedy z SAE wychodzi tanio za przesyłkę (sprawdzone)
Zauważyłeś, że niektóre utwory na wydaniu Prometheus'a te same co są na varese brzmią gorzej w porównaniu do varese?
Krzysiek pisze: Następne większe zamówienie będę może robił za ok 2 miesiące więc jak coś - daj znać i omówimy sprawę
Krzysiek ile masz płyt Goldsmitha :?:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#123 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 16:22 pm

Nie siedzę nikomu w portfelu. Może za dwa trzy lata będzie mógł przebierać w tytułach i wybrzydzać? Poza tym kilka płyt, które wymieniłem nie zmusza do przerzucenia się na suchary.

Nie mam na tyle miejsca by trzymać po kilka wydań tych samych tytułów. A i w stosunku do jakości nagrań muzyki filmowej, nie jestem tak wymagający.

Coś więcej niż 70 ale nie sądzę bym dobił ponad setkę.
Ew. zamówienia składam na ręce Wurgera lub Althazana

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#124 Post autor: muaddib_dw » pt sty 18, 2013 16:36 pm

Krzysiek pisze:Nie siedzę nikomu w portfelu. Może za dwa trzy lata będzie mógł przebierać w tytułach i wybrzydzać? Poza tym kilka płyt, które wymieniłem nie zmusza do przerzucenia się na suchary.

Nie mam na tyle miejsca by trzymać po kilka wydań tych samych tytułów. A i w stosunku do jakości nagrań muzyki filmowej, nie jestem tak wymagający.

Coś więcej niż 70 ale nie sądzę bym dobił ponad setkę.
Ew. zamówienia składam na ręce Wurgera lub Althazana
Jeśli się Paweł wkręci to dostanie po portwelu :) Życzę mu sakwy bez dna :)

Natomiast jeśli chodzi o twoje zbiory, to po takiej ilości sądzę, że masz wszystko co trzeba z Goldsmitha.
Mi do pełni szczęścia brakuje jakieś naście tytułów.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#125 Post autor: Szczypior » pt sty 18, 2013 16:38 pm

PortFelu :mrgreen:

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#126 Post autor: muaddib_dw » pt sty 18, 2013 18:37 pm

Shit happens :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#127 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 18:37 pm

Natomiast jeśli chodzi o twoje zbiory, to po takiej ilości sądzę, że masz wszystko co trzeba z Goldsmitha
Nie kolekcjonuję (aczkolwiek już moja Żona by się z tym nie zgodziła) a słucham muzyki, więc nie wiem czy mam wszystko ( to może tylko powiedzieć Wurger :D ) Nie każdy "potrzebuje" lub chce mieć niektóre płyty. Mi też zdarzy się kupić coś do "uzupełnienia"
Mi do pełni szczęścia brakuje jakieś naście tytułów
Nie rozróżniam w ten sposób. Cieszę się z tego co mam ale też nie staram się ograniczać (jedynie miejsce i fundusze częściowo ograniczają) i powoli jakieś ciekawsze płyty zawsze gdzieś mi wpadną. Też kiedyś sobie taką listę zakupów robiłem. Co do staroci, bezsensowne ponieważ albo się coś trafi w dobrej cenie albo nie i nie kupimy. Co do nowości, przy obecnej hurtowej polityce wydawniczej Lali, Intady czy innych, mało kto nadąży z zakupami. Więc tak czy inaczej jesteśmy w tyle.

Pewnie zdziwiła moja wypowiedź co do jakości nagrań soundtracków. Cóż, wiadomo jak są, lub były nagrywane więc nie ma po co rwać włosów z głowy. Natomiast czego się trzymam i nie odpuszczę - trzeba mieć świadomość na czym się słucha. Inaczej nawet dobrze nagrana (zremasterowana) płyta może stracić lub zyskać nowy blask. I tu czasem można najwięcej stracić oszczędzając....

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#128 Post autor: muaddib_dw » pt sty 18, 2013 18:41 pm

To pochwal się na czym słuchasz :)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#129 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 18, 2013 19:43 pm

muaddib_dw pisze:
Krzysiek pisze:Nie siedzę nikomu w portfelu. Może za dwa trzy lata będzie mógł przebierać w tytułach i wybrzydzać? Poza tym kilka płyt, które wymieniłem nie zmusza do przerzucenia się na suchary.

Nie mam na tyle miejsca by trzymać po kilka wydań tych samych tytułów. A i w stosunku do jakości nagrań muzyki filmowej, nie jestem tak wymagający.

Coś więcej niż 70 ale nie sądzę bym dobił ponad setkę.
Ew. zamówienia składam na ręce Wurgera lub Althazana
Jeśli się Paweł wkręci to dostanie po portwelu :) Życzę mu sakwy bez dna :)

Natomiast jeśli chodzi o twoje zbiory, to po takiej ilości sądzę, że masz wszystko co trzeba z Goldsmitha.
Mi do pełni szczęścia brakuje jakieś naście tytułów.
Nie kupuję tego, co się rusza. Także z Zimmerem jestem ostrożny, jeśli wydadzą na przykład Bird on a Wire (którego nie znoszę) czy Days of Thunder, to oleję. Z Goldsmitha Masada może i by była niegłupia, ale nie sprawdziłem jeszcze edycji 2 CD. Z westernów wystarczy mi naprawdę Lonely Are the Brave.

I tak najwięcej mam z lat 80. Jerry'ego. A re-recording Prażan olewam w pełni, na przykład.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#130 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 19:52 pm

To pochwal się na czym słuchasz
teraz odpadłem.... wielokrotnie i w kilku tematach było to już poruszane (wręcz wałkowane) i dokładnie opisałem co jak oraz dlaczego :roll: po co się po raz Nty dopytywać o to samo?? Wolałem tylko ad hoc napisać by znowu mnie nie ciągano za język

jak poczytasz (wystarczy poszukać z 1/3 od końca) to znajdziesz. Nie widzę potrzeby ponownego rozpisywania się tym bardziej, że to nie ten temat. A moje w nim wypowiedzi miały zakres wtrąceń lub dygresji do określonej osoby - Pawła

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#131 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 20:01 pm

Days of Thunder mi się podoba :) a Masadę zostawiłem sobie też z Varese :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#132 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 18, 2013 20:16 pm

W tej chwili jedyną możliwą opcją jest Varese. Muszę też dokładnie sprawdzić First Knighta, ale coś takiego jak Bad Girls, to ja sobie np. odpuszczę.

Nie mam zamiaru mieć dosłownie wszystkiego, co wyszło kiedykolwiek, to nie ma żadnego sensu. Na pewno z Williamsa, jeśli wyjdzie przy okazji premiery wersji 3D kupuję sobie Park Jurajski, niezależnie od okładki, chciałbym Angela's Ashes w wersji bez dialogów, no i nowa trylogia Gwiezdnych wojen.

Kompozytor wymagający największej naprawy w mojej kolekcji to zdecydowanie Ennio Morricone, bo mam tylko Misję i Days of Thunder (z FSM).

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#133 Post autor: Althazan » pt sty 18, 2013 21:14 pm

Paweł Stroiński pisze:Kompozytor wymagający największej naprawy w mojej kolekcji to zdecydowanie Ennio Morricone, bo mam tylko Misję i Days of Thunder (z FSM).
O, Days of Thunder to pewnie napisał Zimmorricone :mrgreen:
A poważnie to chyba jednak Days of Heaven :P

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#134 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 18, 2013 21:23 pm

Tak :mrgreen:

Film muszę wkrótce obejrzeć, mam go na kompie od *dawna*

Mefisto

Re: Intrada - 11.12.2012 - HOOSIERS / LAST HARD MEN / FRIEDH

#135 Post autor: Mefisto » pt sty 18, 2013 21:30 pm

ale powiedz, że chociaż bd rip :)

ODPOWIEDZ