LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#1 Post autor: Adam » sob wrz 22, 2012 12:37 pm

Obserwując od dłuższego czasu politykę wydawniczą, tytuły, jakość i formy wydania, stwierdzam że Lakeshore jest obecnie najlepszą i najciekawszą wytwórnią z kręgu tych wydających nowości, nie z tych fanowskich i limitowanych.

Od początku 2011 roku zmienili politykę wydawniczą. Najpierw pojawia się score czy album w digital download z bookletem pdf, a po równym miesiącu wychodzą płyty tłoczone od których się przykładają. I tak powinno być w każdej wytwórni - pójście z duchem czasu, wydanie digital, a później w niedużych nakładzie dla fanów którzy chcą to mieć na półce. Nakład oficjalnie nie jest limitowany, ale nie jest to produkcja masowa, co można zaobserować po tym, że niektóre płyty np. po roku od premiery już są w sklepach oop. I tu przechodzimy do sedna - od tego czasu 99% płyt tłoczonych jest wydawane przez nich w pięknych digipakach. Mają dwóch tych samych świetnych grafików, którzy robią każde wydanie - Eric Craig & John Begin, oraz dwóch tych samych producentów którzy produkują każdy album - Skip Williamson & Brian McNelis. W digipakach wsunięta jest zawsze książeczka - gruba lub 8-stronnicowa i również zawsze jest to piękne. Tree Of Life, Transformers Prime, Peole Like Us, Salmon Fishing In Yemen itp. Do tego wiele innych tytułów, które też są tak wydane, ale których nie miałem w rękach w przeciwieństwie do wymienionych - a skany nie zawsze są dobrej jakości które zdobywam..

Jak na ironię dziwi mnie, że nie reklamują się w prasówkach (które mają ładne i obszerne), że są to digipaki. Napisałem im maila jakiś czas temu, odpisali krótko "thanks for suggestion", ale widzę że dalej nie zaznaczają tego w zapowiedziach płyt.

Co sądzicie o Lakeshore? Czy ktoś ma inne tytuły poza tymi które ja wymieniłem z mojej półki i może się wypowiedzieć? :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#2 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » sob wrz 22, 2012 13:27 pm

Właśnie sprawdziłem pierwsze z brzegu tytuły od Lakeshore, które posiadam:
'THE EXORCISM OF EMILLY ROSE' i 'THE UNINVITED',
COLD CASE,
THE CAVE score,
HURT LOCKER oraz UNDERWORLD EVOLUTION.
Wszystkie wydane w identyczny sposób, wkładka ma tylko 4 strony i szału nie robi. Co do samej płyty, czuć jej wagę, nie wygina się jak guma, czyli normalne tłoczenie, tak jak powinno być. Dźwięk, bez zastrzeżeń.
Są to jednak tytuły sprzed kilku lat i niestety nie mogę się odnieść do ich obecnej 'roboty'. Zgodzę się z Adamem, że wiele tytułów bardzo szybko staje się oop,a potem bardzo boli, jeżeli człowiek chcę coś z tego nabyć :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#3 Post autor: Adam » sob wrz 22, 2012 13:29 pm

ano właśnie. stare scory były w jawelu, a teraz praktycznie każdy jest w digipakach rozkładanych. z nowości które miałem w rękach w tym roku to tylko Grey Srajfelda jest jewel, ale to pewnie dlatego że szkoda digipaka na taką muze :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#4 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 22, 2012 16:20 pm

Adam pisze:Co sądzicie o Lakeshore?
Tylko partacze wydają w digipackach. Dla mnie wzorem jest (była) PTO. Do lepszych bym też zaliczył TFC, FSM, SAE i może BYU. Reszta dyma klienta z każdej strony. Zwłaszcza ci taśmowi producenci.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#5 Post autor: Adam » sob wrz 22, 2012 16:26 pm

wydawanie w digipakach jest najdroższe więc jakie partacze :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#6 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 22, 2012 16:29 pm

Że jest najdroższe nie znaczy, że najlepsze. Digipacki szybko się niszczą. Jak się zniszczy tektura to zrobią mi zamiennik? Plastyk zawsze mogę wymienić.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#7 Post autor: Adam » sob wrz 22, 2012 16:31 pm

ale to tylko Twój problem bo takim rozumowaniem to wszystko się może zniszczyc. wkładasz w folijki i tyle. ja wole digipaki, przynajmniej to wygląda ładnie..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#8 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 22, 2012 16:37 pm

Przed mechanicznymi uszkodzeniami jednak torebka nie uchroni. Poza tym takie wydanie jest moim zdaniem wytłumaczeniem dla cienkiej książeczki. No panie, nie było miejsca..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#9 Post autor: Templar » sob wrz 22, 2012 16:50 pm

A co, rzucasz płytami? Jakoś moje digipaki sprzed kilkunastu lat wyglądają jak nówki :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#10 Post autor: Adam » sob wrz 22, 2012 16:53 pm

o tym mówie...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#11 Post autor: Bucholc Krok » sob wrz 22, 2012 18:08 pm

Templar pisze:A co, rzucasz płytami?


Jak gówno to nim rzucam, a co? :)
Jakoś moje digipaki sprzed kilkunastu lat wyglądają jak nówki :P
Przyślij mi te "jak nówki", to zobaczymy. :mrgreen:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#12 Post autor: Templar » ndz wrz 23, 2012 02:20 am

Bucholc Krok pisze:Przyślij mi te "jak nówki", to zobaczymy. :mrgreen:
Żebyś nimi porzucał? Nie, dziękuję :P :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#13 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 25, 2012 16:01 pm

To nie przysyłaj gówna, tylko coś wartościowego. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#14 Post autor: Adam » wt wrz 25, 2012 16:02 pm

ah i jeszcze do Bucholca - masz błede wyobrażenie o digipakach bo ja mam wiele które mają grubaśne książeczki po +20 stron i żyją. zresztą pierwszy lepszy polski przykład to kaczmarek by mozdzer.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LAKESHORE - najciekawsza obecnie wytwórnia?

#15 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 25, 2012 16:13 pm

I ksiązeczka jest przyklejona do tektury? Mam Phantoma na 2CD to mi wystarczy.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ