FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#61 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 18:12 pm

Tak, tak, z całą pewnością ściągają ci VAT z konta jeśli w Polsce ów VAT liczony jest od towar + przesyłka + cło :)
Mefisto pisze:Już masz pomieszane we łbie, bo najwyraźniej nie wiesz jak to wydanie wygląda, więc zarzucę parę fot dla przyzwoitości, co byś się dalej nie kompromitował
Za jakiś czas kupię to od jakiegoś łosia za trzy dychy na Alledrogo, może od ciebie :) Tak samo wyglądały moje zakupy płyt DVD R1. Jak to się mówi, kupuje się tanio, a sprzedaje drogo, nie odwrotnie :)

Tak naprawdę cała ta bezsensowna kłótnia zaczęła się od tego, że nazwałeś mnie Empikowcem :), a ja nic nigdy w Empiku nie kupiłem, poczułem się urażony :)

Ps. W sumie ten BEN HUR wygląda nienajgorzej, ale ja te wszystkie fotosy już mam na tym, czy innym wydaniu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#62 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » sob lut 18, 2012 18:20 pm

kiedyśgrześ pisze: Tak naprawdę cała ta bezsensowna kłótnia zaczęła się od tego, że nazwałeś mnie Empikowcem :), a ja nic nigdy w Empiku nie kupiłem, poczułem się urażony :)
Ja pierdolę, to już kupno w Empiku jest powodem do wstydu :shock: Przyznam , że jestem pod wrażeniem. Teraz, jak będę chciał kogoś obrazić, zwyzywam go od 'Empikowców' :lol:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#63 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 18:24 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze: Ja pierdolę, to już kupno w Empiku jest powodem do wstydu :shock: Przyznam , że jestem pod wrażeniem. Teraz, jak będę chciał kogoś obrazić, zwyzywam go od 'Empikowców' :lol:
No, a nie jest :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#64 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » sob lut 18, 2012 18:29 pm

Hmm, najlepsze okazje książkowe, to własnie w Empiku 'trafiłem', pewnie dzięki tym wszystkim, co to w Empiku, jak by nawet za darmo dawali, to i tak nic nie wezmą :lol:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#65 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 18:34 pm

Prawdopodobnie nie były to najlepsze okazje :)

Edit: Tak poważnie, to ciężko być w Polsce świadomym konsumentem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#66 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » sob lut 18, 2012 18:36 pm

Były, możesz mi wierzyć na słowo. Nawet ichnia kasjerka była w głębokim szoku i kilka razy sprawdzała, czy aby się nie pomyliła :D

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#67 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 18:42 pm

Cóż, akurat wtedy mnie tam nie było :)

Powtarzam, w Polsce trzeba się napocić, żeby nie zostać... :)

albo trzeba znać Nadszyszkownika, który naprowadzi na ciekawą promocję w SAE :)
Obrazek

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#68 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » sob lut 18, 2012 18:47 pm

Trzeba się czasami naszukać, to prawda, ale to się opłaca :) Co do SAE, to mają 60 tytułów Moviescore po $2, 95. Jest też jakaś obniżka na płyty Prometheusa i Kritzerland.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#69 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 18:58 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Trzeba się czasami naszukać, to prawda, ale to się opłaca :) Co do SAE, to mają 60 tytułów Moviescore po $2, 95. Jest też jakaś obniżka na płyty Prometheusa i Kritzerland.
Ufff! Szczęśliwie nic dla mnie ciekawego, a już się bałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#70 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 18, 2012 19:55 pm

Oooo! Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, kolekcjonerski BEN HUR na BD z regionu A (szczęśliwie All) jest limitowany do jedynych 125 000 kopii! tak, że prawdopodobnie lepszą inwestycją jest jednak Box FSM (2000 szt.) :)
Obrazek

Mefisto

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#71 Post autor: Mefisto » ndz lut 19, 2012 02:51 am

bladerunner22 pisze:są napisy PL w Ben_ Hur ?
jest i lektor
kiedyśgrześ pisze: Za jakiś czas kupię to od jakiegoś łosia za trzy dychy na Alledrogo, może od ciebie :)
Widzę, że masz dzisiaj życiówkę. :lol:
Tak naprawdę cała ta bezsensowna kłótnia zaczęła się od tego, że nazwałeś mnie Empikowcem :), a ja nic nigdy w Empiku nie kupiłem, poczułem się urażony :)
No cóż, wybacz.
W sumie ten BEN HUR wygląda nienajgorzej, ale ja te wszystkie fotosy już mam na tym, czy innym wydaniu :)
Jakie fotosy? Dla jasności dodatki poza materiałami płytowymi:
- kniga z opisami
- kopia dziennika Hestona z planu
kiedyśgrześ pisze:Oooo! Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, kolekcjonerski BEN HUR na BD z regionu A (szczęśliwie All) jest limitowany do jedynych 125 000 kopii! tak, że prawdopodobnie lepszą inwestycją jest jednak Box FSM (2000 szt.) :)
No cóż - jeśli chcesz kupować tylko dla zysku...

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#72 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 10:01 am

Mefisto pisze:Jakie fotosy? Dla jasności dodatki poza materiałami płytowymi:- kniga z opisami- kopia dziennika Hestona z planu
Zauważyłem, chodzi mi o to, że mam dwa wydania na DVD i zestaw CD, pakowanie się w następny produkt… kurde ile można, muszę to sobie zracjonalizować :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#73 Post autor: Adam » ndz lut 19, 2012 10:49 am

dajże fotę swojej kolekcji dvd :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#74 Post autor: Krzysiek » ndz lut 19, 2012 10:50 am

Panowie, może jeszcze raz a dokładniej.

Ben Hur zostął wydany na płytach Blu-Ray jako:

1. "wydanie jubileuszowe - 50rocznica" - 3 Blu-ray (2 za filmami i jedna dodatki)
2. "50th Anniversary Ultimate Collector's Edition" - w duuużym pudle - też 3 płyty + dodatki podane przez Kolegę Mefisto

Różnica w cenie między oboma wydaniami jest niewielka. Jednak są ogromne rozbieżności w opisach tych na różnych stronach.
Oba mają region A i B (czyli europerskie odtwarzacze powinne czytać bez problemu - tylko czy jeśli ktoś ma konsolę to który region mu odczyta dla płyty 50GB? - mnie to "omija" ale z takim pytaniem sie spotkałem a nie wiedziałem co odpowiedzieć - brak możliwości sprawdzenia)
Jak to faktycznie jest z napisami w PL ?? Są? Nie ma? Co strona to inny opis.

Praktycznie rzecz ujmując, jeśli ktoś ma zbędne miejsce i z ok 50zł więcej, to może się spokojnie szarpnąć na wydanie kolekcjonerskie. Tylko czy jest sens?? Wg mnie nie....

Jeszcze słówko do Kolegi kiedyśgrześ. Kupujesz (bądź kolekcjonujesz) wydania DVD w R1. Ale czy zauważyłeś różnicę w jakości przy odtwarzaniu w NTSC? :? Na wyższej klasy odtwarzaczach to widać..... :|

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#75 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 11:43 am

Krzysiek pisze:Jeszcze słówko do Kolegi kiedyśgrześ. Kupujesz (bądź kolekcjonujesz) wydania DVD w R1. Ale czy zauważyłeś różnicę w jakości przy odtwarzaniu w NTSC? Na wyższej klasy odtwarzaczach to widać.....
Oczywiście, inna wielkość ramki, PAL 720x576, NTSC 640x480, jakość bym powiedział to jest zdecydowanie gorsza :) poza tym KOLOR :!: , inna przestrzeń barw, ale szybkość odtwarzania jest prawie jednoznaczna z kinową (NTSC ~24 f/s), europejskie płyty grają szybciej (PAL 25 f/s), jakiś niuniek kiedyś na jakiejś stronie płakał, że mu Williams za szybko gra w Supermanie :) Z tym, że mi to rybka, dla mnie w płytach liczy się dźwięk i dodatki, stąd R1, a nie sam obraz. Bluray’a sprawiłem sobie dopiero po przeczytaniu specyfikacji Obcych na nim wydanych, w istocie najpierw kupiłem pakiet płyt, a dopiero potem rozejrzałem się za odtwarzaczem :) Doceniam super jakość obrazu, ale izolowane ścieżki z muzyką na każdym filmie to jest to co mnie w tym pakiecie kręci :)

Najlepsza strona ze specyfikacjami DVD/BD:
http://dvdcompare.net/

EDIT:
Adam pisze:dajże fotę swojej kolekcji dvd
No przeca w tym wątku jest fota Ben Hura i Nightmaresów, kolejne fotki w ferworze dyskusji, poznasz, że nie falsyfikaty, po żenujących, zakurzonych towerkach Ikeła :)

EDIT2: i jeszcze jedno, no bo mnie chodziło i dalej chodzi jedynie o to, że na BD jedne wydawnictwa mają ceny ziemskie inne marsjańskie i nie piszę o kolekcjonerkach, a o konkretnych tytułach :D
Obrazek

ODPOWIEDZ