FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#76 Post autor: Krzysiek » ndz lut 19, 2012 12:10 pm

Najlepsza strona ze specyfikacjami DVD/BD:
http://dvdcompare.net/
Ciekawa strona :) ja bazowałem do tej pory na http://www.dvdempire.com
dla mnie w płytach liczy się dźwięk i dodatki, stąd R1
Fakt, większość kolekcjonerskich wydań DVD w R1 jest w DTSie lub nawet THXie. Sa też wydania w 6.1. Ale koncert AC/DC - "Stiff Upper Lip" jest piekielnie kiepski w obrazie (R1), natomiast dźwięk DTS - to trzeba usłyszeć (najlepiej z podłączonym dobrym wooferem) :D

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#77 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 12:29 pm

Nie no dzięki Krzysiek, próba rzucenia okiem na jedną z pozycji na http://www.dvdempire.com zakończyła się dla mnie całkowitą zwałą systemu :)

Ps. Z tych rzeczy które słyszałem, to w mojej skromnej opinii koncert Jarre z Chin DTS THX to jest absolutny wzorzec jeśli chodzi o dźwięk :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#78 Post autor: Krzysiek » ndz lut 19, 2012 12:58 pm

DTS rządzi :D niestety do THX potrzebne są inne głośniki Ale Twister, The Rock czy Terminator II (w 6.1) trzęsą całym blokiem :twisted:

Obrazek

Obrazek

próba rzucenia okiem na jedną z pozycji na http://www.dvdempire.com zakończyła się dla mnie całkowitą zwałą systemu
?? u mnie działało i działa bez problemów :?

Mefisto

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#79 Post autor: Mefisto » ndz lut 19, 2012 13:32 pm

Krzysiek pisze: Ben Hur zostął wydany na płytach Blu-Ray jako:

1. "wydanie jubileuszowe - 50rocznica" - 3 Blu-ray (2 za filmami i jedna dodatki)
2. "50th Anniversary Ultimate Collector's Edition" - w duuużym pudle - też 3 płyty + dodatki podane przez Kolegę Mefisto
i jako wiele innych - co kraj to wydanie właściwie :)
kiedyśgrześ pisze: EDIT2: i jeszcze jedno, no bo mnie chodziło i dalej chodzi jedynie o to, że na BD jedne wydawnictwa mają ceny ziemskie inne marsjańskie i nie piszę o kolekcjonerkach, a o konkretnych tytułach :D
To zapodaj jakiś konkretny tytuł, bo ja mówiłem ogółem i bez patrzenia na rynek polski. Oczywiście cena w dużej mierze zależy od nakładu i zajebistości danego wydanka, ale generalnie patrząc po zwykłych edycjach optimum za granicą już dawno zostało osiągnięte (a patrząc na ichniejsze zarobki, to już często grosze)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#80 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 14:24 pm

Mefisto pisze:To zapodaj jakiś konkretny tytuł
Pierwszy z brzegu: PLANETA MAŁP, pięć pierwszych filmów w zestawie kosztuje plus minus tyle samo co ostani, tj. jakieś 80 PLN, 80 PLN to się dawało za jeden film kiedyś, dawno dawno temu, nie te czasy, za pięć można, za jeden szaleństwo :)
Mefisto pisze:ale generalnie patrząc po zwykłych edycjach optimum za granicą już dawno zostało osiągnięte (a patrząc na ichniejsze zarobki, to już często grosze)
...a w Ameryce biją murzynów :)
Krzysiek pisze:?? u mnie działało i działa bez problemów
Opera :)
Krzysiek pisze:DTS rządzi niestety do THX potrzebne są inne głośniki Ale Twister, The Rock czy Terminator II (w 6.1) trzęsą całym blokiem
Naliczyłem na fotkach 17 moviesów, no to boom, 17 :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#81 Post autor: Krzysiek » ndz lut 19, 2012 15:13 pm

Z tych rzeczy które słyszałem, to w mojej skromnej opinii koncert Jarre z Chin DTS THX to jest absolutny wzorzec jeśli chodzi o dźwięk
Elektronika zawsze brzmi lepiej od "zwyklej" muzyki. Jednak ta płyta jest ciekawsza dźwiękowo :)

Obrazek

Natomiast na "dziś" jako wzór, stawiałbym na koncert wydany w Blu-Ray Metallica - Francais Pour Une Nuit. Niestety osobiście posiadam tylko w DVD :cry:

Mefisto

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#82 Post autor: Mefisto » ndz lut 19, 2012 15:32 pm

kiedyśgrześ pisze: Pierwszy z brzegu: PLANETA MAŁP, pięć pierwszych filmów w zestawie kosztuje plus minus tyle samo co ostani, tj. jakieś 80 PLN, 80 PLN to się dawało za jeden film kiedyś, dawno dawno temu, nie te czasy, za pięć można, za jeden szaleństwo :)
Abstrahując już od tego, że nowa Planeta jest nowością, a te zawsze z początku mają wyższe ceny, to z tego co się orientują nawet w Polszy można dostać Genezę za 40-50 zł. Więc dalej nie widzę Twojego problemu - chyba, że po prostu narzekasz jak Bucholc.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#83 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 16:05 pm

Mefisto pisze:Abstrahując już od tego, że nowa Planeta jest nowością, a te zawsze z początku mają wyższe ceny, to z tego co się orientują nawet w Polszy można dostać Genezę za 40-50 zł. Więc dalej nie widzę Twojego problemu - chyba, że po prostu narzekasz jak Bucholc.
Nieważne, nie chce już mi się tego ciągnąć, oczywiście zakładam, że Ben Hur (również w zwyczajnej wersji) droższy od czterech części Obcego, co rozpoczęło ten off top, to pozycja sprzed miesiąca, a nie 50 lat :)

Trzeba wiedzieć kiedy skończyć :D


Obrazek

Ps. Geneza w Polszy kosztuje prawie stówkę, ale to już off top w off topie, a ja w Empiku nie kupuję :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#84 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 16:30 pm

Krzysiek pisze:
Z tych rzeczy które słyszałem, to w mojej skromnej opinii koncert Jarre z Chin DTS THX to jest absolutny wzorzec jeśli chodzi o dźwięk
Elektronika zawsze brzmi lepiej od "zwyklej" muzyki. Jednak ta płyta jest ciekawsza dźwiękowo :)

Obrazek

Natomiast na "dziś" jako wzór, stawiałbym na koncert wydany w Blu-Ray Metallica - Francais Pour Une Nuit. Niestety osobiście posiadam tylko w DVD :cry:
Z Jarrem, to nie tak prosto, elektronika? oczywiście! ale z solistami i orkiestrą, już sama czysto orkiestrowa uwertura mówi wszystko o jakości dźwięku :)

a co do Metallica to dla mnie tylko S&M z Kamenem, 5.1 kapela + orkiestra, 2.0 kapela, 2.0 orkiestra :!: , czekam na reedycję na BD, obraz na DVD jest podły i w dodatku 4x3 :)
Obrazek

Mefisto

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#85 Post autor: Mefisto » ndz lut 19, 2012 16:42 pm

kiedyśgrześ pisze:oczywiście zakładam, że Ben Hur (również w zwyczajnej wersji) droższy od czterech części Obcego, co rozpoczęło ten off top, to pozycja sprzed miesiąca, a nie 50 lat :)
A co to ma do rzeczy, skoro Ben-Hur to specjalne wydanie kolekcjonerskie, więc wiadomo, że nie za 5 zł. A wyszedł jakieś pół roku temu.
Geneza w Polszy kosztuje prawie stówkę, ale to już off top w off topie, a ja w Empiku nie kupuję :)
Media Markt SUPER 8 i GENEZA PLANETY MAŁP w promocji 2 BD za 99 zł, czyli po 49,50 sztuka
trzeba wiedzieć gdzie i kiedy

proszę - pierwsza z brzegu aukcja:
http://allegro.pl/geneza-planety-malp-n ... 04443.html

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#86 Post autor: Krzysiek » ndz lut 19, 2012 17:10 pm

a co do Metallica to dla mnie tylko S&M z Kamenem
Koncert świetny, ale kiedy taka muza bez "zbędnej" orkiestry (same ciężkie brzmienia) leci z Blu-Raya to dopiero jest wykop. Więc polecam do przesłuchania Francais Pour Une Nuit z tego formatu (może kiedyś uda się kupić za rozsądne pieniądze)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#87 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lut 19, 2012 17:14 pm

Mefisto pisze:
kiedyśgrześ pisze:oczywiście zakładam, że Ben Hur (również w zwyczajnej wersji) droższy od czterech części Obcego, co rozpoczęło ten off top, to pozycja sprzed miesiąca, a nie 50 lat :)
A co to ma do rzeczy, skoro Ben-Hur to specjalne wydanie kolekcjonerskie, więc wiadomo, że nie za 5 zł. A wyszedł jakieś pół roku temu.
Geneza w Polszy kosztuje prawie stówkę, ale to już off top w off topie, a ja w Empiku nie kupuję :)
Media Markt SUPER 8 i GENEZA PLANETY MAŁP w promocji 2 BD za 99 zł, czyli po 49,50 sztuka
trzeba wiedzieć gdzie i kiedy

proszę - pierwsza z brzegu aukcja:
http://allegro.pl/geneza-planety-malp-n ... 04443.html
Typowy samiec alfa, nieważne, przynajmniej forum żyje, bo to chyba jedyny aktywny wątek :mrgreen:

Obrazek
Krzysiek pisze:
a co do Metallica to dla mnie tylko S&M z Kamenem
Koncert świetny, ale kiedy taka muza bez "zbędnej" orkiestry (same ciężkie brzmienia) leci z Blu-Raya to dopiero jest wykop. Więc polecam do przesłuchania Francais Pour Une Nuit z tego formatu (może kiedyś uda się kupić za rozsądne pieniądze)
Przesłucha się :D
Obrazek

Mefisto

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#88 Post autor: Mefisto » ndz lut 19, 2012 18:43 pm

kiedyśgrześ pisze:Typowy samiec alfa
Typowy samiec beta

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#89 Post autor: Adam » ndz lut 19, 2012 19:34 pm

zapomniałeś o tym drugim od brzozy :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FSM - 5 CD SET - BEN HUR (COMPLETE) - 15.02.2012

#90 Post autor: kiedyśgrześ » pn lut 20, 2012 03:56 am

Adam pisze:zapomniałeś o tym drugim od brzozy :D
Obrazek

Obrazek

Ten drugi to chyba twój sąsiad Adam :?: :mrgreen:



Mefisto pisze:
kiedyśgrześ pisze:Typowy samiec alfa
Typowy samiec beta

Obrazek
Ładna fotka swoją drogą :D
Obrazek

ODPOWIEDZ