VINYL RULES!!!!

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: VINYL RULES!!!!

#121 Post autor: hp_gof » czw cze 02, 2016 21:13 pm

A jak wygląda Pasja w środku? :) Zastanawiałem się nad zakupem!

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#122 Post autor: Bucholc Krok » czw cze 02, 2016 22:01 pm

Swojego egzemplarza jeszcze nie otwierałem (zamierzam to zrobić, gdy będę miał sprawny patefon - zresztą nie spieszy mi się, bo mam cd).
Takie coś znalazłem.

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

hp_gof

Re: VINYL RULES!!!!

#123 Post autor: hp_gof » czw cze 02, 2016 22:09 pm

To to znam :P Chciałem zobaczyć oryginał :D To jak kiedyś już otworzysz, to wrzuć proszę ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#124 Post autor: Bucholc Krok » pt cze 03, 2016 11:16 am

Jasne, ale obawiam się, że pierwszy wrzucisz fotki swojego egzemplarza. ;) Swoją drogą ciekawe, że na jakimś YT nie ma filmu z unboxingu albo choćby fotek "na żywo". Jak dobrze pójdzie (dostawca nie nawali) to jutro wrzucę kolejne zdjęcia.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

hp_gof

Re: VINYL RULES!!!!

#125 Post autor: hp_gof » pt cze 03, 2016 15:55 pm

No nie wiem czy tak szybko. Pasję kupię tylko wtedy, kiedy Debney przyjedzie z koncertem do Polski, czyli najwcześniej w przyszłym roku. Bo tak to mam inne wydatki i to nie jest priorytet.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#126 Post autor: Bucholc Krok » pt cze 03, 2016 18:16 pm

Zanim przyjedzie Debney to płyty w sklepach może już nie być. Nakład nie jest wysoki. W dodatku jest to pierwsze wydanie na vinylu. Ale to nie moje pieniądze i nie chcę tu niczego sugerować. :) Może się zdarzyć tak, że uda się kupić taniej po roku.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#127 Post autor: Bucholc Krok » sob cze 04, 2016 14:39 pm

10 czerwca Silva wydaje pierwszy raz na vinylu "The Ninth Gate" Kilara. Będą dwie wersje: na czarnym vinylu za 22,99 funta i na kolorowym (limit 1500 sztuk) za 18 funtów.

"These pressings may have a few pits on the surface of the vinyl, which are audible when played. As we cannot guarantee the audio quality of this pressing, we have reduced the price accordingly and therefore will not accept returns. There is an alternative version on black vinyl which does not have the same issue."

Czyli z audiofilskiego punktu widzenia szmelc. Nie wiem po kiego grzyba robią te kolorowe, skoro jakość marna. Na ścianę?

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: VINYL RULES!!!!

#128 Post autor: Krzysiek » ndz cze 05, 2016 16:24 pm

Bucholc Krok pisze:10 czerwca Silva wydaje pierwszy raz na vinylu "The Ninth Gate" Kilara. Będą dwie wersje: na czarnym vinylu za 22,99 funta i na kolorowym (limit 1500 sztuk) za 18 funtów. Czyli z audiofilskiego punktu widzenia szmelc. Nie wiem po kiego grzyba robią te kolorowe, skoro jakość marna. Na ścianę?
Zdecydowanie na ścianę :!: :mrgreen: jeden z moich kolegów, oprócz maniakalnego słuchania muzyki z kaset magnetofonowych (ot taka pasja :D ) kolekcjonuje też briofilia - kapsle. Te, które nie do końca nadają się do specjalnego albumu, nakleja na płyty vinylowe a później wiesza na ścianie. Szczęka opada :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#129 Post autor: Bucholc Krok » wt cze 14, 2016 13:01 pm

Ja bym oszczędzał ściany na regały. ;)

No i Portmanka się doczekała. Płyta wychodzi 18 lipca. Pierwsze 750 kopii na analogu w kolorze czekoladowym. Teraz czekam na Tristana i Izoldę Dudlejki. 8)

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#130 Post autor: Bucholc Krok » pt cze 17, 2016 15:01 pm

Jeden z ostatnich nabytków. Te przezroczyste vinyle na żywo wyglądają obłędnie. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#131 Post autor: Adam » pt cze 17, 2016 16:46 pm

ja tam mam z cd z dedykacją i mi wystarczy :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#132 Post autor: Bucholc Krok » pt cze 17, 2016 17:08 pm

A co mi po dedykacji? :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#133 Post autor: Bucholc Krok » pn cze 20, 2016 16:10 pm

hp_gof pisze:To to znam :P Chciałem zobaczyć oryginał :D To jak kiedyś już otworzysz, to wrzuć proszę ;)
Otworzyłem z ciekawości, bo gdzieś czytałem, że ten pomarańczowy-żółty z oficjalnej fotki nijak ma się do prawdziwego koloru. No i faktycznie. W oryginale kolor przypomina skórę pomarańczy (chociaż też różne odcienie się spotyka), a na fotce z netu jest jakby kolor miąższu. :) Chyba że zrobili tak jak robią niektórzy, że np. płyta jest zasadniczo cała czerwona, ale robią część z dodatkiem białego i losowo wrzucają. I teraz chcesz mieć całą czerwoną, trafisz na tę drugą i co, kupować następną? Kompletna bzdura. W sumie wolałbym ten jasny pomarańczowy, ale pies to szarpał. Nie wiem jak się u Ciebie to moje zdjęcie wyświetli, bo na moim monitorze ta płyta jest jakby lekko wpadająca w czerwień, natomiast na żywo jest czysty pomarańczowy, można powiedzieć, że ognisty. :) Z żółtymi "zaciekami" daje ciekawy efekt. Książeczka nie jest dużego formatu - ok. 21/21cm. No i nie jest na kredowym papierze, co jest moim zdaniem dużym plusem. Koperta na płytę jest czarna, jak wiele od nich, ale tutaj akurat pasuje idealnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#134 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 18, 2016 19:25 pm

Wychodzi na dniach.

"Mondo is proud to present the premiere release of the masterful soundtrack to Cartoon Network's first ever animated mini-series Over The Garden Wall."

Obrazek

Obrazek

"Mondo is proud to celebrate the 30th Anniversary of the Castlevania franchise with the premiere vinyl release of the original soundtrack to the 1986 Famicom / Nintendo Entertainment System classic that started it all."

Obrazek
Obrazek
Obrazek


"Mondo, in collaboration with Walt Disney Records, is proud to present the Inside Out 7-Inch Single series. Each record features composer Michael Giacchino's theme, "Bundle Of Joy," and a exclusive B-Side. The theme is an absolute earworm; capturing the whimsy of childhood is no small task, but Giacchino is able to craft a score that is emotionally resonant (no pun intended). Each record also features incredibly fun artwork by Phantom City Creative inspired by classic album covers."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#135 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 25, 2016 18:57 pm

12 IX

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ