LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1411 Post autor: bartex9 » wt lip 10, 2018 13:47 pm

W końcu jakaś normalna promocja w Lali:
NEW WEBSITE GRAND OPENING CELEBRATION!!!
25% OFF YOUR ENTIRE ORDER!

We have a new webstore – so come celebrate with us and get 25% OFF YOUR ENTIRE order!

Sale starts 7/10 and runs thru 7/22 (applies only to in-stock titles)
25% will be deducted from your total order at checkout
Only at www.lalandrecords.com

You’ll have to register a new account at the store or checkout as guest. We apologize for this inconvenience, but our new webstore will help us improve the way we serve you and will provide you with new features, such as Gift Certificates and more!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1412 Post autor: Adam » wt lip 10, 2018 13:48 pm

z ich zdzierstwem za wysyłkę wyjdzie na to samo co gdzie indziej :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1413 Post autor: MichalP » wt lip 24, 2018 18:36 pm

Wykorzystalem ta ostatnia promocje i wczoraj przyszla paczuszka z Cloverfield Paradox Beara + autograf, Superman IV i Close Encounters of the Third Kind Williamsa. O dziwo :D zadnych blamazy - plytki w idealnym stanie, pudeleczka wycacane.

Mam pytanie do znawcow. Jezeli chodzi o Close Encouenters Williamsa to jak wydanie Lali ma sie do ostatniego Collector's Edition z Aristy. Rozumiem, ze pierwsza plyta Lali to w zasadzie odpowiednik wydania z Aristy ale jakie sa roznice jezeli chodzi o wersje albumowe/filmowe i wykorzystanie innych takes/alternates. Na Lali jest tez nowy mix, wiec mozna sie spodziewac minimalnie innego balansu instrumentow - ktos ma moze jakas rozpiske jak to wyglada pod wzgledem roznic. Z gory dzieki za info :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1414 Post autor: Paweł Stroiński » wt lip 24, 2018 21:47 pm

Ja też pytam tutaj o preferencje, bo score mieć muszę, ale muszę wybrać edycję. :)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1415 Post autor: MichalP » wt lip 24, 2018 22:31 pm

Lali CEOTK przesluchalem na razie plyte numer 2. Z tego co sobie wyczytalem to plyta numer jeden to taki hipotetyczny double LP, ktory nigdy nie powstal bo w ostatniej chwili oryginalny album w 77 roku zostal okrojony do jednego LP. Nie jest to typowy score bo jednak Matessino poedytowal niektore utwory razem i pierwsza polowa plyty nie jest chronoligiczna + kilka krotszych kawalkow ze wzglegu na ograniczenia czasowe znalazlo sie na drugiej plycie.

Druga plyta w budowie przypomina album do sluchania ale w sumie jest mieszanka: kilku pozostalych utworow ktore nie znalazly sie na pierwszej plycie, kilku utworow z pierwszej plyty ale bez ingerencji edytorskich, kilku wersji alternatywnych i kilku utworow z oryginalnego OSTu. Plus jedna kompozycja dograna w 80 roku przez Williamsa do rozszerzonej wersji filmu - "Inside" oraz utwory zrodlowe. takze jest to niezly misz masz ale ulozony pod katem sluchania - taka troche alternatywa dla plyty numer 1

Czego dalej nie wiem, to co sie tak na prawde znalazlo na rozszerzonym wydaniu Aristy z 1998 roku.

Wydanie Lali ma lepszy dzwiek ze wzgledu na nowy mix i master lepszych materialow nagraniowych (tak jak przy JAWS Intrady i 2CD Home Alone Lali). Za co ludzie sie strasznie pluja to fakt, ze dalej nie ma pelnego scoru w wersji bez edycji na jednej plycie. Pomijajac kwestie, ze sie po prostu by nie zmiescil bo ma ponad 80 minut to mozna go sobie samemu zrobic wykorzystujac material z obydwu plyt. Na JWFan Forum jest nawet instrukcja do tego :D

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1416 Post autor: muaddib_dw » śr lip 25, 2018 08:15 am

MichalP pisze:
wt lip 24, 2018 18:36 pm
O dziwo :D zadnych blamazy - plytki w idealnym stanie, pudeleczka wycacane.
Nie od dziś wiadomo, że towary kierowane do krajów byłego bloku wschodniego są "innego" sortu. Nie dziw się wiec Michale, że masz towar 1 klasy 8)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1417 Post autor: MichalP » śr lip 25, 2018 08:29 am

muaddib_dw pisze:
śr lip 25, 2018 08:15 am
MichalP pisze:
wt lip 24, 2018 18:36 pm
O dziwo :D zadnych blamazy - plytki w idealnym stanie, pudeleczka wycacane.
Nie od dziś wiadomo, że towary kierowane do krajów byłego bloku wschodniego są "innego" sortu. Nie dziw się wiec Michale, że masz towar 1 klasy 8)
Dzieki wielkie :) . Przynajmniej w wiekszosci przypadkow, mimo, ze przez ocean to dostajecie to znacznie szybciej. Ta przesylka wedrowala mi przez 12 dni mimo, ze jest bezposrednie lotniczne polaczenie z LA do Vancouver. Najpierw przesiedzialo na lotnisku w LA 5 dni, a potem u kanadyjskich celnikow kolejne 5. Sam lokalny transport pocztowy zajal 2 dni do lotniska i z lotniska do mnie :roll: Na razie LaLa dalej podaje wartosc paczki w przedziale do 5 dolarow, wiec przynajmniej celnicy sie do niej nie dowalili.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1418 Post autor: muaddib_dw » śr lip 25, 2018 10:37 am

Moje ostatnie zamówienia z Lali a było to daaawno bo ponad rok temu, szły przez Istanbuł, jedna 41 dni druga 35 :!: Od tamtego czasu tytuły Lali zamawiam z innych sklepów. Swoją drogą ciekawi mnie jak na dzień dzisiejszy wygląda czas dostawy. Może się koledzy wypowiedzą w tej kwestii :?:

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1419 Post autor: bartex9 » śr lip 25, 2018 11:05 am

W moim przypadku ostatnio równy tydzień. Bardzo się poprawili pod tym względem.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1420 Post autor: Ghostek » śr lip 25, 2018 11:26 am

muaddib_dw pisze:
śr lip 25, 2018 10:37 am
Moje ostatnie zamówienia z Lali a było to daaawno bo ponad rok temu, szły przez Istanbuł, jedna 41 dni druga 35 :!: Od tamtego czasu tytuły Lali zamawiam z innych sklepów. Swoją drogą ciekawi mnie jak na dzień dzisiejszy wygląda czas dostawy. Może się koledzy wypowiedzą w tej kwestii :?:
Na dzień dzisiejszy, czyli na połowę lipca z LaLi ok 7-9 dni. Sezon ogórkowy robi swoje. Bo pewnie za 2-3 miesiące się to wydłuży dwukrotnie jak nie trzykrotnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1421 Post autor: Adam » czw lip 26, 2018 07:40 am

Szybszy dowóz jest winą wyłącznie wakacji i braku szkoły. 2 msc temu mi Alien 3 szedł miesiąc i nie zdążył na FMF. Na jesieni znów będziemy czekać miesiąc, nie mówiąc o końcu roku..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1422 Post autor: Michał Turkowski » śr sie 01, 2018 17:19 pm

Wydania na sierpień:

Obrazek


Meeeeh.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1423 Post autor: Adam » śr sie 01, 2018 17:29 pm

ale chujnia. a ten Szeregowiec to jakiś żart? :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1424 Post autor: Ghostek » śr sie 01, 2018 17:31 pm

Senny sierpień w LaLi. A i portfel odpocznie, dobrze...
No chyba, że Intrada z czymś znów wyskoczy. :)

Dla zainteresowanych w większym formacie

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2018 17:32 pm przez Ghostek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1425 Post autor: Michał Turkowski » śr sie 01, 2018 17:32 pm

Adam pisze:
śr sie 01, 2018 17:29 pm
a ten Szeregowiec to jakiś żart? :mrgreen:
Podobnie pomyślałem ;)

Zresztą pamiętam doskonale że kilka lat temu sam MV wspominał na forum FSM że "Ryan" to score, którego nie ma sensu poszerzać, naprawdę nie wiem co oni tam chcą dodać.

ODPOWIEDZ