LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1006 Post autor: Tomek » czw wrz 14, 2017 13:02 pm

MichalP pisze:
śr wrz 13, 2017 20:17 pm
Jurassic Park collection na razie im lezy, A.I, kilka innych rzeczy, ktore mialy sie rozejsc natychmiast tez. Koszty przesylek chyba troche wyluzowaly ludzi. Nikt juz sie nie rzuca natychmiast i nie zamawia pojedynczych wydan. Ja tak samo poczekam i pewnie to w w koncu kupie - ale bedzie to jakies laczone zamowienie i najplepiej razem z jakas promocja.
La-La twierdzi, że w pierwsze 24 godziny rozeszło im się połowę (cyt. "half units"), tylko pytanie czy całego nakładu czy tego, co planowali natłoczyć w pierwszym rzucie? Ciekawe ile w tym marketingowej ściemy?
Jeden z plusow takiego wydania, ze mozesz miec obydwie wersje - typowo filmowa i zamysl kompozytora osobno. Pomijam fakt, ze w praktyce masz 2 x 15 minut dokladnie tego samego + dodatkowe 7-8 minut tego samego ale z dodanymi 2 sekundami trojkata :lol:. To co hardcore fans lubia najbardziej.
Żeby nie było, bynajmniej nie narzekam ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1007 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 13:19 pm

ET poszło już połowa całego nakładu - "over 2500" 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1008 Post autor: Ghostek » czw wrz 14, 2017 13:23 pm

Co miało pójść już poszło. Zegar zatrzyma się na ok 1500 a później długo będą z tego schodzić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1009 Post autor: bladerunner22 » czw wrz 14, 2017 15:23 pm

Ghostek pisze:
czw wrz 14, 2017 13:23 pm
Co miało pójść już poszło. Zegar zatrzyma się na ok 1500 a później długo będą z tego schodzić :)
no za taką kasę to nic dziwnego :P
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1010 Post autor: lis23 » czw wrz 14, 2017 16:06 pm

Dla amerykanów 30 dolców to żaden majątek ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1011 Post autor: MichalP » czw wrz 14, 2017 16:11 pm

La-La twierdzi, że w pierwsze 24 godziny rozeszło im się połowę (cyt. "half units")
Tez to czytalem i na pocieszenie wasze lub moje :wink: moge przypomniec, ze przy Jurassic Park collection bylo podobnie - pochwalili sie, ze jeszcze przed swietami pozbyli sie pierwszej partii (tej bez zeba :lol: ) i teraz trza czekac na dodruk jakos tak w Nowym Roku czy cos. Ludzie tez spekulowali ze szybko sie rozejdzie no i mamy Wrzesien i dalej im lezy.

Moze sie jeszcze okazac, ze faktycznie E.T. to jednak super swiety gral i sie rozejdzie tak jak 1941.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1012 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 16:25 pm

a czy Wy widzicie "drobną" różnicę w cenie tych wydań? więć jak można porównywać tempo sprzedaży... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1013 Post autor: MichalP » czw wrz 14, 2017 16:33 pm

E.T. to 30 dolarow a Jurassic Park to w sumie byly 2 filmy - 4 plyty - 60 dolarow. Jakby sprzedawali to oddzielnie to by kasowali 2x30 dolarow. Tak jak przy Lethal Weapon za 120 dolarow czyli 4x30.

I wiem, ze mieszkam w Kanadzie wiec pewnie jestem jednym z tych amerykanow :lol: . Ale to tez nie do konca tak bo dolar kanadyjski nie ma najlepszego kursu wiec musze doliczac sobie extra 30% plus dodatkowe koszty przesylki wiec zamowienie takiego jednego pojedynczego albumu to wydatek jakis 50 dolarow kanadyjskich a to juz troche boli. No i wazna jest zawartosc - przy 1941 czy Hooku mniej sie wahalem bo byla ogromna roznica w zawartosci od podstawki a tu jest raptem kilka minut nowego materialu a reszte mam w jakies tam formie na tych trzech poprzednich wydaniach.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1014 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 16:36 pm

chodziło o wysyłkę do EU a jak sama LaLa pisze ok 3/4 fizycznych płyt wysyłają do EU. róznica w cenie jest tu diametralna, choć dla Ciebie w Van może i nie :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2017 16:44 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1015 Post autor: lis23 » czw wrz 14, 2017 16:38 pm

O Kanadzie nie myślałem, tylko stricte o amerykanach, czyli o obywatelach USA ;)
Jest jeszcze dolar nowozelandzki ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1016 Post autor: MichalP » czw wrz 14, 2017 18:07 pm

chodziło o wysyłkę do EU a jak sama LaLa pisze ok 3/4 fizycznych płyt wysyłają do EU. róznica w cenie jest tu diametralna, choć dla Ciebie w Van może i nie
Ahh, ok rozumiem. No niestety koszty przesylek wzrosly jak szalone. Jedyne pocieszenie (to z mojego wlasnego doswiadczenia), ze teraz wszystkie przesylki od Lali/Intrady/Varese mozna sledzic - wiec poczty raczej staraja sie pilnowac terminow (chociaz zdarzaja sie dalej obsuwy) i masz praktycznie pewnosc ze to dojdzie do ciebie. Kiedys srednio zajmowalo 3 tygodnie zebym dostal przesylke nie sledzona z USA do Kanady - nawet na tej krotkiej linii: Los Angeles-Vancouver. Teraz zazwyczaj mieszcza sie w 7-10 dni.

Ale za to wszystkie przesylki z Europy bez sledzenia zajmuja srednio 1-2 miesiecy (i nie jest to droga morska). Od rodzin z polski paczki priorytetowe i z Amazon.uk. Jakis obled. Wydaje sie ze wlasnie droga morska byloby szybciej bo akurat mimo ze jest taniej to dostajesz numer do sledzenia - logiki w tym nie ma zadnej.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1017 Post autor: MichalP » czw wrz 14, 2017 18:22 pm

lis23 pisze:
czw wrz 14, 2017 16:38 pm
O Kanadzie nie myślałem, tylko stricte o amerykanach, czyli o obywatelach USA ;)
Jest jeszcze dolar nowozelandzki ;)
I jeszcze jest australijski i pare innych. :) A sama Kanady to stoi w wielkim rozkroku teraz - troche chcialaby byc takim kolejnym stanem ameryki a troche jednak jej blizej korzeniami do starego ladu. Ale to dyskusja juz na inny watek.

Dodam tylko, ze jezeli chodzi o zamawianie to troche oczywiscie kwestia priorytetow. Jak bylem mlody :D i bezdzietny :lol: to sobie pozwalalem na ekstrawagancje i raz na jakis czas zamowilem dla zabawy jedna plytke przy premierze - a co tam. Teraz kombinuje jak kon pod gorke. Ostatni raz zlozylem zamowienie przez Intrade. Jurassic Park od Lali, Star Trek Beyond Deluxe od Varese, Basic Instinct 2CD a reszta z Intrady jak mieli promocje (to bylo jakos tak w Maju. Dzieki temu cala wysylka kosztowala mnie tylko 16 dolarow US bo Intrada w swoim opisie podaje $16 za 2-7 plyt dla Kanady (ale w praktyce okazuje sie ze podwojne albumy traktuje tez jak jedna plyte. Wydaje mi sie ze nawet JP Collection potraktowali jak jedna plyte bo w sumie w tym zamowieniu mialem chyba z 12 plyt a tylko 5 albumow. Lala za to dolicza zawsze od kazdej jednej plyty w zamowieniu.

No i odkad Varese podaje teraz na pudelku dokladna wartosc zamowienia kanadyjscy celnicy sa bezlitosni - przekonalem sie o tym w ostanie Swieta Bozego Narodzenia.
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2017 19:48 pm przez MichalP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1018 Post autor: Michal » czw wrz 14, 2017 18:36 pm

LaLa podkręca emocje i udostępnia już kilka zdjęc jak wygląda Waterworld :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1019 Post autor: MichalP » czw wrz 14, 2017 19:45 pm

Jeden z moich ulubionych Howardow. Wydanie wyglada zacnie jak zreszta wiekszosc wydan z Lali. W Grudniu mam urodziny to sie pewnie wtedy skusze. :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1020 Post autor: lis23 » pt wrz 15, 2017 15:17 pm

Ciekawe, czy moja kopia "Waterworld" już idzie? ;)

Mnie ostatnio wkurza, że sporo nowości nie wychodzi, wychodzi po "kastracji" lub w formie cyfrowej albo CDR.
Zaczęło się chyba od "The Karate Kid" Hornera, potem doszedł 'The 33". Nowa "Mumia" Tylera co prawda wyszła fizycznie ale bez "End Title" jest ona jednak wykastrowana, a gdy Tyler Bytes nagrał coś, co warto byłoby kupić ("Guardians of the Galaxy vol2") to tego nie wydali :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ