LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#781 Post autor: Ghostek » sob gru 10, 2016 20:55 pm

lis23 pisze:tylko te 60 dolarów ...
Właśnie mi się przypomniało, że na Intradzie mam ze 30 Redemption Points to zamienienia na rabat :D
Jak dolar stanieje chyba coś tam się z tego "odkupi" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#782 Post autor: lis23 » sob gru 10, 2016 21:03 pm

Ghostek pisze:
Właśnie mi się przypomniało, że na Intradzie mam ze 30 Redemption Points to zamienienia na rabat :D
Jak dolar stanieje chyba coś tam się z tego "odkupi" :D

Myślisz, że kurs spadnie? Chyba 19-stergo stycznia jest "koronacja" Trumpa, a jak zacznie wywijać to jeszcze podskoczy ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#783 Post autor: Ghostek » ndz gru 11, 2016 07:49 am

Presja na złotego zacznie powoli maleć, co nie znaczy, że zaraz spadnie do poziomu 3,7 jak przed pół roku. Raczej drobna korekta...

Wracając jednak do wydania, to muszę przyznać, że całkiem fajnie tego The Lost World się słucha. Sporo robiła tu edycja tracków no i etniczny charakter ścieżki.
W sumie, to szkoda, że zapakowali ten score z praktycznie nic nie wnoszącym tu nowego Jurassic Park. Jakby sam TLW się pojawił, to pewnie bym brał bez marudzenia, a tak to jest dylemat, bo jednak cena robi swoje...
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#784 Post autor: Adam » ndz gru 11, 2016 08:20 am

Wydane to jest niesamowicie.. grafik Titus przeszedł samego siebie.

jedyne do czego mam lekki zarzut, to zmieniłbym tytuł tego boxu - nie "The John Williams Jurassic Park Collection" jak zrobili, tylko nazwałbym go "Jurassic Park: The John Williams Soundtracks Collection". Lepiej brzmi 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#785 Post autor: lis23 » ndz gru 11, 2016 11:49 am

Ghostek pisze:Presja na złotego zacznie powoli maleć, co nie znaczy, że zaraz spadnie do poziomu 3,7 jak przed pół roku. Raczej drobna korekta...

Wracając jednak do wydania, to muszę przyznać, że całkiem fajnie tego The Lost World się słucha. Sporo robiła tu edycja tracków no i etniczny charakter ścieżki.
W sumie, to szkoda, że zapakowali ten score z praktycznie nic nie wnoszącym tu nowego Jurassic Park. Jakby sam TLW się pojawił, to pewnie bym brał bez marudzenia, a tak to jest dylemat, bo jednak cena robi swoje...
W sumie mam podobne zdanie, ale na obecność JP nie narzekam, gdyż jakość dźwięku jest tu na pewno lepsza, niż w regularnym wydaniu, które jest dosyć cicho nagrane. Natomiast regular TLW ma strasznie irytujące, kartonowe opakowanie i tutaj nowe wydanie też na plus.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#786 Post autor: Tomek » ndz gru 11, 2016 13:24 pm

Adam pisze:jedyne do czego mam lekki zarzut, to zmieniłbym tytuł tego boxu - nie "The John Williams Jurassic Park Collection" jak zrobili, tylko nazwałbym go "Jurassic Park: The John Williams Soundtracks Collection". Lepiej brzmi 8)
Nazwali to po prostu tak, jak batmanowy box Elfmana. Wariant La-Li brzmi bardziej dostojnie na mój gust :)
lis23 pisze:JP nie narzekam, gdyż jakość dźwięku jest tu na pewno lepsza, niż w regularnym wydaniu, które jest dosyć cicho nagrane.
Wszystko co jest zremasterowane podle dzisiejszej technologii będzie brzmiało lepiej i głośniej, ale to że oryginalny JP jest "dość cicho nagrany" to jakieś nowum dla mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#787 Post autor: Ghostek » ndz gru 11, 2016 13:42 pm

I tak ten box z JP nie przebije jakościowo tego mastera 24/192 robionego na jubileuszowe wydanie. Tyle w temacie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#788 Post autor: lis23 » ndz gru 11, 2016 13:50 pm

Tomek pisze:
Wszystko co jest zremasterowane podle dzisiejszej technologii będzie brzmiało lepiej i głośniej, ale to że oryginalny JP jest "dość cicho nagrany" to jakieś nowum dla mnie.
Ja słyszę tylko jednym uchem, czyli tylko mono i większość płyt na moim sprzęcie słucham na -18, to JP muszę słuchać na -10, żeby jako tako to brzmiało, dlatego liczę na to, ze ten box poprawi sytuację.

Swoją drogą, Myslicie, ze La la pójdzie teraz podobną drogą kolosów wydawniczych i np. taki Harry Potter wyjdzie jako 6-7 CD - po dwie płyty na complete + siódma z wersjami koncertowymi, suitami, itp.?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#789 Post autor: Tomek » ndz gru 11, 2016 23:18 pm

Trudno powiedzieć (czy jakiś duży box). Każdy ze score'ów w wersji 2-płytowej jest możliwy, ale jakaś siódma płyta z wersjami koncertowymi czy suitami to raczej mocno wątpię. Wszelkie wersje tego typu, wersje albumowe tematów pewnie zostaną upchane jako utwory alternatywne na drugie płyty każdego z hipotetycznych wydań.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#790 Post autor: Krzysiek » pn gru 12, 2016 15:03 pm


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#791 Post autor: Adam » pn gru 12, 2016 15:10 pm

mówimy tu o scorach a nie filmach na blu :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#792 Post autor: lis23 » pn gru 12, 2016 15:15 pm

Poza tym, nadal nie ma wersji reżyserskich z wyciętymi scenami włączonymi do filmów, a jest tego sporo i nie tylko to, co było w dodatkach.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#793 Post autor: Adam » śr gru 14, 2016 20:18 pm

Pany, szykować furę hajsu bo nas czeka rok Williamsa w Lali. Mike Matessino w wywiadzie o wydaniu Parku powiedział, że potwierdzone wydania na 2017 to Towering Inferno i JFK ("are expected in '17") oraz by szykować kasę na coś więcej - "student's that we should start saving for next year."

W 2017 jest 35 lat ET, 40 lat Bliskich Spotkan, oraz te Pottery ruszają w trasę Live. Może coś z tego.. Draculę dalej trzyma Varese.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#794 Post autor: Tomek » śr gru 14, 2016 20:27 pm

Z tego co pamiętam to już rok 2016 miał stać pod znakiem Williamsa ;-)

Jakieś rozszerzone E.T. - trudno w to uwierzyć. Bliskie spotkania już dużo bardziej. JFK - wreszcie, bo podstawka to kuriozum (choć i tu upchają pewnie utwory źródłowe, żeby zrobić sztuczne 2 płyty. Towering Inferno - wypełni "pustkę" po wydaniu FSM, choć dla mnie to jeden z bardziej przereklamowanych Williamsów.

A kasę trzeba najpierw zebrać na JP :D

A co do bookletu z JP, to nie przesadzajmy - kwadratowe fotosy na całe strony i te zdjęcia w kółkach (rozumiem, zamysł był by nawiązać do loga parku), wg mnie to nie jest jakaś wybitnie pamiętna robota Titusa moim zdaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#795 Post autor: Adam » śr gru 14, 2016 20:30 pm

Tomek pisze:Z tego co pamiętam to już rok 2016 miał stać pod znakiem Williamsa ;-)
Park w TAKIM wydaniu to mało?
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ