LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1726 Post autor: Charles » czw gru 20, 2018 19:18 pm

Ja mam wydanie od Rhino, więc sobie daruję. Czekam na M:I Elfmana.
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1727 Post autor: Wojteł » czw gru 20, 2018 21:25 pm

Kurde, też je mam, ale jak ostatnio tego słuchałem, to sobie myślałem, że szkoda, że ten dźwięk nie jest bardziej oczyszczony - o ile w ogóle to się da.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1728 Post autor: Adam » czw gru 20, 2018 21:27 pm

wszystko się da, jak się dobierze do dobrych taśm. może znaleźli po stu latach jak z Die Hardem czy Rain Manem ostatnio... ja jednak obstawiam kolejne wznowienie na siłę. zresztą przypomnę, że score jest w 5+1 odizolowany na rocznicowym BluRayu - lepszej jakości i tak się nie dostanie :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1729 Post autor: Wojteł » czw gru 20, 2018 21:39 pm

No pewnie masz rację, zwłaszcza, że te rozszerzone Lale ostatnio to straszne nabijanie kasy - trzecia płyta choćby w tym draculi jest zbędna, bo to kopia oryginalnego albumu z paroma dodatkowymi trakami, które by się spokojnie zmieściły na drugim krążku. E.T. też zapychali na siłę, więc pewnie będą 2 CD wcześniej wydane z nowym miksem, a na trzecim jakieś alternaty plus to kawałki, co JW dostarczył do czwartej części. No ale tak czy siak, dla miksu chętnie obadam, tylko się zastanawiam, ile z tego brzmienia wynika z samej orkiestracji - nawet na koncertach w marsz miejscami sekcję się "zacierają", więc inny miks może niekoniecznie wszystko oczyści.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1041
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1730 Post autor: MichalP » pt gru 21, 2018 21:58 pm

Odebralem wlasnie paczke z Lali z Bondem i Dracula.

Bond jak Bond - wydane dokladnie w tym samym stylu co poprzedni DAD. Zawartosc muzyczna juz Adam opisywal. DAD rozszerzony mial oczywiscie nieporownywalnie wiecej muzy niewydanej wczesniej ale tutaj te dodatkowe 30 minut pozwala na zlapanie oddechu i lepszy odbior calosci.

Dracula to juz zupelnie inna bajka. Mozna albo sie usmiechnac z politowaniem bo na co komu az 3 plyty z muza - duza czesc z tego sie powtarza i zapetla prawie w nieskonczonosc. Ale jak komu odpowiada ten konkretny styl i ta kompozycja Kilara (dla mnie to powrot do czasow mlodosci i akurat ten Kilar bardzo mi podszedl i zrobil na mnie niesamowite wrazenie - i w filmie i na plycie) to sobie mozna tego posmakowac i zaglebic sie w niuanse. Nie ma specjalnie wiele materialu, ktorego by sie nie slyszalo w jakiejs formie poza scena pogoni, ktora tutaj jest w kilku wersjach, ale jest sporo zmian aranzacyjnych. Wypowiem sie wiecej jak sie juz z tym oslucham. Swietna jest 30 stronicowa ksiazeczka.

Niestety Lala dala ciala jezeli chodzi o jakosc uzytych pudelek. Sam Bond jest ok, ale Dracula to powtorka z rozrywki z zeszlego roku i Titanic. Najtanszy i najbardziej badziewny plastik. Trzeba uwazac jak sie wyciaga wewnetrzna plyte, zabki sa strasznie sztywne i latwo nie puszczaja.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1731 Post autor: Wojteł » pt gru 21, 2018 22:12 pm

Swietna jest 30 stronicowa ksiazeczka.
Byłaby szansa na jakieś skany? :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1732 Post autor: Adam » pt gru 21, 2018 22:40 pm

MichalP pisze:
pt gru 21, 2018 21:58 pm
Najtanszy i najbardziej badziewny plastik. Trzeba uwazac jak sie wyciaga wewnetrzna plyte, zabki sa strasznie sztywne i latwo nie puszczaja.

youtu.be/kyoOPy4_GPs
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1041
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1733 Post autor: MichalP » sob gru 22, 2018 01:30 am

Wojtek pisze:
pt gru 21, 2018 22:12 pm
Swietna jest 30 stronicowa ksiazeczka.
Byłaby szansa na jakieś skany? :D
Skanow nie bedzie bo skaniera niet. Moge wrzucic pare zdjec, ale domyslam sie, ze chcialbys sobie to wydrukowac. Wrzuce cos jak sie tylko ogarne.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1734 Post autor: Wojteł » sob gru 22, 2018 01:40 am

Nie, wystarczą same zdjęcia - potrzebuję do recki, bo siedzę od paru dni i zachodzę w głowę, co się działo podczas montazu albumu i filmu, a zakładam, że w książeczce to ładnie opisują, więc zdjęcia mi w zupełności wystarczą. Byłbym bardzo wdzięczny :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1735 Post autor: Ghostek » sob gru 22, 2018 09:56 am

Wojtek pisze:
sob gru 22, 2018 01:40 am
Nie, wystarczą same zdjęcia - potrzebuję do recki, bo siedzę od paru dni i zachodzę w głowę, co się działo podczas montazu albumu i filmu, a zakładam, że w książeczce to ładnie opisują, więc zdjęcia mi w zupełności wystarczą. Byłbym bardzo wdzięczny :P
Chlali i ćpali ostro. Nie dało się takiej historii bez dopalaczy ogarnąć muzycznie. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1736 Post autor: Adam » śr gru 26, 2018 11:59 am

W booklecie zbiorczym Pottera nie ma aż tyle tekstu na ile mogło się wydawać, są strony gdzie jest przysłowiowe 1 zdanie na krzyż wielką czcionką, podobnie z traklistami (które są w środku bookletu) - traklista jednej płyty potrafi być rozwleczona na 3 kartki... Ogólnie ponad połowa to foty. Tak więc pod względem tekstu niestety nie jest to najlepszy dodatkowy booklet, a wręcz jeden z mniej piśmiennych w historii LaLi. Za to booklety pojedynczych płyt już są ok, tam tekstu jest dużo, fot mniej, ALE... no właśnie - wyszła tu największa głupota tego wydania pod względem designu :roll: Kompletna traklista wszystkich płyt jest TYLKO w dodatkowym booklecie. 3 soundtracki mające własne grube książeczki (lepsze niż booklet dodatkowy) nie mają w nich traklisty w ogóle. To jest facepalm. To tak jakbym brał książke A z półki, ale żeby zobaczyć co w niej jest, muszę iść na półkę i sięgnąć po książkę B. :?

Najfajniejsza rzecz wg mnie w bookletach to 3 strony tekstu od samego Johna nt tej suity dla dzieci. Ale to chyba jest jakiś tekst archiwalny.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1737 Post autor: Wojteł » śr gru 26, 2018 16:54 pm

dejcie skany ploX
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1738 Post autor: galljaronim » pt gru 28, 2018 07:53 am

Dostał już ktoś płyty od Lali? Moje utknęły w NY. Już dziesiąty dzień.

hp_gof

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1739 Post autor: hp_gof » pt gru 28, 2018 11:25 am

Moje też w NY, choć krócej.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND - PLANY WYDAWNICZE

#1740 Post autor: Ghostek » pt gru 28, 2018 11:47 am

Może być tak, że już dawno ślizgają się po UE, tylko że system trackingowy jeszcze tego nie odhaczył. Ja pare razy dostałem paczkę zanim w ogóle wprowadzono dane, że przeszedł przez sortownie w WAW.
Obrazek

ODPOWIEDZ