CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
karcharoth
Jestem Żydem
Posty: 336
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:05 pm
Lokalizacja: Wrocław, niekiedy Kargowa, ale głównie Planet Armstrong

CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#1 Post autor: karcharoth » wt sie 02, 2011 08:06 am

Roger się rozpruł:

Okay, I know rumors started on this. Not sure where it started (AICN perhaps?), but given the number of requests we get for clarity, I thought I would do one posting for my own sanity. Yes, we are restoring and releasing both CONAN THE BARBARIAN and CONAN THE DESTROYER. Yes, the rumors that the masters were missing were false. They were there...24-track and 4-track units in pristine condition and complete, sitting right where we expected them to be at Universal. We transferred everything...the sound is stunning. Simply stunning. Going back to the 24-track is going to reveal a detail and ferocity on both scores you just haven't heard before. Basil often went for a muscular, powerhouse over the top performance to match unrivaled visuals and got it in a way no big orchestral score had quite achieved up to that point. Remember the feeling when you heard these scores for the first time? You'll feel it again! Fans of these scores should be ready to have their socks knocked off.

Fuck YEAH.
"If our music survives, which I have no doubt it will, then it will because it is good." - Jerry Goldsmith

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58262
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#2 Post autor: Adam » wt sie 02, 2011 08:07 am

LOOOOL no i było nie kupowac rereca :D dobrze mówiłem :mrgreen:

pozdrowienia zatem dla Fitzpatricka :lol: niech lepiej nie inwestuje w destroyera bo sprzeda 5 sztuk - ale mu Fejgel dzide wpierdolił :D

Obrazek

a Turek już pewnie popuścił :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#3 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 02, 2011 09:23 am

Adam Krysiński pisze:LOOOOL no i było nie kupowac rereca :D dobrze mówiłem :mrgreen:
Re-recordingi to inna bajka przecież.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#4 Post autor: Althazan » wt sie 02, 2011 09:52 am

I kolejny blamaż Varese - tracą kolejne swoje perełki... ;)

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#5 Post autor: muaddib_dw » wt sie 02, 2011 10:12 am

:shock: Właśnie mnie zreanimowano bym mógł ponownie zejść. No to intrada pozamiata.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58262
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#6 Post autor: Adam » wt sie 02, 2011 10:53 am

daty nie znamy, zawartosci i liczby plyt tez - ale wyjdą pewnie za rok na 30 rocznice Conana.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#7 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 02, 2011 11:22 am

muaddib_dw pisze:No to intrada pozamiata.
Najpierw niech nie spieprzy podczas tłoczenia. Poza tym za długo już się o tych Conanach gada. Jeszcze nie zdążyłem kupić re-reca a już mnie to nudzi. :) A te wszystkie zachwyty... panowie.... trochę powagi. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#8 Post autor: Marek Łach » wt sie 02, 2011 11:28 am

Fajnie, myślę, że w takiego Conana bym się zaopatrzył. :)

Awatar użytkownika
karcharoth
Jestem Żydem
Posty: 336
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:05 pm
Lokalizacja: Wrocław, niekiedy Kargowa, ale głównie Planet Armstrong

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#9 Post autor: karcharoth » wt sie 02, 2011 12:46 pm

Bucholc Krok pisze:Najpierw niech nie spieprzy podczas tłoczenia. Poza tym za długo już się o tych Conanach gada. Jeszcze nie zdążyłem kupić re-reca a już mnie to nudzi. :) A te wszystkie zachwyty... panowie.... trochę powagi. :P
Poważny będziesz po śmierci. Tymczasem - celebrujemy !!! 8)
"If our music survives, which I have no doubt it will, then it will because it is good." - Jerry Goldsmith

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58262
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#10 Post autor: Adam » wt sie 02, 2011 12:51 pm

dokładnie :!:

Obrazek
#FUCKVINYL

Turek

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#11 Post autor: Turek » wt sie 02, 2011 15:21 pm

Obrazek

Zawał :D

Ale szczerze mówiąc - i tak pewnie nie zmieni to w moich odczuciach opinii o re-recu, który uważam za lepszy jak oryginał. Nie ma szans by "Anvil" miał taką perkusyjno-dętą petardę (te trąbki dorzucone dodają takiego "królewskiego", "szlachetnego" brzmienia, cud), czy żeby stare "The Leaving\The Search" czy "Orphans of Doom" zabrzmiały tak cudownie jak te wręcz natchnione wykonania Raine'a. No i oczywiście mój ukochany element re-recu - czyli wspaniale brzmiąca perkusja, która miażdży wszystko wokół. A co do Destroyera, to tutaj nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego że Praskie nagranie zmiażdży te kiczowate oryginalne. Nie mam najmniejszych wątpliwości.

Ciesze się ogromnie, to oczywiste, kupię na pewno, ale gadanie teraz że "po co kupowaliście re-rec" jest dla mnie śmieszne, tym bardziej że Adam też się napalał nowym nagraniem, które jest przecież fantastyczne i tego Prażanom nie da się odmówić. Mam nadzieję że gadanie o "stunning" dźwięku to nie pic, tym bardziej że przecież Conany wyszły wczoraj na BR, coś czuję że to może być po prostu skok na kasę - tak więc z jaraniem się na zapas lepiej przystopować. Tym bardziej że NIE MA SZANS aby jakość dźwięku dorównała re-recowi, który pod tym względem zapewnia niesłychany, dynamiczny, mokry (tak, śmiejcie się... :) dźwięk. Podejrzewam że to wydadzą na dniach, przecież skoro filmy wyszły na BR, niedługo wersja Nispela trafia do kin, więc to pewnie wydadzą tak gdy o Conanie będzie głośno. I żeby też niektórzy się nie zdziwili jak dźwięk stanie się inny i znów będą gadania o braku jakimś "antyczności" w stosunku do Varese, bo gdy wyczyszczą dźwięk, zmienią mixy, to również i wydźwięk muzyki może się stanowczo zmienić. Niemniej jednak - czekam niecierpliwie.

Nadal oczywiście wyżej stawiam re-rec, a co do Niszczyciela też czekam na nowe nagranie w końcu wszyscy wiemy o nagraniu jak było zrealizowane. Więc spokojnie

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#12 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 02, 2011 17:53 pm

karcharoth pisze:Poważny będziesz po śmierci.


Po śmierci to ja dopiero będę się śmiał. ;)
Tymczasem - celebrujemy !!! 8)
Jeszcze nie ma co.
Turek pisze:Więc spokojnie
Otóż to. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58262
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#13 Post autor: Adam » wt sie 02, 2011 21:17 pm

po porannym niewyspaniu dopiero do mnie doszła ta wiadomość że wychodzą konany 8)

tak więc wspólnie z nim robię teraz OMG :!:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#14 Post autor: Bucholc Krok » wt sie 02, 2011 22:06 pm

Adam Krysiński pisze:po porannym niewyspaniu dopiero do mnie doszła ta wiadomość że wychodzą konany 8) tak więc wspólnie z nim robię teraz OMG :!:
No to już możemy doliczyć:
Pielucha 9 - 0 Adam

:)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Turek

Re: CONAN THE BARBARIAN & CONAN THE DESTROYER - Intrada

#15 Post autor: Turek » wt sie 02, 2011 22:21 pm

Jak wychodził re-rec Adam walił takie same scoregasmy.. Teraz pisze że "po co kupowaliście" :) A potem jak będzie coś nie tak z wydaniami Intrady, to powie że "wiedziałem żeby re-recu nie sprzedać" :)

ODPOWIEDZ