LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10221
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#541 Post autor: Ghostek » pn maja 16, 2011 17:16 pm

Ja bym kupił, ale festiwal zaraz i kasa poleci, a jeszcze kilka Hornerów w zamówieniu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#542 Post autor: Wurger » wt maja 24, 2011 16:30 pm

Subiektywna ocena jakości muzyki w boxue MOH 8)
Postanowiłem sprawdzić jakość nagrań Moha z lali z płytami które były dostępne dotychczas.Najlepiej brzmia plyty Rising Sun i Frontline które dostały wiecej "powietrza" i czystsze brzmienie :D . Remaster dobrze im zrobił :o
Podobnie brzmią Medal of Honor i Underground z tym ze brakuje trochę "góry" która na dłuższy odsłuch tak nie męczy. :)
Niestety muzyka z MoH która jest publikowana poraz pierwszy na cd (oficjalnie) brzmi prawie tak jak dotychczasowych wydaniach bootelgowych.Moj ulubiony Airborne ma skopana sekcje rytmiczna i "blachy" sa schowane i prawie ich nie słychać.Bas tez gdzieś sie schował ,ale na moim ulubionym kawałku (Operation Neptune) jest calkiem niezle :D
Jesli ktos chce sprawdzic jaka jest roznica to wystarczy ze wrzuci do odtwarzacza krazek nr 8 gdzie sa bonusowe nagrania z Europen Assault i Airborne.Kiedy konczy sie pierwsza cześć i wchodzi pierwszy otwór z Airborne :cry: brrr :evil:
Lepiej nagrana od Airborne jest plyta Moh 2010 ktora moglismy wcześniej kupic na Itunes :D Nowa realizacja gwarantowała dobra produkcje płyty i tak jest
Brawo za dodatkowe utwory ktore nie sa alternatywni kawałkami i wnoszą sporo do plyty :)
Generalnie gdyby ten box kosztował 3 razy drożej to można było sie pociąć słuchając go :( Lecz lala wiedziala co robi i zrobila fanom promocje i dzieki jej za to :D
Miejmy tylko nadzieje ze kiedys la la wyda box z serii Call of Duty :D

System odsłuchowy - Linn Majik

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#543 Post autor: Marek Łach » wt maja 24, 2011 19:03 pm

Zaraz przyjdzie Turek i stwierdzi, że wszystko brzmi genialnie. :D

Turek

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#544 Post autor: Turek » wt maja 24, 2011 19:55 pm

Brzmi ;) Jedynie do MoH Airborne można się czepić - choć tu jest tak jak w przypadku plików, które wcześniej były do ściągnięcia - większej różnicy nie ma.

Co do brzmienia Airborne'a to to tłumaczył już Tomek Goska, mówiąc że ten sposób realizacji kale wiele ostatnich płyt Gjaczina...

Tym bardziej trza podkreślić że jeśli ktoś nie ma takiego sprzętu jak Wurger to i tak nie zauważy żadnych braków :D

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#545 Post autor: Wurger » wt maja 24, 2011 21:11 pm

Turek pisze: Tym bardziej trza podkreślić że jeśli ktoś nie ma takiego sprzętu jak Wurger to i tak nie zauważy żadnych braków :D
Wydaje mi sie, ze ludzie słuchający muzyki filmowej maja jakieś wymagania co do odbioru muzyki i słuchają jej chociaż małym zestawie hi fi :D
Mozna tylko pomarzyc aby muza z Moha byla nagrana jak japońskie wydania 13 Wojownika,albo przynajmniej jak
Call of Duty 3 z boxu gry na ps3 .

http://www.youtube.com/watch?v=UPChGH8UlKY


Mam kumpla który słucha tylko i wyłącznie muzyki filmowej i jego zbiór płyt wynosi ponad 1500 plyt. Tylko ze te 1500 płyt słucha tylko i wyłącznie na komputerze ktory pamięta jeszcze windowsa 98 :shock:

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#546 Post autor: Arthur » wt maja 24, 2011 22:58 pm

Daj namiary na niego ;]
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10221
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#547 Post autor: Ghostek » wt maja 24, 2011 23:34 pm

Wurger pisze: Mam kumpla który słucha tylko i wyłącznie muzyki filmowej i jego zbiór płyt wynosi ponad 1500 plyt. Tylko ze te 1500 płyt słucha tylko i wyłącznie na komputerze ktory pamięta jeszcze windowsa 98 :shock:
Sprzedałby połowę z tych płyt i miałby na średniej klasy monitory odsłuchowe ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#548 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 25, 2011 09:03 am

Wurger pisze:Mam kumpla który słucha tylko i wyłącznie muzyki filmowej i jego zbiór płyt wynosi ponad 1500 plyt. Tylko ze te 1500 płyt słucha tylko i wyłącznie na komputerze ktory pamięta jeszcze windowsa 98 :shock:
Nie ma w tym nic dziwnego. :) Ile trzeba wydać forsy na porządny sprzęt? Ile za te sumę można kupić płyt? Sprzęt można kupić zawsze a płyty się rozejdą nie wiadomo kiedy i później przepłacaj. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#549 Post autor: Wurger » czw maja 26, 2011 21:07 pm

Tomasz Goska pisze: Sprzedałby połowę z tych płyt i miałby na średniej klasy monitory odsłuchowe ;)
Wystarczy ze sprzeda plyty ktore ma po 2 egzemplarze (byly tez 3) tego samego tytułu :D Ma słabą pamieć co jeszcze nie już kupił ,a co juz ma (cześć płyt jest spakowana w kartonach - głownie nówki w foliach)
czoug pisze:Daj namiary na niego ;]
Zapraszam do trójmiasta :) :wink:
Bucholc Krok pisze: Nie ma w tym nic dziwnego. :) Ile trzeba wydać forsy na porządny sprzęt? Ile za te sumę można kupić płyt? Sprzęt można kupić zawsze a płyty się rozejdą nie wiadomo kiedy i później przepłacaj. :)
I tu sie zgodze z toba :D
Tylko słuchanie muzyki filmowej na głośnikach komputera i przy jeszcze jego głośnej pracy jest dla mnie nie do przyjęcia. A wystarczyłoby nabyć na początek mała wieże -
Yamaha Piano Craft :D
http://audio.com.pl/pdf/testy/mini_wiez ... t_e730.pdf

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#550 Post autor: Bucholc Krok » pt maja 27, 2011 21:29 pm

Wurger pisze:Wystarczy ze sprzeda plyty ktore ma po 2 egzemplarze (byly tez 3)
Japońskie też kupuje i ma po 2-3?
tego samego tytułu :D Ma słabą pamieć co jeszcze nie już kupił ,a co juz ma (cześć płyt jest spakowana w kartonach - głownie nówki w foliach)
W takim razie na brak gotówki raczej nie narzeka, skoro nawet spisu nie ma. :) Dlaczego zatem nie kupił sprzętu? Może zbiera na taki za milion? ;)
Tylko słuchanie muzyki filmowej na głośnikach komputera i przy jeszcze jego głośnej pracy jest dla mnie nie do przyjęcia.
Słuchawek też nie ma? Na głośnikach monitora to można posłuchać dźwięków z YT a nie z CD-ka..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2848
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#551 Post autor: swordfish » ndz maja 29, 2011 00:26 am

Zauważyłem, że 90% scorów jakie się ukazuje oceniacie bez oglądania samego filmu (np. "Tree Of Life" ocenialiście jeszcze przed premierą w Cannes). Czy ta sama prawidłowość istnieje przy scorach do gier? Czy muzykę z gier oceniacie bez grania w nie? Czy graliście we wszystkie MOHy?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#552 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 29, 2011 10:50 am

A czy muzykę można oceniać dopiero po obejrzeniu filmu/zagraniu w grę?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#553 Post autor: Wraith » ndz maja 29, 2011 12:43 pm

Ja, na przykład, generalnie nie interesuję się muzyką filmową, której wcześniej nie usłyszałem w filmie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#554 Post autor: Adam » ndz maja 29, 2011 15:16 pm

Wraith pisze:Ja, na przykład, generalnie nie interesuję się muzyką filmową, której wcześniej nie usłyszałem w filmie.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to ja bym nie znał 90% scorów Hisaishiego, Iwashiro czy innych japońskich kompozytorów, których większości filmów nawet nie ma z angielskimi napisami (które i tak mi za wiele nie pomogą), nie mówiąc o polskich i o tym że żeby je w ogóle zdobyć jakoś to trzeba piraty ściągać. To samo z grami - ostatni raz to grałem w gry w 2005 r :D Nie grałem w żadnego Moha i nie zamierzam i co z tego? Scory to megakult. Totalnie nie kapuję, wybaczcie, dla mnie idiotycznego rozumowania "nie, tego nie przesłucham bo nie widziałem przecież filmu lub nie grałem w grę, więc mi nie mogę słuchać bo to obraza boska". Come on... Muzyka ma dawać przyjemność a nie być obowiązkiem czy być zależna od obowiązku (obejrzenia/zagrania najpierw). Nie rozumiem tego, i to nie dlatego że sam za nowym kinem (poza polskim) nie przepadam.. Nigdy tego nie zrozumiem.
#FUCKVINYL

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

Re: LA-LA LAND 12-04-2011: MoH BOX 8CD / FIRST KNIGHT 2CD

#555 Post autor: Wraith » ndz maja 29, 2011 15:31 pm

Adamie,
wielokrotnie się przekonałem, że przeczytanie recenzji nie wystarcza (oczywiście są wyjątki). Może mój gust odstaje od przeciętnego, ale często to co się podoba masom, w ogóle do mnie nie trafia, lub odwrotnie - to co mi wpadnie w ucho, wypada cieniutko w opiniach w internecie. Nie lubię w ciemno wydawać pieniędzy.

Dlaczego od razu zakładasz, że słuchanie muzyki traktuję jako obowiązek? Masochista jestem, czy co? :P

ODPOWIEDZ