STAR WARS

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#91 Post autor: Jedi-Master » ndz kwie 15, 2018 16:43 pm

Ja nie mam zamiaru kupować pytałem się czy to w jewelach bo może skuszę się tylko na trylogię prequeli.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#92 Post autor: Jedi-Master » ndz kwie 29, 2018 18:54 pm

Chodzi mi o scory z OT, czy oprócz tego, że to podstawki i mają niechronologicznie ułożoną tracklistę to różnią sięjeszcze np. aranżami, wersją itp.?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS

#93 Post autor: Adam » pn kwie 30, 2018 08:41 am

traklista jest na francuskim amazonie - klipy też - brzmi jak gówno, no ale to przecież tylko LP-ripy.. dość zaskakujące skoro dokładnie te cyfrówki wydane 2 lata temu brzmiały ciut lepiej :mrgreen:

https://www.amazon.fr/dp/B07BQP1GBK
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: STAR WARS

#94 Post autor: MichalP » pn kwie 30, 2018 16:05 pm

Adam nie siej paniki. Wedlug "specow" z FSM te klipy to sa wlasnie tylko stare wersje wydania digital z przed lat i to w dodatku w bardzo marnym bitracie.

Wiec oczywiscie pytanie jakie pozostaje to - jak bedzie brzmiala wersja na CD i czy "nowa" wersja digital bedzie oparta na tym nowym transferze czy po prostu dadza ta stara z przed lat.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS

#95 Post autor: Adam » pn kwie 30, 2018 16:07 pm

no ja wchodzę na stronę największego sklepu na świecie i widzę klipy danego wydania - skąd mam być duchem świętym że to niby nagle nie od tego? albo skąd tamci są duchem świętym, że to jednak nie z tego? :P
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#96 Post autor: Jedi-Master » pn kwie 30, 2018 18:55 pm

Za FSM:
I asked Shawn Murphy directly via Facebook about the mixes and responded with the following clarification:

Shawn Murphy : These are new transfers from analog masters at 192/32 with edits matching the original soundtrack releases. These are the film mixes from the original sources, as best as can be obtained. Regards.

----------

So What he is saying is that they abandoned the LP Vinyl (John Neal) mixes and went back to the original film mixes (of Eric Tomlinson) and used that to re-edit and reconstruct the OST Program. Murphy had done similar take on the Music Videos that was done for Revenge of the Sith set. Those were very accurate film mixes of such tracks such as the THE ASTEROID FIELD which was botched on the 2CD RCA/Sony Special Edition sets.

I'm definitely excited by this.

So, these are recreations of the original album edits BUT not using the album recordings; instead, using the takes and versions from the films. Again, we STILL do not have remasters of the original three album presentations. I'll get these and I bet they'll sound amazing, but those three albums are so nostalgic for me that I would like to have remasters of them, too. Yeah, I'm a greedy so-and-so.
Z tego co tu napisano to Shawn Murphy odpowiada, że powrócono w tych wydaniach do oryginalnych mixsów filmowych Erica Tomlinsona i są to inne mixy niż z oryginalnych wydań LP Johna Neala, to samo zrobiono z trylogią prequeli. Dokonano reedycji i rekonstrukcji tychże mixsów, więc może być ciekawie zobaczymy.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: STAR WARS

#97 Post autor: MichalP » pn kwie 30, 2018 20:02 pm

Hej Adam. W tym przypadku to faktycznie dziwna podpierdolka ze strony Amazonu. Albo ktos pomylil pliki zrodlowe, ktorych linki dali na stronie albo sie pospieszyli za bardzo.

Inna sprawa to zawsze mnie troche dziwi jak ludzie oceniaja jakosc muzyki (szczegolnie z nowym masterem/transferem) po plikach mp3 w niskiej jakosci i zaraz sie zaczyna lament, ze albo nie slychac roznicy, albo jest nawet gorzej niz moja poprzednia wersja z CD :roll: . A jak nie ma byc gorzej jak sluchasz czegos w 128kb bitracie i masz dzwiek pourzynany u gory i dolu + nadmiernie rozwlekly bass, ktory zabija cala dynamike dzwieku.

Nie nastawiam sie tez, ze ten nowy transfer to bedzie taki skok jakosciowy jak np z Jaws z nowym mixem Matessino, no ale moze jaks nowa jakosc sie pojawi :) .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS

#98 Post autor: Adam » pn kwie 30, 2018 21:19 pm

ja nie oceniam tylko zwróciłem uwagę że klipy brzmią jak shit, bo tak brzmią, nie moja wina :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: STAR WARS

#99 Post autor: MichalP » pn kwie 30, 2018 21:36 pm

To fakt, te to jakies wybitne nieporozumienie. W ten sposob to Amazon nie przysluzyl sie Disneyowi w promocji nowego wydania muzy :lol: .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: STAR WARS

#100 Post autor: Adam » wt maja 01, 2018 20:31 pm

w prasówce stoi że bookletu brak, tylko rozkładany mini plakat, czyli tak jak w 2004 :mrgreen:
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#101 Post autor: Jedi-Master » pt maja 04, 2018 09:46 am

Na Amazonie są już próbki tych wydań jakość bardzo słaba próbki oczywiście, ale potwierdziło się, że na owych płytach będzie filmowy mix utworów, a nie albumowy wklejam link do Phantom Menace i posłuchajcie sobie sampla utworu 17 jest inaczej inny mix:
https://www.amazon.com/Star-Wars-Phanto ... ZTC9GWJQDA

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: STAR WARS

#102 Post autor: Pawel P. » pt maja 04, 2018 10:07 am

Jedi-Master pisze:
pt maja 04, 2018 09:46 am
Na Amazonie są już próbki tych wydań jakość bardzo słaba próbki oczywiście, ale potwierdziło się, że na owych płytach będzie filmowy mix utworów, a nie albumowy wklejam link do Phantom Menace i posłuchajcie sobie sampla utworu 17 jest inaczej inny mix:
https://www.amazon.com/Star-Wars-Phanto ... ZTC9GWJQDA
Te próbki z Amazona są z innego wydania, było już to wyjaśnione w wielu miejscach. Generalnie jakość jest lepsza, ale trochę pomieszali z nią w Empire, dodając w niektórych utworach niepotrzebnego pogłosu i zaburzając proporcje między lewym a prawym kanałem w paru utworach - instrumenty z lewego kanału są w lewym, a z prawego w prawym i pośrodku. Chociaż The Imperial March nigdy tak dobrze nie brzmiał (nie licząc oczywiście późniejszych rerecordingów). Natomiast nie chcę się wypowiadać po samym odsłuchu fragmentów na Spotify. Mam nadzieję szybko dorwać to fizycznie.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#103 Post autor: Jedi-Master » pt maja 04, 2018 10:30 am

Te próbki z Amazona są z innego wydania, było już to wyjaśnione w wielu miejscach.
Raczej te próbki są od tego wydania bo do dzisiaj nie było nawet tracklisty pod tymi wydaniami, a dzisiaj jest razem z samplami.
Tamte próbki były na francuskim amazonie pod wydaniami z innymi okładkami.


Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: STAR WARS

#105 Post autor: Jedi-Master » pt maja 04, 2018 11:59 am

Dzięki

ODPOWIEDZ