Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1246 Post autor: Adam » śr paź 11, 2017 09:11 am

Uwaga, bo ten album miał zrobioną idealną podróbkę tłoczoną (nie cd-r) przez ruskich (bodaj w 2011 r) - klona - różniącą się tylko brakiem oryginalnego nr. ifpi na spodzie cd (oryginał ma nr IFPI 2A05 IFPI 2A01 i IFPI F702). Jest ona sprzedawana na ebay i amazonie od dawna. Samo w sobie wydanie jest identyczne z oryginałem, ale jednak za podróbę nie zapłacił bym tyle (po 100$). Jak mam płacić duzo za album, to wolę by to był oryginał :P Moja rada - NIE kupować w ogóle sztuk w folii, bo się ich nie da odróznić, szukać tylko rozfoliowanych używek i poprosić o foto spodu lub dane ze spodu cdków. A ten z linku to na milion procent fejk i jest nierealnie tani mimo tego (więc pewnie na dodatek to jest cd-r). Te ruskie podróbki chodzą w wysokich i b.wysokich cenach cały czas, bo oryginał zniknął nagle w 2 lata po wydaniu. Był mały nakład i nie zrobiono dodruków. Hammer w wywiadzie na 30-lecie serialu stwierdził, że z powodów od niego niezależnych album nie zostanie wznowiony. Wydano ponownie tylko w wersji cyfrowej. Minęło 3 lata od tego wywiadu i nic sie nie zmieniło. MV z LaLi pisał że od wieków chcą to wydać, ale jest prawny problem.

Druga płyta to rerecording nagrany przez Hammera specjalnie na to wydanie w 2001 r (które zrobili fartownie tylko dlatego, że serial wychodził wtedy po raz pierwszy na dvd) - brzmi jak oryginał, bo sądzę że po prostu wyciągnął z szuflady taśmy z oryginałem które nie były wydane. No i to mój ulubiony score ever 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1247 Post autor: MichalP » śr lis 29, 2017 22:13 pm

Moze to komus pomoze przy skladaniu zamowien.
Wiem, ze wszyscy narzekaja na koszty przesylek i wierzcie mi to nie tylko problem USA - Europe. Kazda pierdola, ktora chce wyslac z Kanady do rodziny w Polsce poza zwyklym listem to minimum 13 dolarow, kiedy przekraczam 300g (trzy tabliczki czekolady) to musze placic $24. Nawet nie ma jak sledzic takich przesylek. Pamietajcie tez, ze koszty z Polski sa podobne - koszt wyslania kilku plyt to 50-80 zl.

Skladajac ostatnio zamowienie przez Intrade potwierdzila mi sie jedna rzecz. Kiedy w takiej Lali musi sie placic od kazdej plyty czyli daje przyklad USA-Kanada ale dla Europy jest ten sam system tylko koszt wiekszy. W Lali musisz zaplacic $10 za pierwsza plyte i $1.25 za kazda kolejna czyli zamawiajac tylko Titanic (4CDs) i DAD (2 CDs) to koszt $16.25

W Intradzie jezeli zamawiasz 2-7 CD to tez koszt $16 z malym ale istotnym wyjatkiem - 2-plytowe wydania sa klasyfikowane jako 1CD czyli jak wrzucilem do koszyka: Shogun (3CD), Cosmos Vol 1 and 2 (kolejne 2CD), Titanic (4CD) i DAD (2CD) - razem 11 CD to dalej place 16 dolarow, kiedy analogicznie w Lali to by bylo $22.5

Dla Europy dziala to podobnie tyle, ze za 2-7 CD placisz $23.

Varese ma podobny system jak Intrada, tyle ze podaja prawdziwy koszt zamowienia na pudelku i szansa, ze celnicy dowala do tego podatek jest o wiele wieksza.

Wiem, ze nie zawsze jest taka mozliwosc, ale oplaca sie czasami poczekac, zaoszczedzic i zlozyc jedno zbiorcze zamowienie. W ten sposob nie oplaca mi sie nawet czasami czekac na jakies upusty, bo co z tego jak mi dadza kiedys 10 dolarow (czyli 20% od ceny) upustu na Titanica w Lali, jezeli samo zamowienie tego to koszt wysylki dla mnie: $13.75
A tak w Intradzie robie zamowienie i samo dorzucenie Titanica (4CD) nie zwieksza juz kosztu wysylki.

Najgorzej sie wychodzi teraz jak sie zamawia pojedynczy album bo koszt startowy jest duzo wiekszy niz kiedys: Dla Kanady to $10 a dla Europy to $13.5, ale tak jak ja mozesz dorzucic kolejne 10 CD i doplacasz tylko 6 dolarow a dla Europy 9.5.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1248 Post autor: Ghostek » śr lis 29, 2017 22:34 pm

Dzięki Michał za opis systemu, ale temat ten już przerabialiśmy wiele stron wcześniej i w działach LaLi, Intrady... i gdzie tylko się da. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1249 Post autor: MichalP » śr lis 29, 2017 23:54 pm

Mam swiadomosc, ze temat pewnie powraca co jakis czas, a skojarzylo mi sie jak na FSM ktos sie zalil, ze koszt Titanica do Kanady zamknal mu sie w ponad 80 dolarach kanadyjskich za jeden album co juz jest totalnym przegieciem i wtedy sobie zaczalem analizowac rozne opcje.

W praktyce od jakis 3 lat robie tylko 2, gora 3 zbiorcze zamowienia w ciagu roku, co oczywiscie wiaze sie z czekaniem i ryzykiem, ze sie cos moze wyprzedac (na szczescie ostatnio nic sie juz nie wyprzedaje od razu :) ) No i zlapalem sie na tym, ze jak kupilem ST:Voyager na przecenie to w praktyce na tym nic nie zaoszczedzilem, bo przesylka za 4CD z Lali zezarla cala obnizke, a moglem sobie duzo wczesniej po prostu dolozyc to do wczesniejszego zamowiena z Intrady i wyszlo by mnie na to samo. :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1250 Post autor: Bucholc Krok » czw lis 30, 2017 09:37 am

MichalP pisze:
śr lis 29, 2017 22:13 pm
Wiem, ze wszyscy narzekaja na koszty przesylek i wierzcie mi to nie tylko problem USA - Europe. Kazda pierdola, ktora chce wyslac z Kanady do rodziny w Polsce poza zwyklym listem to minimum 13 dolarow, kiedy przekraczam 300g (trzy tabliczki czekolady) to musze placic $24. Nawet nie ma jak sledzic takich przesylek.
Czyli wychodzi, że jakieś 36$ kanadyjskich za wysyłkę jednego vinyla airmailem (był jeszcze SAL za ok. 25$) to nie jest wygórowana kwota. :D Problem się robi, gdy płyt jest więcej, bo za dwie płaci się już ok. 62$.

Czy ktoś robił zakupy w Japonii w październiku/listopadzie? Już mi 4-ty tydzień idzie paczka rejestrowanym airmailem.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1251 Post autor: MichalP » czw lis 30, 2017 16:21 pm

Czy ktoś robił zakupy w Japonii w październiku/listopadzie? Już mi 4-ty tydzień idzie paczka rejestrowanym airmailem.
A mozesz ta paczke sledzic, czy tylko jest to tzw "registered" - bo takie paczki zazwyczaj ida dluzej. W tej chwili z Polski do Kanady potrafia isc do 6 tygodni nawet - jakis obled.
Inna rzecz to ludzie ktorzy kupuja z Alliexpress i u innych chinskich dostawcow - kupuje sie niesamowite ilosci pierdol bo najczesciej wysylka jest za darmo, ale to powoduje straszne opoznienia bo poczty nie sa w stanie przerabiac na czas takiej ilosci drobnych paczek i paczuszek, dodatkowo jest to najtansza forma przesylek (bez priorytetu) i czesto zle adresowanych. W Kanadzie byl ostatnio artykul o tym jak kontenery z taka zawartoscia potrafia stac nawet miesiacami zanim zostana posortowane i puszczone w dalszy obieg. Po prostu system sie zapycha i to opoznia przesylanie nawet tych bardziej priorytetowych przesylek. Mozliwe, ze wlasnie to dotarlo tez do Polski bo w Kanadzie problem z tym jest juz gdzies od roku. A twoja paczka idzie z kierunku "azjatyckiego".

Moja ostatnia paczka z brytyjskiego Amazonu w koncu do mnie dotarla - wyslana pod koniec Sierpnia potrzebowala 3 miesiecy - to jakies popieprzone jest. Zlozylem w miedzyczasie reklamacje i wyslali mi towar jeszcze raz kurierem. A oryginalna przesylka byla w super stanie wiec po prostu musiala gdzies przelezec. Obled jakis.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1252 Post autor: Althazan » czw lis 30, 2017 18:10 pm

Bucholc Krok pisze:
czw lis 30, 2017 09:37 am
Czy ktoś robił zakupy w Japonii w październiku/listopadzie? Już mi 4-ty tydzień idzie paczka rejestrowanym airmailem.
Ktoś robił :P Jakiś tydzień szło 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1253 Post autor: Adam » czw lis 30, 2017 18:10 pm

potwierdzam :D ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1254 Post autor: Bucholc Krok » pt gru 01, 2017 11:16 am

MichalP pisze:
czw lis 30, 2017 16:21 pm
A mozesz ta paczke sledzic, czy tylko jest to tzw "registered" - bo takie paczki zazwyczaj ida dluzej.
Mogę śledzić, ale to jest śledzenie typu: wylatuje z Osaki i pojawia się dopiero na śledzeniu, gdy dojdzie do nas. Nie wiadomo, gdzie utknęła. Może to jest kwestia tego, że jest to, jak podaje poczta, ekonomiczny airmail.
W tej chwili z Polski do Kanady potrafia isc do 6 tygodni nawet - jakis obled.
Na tę to się nie nastawiam, że prędko dojdzie, chociaż ze 2-3 razy dostałem stamtąd paczkę i chyba nie szła dłużej jak 4 tygodnie. W sumie za takie koszty wysyłki to łaski nie robią.
Po prostu system sie zapycha i to opoznia przesylanie nawet tych bardziej priorytetowych przesylek. Mozliwe, ze wlasnie to dotarlo tez do Polski bo w Kanadzie problem z tym jest juz gdzies od roku. A twoja paczka idzie z kierunku "azjatyckiego".
W ogóle się ucieszę, gdy dojdzie (w dobrym stanie). To że jest ubezpieczona jakoś mnie nie pociesza.
Moja ostatnia paczka z brytyjskiego Amazonu w koncu do mnie dotarla - wyslana pod koniec Sierpnia potrzebowala 3 miesiecy - to jakies popieprzone jest. Zlozylem w miedzyczasie reklamacje i wyslali mi towar jeszcze raz kurierem. A oryginalna przesylka byla w super stanie wiec po prostu musiala gdzies przelezec. Obled jakis.
O, to jednak. Może moja z wiosny też dojdzie. :D
Althazan pisze:
czw lis 30, 2017 18:10 pm
Ktoś robił :P Jakiś tydzień szło 8)
Tydzień? To chyba jeszcze z października. Albo cud jakiś. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1255 Post autor: Adam » pt gru 01, 2017 11:35 am

może cud, bo z 14 listopada ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1256 Post autor: Bucholc Krok » pt gru 01, 2017 15:05 pm

To chyba Althazan robił osobiście za kuriera. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1257 Post autor: Tomek » pn gru 11, 2017 08:51 am

Podsumowanie listopada i grudnia na rynku kolekcjonerskim: http://filmmusic.pl/index.php?act=index&page=0&id=1532
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1258 Post autor: Kaonashi » ndz gru 17, 2017 17:45 pm

Kupował ktoś coś kiedyś przez fan.pl?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1259 Post autor: Althazan » ndz gru 17, 2017 21:10 pm

Kaonashi pisze:
ndz gru 17, 2017 17:45 pm
Kupował ktoś coś kiedyś przez fan.pl?
Tak, raz było w miarę OK (choć strasznie długo to trwało), drugi raz droga przez mękę i na koniec bez sukcesu. Nigdy więcej tam nie wrócę.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1260 Post autor: Adam » ndz gru 17, 2017 21:17 pm

typowy polski sklep z większą dostępnością tytułów - teoretycznie. w praktyce - poczekasz na co rzadszą rzecz 2 msc od zamówienia, by dostać maila, że sorry ale tej płyty już nie ma i nie da się ściągnąć. lepiej się przerzucić na Ebay lub ciucholand Amazonu.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ