Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1306 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 20, 2018 13:57 pm

muaddib_dw pisze:
ndz maja 20, 2018 12:51 pm
A na cle się wszystko wyrówna :wink:
Jakim cle? Za dwie płyty? :) 3 powinny przejść bez problemu. Czyli jakieś 7-8 tys. jenów (bez wysyłki).
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Gdzie i jak kupować?

#1307 Post autor: muaddib_dw » ndz maja 20, 2018 20:04 pm

Bucholc Krok pisze:
ndz maja 20, 2018 13:57 pm
muaddib_dw pisze:
ndz maja 20, 2018 12:51 pm
A na cle się wszystko wyrówna :wink:
Jakim cle? Za dwie płyty? :) 3 powinny przejść bez problemu. Czyli jakieś 7-8 tys. jenów (bez wysyłki).
No niestety mi dwukrotnie cło dowalili za 3 CD właśnie, ale może przez to, że wybrałem registered airmail. Jaką opcję wysyłki bierzesz w cdjapan?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1308 Post autor: Krzysiek » ndz maja 20, 2018 23:25 pm

Radek pisze:
pt maja 18, 2018 15:01 pm
Siemka, tak się składa, że rodzinka przyjeżdża z UK i mam sobie coś wybrać jako taki spóźniony prezent. Nie byłbym sobą gdybym nie wybrał jakiegoś scoru :wink:. Stąd rodzi się pytanie. Ma ktoś może takie wydanie Spirited Away? Opłaca się to kupować? Bo boję się trochę o jakość wykonania.
A nie lepiej poprosić o coś takiego? :mrgreen:

http://www.cdjapan.co.jp/product/TKCA-7 ... 01c6a0ec94

Sądzisz, że odmówią skoro sami zaproponowali taki układ? :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1309 Post autor: Krzysiek » ndz maja 20, 2018 23:27 pm

muaddib_dw pisze:
ndz maja 20, 2018 20:04 pm
Bucholc Krok pisze:
ndz maja 20, 2018 13:57 pm
muaddib_dw pisze:
ndz maja 20, 2018 12:51 pm
A na cle się wszystko wyrówna :wink:
Jakim cle? Za dwie płyty? :) 3 powinny przejść bez problemu. Czyli jakieś 7-8 tys. jenów (bez wysyłki).
No niestety mi dwukrotnie cło dowalili za 3 CD właśnie, ale może przez to, że wybrałem registered airmail. Jaką opcję wysyłki bierzesz w cdjapan?
Tak, sądzę iż właśnie z powodu kosztów wysyłki, które znacząco zawyżyły całościowo kwotę dowalili cło..... :evil:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1310 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 21, 2018 10:32 am

muaddib_dw pisze:
ndz maja 20, 2018 20:04 pm
No niestety mi dwukrotnie cło dowalili za 3 CD właśnie, ale może przez to, że wybrałem registered airmail.
O, panie... rozpusta. Celnicy zobaczyli 3 płyty i arimaila rejestrowanego to sobie pomyśleli, że stać gościa na cło. ;)
Jaką opcję wysyłki bierzesz w cdjapan?
Jeśli kupuję muzykę to zazwyczaj po 2 płyty (zwykłe CD - raz miałem 4, ale w tym 2 single, co mnie wyszło nieco ponad 5tys.). Dobieram w taki sposób, żeby mieć bez wysyłki trochę ponad 5000Y właśnie, bo za zakupy powyżej tej kwoty dają 300Y (standardowo, czasem mają okresy, kiedy dają np. 500Y - i to nie ma związku z tą promocją, o której pisałem we wcześniejszym poście.) Oczywiście tnę koszty maksymalnie i CD-ki wysyłam nierejestrowanym SAL-em (po co przepłacać?). Nigdy nie płaciłem cła/vatu za CD z CDJ. Natomiast kupowałem też gry oraz poradniki/albumy i tu już brałem pół na pół - SAL/AirM, ale nie rejestrowanym. Wszystko zależało od ceny i wielkości towaru. I w tym przypadku ceny były różne. Bez cła przechodziły paczki nawet za ok. 10tys. (z wysyłką zwykłym AirM). Cło płaciłem chyba tylko 2 razy. Raz to była paczka, za którą łącznie zapłaciłem ok. 13,5tys. (tu nie mam pretensji, bo kwota spora. I to też poszło zwykłym AirM), natomiast w drugim przypadku jakiś buc policzył cło od paczki za ok. 7,5tys. Oczywiście wykorzystuję też punkty, które CDJapan daje za zakupy i wychodzi, że czasem mam zredukowane koszty wysyłki, a z rzadka cała paczka idzie za darmo. Nie wiem tylko, jak w UC traktują takie paczki, za które de facto się nie płaci. Bo na fakturze jest podana wartość towaru, ale jest też informacja o wykorzystaniu punktów i ogólna zapłacona kwota, czyli 0 jenów.
Krzysiek pisze:
ndz maja 20, 2018 23:27 pm
Tak, sądzę iż właśnie z powodu kosztów wysyłki, które znacząco zawyżyły całościowo kwotę dowalili cło..... :evil:
Ale potem cło/vat liczą tylko od wartości towaru. :) Nigdy nie zrozumiem tej logiki. :? Co tu mają do rzeczy koszty wysyłki?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1311 Post autor: Adam » pn maja 21, 2018 10:51 am

panowie wszystko zależy od urzędu celnego - najgorzej mają te południowe rejony kraju które podpadają pod Zabrze - z nimi nie ma zmiłuj :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1312 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 21, 2018 10:57 am

Południowa Polska to bogatsza część kraju. Im dalej na północ, tym większa bida i traktują łagodniej. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1313 Post autor: Krzysiek » pn maja 21, 2018 11:45 am

Bucholc Krok pisze: Cytuj:
Tak, sądzę iż właśnie z powodu kosztów wysyłki, które znacząco zawyżyły całościowo kwotę dowalili cło..... :evil:
Ale potem cło/vat liczą tylko od wartości towaru. :) Nigdy nie zrozumiem tej logiki. :? Co tu mają do rzeczy koszty wysyłki?
I tu się mylisz, ponieważ wystarczy tylko kosztami wysyłki przekroczyć "ustawowe" 50$ (czy Euro) i rypią podatek (cło). Wszystko zależy od urzędu celnego. czasem przechodzą przesyłki o wartości przekraczającej 70$ a nieraz trzeba dopłacić 60zł za właśnie przekroczenie limitu. I nic do rzeczy nie ma tu faktura, która jest zazwyczaj wewnątrz przesyłki. Patrzą co jest podane na opakowaniu. W jednym przypadku gdy nie było określonej kwoty wysyłki (choć widać było w jaki sposób paczka została wysłana) też dowalili cło.
Możesz do nich dzwonić (o dziwo ja nie maiłem problemów aczkolwiek odsyłają do różnych działów i trzeba wykazać się sporą dozą cierpliwości) i wszystko cierpliwie i z dużą satysfakcją wytłumaczą a nawet podadzą odnośne paragrafy. Poza tym oclić również może DHL i tu są większe problemy ponieważ chcą tony dokumentów łącznie np ze skanem dowodu osobistego - co wg mnie jest sporym nadużyciem. Ale da się to obejść będąc mocno stanowczym w rozmowach telefonicznych. Co i tak nie uchroni od opłaty celnej w "najniższej" kwocie 60 kilka zł. Więc jeszcze raz - cło (podatek) jest naliczany od wartości całej przesyłki (łącznie z kosztami wysyłki) a nie od cen zakupionych towarów podanych w fakturze. I jest to zgodne z obowiązującymi przepisami (ustawa itp).

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1314 Post autor: Radek » pn maja 21, 2018 12:20 pm

Kaonashi pisze:
sob maja 19, 2018 00:13 am
Radek pisze: W takim razie czeka mnie tylko przesłuchanie Samurai Kids :D
Na zachętę jeden z najbardziej monumentalnych tematów Joe:


youtu.be/lc_vSvmZsoI
Już myślałem, że Hisaishi mnie już niczym nie zaskoczy. A jednak. Rzeczywiście ten utwór jak i cała płyta zapiera dech. Muszę jeszcze kilka razy posłuchać, ale czuję, że ten score będzie u mnie bardzo wysoko w rankingu albumów Joe :) . Będziesz pisał recke ?
Krzysiek pisze:
Radek pisze:
pt maja 18, 2018 15:01 pm
Siemka, tak się składa, że rodzinka przyjeżdża z UK i mam sobie coś wybrać jako taki spóźniony prezent. Nie byłbym sobą gdybym nie wybrał jakiegoś scoru :wink:. Stąd rodzi się pytanie. Ma ktoś może takie wydanie Spirited Away? Opłaca się to kupować? Bo boję się trochę o jakość wykonania.
A nie lepiej poprosić o coś takiego? :mrgreen:

http://www.cdjapan.co.jp/product/TKCA-7 ... 01c6a0ec94

Sądzisz, że odmówią skoro sami zaproponowali taki układ? :wink:
Zapomniałem napisać, że to o co poproszę ma być za nie więcej niż 20 funtów :wink:. Zresztą sam nie wiem czy bym taki box chciał, bo jakbym go dostał to napawałbym się z 10-15 minut i to by było tyle. A tak to jak będę kupował/dostawał pojedyncze albumy co miesiąc, to będę odczuwał większą przyjemność z kolekcjonowania.

Mam jeszcze jedno pytanko do tych co zamawiali kiedyś jakiś album ze Świata Książki, który miał premierę w piątek(tak mówię o Solo :wink: ). Dotychczas samemu odbierałem paczki, ale teraz wybrałem kuriera UPS. I pytanie kiedy mi to może przyjść? Czy jest tak, że oni to wysyłają już w czwartek żeby doszło do klienta w dniu premiery? Czy może mam się spodziewać tego dopiero w poniedziałek?
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2018 12:51 pm przez Radek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1315 Post autor: Adam » pn maja 21, 2018 12:24 pm

przede wszystkim to ten box Joe jest mega biednie wydany, bo to są tylko reprinty wydań LP - płytki są w zwykłych kartonowych kopertkach (reprint opakowań i grafiki z LP z lat 80) i brak jakiejkolwiek książeczki w nich jak i również nie ma żadnej osobnej.. za tą cenę to mega chory zakup bo to funta kłaków nie jest warte w takiej wersji.

ŚK - wyślą w dniu premiery, dostawa w kolejny dzień roboczy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1316 Post autor: Radek » pn maja 21, 2018 12:47 pm

Adam pisze:
pn maja 21, 2018 12:24 pm
ŚK - wyślą w dniu premiery, dostawa w kolejny dzień roboczy.
Serio? No to słabo :(.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1317 Post autor: Adam » pn maja 21, 2018 12:49 pm

dlatego lepiej iść do byle jakiego saturna i masz od ręki :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1318 Post autor: Radek » pn maja 21, 2018 13:08 pm

Adam pisze:
pn maja 21, 2018 12:49 pm
dlatego lepiej iść do byle jakiego saturna i masz od ręki :mrgreen:
Wiadomo, ale najbliższy taki sklep mam w Warszawie, a nie będę miał czasu tam jechać w okolicach weekendu . Cóż, poczekam już do tego poniedziałku. Chociaż to będzie męka, bo jestem strasznie niecierpliwy, jeżeli chodzi o takie muzyczne zamówienia :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1319 Post autor: Adam » pn maja 21, 2018 13:24 pm

a co za problem włączyć spotyfy w nocy z czwartku na piątek gdzie już będzie za free? a oryginał kupisz dzień czy 2 później, korona z głowy nie spadnie ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1320 Post autor: Kaonashi » pn maja 21, 2018 14:05 pm

Radek pisze:
pn maja 21, 2018 12:20 pm

Już myślałem, że Hisaishi mnie już niczym nie zaskoczy. A jednak. Rzeczywiście ten utwór jak i cała płyta zapiera dech. Muszę jeszcze kilka razy posłuchać, ale czuję, że ten score będzie u mnie bardzo wysoko w rankingu albumów Joe :) . Będziesz pisał recke ?
Na pewno, ale chyba nie w najbliższym czasie. Na pewno w tym tygodniu wskoczy inny Joe, dużo nowszy. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ