Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1276 Post autor: Adam » pn mar 26, 2018 21:47 pm

e tam są droższe na alledrogo :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1277 Post autor: Kaonashi » pn mar 26, 2018 21:48 pm

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Gdzie i jak kupować?

#1278 Post autor: galljaronim » pn mar 26, 2018 22:01 pm

Niejaki Matigryf24 na allegro też ostro szaleje z cenami[emoji5]

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7226923859

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1279 Post autor: WhiteHussar » pn mar 26, 2018 22:08 pm

No, ale jak już ktoś szuka takich płyt to raczej sprawdza każde źródła. Nie trzeba daleko szukać i się jakoś specjalnie znać. Wystaczy ze sprawdzę Amazona to widać ze cena przesadzona

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1280 Post autor: Kaonashi » pn mar 26, 2018 22:12 pm

Mnie natomiast zastanawia, ile % zainteresowanych kupnem może się na takie coś nadziać.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Gdzie i jak kupować?

#1281 Post autor: galljaronim » pn mar 26, 2018 23:23 pm

Kaonashi pisze:Mnie natomiast zastanawia, ile % zainteresowanych kupnem może się na takie coś nadziać.
W przypadku sprzedawcy Matigryf, to ktoś kupił kiedyś od niego Maleficent za 180 zł. Normalnie Bizancjum [emoji5]

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1282 Post autor: WhiteHussar » wt mar 27, 2018 15:37 pm

Odpowiedź sprzedającego na moje zapytanie odnośnie ceny :
[emoji23][emoji23][emoji23]Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1283 Post autor: Bucholc Krok » pt kwie 06, 2018 21:52 pm

A jaka była dokładnie treść pytania? Bo to sporo może wyjaśnić. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1284 Post autor: MichalP » pt maja 11, 2018 01:20 am

Male ostrzezenie :evil: Jezeli ktos skorzystal z wyprzedazy na Varese to moze juz byc za pozno ale dobrze wiedziec na przyszlosc.

Na FSM sie ktos poskarzyl, ze pomimo wyprzedazy Varese (poprzez Naxos, ktorego uzywa do wysylek) zadeklarowalo na pudelko pelna, oryginalna wartosc plyt. 2 Plyty kosztowaly go 15 dolarow, a celnicy w UK po przeliczeniu ustalili kwote przesylki na 24 funty :lol: . Moze to tylko blad w komunikacji pomiedzy Varese a Naxos ale jedni i drudzy umywaja od tego rece. Wiec chlopaki pograzaja sie coraz bardziej.

Ja juz u nich nic nie zamawiam. Kupuje przez Intrade nawet jak musze doplacic 5 dolarow to zaoszczedzam na przesylce a przynajmniej nie mam walow z celnikami i pakowaniem.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1285 Post autor: Adam » pt maja 11, 2018 08:54 am

dawno nie kupowałem u nich bezpośrednio ale pamiętam jak kiedys kupiłem osławiony box Spartacusa i na deklaracji podali normalną sklepową kwotę - można przeliczyć ile mi wtedy przez to przydupcyli jeszcze cła... od tamtej pory tam nie kupuje.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1286 Post autor: MichalP » pt maja 11, 2018 16:34 pm

Wow, ludzie sie strasznie sparzyli. Nakupowali tego ich szrotu po 5 dolarow od sztuki a na deklaracji mieli wypisana pelno wartosc w setkach dolarow. Takze doliczajac koszty przesylki do Europu i celnikow to wyprzedaz malo oplacalna. Varese idzie droga Buysoundtrax jezeli chodzi o najbardziej znienawidzone wydawnictwo.

Zreszta jak sie teraz widzi ich oferte na stronie to nie wiem do kogo ona jest skierowana :roll: .

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1287 Post autor: Ghostek » pt maja 11, 2018 17:19 pm

Ja ostatnio zamawiałem u nich w promo. 56$ na fakturze i 56 na deklaracji. Od dawna tak mają więc grubego towaru u nich nie biorę, ale w promo jak najbardziej.
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Gdzie i jak kupować?

#1288 Post autor: MichalP » pt maja 11, 2018 18:15 pm

Niektorzy na FSM pisza, ze tez mieli podana faktyczna wartosc zakupu, ale jest sporo ludzi ktorzy niestety mieli oryginalna wartosc bez przeceny. Takze diabli wiedza jakim kluczem oni sie kieruja. Ja, ale to bylo pare lat temu, mialem promo, to tez mi podali wartosc faktyczna (tyle ile zaplacilem), ale to bylo jeszcze jak Varese sama rozsylala swoje plyty. Celnicy i tak mi na tym siedli, wiec przestalem od nich zamawiac.

Inna sprawa, to tego prawa podatkowego nawet tu w Kanadzie to nie bardzo rozumiem.

Czemu zawsze doliczaja podatek/clo do kosztow wysylki - przecie to nie ma nic wspolnego z wartoscia zamowienia - to poczta danego kraju i w tym juz jest podatek. Wiec w praktyce placi sie podatek od podatku :twisted:

Z innej beczki jak ostatnio kupowalem akumulator do samochodu w sklepie - doliczaja ci depozyt za recycling. Jak oddajesz stary akumulator to ci to sklep zwraca. Ale czemu do tego zawsze doliczaja podatek :roll: to nie jestem tego w stanie pojac. To nie ma nic wspolnego ze "wzbogaceniem sie". To jest zwrotny depozyt i nijak sie ma do wartosci towaru, bo niezaleznie od ceny akumulatora jest zawsze taki sam - zreszta byl wymyslony przez rzad. Wiec logika jest taka - wymyslimy ci dodatkowa oplate (cobys nie zostawil starego akumulatora na smietniku) ale ta nowa oplate jeszcze opodatkujemy. :shock:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Gdzie i jak kupować?

#1289 Post autor: Krzysiek » sob maja 12, 2018 18:02 pm

MichalP pisze:Male ostrzezenie :evil: Jezeli ktos skorzystal z wyprzedazy na Varese to moze juz byc za pozno ale dobrze wiedziec na przyszlosc.
Na FSM sie ktos poskarzyl, ze pomimo wyprzedazy Varese (poprzez Naxos, ktorego uzywa do wysylek) zadeklarowalo na pudelko pelna, oryginalna wartosc plyt. 2 Plyty kosztowaly go 15 dolarow, a celnicy w UK po przeliczeniu ustalili kwote przesylki na 24 funty :lol: . Moze to tylko blad w komunikacji pomiedzy Varese a Naxos ale jedni i drudzy umywaja od tego rece
MichalP pisze:Niektorzy na FSM pisza, ze tez mieli podana faktyczna wartosc zakupu, ale jest sporo ludzi ktorzy niestety mieli oryginalna wartosc bez przeceny. Takze diabli wiedza jakim kluczem oni sie kieruja. Ja, ale to bylo pare lat temu, mialem promo, to tez mi podali wartosc faktyczna (tyle ile zaplacilem), ale to bylo jeszcze jak Varese sama rozsylala swoje plyty. Celnicy i tak mi na tym siedli, wiec przestalem od nich zamawiac.
Coś w tym jest:
Obrazek
aczkolwiek kwota podana całkowicie się nie zgadza zarówno z ceną towaru jak i kosztami wysyłki (jakby nie liczyć)... na pudełku jest sporo niższa. Pierwszy raz się tak trafiło z Varese. Poza tym przesyłka rejestrowana dotarła do mnie jako zwykła... Błąd celników czy co :?:
Natomiast samo opakowanie wgniotło mnie w posadzkę przy odbiorze na poczcie :twisted:
Obrazek
Przed "rozpakowaniem" mocno oglądałem z każdej strony czy coś się nie uszkodziło... Na szczęście zawartość dotarła w całości
MichalP pisze:Czemu zawsze doliczaja podatek/clo do kosztow wysylki - przecie to nie ma nic wspolnego z wartoscia zamowienia - to poczta danego kraju i w tym juz jest podatek. Wiec w praktyce placi sie podatek od podatku
Też się kiedyś nad tym głowiłem i nawet chciałem się dowiedzieć bezpośrednio o co chodzi.... Cóż - "takie przepisy :wink: "

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gdzie i jak kupować?

#1290 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 14, 2018 11:57 am

Krzysiek pisze:
sob maja 12, 2018 18:02 pm
Poza tym przesyłka rejestrowana dotarła do mnie jako zwykła... Błąd celników czy co :?:
Może była wysłana jako zwykła, tylko rejestrowana. Coś jak rejestrowany SAL. Chyba że chodzi o podpis przy odbiorze rejestrowanej, ale chyba też dostawałem rejestrowane bez konieczności potwierdzania odbioru. Natomiast kilka razy mi się zdarzyło, że do Polski paczka szła jako zwykły airmail, a z UC już jako polecona.
Natomiast samo opakowanie wgniotło mnie w posadzkę przy odbiorze na poczcie :twisted:
Przed "rozpakowaniem" mocno oglądałem z każdej strony czy coś się nie uszkodziło... Na szczęście zawartość dotarła w całości
Standard. :) Dalej dziadują na opakowaniach.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ