INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#376 Post autor: Jedi-Master » wt lip 17, 2018 12:15 pm

Jeszcze liczę w tym roku na Apollo 13 i Willowa, LaLa musiałaby na Black Friday sypnąć ostro z armat bo w przeciwnym wypadku Intrada ich zmiażdży, może w końcu wyda ten Top Gun.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#377 Post autor: Michał Turkowski » wt lip 17, 2018 13:38 pm

Dla fanów z pewnością wydania zacne, choć jak dla mnie, wszystkiego za dużo i za długo, tym samym "Mumia" Goldsmitha starczy mi w zupełności w wydaniu Decca.

Doug Fake:

Decca label released a solid 57-minute album at time of film’s release but interestingly composer and engineer Bruce Botnick dropped every cue from entire mid-section of film, comprising film reels 8, 9, 10 and portions of 11.

Bo Goldsmith dobrze wiedział że co za dużo, to niezdrowo :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#378 Post autor: lis23 » wt lip 17, 2018 14:58 pm

Cóż, pierwszej "Mumii" Goldsmitha nie posiadam a i w dwójce Silvestriego jest parę fajnych rzeczy, których nie ma na albumie podstawowym, więc jestem na tak!
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#379 Post autor: Adam » wt lip 17, 2018 16:40 pm

Jedi-Master pisze:
wt lip 17, 2018 12:15 pm
Jeszcze liczę w tym roku na Apollo 13 i Willowa, LaLa musiałaby na Black Friday sypnąć ostro z armat bo w przeciwnym wypadku Intrada ich zmiażdży, może w końcu wyda ten Top Gun.
jak kupisz te Mumie to po tygodniu jak będziesz sprzedawał to chętnie odkupię :D
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#380 Post autor: Jedi-Master » wt lip 17, 2018 18:17 pm

jak kupisz te Mumie to po tygodniu jak będziesz sprzedawał to chętnie odkupię :D
Bardzo zabawne, już nic nie sprzedaję tylko zbieram teraz rozszerzenia i podstawki, o ile w wydaniach kompletnych nie ma reprintu podstawki.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#381 Post autor: Michał Turkowski » pn lip 23, 2018 17:33 pm

Wychodzi na to że Intrada znów dała ciała i w jednym utworze na cd1 z nowego wydania pierwszej Mumii jest jakiś defekt dźwiękowy trwający około minuty. Nie wiadomo czy dotyczy to każdego egzemplarza ale już kilka osób wskazało ten problem.

So I was listening to this and on disc 1, track 12, Camel Race, starting at about 2:32 and going to the end of the track, there is some static like noise in my right earbud. Checked the cd and it was there as well. Listened to the original cd and didn’t hear any static. Anybody else notice this? Thanks

i odpowiedź:

So I totally forgot that they had put the original album on the second disc of this set so I went to listen to the Camel Race on disc 2, which happens to also be track 12 as well, and I did not hear any static. So no static on the original 1999 cd Camel Race. No static on Camel Race of disc 2 on the expanded version. Just disc 1 Camel Race has static from 2:32 on.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#382 Post autor: Jedi-Master » pn lip 23, 2018 18:25 pm

Wychodzi na to że Intrada znów dała ciała i w jednym utworze na cd1 z nowego wydania pierwszej Mumii jest jakiś defekt dźwiękowy trwający około minuty
Ciekawe, czy to wada tłoczenia, czy ten defekt to ubytek taśmy matki?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#383 Post autor: Ghostek » pn lip 23, 2018 18:31 pm

Dlatego fanie poczekac na opienie by uniknac takich wtop :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#384 Post autor: Adam » pn lip 23, 2018 18:42 pm

nie możliwe żeby w jednym było w jednym nie. mają jedną partię wytłoczoną jak zawsze - ileśtam sztuk w jednym rzucie. pewnie ripa ktoś słabego słuchał :P
ja słuchałem obu wydań już i nie zauważyłem tego, poza bólem głowy lub nudą tylko utwierdziłem się w przekonaniu że to kolejne zbędne wydania a podstawki są idealnie skrojone. kiedyś się może dwójkę kupi, ale nie za 30$ bez jaj, poczekamy na promocje...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#385 Post autor: MichalP » pn lip 23, 2018 19:42 pm

Tez mi sie wydaje, ze pierwsza Mumia - complete score jest zupelnie niepotrzebny - fani sie jarali przez lata tym dvd rippem, ale te 57 minut na oryginalnym albumie w 99% wyczerpalo temat - jak na Goldsmitha toz to bylo mega wydanie. A teraz jeszcze sie okazalo, ze czesc z tych wczesniej niepublikowanych kawalkow to sa reedity rzeczy juz wczesniej nagranych - 2 plyty maksymalnie na sile zrobione.

Druga Mumia chociaz ma usprawiedliwienie, ze ma sie cala muzyczna koncowke filmu - jakies 25 minut materialu i pare innych dupereli, wiec pewnie sie na to kiedys skusze bo to jest na prawde taki fajny, przygodowy Silvestri.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#386 Post autor: Adam » pn lip 23, 2018 20:24 pm

MichalP pisze:
pn lip 23, 2018 19:42 pm
Druga Mumia chociaz ma usprawiedliwienie, ze ma sie cala muzyczna koncowke filmu - jakies 25 minut materialu i pare innych dupereli, wiec pewnie sie na to kiedys skusze bo to jest na prawde taki fajny, przygodowy Silvestri.
tak, tylko że tutaj dopiero druga połowa tej 2 płyty jest ciekawa, wczesniej to albo zażynanie stale wariacji tego przygodowego tematu, albo underscore w 3/4 na CD1. z oby wydań lepiej wypada Alan, no ale Jerry był odizolowany na DVD więc kto chciał, to lata temu mógł usłyszeć to co teraz na CD tylko ponownie wypaliła Intrada i że szału ni ma. No i za 5 zł na aukcjach można to dvd kupić i audio 5+1 :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#387 Post autor: MichalP » pn lip 23, 2018 20:36 pm

Zawsze mnie ciekawilo jakim cudem fanboystwo przy nowym masteringu zaczyna twierdzic, ze slyszy nowe instrumenty, ktorych wczesniej nigdy nie slyszalo :lol: :roll: . Ja rozumiem masz rib z dvd i jeszcze dorwales kopie mp3 w 128 kb, no ale wydanie Decci bylo cacus - a teraz niby wszyscy pospadali z krzesel - taki cud sie zdarzyl.
tak, tylko że tutaj dopiero druga połowa tej 2 płyty jest ciekawa, wczesniej to albo zażynanie stale wariacji tego przygodowego tematu, albo underscore w 3/4 na CD1
Ostatnio sobie obadalem Mumie 2 i fakt powtorki tematu do zarzygania, ale wylapalem sporo fajnych, urozmaiconych kawalkow akcji i jezeli te ostatnie 25 minut jest w podobny desen, to jak przecenia kiedys to sie na pewno skusze. Ale oczywiscie wczesniej sie to oslucha.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#388 Post autor: Althazan » ndz lip 29, 2018 10:58 am

Jedi-Master pisze:
pn lip 23, 2018 18:25 pm
Wychodzi na to że Intrada znów dała ciała i w jednym utworze na cd1 z nowego wydania pierwszej Mumii jest jakiś defekt dźwiękowy trwający około minuty
Ciekawe, czy to wada tłoczenia, czy ten defekt to ubytek taśmy matki?
Wytłoczyli w Meksyku :? i teraz się dziwią... :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#389 Post autor: Adam » ndz lip 29, 2018 12:13 pm

Bułgaria już była, Meksyk też nie pierwszy raz (wszyscy tam teraz tłoczą, nawet nowe LOTRY przecież), czekamy na Burkina Faso :D
no i czuję że za 10 lat te płyty będą nie do odczytania..
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#390 Post autor: Jedi-Master » ndz lip 29, 2018 12:48 pm

no i czuję że za 10 lat te płyty będą nie do odczytania..
Aż tak bym nie demonizował to nie CD-R :mrgreen: , ale co racja to racja, co fakt to fakt. Nowe nośniki nawet jak są toczone na pewno
są gorszej jakości i do płyt z lat 80-90 i początku XXI wieku się nie umywaja.
Na marginesie to LOTR-a kupowanego z dystrybucji E.U. tłoczą chyba w E.U. nie wiem czy nawet nie u nas.
Problemy są z płytami z LaLi, Intrady, Varese itp. z tymi kupionymi w PL z dystrybucji E.U. nie kolekcjonerskimi wydaniami problemów nigdy nie miałem.

ODPOWIEDZ