Uwe Boll - niedoceniany geniusz?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uwe Boll - niedoceniany geniusz?

#1 Post autor: Mariusz Tomaszewski » ndz sty 08, 2006 16:36 pm

Właśnie obejrzałem sobie 'dzieło' tego wybitnego niemieckiego reżysera. Mianowicie 'House of the Dead'. Muszę przyznać, że Uwe jak mało kto potrafi wykreować taką atmosferę... kiczu :lol: Zebranie grupy tak wybitnie kiepskich 'aktorów' wymagało niemałego wysiłku. Wszystko w tym filmie jest żenujące, od samego początku aż do samuśkiego końca. Nawet jedna postać nazywa się MacGyvers :shock: Końcowa scena walki z zombiakami, która trwa niemal w nieskończność jest po prostu dziełem sztuki. Bracia Wachowscy i ich Matrix się nawet nie umywa :P Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, ale mi się nie chce. I pomyśleć, że czeka nas jeszcze tyle filmów Uwe Bolla :twisted: 'Alone in the Dark', 'BloodRayne', 'Dungeon Siege', 'Hunter: The Reckoning', 'Far Cry', 'Fear Effect' i to na co tygrysy najbardziej czekają: 'POSTAL' :lol: Zapowiada się cudowna filmografia panie Boll :D
Na koniec mój ulubiony dialog z 'House of the Dead'
- Skończyła mi się amunicja!
- Ja mam już ostatni magazynek!
- A ja już nie mam naboi!
:lol:
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#2 Post autor: Tomek » ndz sty 08, 2006 23:32 pm

Poczytałem sobie co nieco o naszym Uwe jakiś czas temu i krążą o nim niesamowite historie - ponoć kompletne klęski jego filmów pomagają mu zbierać fundusze na kolejne - ponoć nagina prawo podatkowe by ze swoich totalnych kich i klęsk box-office'owych wyciągnąć dla siebie jak najwięcej kasy - ponoć to totalne beztalencie filmowe, już w swoim ojczystym RFN był znany z totalnej tandety - ponoć większy z niego biznesmen niż filmowiec, bo jedyne co dla niego się liczy to kasa - ponoć ma zamiar nakręcić jeszcze kupę ekranizacji gier, ponieważ wydawnictwa zgadzają się na ekranizacje a prawa autorskie kosztują mało - ponoć przyprawia to o ból głowy fanów gier (na szczęście nim nie jestem ;) ) - ponoć porównuje się go do Eda Wooda, ale Ed Wood kochał kino i kręcenie filmów, jak tandetnie by tego nie robił, Boll to odwrotność, on to robi dla kasy

Zdumiewa stawka aktorska jaką dane mu jest gromadzić w swoich 'produkcjach', lecz w większości są to wczorajsze gwiazdy kina A, które dziś są gwiazdami kina B - Burt Reynolds, Michael Madsen, Jason Statham, Christian Slater itp. itd. Nie widziałem żadnego filmu tego Pana i nie zamierzam :) Chyba żeby się pośmiać - widziałem za to zwiastun Dungeon coś tam - pozująca na film rycerski żenada w dekoracjach z kina klasy C :D - jak mu się udało powołać do tego czegoś takich aktorów... Straszne... A na koniec, coś brutalnego i wulgarnego, ale ubaw miałem po pachy i zdumienie dla wyobraźni autora tegoż :D :

http://www.filmweb.pl/Precz,z,t%B1d,ty, ... ,id=364555 - to obrazuje całą miłość fanów do Uwe :D
Obrazek

Flaco
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 22, 2006 17:19 pm

#3 Post autor: Flaco » czw mar 23, 2006 12:35 pm

Rzeczywiscie o gosciu regularnie powstają jakies nowe legendy , ostatnio w Necie krążą informacje jakoby zabierał sie za realizacje filmu na podstawie gry " PacMan " , w planach ma też wyreżyserowanie nowej wersji kultowego serialu " Knight Rider " :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#4 Post autor: Koper » czw mar 23, 2006 19:20 pm

Nie miałem 'przyjemności' oglądania dzieł Uve Bolla, ale arcydzieła sci-fiction Paula Andersona myślę rekompensują mi to w zupełności. :D

A ten Dungeon i coś tam, o którym wspominasz Tomek, to chodzi o "Dungeins & Dragons"? Oglądałem tę śmieszną produkcję fantasy i zastanawiałem się, co do łba strzeliło Jeremy'emu Ironsowi, żeby w tym wystąpić. Ale to Uve Boll maczał w tym palce?? Eee... chyba nie.

PS: Oto jest pytanie dla producentów. Co lepiej wziąć na tapetę: PAC-MANa, czy inną kultową grę komputerową TETRIS? :D Jest jeszcze jedna opcja: PAC-MAN vs TETRIS w rezyserii Paula andersona z Michaelem Duddikoffem, Krisem Kristoffersonem i Izą Scorupco w rolach głównych. Ale byłby czad! :D;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#5 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 23, 2006 19:30 pm

Uwe Boll właśnie jest w trakcie zdjęć (albo zaraz po nich) do Dungeon Siege. To jest to Dungeon coś tam, o którym mówi Tomek :).

Tak z innej beczki. Boll współpracuje z kompozytorem Media Ventures... Z Henningiem Lohnerem :D.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6 Post autor: Koper » czw mar 23, 2006 19:48 pm

A kto to u diabła jest Henning jakiś-tam? :) To na pewno kompozytor? Może to jakiś robol, co w studiu MV tylko kable nosił? ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#7 Post autor: Tomek » czw mar 23, 2006 20:47 pm

Koper pisze:Nie miałem 'przyjemności' oglądania dzieł Uve Bolla, ale arcydzieła sci-fiction Paula Andersona myślę rekompensują mi to w zupełności. :D
A popieram całkowicie Kopra :D Grafomanem sztuki filmowej pan Paul A. jest! (nie mylić z Paulem Thomasem Andersonem bynajmniej! :D )
Koper pisze:A ten Dungeon i coś tam, o którym wspominasz Tomek, to chodzi o "Dungeins & Dragons"? Oglądałem tę śmieszną produkcję fantasy i zastanawiałem się, co do łba strzeliło Jeremy'emu Ironsowi, żeby w tym wystąpić. Ale to Uve Boll maczał w tym palce?? Eee... chyba nie.
Nie, to coś się nazywa Dungeon's Siege czy jakoś takoś. A Dungeons&Dragons - pfff... też się zastanawiałem nad tym. Odpowiedź może być tylko jedna - money ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#8 Post autor: Tomek » czw mar 23, 2006 20:48 pm

Koper pisze:A kto to u diabła jest Henning jakiś-tam? :) To na pewno kompozytor? Może to jakiś robol, co w studiu MV tylko kable nosił? ;)
A to dobre! :D :D :D LOL Brawo za tekst! :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#9 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 23, 2006 23:20 pm

Biorąc pod uwagę, że mógł zrobić 1/3 muzyki do pierwszego Ringa (bo czym zajmowali się kompozytorzy dodatkowi w Ringu nie wiadomo) i gdzieś tyle samo Lauras Stern, to na pewno nosił kable...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#10 Post autor: Tomek » pt mar 24, 2006 14:51 pm

Paweł Stroiński pisze:Biorąc pod uwagę, że mógł zrobić 1/3 muzyki do pierwszego Ringa (bo czym zajmowali się kompozytorzy dodatkowi w Ringu nie wiadomo) i gdzieś tyle samo Lauras Stern, to na pewno nosił kable...
Oj, już się tak nie obrażaj Paweł :) Ring albo Lauras Stern nie są znowu jakimiś wyżynami sztuki i niezapomnianymi arcydziełami, żeby nie można było sobie pożartować...
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » pt mar 24, 2006 23:49 pm

Łoj... Ja tu gościa od nosikabli, a tu widzę, że to jakiś poważny kompozytor, co w karierze ze 2/3 soundtracka stworzył i ma nawet swoich fanów. ;)

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#12 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 30, 2006 15:11 pm

Motywacja!! Ponoć Uwe Boll powiedział, iż męczy go ta NIESŁUSZNA krytyka i wobec tego zastanawia się nad zaprzestaniem kręcenia kolejnych adaptacji gier. Uwe, jesteśmy z tobą w tym postanowieniu!! :lol:
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#13 Post autor: Koper » wt cze 13, 2006 23:12 pm


Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#14 Post autor: Marcin Bensz » śr cze 14, 2006 09:11 am

Jednego bym nie chciał: aby nakręcił film na podstawie gier Fallout. ;-)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#15 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 14, 2009 22:51 pm

A już się miałem zabierać za nowy temat o Uwe Bollu, kiedy dostrzegłem, że jako takowy już istnieje :) Tylko trochę się gubię i nie do końca wiem jaka leży równica, między działem "Film" a "Ludzie Filmu". Przecież w sumie to samo. Czy też nie :?

W każdym razie do rzeczy znam filmy Uwe Bolla dość dobrze i z tych, które widziałem, mogę pochwalić się takimi tytułami:
"Bloodrayne", "Alone in the Dark" , "Bloodrayne 2: Deliverance", "In the Name of the King A Dungeon Siege Tale", "Postal" "Far Cry" i "Tunnel Rats". A więc jakby co to jako takowe obeznanie mam :wink: Plus muszę się jeszcze czymś pochwalić. Zapewne mało kto był na filmie Uwe Bolla w kinie. A ja byłem :) Dokładniej byłem na "In the Name of the Kin A Dungeon Siege Tale" :) Nieźle, co? :wink:

Niestety większość z tych filmów prezentuje poziom, wiadomo jaki :? A Uwe Boll nie może już sobie finansować swoje filmy tak jak dawniej, gdyż zmieniło się prawo w Niemczech i dlatego też, ostatnio Uwe ma problemy z funduszami na swoje filmy.

A co do muzyki, w gdyż w końcu jesteśmy na forum filmmusic.pl to nie komponuje jej już Henning Lohner. Od dłuższego czasu rolę kompozytora u Uwe Bolla pełni młodziutka Niemka (rocznik 1981) Jessica de Rooij. Co do jej muzyki trudno mi się wypowiadać, gdyż też jakaś ekstra nie jest. Ale muszę przyznać, że główny motyw, utwór czy jak to tam nazwać z "Bloodrayne 2" brzmi nawet ciekawie:

http://www.youtube.com/watch?v=E1Q1SLhEH9Q

Niestety nie mogłem znaleźć samych napisów początkowych, więc jakby co to w tym fragmencie filmu, można usłyszeć jak się muzyka prezentuje.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ