INDY 4!!!

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

INDY 4!!!

#1 Post autor: Marek Łach » czw lut 14, 2008 16:07 pm

No i jest wreszcie zwiastun :)

Prawdę mówiąc, jak dla mnie trailer dość rozczarowujący - pierwsze że krótkie, a po drugie zapowiada parę rzeczy, których we współczesnym kinie nie lubię. Chodzi mi o nadmierne efekciarstwo, to latanie na linach (biczach:P) na dłuższą metę może być przegięciem, chociaż scena z ciężarówką jest świetna :mrgreen:

Za to fajnie się zapowiada klimacik Indian, te świątynie i krypty zrobione są - to widać - z klasą, a pomysł z chowającymi się schodami to Jones w czystej postaci :wink:

Dobrze też, że Kamiński zdecydował się zachować wizualną stronę poprzednich części serii - zwiastun wygląda miejscami, jak gdyby faktycznie wyszedł spod ręki Slocombe'a. Brawo!

I jeszcze jedno - muzyka Tylera w pierwszej części zwiastunu sprawdza się paskudnie. Daj Boże, żeby Spielberg nigdy, przenigdy nie wziął do swoich filmów Zimmera lub jego klonów z MV. Brrr....

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#2 Post autor: Tomek » czw lut 14, 2008 23:13 pm

Jak dla mnie ten teaser rządzi :) Zobaczyłem sobie go w HD i ta przygoda będzie na wielkim ekranie wyglądać fantastycznie. Monumentalne scenografie, ciepło bijące z obrazu :) Zgadzam się, że Kamiński zimitował wizualny styl Slocombe'a perfekcyjnie, i widać również, że znalazł tam również czas na przemycenie jego sztuczek z światłem (scena gdy Indy zakładka kapelusz ;) - klasyka :D

Tak, ostatnia scena w teaserze przypominała mi troszkę Johna Woo :D, ale Spielberg na pewno doskonale wie, że to inni mają podrabiać jego a nie on innych ;), więc jestem spokojny :) W momencie gdy widzimy Indy'ego uciekającego przed ostrzałem kul w magazynach, normalnie jest to zrobione tak jak gdyby był to film z lat 80-ych :D

Shia na końcu: "You're...teacher ?" :mrgreen:

PS. z jakiego score'u Tylera pochodzi ten podkład, bo znałem to, ale nie mogłem skojarzyć?
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Marek Łach » pt lut 15, 2008 11:59 am

"Part-time!" :mrgreen:

No nie wiem, nie wiem, ale pokazano tak mało, że trudno tu jakoś wyrokować. Magazyn jest zrobiony świetnie, to prawda, i skok na ciężarówkę to fajna sprawa (chociaż ten tekst Indy'ego mogli odpuścić). Blanchett też zapowiada się na ciekawą, pełnokrwistą postać :wink: Mimo wszystko więc myślę, że klimacik będzie.

Tyler jest z Dzieci Diuny - tam to jeszcze jakoś funkcjonowało, ale tutaj brzmi jak taki najtańszy rodzaj trailerowej muzyczki. Bleee...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#4 Post autor: Tomek » pt lut 15, 2008 12:23 pm

Tak podjrzewałem, że to "Children of Dune"... Mi to z początku skojarzyło się z Rabinem w ogóle :P Cóż, świadczy to tylko o klasie tej muzyki - nadaje się dobrze do trailerów ;-)

Ten teaser/trailer to tylko taka zajawka, więcej pokażą pewnie w pełnym trailerze. Ale dla mnie to już wystarczające co zobaczyłem (te osuwające się gigantyczne kolumny, pościg nad przepaścią :-P) A i tak teaser praktycznie milczy nt. czaszki, nt. Rosewell, Obcych... ;) Blanchett na pewno nie zawiedzie, bo za wybitna to aktorka i pewnie Spielberg z Lucasem dobrze to wiedzieli, zaskakująco ją angażując.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5 Post autor: Koper » ndz lut 24, 2008 11:50 am

Zgadzam się z Markiem - oby nadmiar efekciarstwa nie zabił klimatu. :) Ale tego po trailerze nie ocenimy. Natomiast muzyka, faktycznie... jak usłyszałem początek to byłem przerażony. Dopiero gdy pojawił się Raiders March to odetchnąłem z ulgą. :D

Awatar użytkownika
Krasnal
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 02, 2008 04:51 am
Lokalizacja: Wrooooocław :)
Kontakt:

#6 Post autor: Krasnal » pt maja 02, 2008 05:33 am

muzyka podobno od 20 maja w sklepach? a w Empik . com lub inym internetowym sklepie od kiedy?
Lubie Kolor Pomarańczowy, Ludowe Przyśpiewki oraz Wielką Czytelnie...
Lubie też Mleko :)

Wrocławskie Krasnale:
http://www.KrasnaLove.pl

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Marek Łach » sob maja 03, 2008 21:27 pm

No dobra, jest już oficjalnie nowy zwiastun, jak Wam się podoba? Dla mnie rewelacja, pokazali zresztą całkiem sporo i już wiadomo, że akcji nie zabraknie w nowym filmie Spielberga :wink: Ostrzę zęby na Jungle Chase :mrgreen:

ODPOWIEDZ