Kolejna garść plotek o nowym Conanie

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Kolejna garść plotek o nowym Conanie

#1 Post autor: Marek Łach » pn sie 13, 2007 12:44 pm


Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#2 Post autor: Łukasz Wudarski » wt sie 14, 2007 22:31 pm

No to na kogo stawiacie odnośnie muzyki. Ja mam trzy typy: Beltrami Ottman i Tyler. Od razu zaznaczam, że to nie są twórcy których chciałbym słyszeć w Conanie, którzy mają potencjał etc.

Tylko, że jak popatrzeć to właśnie oni zgarniają takie odgrzewane gówna, żerujące na magii oryginału (Szklana Pułapka, Superman, Rambo). Strach się bać. Straach...
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Kolejna garść plotek o nowym Conanie

#3 Post autor: Tomek » pn sie 20, 2007 17:55 pm

Marek Łach pisze:http://www.filmweb.pl/Millennium+Films+ ... s,id=36775

Strach się bać...
Nie wyczytałem tego dosłownie, ale chyba chodzi tu o bezczelne remake'i oryginałów, tak mi się wydaje. Czyli: nie nowe filmy, tylko remake'i barbarzyńczy i niszczyciela (między innymi). Nie zdziwiłoby mnie to zupełnie - remake'uje się wszystko, ostatnio Autostopowicza i Ptaki. A fe... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#4 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 21, 2007 18:05 pm

Nie zapomnijmy o Jablonskym, który ostatnio zrobił duzo remaków (a to dlatego, że go kocha Michael Bay zapewne - to on zrobił Amityville, obie części Teksańskiej masakry i tak. On ma zilustrować remake Hitchera).

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Marek Łach » czw sie 23, 2007 01:30 am

Ja stawiam na Tylera :mrgreen: chyba obiektywnie najlepszy wybór z powyższych. Panie chroń nas przed Jablonskym

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#6 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 23, 2007 21:26 pm

"Steve, Steve... Temat ma więcej niż dwie nuty. Poza tym, do cholery, co robi w partyturze instrument "Lisa Gerrard", przecież nas na nią nie stać. Tak... Wiem, że Hans cię nie oskarży o plagiat, skoro sam ten score produkuje, ale... Jak to, kto to jest Carl Orff? Nie wiesz kto to Orff?? No dobra, ja nie wiem, kto to jest Tiesto, ale co ma piernik do wiatraka?... Nie, Europe nie jest klasyką. Klasyką jest Mozart... Dobra, ale pamiętaj, że... Nie, nie martw się, że ludzie nie zorientują się, że Strawiński i Jablonsky to nie ta sama osoba...". Dyskusja reżysera z kompozytorem przez komórkę? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7 Post autor: Koper » ndz sie 26, 2007 15:21 pm

No cóż, Howard trochę tych książek o Conanie napisał więc mogą spokojnie kręcić, ale niech nie robią z tego remake'u Barbarzyńcy, bo przegrają już na starcie. Co do muzyki, kto by nie robił i tak nie przebije Basila :P a że pewno będzie ją robić jeden z tych buraków, których wymieniacie, to pewno otrzymamy 'dzieło' na poziomie "Pathindera" Elliasa.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: Marek Łach » pn wrz 03, 2007 23:58 pm

Koper pisze:a że pewno będzie ją robić jeden z tych buraków, których wymieniacie, to pewno otrzymamy 'dzieło' na poziomie "Pathindera" Elliasa.
To kogo chciałbyś w nowym Conanie usłyszeć, skoro wspomniani panowie są wg Ciebie niegodni? 8)

Mefisto

#9 Post autor: Mefisto » wt wrz 04, 2007 15:03 pm

hmm...JNHoward i Peter Gabriel to moje typy, choc pewnie i tak skonczy sie na jakims Badelcie...

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10 Post autor: Koper » wt wrz 04, 2007 18:08 pm

Marek Łach pisze:To kogo chciałbyś w nowym Conanie usłyszeć, skoro wspomniani panowie są wg Ciebie niegodni? 8)
Skoro i tak wszędzie króluje temp-track teraz to proponuje nikogo nie zatrudniać, tylko podłożyć stary score Basila. :D I tak nikt nic by lepszego nie napisał. :)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: Marek Łach » śr wrz 05, 2007 01:24 am

JNH to ciekawy pomysł, bo gość potrafi pisać drapieżną, sugestywną muzykę akcji, co pokazał i w King Kongu i w Lady in the Water. W sumie czemu nie, obawiałbym się raczej, czy poradzi sobie z tematami do Conana...

Koper - nie chciałbym słyszeć znowu tego samego, ileż można :wink:

A ten Peter Gabriel to skąd? Ciekawy pomysł, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić

P.S. 200 postów, zostałem Badeltem, aż mi głupio :cry:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » czw wrz 06, 2007 20:39 pm

Marek Łach pisze:Koper - nie chciałbym słyszeć znowu tego samego, ileż można :wink:
A kiedy ostatnio w Hollywoodzie słyszałeś coś nowego? :D Przecież tam ciągle się powtarzają. :)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#13 Post autor: Marek Łach » sob wrz 08, 2007 23:56 pm

Koper pisze:
A kiedy ostatnio w Hollywoodzie słyszałeś coś nowego? :D Przecież tam ciągle się powtarzają. :)
To niech już lepiej zrobią film bez muzyki, jak Hitchcock w Ptakach :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14 Post autor: Koper » ndz wrz 09, 2007 11:25 am

Epicki, pełen rozmachu film, bez muzyki? Nieee... To już lepiej niech zatrudnią Hornera i niech ten przearanżuje swoje oklepane tematy. ;)

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#15 Post autor: Łukasz Wudarski » śr wrz 12, 2007 14:14 pm

Horner! Horner! Horner! Zawsze marzyłem żeby mieć płytę z Bravehearta z okładką na której widniałby umięśniony Conan.
Why So Serious !?

ODPOWIEDZ