Harvey Weinstein

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#361 Post autor: Koper » ndz maja 27, 2018 13:39 pm

Wojtek pisze:
ndz maja 27, 2018 13:15 pm
codzienne czytanie tego samego rantu o krowie znudziło się po trzech dniach, a Wawrzek to ciągnie przez kolejne pół roku i Bóg wie ile jeszcze będzie :p
no właśnie...
Obrazek
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#362 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 14:16 pm

https://www.dailywire.com/news/31123/wa ... benshapiro

Będę głosował za karą śmierci.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#363 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 27, 2018 14:43 pm

:shock: Na krzesło elektryczne z nim :!: :evil: Jak tak można? I muszę się do czegoś przyznać, ja też niedawno byłem świadkiem podobnego zdarzenia: Na imprezie widziałem jak jeden chłopak powiedział do dziewczyny, że seksownie wygląda. :shock: I ja nie zareagowałem i tez bardzo mi wstyd :oops: Zresztą sam niedawno pochwaliłem koleżanki nową fryzurę i że świetnie do niej pasuje itd. Proszę nie osądzajcie mnie, wiem że jestem chory i najmocniej przepraszam za mój patriarchat i krowę :oops: :cry:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#364 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 14:51 pm

Ja raz powiedziałem koleżance, że ma ładny naszyjnik, rozprawa zaczyna się w przyszłym miesiącu.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#365 Post autor: Koper » ndz maja 27, 2018 14:59 pm

Dobrze, że naszyjnik, jest szansa na wybronienie się. Nakupuj do tego czasu stertę naszyjników i zgrywaj kolekcjonera i znawcę. Niech adwokat stara się przekonywać sędziego, że to nie miało żadnego kontekstu seksualnego. Jeśli się uda, dostaniesz tylko wyrok w zawieszeniu i nie dołączysz do rejestru przestępców seksualnych.

A co do Ciebie, Wawrzyniec, to sorry, ale... wybierz sobie już ostatni posiłek.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#366 Post autor: Paweł Stroiński » ndz maja 27, 2018 15:31 pm

A czy któraś z tych koleżanek dla kogokolwiek pracowała, była między nimi różnica w hierarchii, cokolwiek? Bo na imprezie dziewczyna może komplement albo przyjąć, jeśli chce, albo kazać spierdalać i nie liczyć się z żadnymi konsekwencjami poza tym, że pozbyła się kogoś, kogo najwyraźniej i tak nie chciała znać, więc raczej z nimi by się liczyła. Chyba że jesteś NPC w grze RPG, którą kiedyś rozegraliśmy na wyjeździe w liceum i w której zgwałciliśmy cały świat poza panią od matematyki (i to zaraz po tym, jak powiedzieliśmy sobie, że tym razem już gramy 100% poważnie).

Sytuacja jednak pracy, w której pewne relacje mają charakter wyłącznie profesjonalny, nie oczekujemy żadnych komplementów tego typu i można się czuć niezręcznie. A kazać Freemanowi spierdalać jego może tylko zaboleć, ale taką kobietę kosztować posadę. Nawet gdyby mu dość wyraźnie oświadczyła, że nie życzy sobie takich słów w tym akurat momencie (sytuacja nie była stuprocentowo prywatna), mogłaby zostać uznana za osobę "trudną", czyli mówimy tutaj o słowie, które potrafi tam kończyć kariery tak szybko jak dziś oskarżenie o molestowanie.

Z Freemanem nie było aż tak źle, jak z niektórymi. Jeśli mówimy o problemie systemowym, a o to się całe #metoo tak naprawdę rozchodzi, mówimy o sytuacji, w której np. mówiono aktorkom, by czegoś tam nie zakładały na spotkanie z Weinsteinem czy Hoffmanem. Chodzi o krycie tych epizodów.

Freemana, który pochodził, jak ktoś to fajnie określił, z czasów mad men, czyli kiedy standardy postępowania były zupełnie inne, może nie trzeba karać w jakikolwiek sposób (wycofywać reklamy z jego udziałem? zabierać mu nagrodę? come on), ale powinno się traktować takie incydenty jako rodzaj najważniejszych punktów w dyskusji na przyszłość. I znowu - nie sprowadzajmy tego do imprez, gdzie po prostu można to zupełnie prywatnie załatwić, ale relacji różnego rodzaju podległości kogokolwiek komukolwiek (i tyczy się to obu płci), relacji lub sytuacji o charakterze nieosobistym.

To jest dużo prostsze niż sądzicie.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#367 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 15:52 pm

...
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2018 18:09 pm przez Wojteł, łącznie zmieniany 1 raz.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#368 Post autor: Koper » ndz maja 27, 2018 15:54 pm

"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Harvey Weinstein

#369 Post autor: hp_gof » ndz maja 27, 2018 17:45 pm

No cóż, jeśli chodzi o wypowiedzi Freemana, to trochę słabe jest publiczne komentowanie wyglądu obcej osoby podczas spotkania stricte służbowego.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#370 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 17:48 pm

No mało to stosowne czy profesjonalne, ale do molestowania to temu tak blisko jak Jackmanowi do Williamsa :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#371 Post autor: Paweł Stroiński » ndz maja 27, 2018 17:58 pm

Prawnie jest to co najmniej blisko. Bo, znowu, chodzi tutaj o charakter relacji, czyli też o to, jak się czuje osoba "obdarowana" z tym komplementem i jakie mogą być reperkusje negatywnej reakcji, jeśli czuje się źle.

Nie jest to Harvey "Guess What Came in The Mail. I Did!" Weinstein oczywiście, czy nawet Dustin Hoffman i jego genialny pomysł, by zaproponować seks osobie, która wysłała mu scenariusz i to zaraz po tym, jak wprost oświadczysz, że scenariusz scenariuszem, ale ruchałby. Ale wciąż to jest postawienie drugiej strony w niejednoznacznej sytuacji.

Wydaje mi się, że prawnie jest to szara strefa, bo podchodzi to pod harassment rozumiane jako po prostu napastowanie, męczenie, jak kto woli, ale niekoniecznie karalne. Gdybym ja był sędzią w takiej sytuacji, to albo bym dał winę bez wymierzenia kary (sprawa karna), nawet w zawiasach, albo w cywilnym procesie dał ofierze przysłowiowego dolara albo ok. tysiaka na Time's Up czy whatever.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#372 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 18:10 pm

A ta dziennikarka była jego podwładną, że mówisz ciągle o hierarchii?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#373 Post autor: Paweł Stroiński » ndz maja 27, 2018 18:14 pm

Nie byli na równym poziomie. Nie była jego podwładną, ale była w pewnym sensie jego gościem. Być może dostała wcześniej zakaz zadawania pewnych pytań (zwłaszcza w przypadku tych okołopremierowych junketów tak może być). Była w dość podporządkowanej pozycji.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#374 Post autor: Wojteł » ndz maja 27, 2018 18:23 pm

Raczej chyba on jej, skoro ona była osobą przeprowadzającą interwiu :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#375 Post autor: Koper » ndz maja 27, 2018 19:08 pm

hp_gof pisze:
ndz maja 27, 2018 17:45 pm
No cóż, jeśli chodzi o wypowiedzi Freemana, to trochę słabe jest publiczne komentowanie wyglądu obcej osoby podczas spotkania stricte służbowego.
Pewnie tak, ale jeszcze bardziej słabe jest rozkręcanie wokół czegoś takiego afery. Bo stary dziadzio zagaił młodą, że ładnie wygląda i poczuła się wielce dotknięta...
Ludziom stanowczo brakuje dystansu.
Swoją drogą ciekawe co by było jakby jakaś podstarzała aktorka rzuciła analogiczne teksty młodemu dziennikarzowi.
Pewnie nic. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ