Harvey Weinstein

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Plaga Hollywood - molestowanie

#391 Post autor: qnebra » sob cze 16, 2018 13:26 pm

Wojtek pisze:
sob cze 16, 2018 12:37 pm

Ja się bardziej zastanawiam, jak teraz będą grać sceny erotyczne?
Ludzie od CGI będą mieć jeszcze więcej roboty.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#392 Post autor: Paweł Stroiński » sob cze 16, 2018 20:15 pm

Nie będzie żadnej różnicy. Od lat używa się tzw. nudity rider, czyli zgód na nagość, w których bardzo dokładnie jest opisane, co i w jaki sposób ma zostać pokazane, też na wypadek wycofania zgody nagle po nakręceniu scen.

Natomiast aktorki jeszcze przed sprawą Weinsteina skarżyły się, że np. faceci leżeli na nich trochę za długo po skończeniu scen, itd.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Plaga Hollywood - molestowanie

#393 Post autor: Koper » sob cze 16, 2018 23:04 pm

Wojtek pisze:
sob cze 16, 2018 12:37 pm
Ja się bardziej zastanawiam, jak teraz będą grać sceny erotyczne?
Może będą jeździć kręcić do jakiejś Bułgarii nie tylko celem oszczędności finansowych. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#394 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 22, 2018 13:30 pm

Paweł Stroiński pisze:
sob cze 16, 2018 20:15 pm
Natomiast aktorki jeszcze przed sprawą Weinsteina skarżyły się, że np. faceci leżeli na nich trochę za długo po skończeniu scen, itd.
Charlize Theron opowiadała kiedyś o innych "płynnych doświadczeniach", ale w sumie tak po ludzku, czy się można dziwić? Ja jakby co nikogo, także z tych leżących (poległych) nie osądzam, a czasami nawet rozumiem. Ja mam po prostu pewne radykalne poglądy... i muszę się do czegoś przyznać:

Ja lubię, podobają mi się atrakcyjne kobiety... :cry: Najmocniej przepraszam i liczę na wasze zrozumienie. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#395 Post autor: Wojteł » pt cze 22, 2018 16:12 pm

Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Harvey Weinstein

#396 Post autor: Bucholc Krok » pt cze 22, 2018 16:32 pm

Wawrzyniec pisze:
pt cze 22, 2018 13:30 pm
Ja lubię, podobają mi się atrakcyjne kobiety... :cry: Najmocniej przepraszam i liczę na wasze zrozumienie. :(
Zrozumienie nie ma nic do rzeczy. To się powinno leczyć. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harvey Weinstein

#397 Post autor: Adam » śr cze 27, 2018 12:16 pm

ok, to ja sie pytam gdzie i czemu zamietli pod dywan aferke ulubieńca ameryki - M.Freemana ? gdzie jest teraz Ampas wyrzucający go szumnie jak Polańskiego ? :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#398 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 27, 2018 13:05 pm

Nic nie zamiatają, to i tak od początku była sstucznie nadmuchana sprawa przez CNN.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#399 Post autor: Paweł Stroiński » śr cze 27, 2018 14:50 pm

Adam pisze:
śr cze 27, 2018 12:16 pm
ok, to ja sie pytam gdzie i czemu zamietli pod dywan aferke ulubieńca ameryki - M.Freemana ? gdzie jest teraz Ampas wyrzucający go szumnie jak Polańskiego ? :roll:
Poza tym Freeman zachowywał się jak nieco creepy dziadek w czasie wywiadów. Jest to nie przyjemne i nieco molestujące, ale jednak w odróżnieniu od Polańskiego nie wszedł w dupę odurzonej wcześniej trzynastolatce.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#400 Post autor: Koper » śr cze 27, 2018 18:23 pm

Znowu Murzyn prześladowany. Nawet nie po..chał, a się go czepiają. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#401 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 10, 2018 19:08 pm

Nie wiem, czy Marek i co tu niektórzy lubili Monty Pythona, między innymi z Terrym Gilliamem i Johnem Cleese? Ale teraz pewnie będą mieli z nimi problem, gdyż są jak widać za mało progresywni i obaj mają radykalne poglądy.
A wszystko zaczęło się od, że aktualny dyrektor programowy działu komediowego BBC powiedział:

A BBC boss has suggested classic shows ... orld.[/b]’

Na co Terry Gilliam odparł:
“I tell the world now I’m a black lesbian.”
Cały cytat:
“It made me cry: the idea that ... no longer six white Oxbridge men can make a comedy show. Now we need one of this, one of that, everybody represented... this is bullshit. I no longer want to be a white male, I don’t want to be blamed for everything wrong in the world: I tell the world now I’m a black lesbian... My name is Loretta and I’m a BLT, a black lesbian in transition.”

Na co John Cleese dodał:
“Unfair! We were remarkably diverse FOR OUR TIME ... We had three grammar-school boys, one a poof, and Gilliam, though not actually black, was a Yank. And NO slave-owners.”
A jak jeszcze dodamy do tego dość krytyczna opinię Terry'ego Gilliamsa o #MeToo, plus nie daj Boże, jeszcze wyjdzie, że nie podobał mu się "The Last Jedi", to chyba możemy oficjalnie uznać, że Monty Python jest rasistowsko-seksistowski. A ja tak ich lubiłem i dalej lubię, co chyba tylko potwierdza jak radykalne poglądy posiadam :cry:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#402 Post autor: Koper » wt lip 10, 2018 22:28 pm

Ale przecież Monty Python był bardzo zróżnicowany. Co rusz w skeczach pojawiały się brzydkie kobiety oraz inwalidzi pokroju człowieka z łasicą w głowie, czy magnetofonem w nosie. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Harvey Weinstein

#403 Post autor: Wojteł » śr lip 11, 2018 00:15 am

Wawrzek, a jak się czujesz z tym, że Gilliamowi się nie podobał Obcy?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#404 Post autor: Wawrzyniec » śr lip 11, 2018 12:53 pm

Ale ja też nie uważam Gilliama za jakąś wyrocznię gustu filmowego i mnie też nie wszystkie jego filmy się podobały. Ma prawo mieć do takiej opinii, chociaż z tym wiszącym Obcym pod koniec, może mieć trochę racji, ale to i tak nie zmienia, że w moich oczach Obcy to geniusz! Plus ponoć to film feministyczny. :P :wink:
Koper pisze: Ale przecież Monty Python był bardzo zróżnicowany. Co rusz w skeczach pojawiały się brzydkie kobiety oraz inwalidzi pokroju człowieka z łasicą w głowie, czy magnetofonem w nosie. :P
Tylko nie wiem, na ile teraz takie zachowanie jest mile widziane. Ile to było ostatnio afer, że ktoś będąc "białym" przebrał się na imprezę za chociażby Indianina, plus nie wiem też na ile pisanie o "brzydkich kobietach" też nie jest szowinistyczne? :? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harvey Weinstein

#405 Post autor: Koper » śr lip 11, 2018 17:49 pm

Ale te brzydkie kobiety to byli przecież przebrani mężczyźni - ha! Zatem to bardzo feministyczne. Kobiety grały ładne kobiety, a mężczyźni te brzydkie. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ