Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#1 Post autor: lis23 » pt maja 10, 2019 16:16 pm

Czy, Waszym zdaniem, striming będzie oferował w przyszłości jakość porównywalną z jakością filmów na płytach Blu-Ray i UHDBD?
Niby na Netflixie i Amazonie są treści w 2160p i z HDR ale to nadal mniejszość a i tak nie wszystkie nowe produkcje mogą się poszczycić najwyższą jakością (ponoć serial "Star Trek Discovery" ma Dolby Vision ale rozdzielczość to tylko 1080p) a większość to tzw. HD i teraz, czy owo HD to 720p czy 1080p? Właśnie zakupiłem na BD "Mary Poppins Returns" i choć to tylko 1080p upscalowane do 2160p, to jakością obrazu, kolorami bije na głowę większość tego, co jest na Netflixie i Amazonie, może poza produkcjami w 4K z Dolby Vision i choć perspektywa posiadania wszystkich treści Disneya w jednym miejscu jest bardzo kusząca (Disney+) to wszystko zależy od jakości, jaką zaoferuje ta usługa, bo na razie, płyty jednak wygrywają.
Dodam jeszcze, że po przełączeniu się z tv na Netflixa jest o wiele gorszy/ cichszy dźwięk, niż w tv na tym samym poziomie głośności.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#2 Post autor: Adam » pt maja 10, 2019 17:25 pm

Musisz mieć najdroższy pakiet Netflixa. To po pierwsze. Wtedy praktycznie wszystko co jest ich, jest w prawdziwym UHD i masę rzeczy które mają od innych na licencji też (tu masz wyszukiwarkę co jest w UHD - https://www.whats-on-netflix.com/librar ... n-netflix/ ). To o czym piszesz dotyczy pakietu najtanszego i środkowego czyli abo które w ogóle nie oferują UHD - nie dlatego że nie ma tam takich treści, ale tylko dlatego że są najtanszymi abo. Reszta zależy od netu. Jak wolny to i w full hd nie pooglądasz (a najtanszy pakiet w ogóle nie ma FHD, ale tylko 720p), w średnim pakiecie 1080p jest standardem dla wszystkiego. Generalnie poniżej 250 mb nie ma co myśleć o najwyższym abo Netflixa bo nie pooglądasz - mi czasem doładowywuje full hd, a mam właśnie neta 250 w UPC. No ale ja z neta dużo korzystam wiec Netflix nigdy nie ma całej przepustowości na siebie. Jak oglądam tylko Netflixa i net nie pracuje - mega rzadkosc - to full hd wtedy leci jak z płyty bez buforowania, ale wtedy to i prosty net 100 mb będzie aż świat.

Podsumowując - najdroższy pakiet Netflixa + net 500 mb w UPC + duży (>60") tv UHD = i nie trzeba kupować płyt, chyba że dla dodatków zza kulis. Taka bolesna prawda. A jak Disney+ się otworzy i wszystko od nich będzie jednocześnie dostępne od razu w streamie i fizycznie, przypomnę dodatkowo też cała oferta Foxa i 20th - to już w ogóle płyty będą zbędne...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#3 Post autor: lis23 » sob maja 11, 2019 12:57 pm

Adam, posiadam 55 calowy tv 4K (2160p) z HDR10 i z Dolby Vision, więc opłacam najdroższy abonament Netflixa za 52 zł/miesiąc (co ciekawe, Amazon Prime oferuje treści w 4K z HDR za 26 zł/miesiąc), który oferuje treści w 4K i z HDR. Jeśli idzie o internet to teoretycznie mam pakiet Bronze, czyli 300 mb/s (prędkość na papierze, bo test na necie pokazuje mi ping ms 10 , download Mbps 54,74, upload Mbps 31,33), więc powinno być, chyba ok. Zastanawiam się tylko, w jakiej rozdzielczości przy najwyższym abonamencie są te wszystkie treści, które mają dopisek "HD" na Netflixie? Czy to jest 720p czy 1080p? Jeśli to jest nawet 1080p to nadal jest to stratna jakość, gdyż filmy Blu-Ray odtwarzacz UHDBD skaluje mi do 2160p, gry na PS4 PRO też są skalowane do 2160p, a w przypadku Netflixa nie ma takiego komunikatu o zmianie rozdzielczości, więc leci pewnie tak, jak jest faktycznie i tv tego nie skaluje.

Muszę Cię zmartwić, jeśli idzie o treści Disneya i Foxa: Disney+ ma u nas zadebiutować za ponad dwa lata (jesień 2021) ale i tak ponad 90% materiałów sygnowanych przez 20 Century Fox czy 21 Century Fox trafi na niedostępną u nas platformę Hulu (na D+ trafi tylko "The Simpsons"), owszem, w USA będzie oferta łączona ale u nas Hulu nie ma i jest tylko nadzieja, że pojawi się wraz z D+.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#4 Post autor: Adam » sob maja 11, 2019 13:57 pm

lis23 pisze:
sob maja 11, 2019 12:57 pm
Jeśli idzie o internet to teoretycznie mam pakiet Bronze, czyli 300 mb/s (prędkość na papierze, bo test na necie pokazuje mi ping ms 10 , download Mbps 54,74, upload Mbps 31,33), więc powinno być, chyba ok.
no to jesteś dymany, bo aż 6 razy wolniejszy niż na papierze - 50 mb nie wystarczy do streamingu UHD bez buforowania, chyba że nie wykorzystujesz szeroko internetu w domu do innych działań i urządzeń, to może.
Zastanawiam się tylko, w jakiej rozdzielczości przy najwyższym abonamencie są te wszystkie treści, które mają dopisek "HD" na Netflixie? Czy to jest 720p czy 1080p?
HD - 1080
UHD - 2160
Jeśli to jest nawet 1080p to nadal jest to stratna jakość, gdyż filmy Blu-Ray odtwarzacz UHDBD skaluje mi do 2160p, gry na PS4 PRO też są skalowane do 2160p, a w przypadku Netflixa nie ma takiego komunikatu o zmianie rozdzielczości, więc leci pewnie tak, jak jest faktycznie i tv tego nie skaluje.
To nie jest żadna gorsza jakość tylko Twoje dobre samopoczucie, bo skalowanie nie czyni z formatu HD formatu UHD... Tak, wiem, napiszesz, że "lepiej wygląda". A ja Ci napiszę, że jak sobie odpalisz film Full HD na monitorze 14" a potem to samo na monitorze 28# to też będzie "lepiej wyglądało". Ale to wciąż tylko dobre samopoczucie. MP3 też możesz sobie przekonwertować na FLAC, ale nie zrobi się z tego nagle format bezstratny przez to... Także to jest żaden argument. Netflix jeśli czegoś nie ma w UHD, to tego nie otwiera w UHD, ani nie skaluje. I tyle.
Muszę Cię zmartwić, jeśli idzie o treści Disneya i Foxa: Disney+ ma u nas zadebiutować za ponad dwa lata (jesień 2021)
i co z tego? zresztą jak będzie wielki sukces, a będzie, to wprowadzą pewnie szybciej. A nawet jak nie, to za 2 lata max będzie można już wyrzucić odtwarzacz, jeśli kogoś nie interesują making offy, tak jak 95% ludzi..
ale i tak ponad 90% materiałów sygnowanych przez 20 Century Fox czy 21 Century Fox trafi na niedostępną u nas platformę Hulu (na D+ trafi tylko "The Simpsons"), owszem, w USA będzie oferta łączona ale u nas Hulu nie ma i jest tylko nadzieja, że pojawi się wraz z D+.
Pojawi się, a jak się nawet nie pojawi to i tak będzie dostępne w internecie. Netflixa też u nas nie było a jakoś oglądałem wcześniej..
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2019 14:12 pm przez Adam, łącznie zmieniany 2 razy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#5 Post autor: lis23 » sob maja 11, 2019 14:03 pm

no to jesteś dymany, bo aż 6 razy wolniejszy niż na papierze - 50 mb nie wystarczy do streamingu UHD bez buforowania.
Nie wiem, na ile ten internetowy test jest wiarygodny, oglądając Netflixa na TV nie doświadczam żadnych zwolnień, pogorszenia jakości, HDR działka poprawnie, więc i rozdzielczość powinna działać. Szkoda tylko, że tv tu nie informuje, w jakiej rozdzielczości wyświetla dany materiał z Netflixa, w każdym razie, skontaktuję się z dostawcą neta i niech wyjaśnią, jaką mam faktycznie szybkość.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#6 Post autor: Adam » sob maja 11, 2019 14:17 pm

A i jeszcze jedno, prywatna opinia potwierdzona też przez ludzi z branży znających się w temacie, i ja mam odpukać zdrowe oczy... TV 55" jest za mały do pełnego delektowania się formatem UHD. W PL oferta na ten format jest praktycznie żadna - zarówno w PL TV która nawet w zwykłym FHD nie potrafi nadawać w sporej ilości przypadków i jestesmy jakimś krajem 3 świata - jak i w mizernej ilości wydanych płyt, na dodatek wydanych w absurdalnej cenie. Dlatego np. ja świadomie nie kupiłem TV UHD, tylko najlepszy na rynku FHD w tym przedziale cali. Gdyby mnie było stać i miał warunki by taki wymarzony TV postawić, +70", tak by spełniał on swoją rację bytu, to bym UHD kupił, choćby dla tego Netflixa, bo w gry nie gram. Dlatego też nie mam również najwyższego pakietu Netflixa. A mam porównanie bo znajomy kompozytor ma dwa TV UHD, jeden ok 50", a w drugim pokoju znacznie więcej " za ponad 20 tys zł. Rożnica na tym samym filmie UHD jest znacząca.
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2019 21:00 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#7 Post autor: lis23 » sob maja 11, 2019 20:22 pm

Eee ... nigdy nie słyszałem o tym, że tv 55 cali jest za mały do 4K ... Na większy nie było mnie stać i nie mam miejsca na tak duży tv, a i tak 55 cali jest za duży do pokoju 5 x 3 metry. TV i tak praktycznie nie nadaje w 1080p, a co dopiero w 2160p, więc to tylko do filmów z płyt, gier i Netflixa, Amazon + rozdzielczość to nie wszystko, w UHD liczy się przede wszystkim HDR, poprzedni tv Samsunga miał tylko 540 lunów/ candeli, a obecny Sony Bravia ma 1180 lunów/candeli i różnica jest porażająca, zwłaszcza jeśli idzie o światło, płomienie, ogień, wybuchy, itp. W grach też robi to sporą różnicę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#8 Post autor: Adam » sob maja 11, 2019 21:00 pm

Cóż, jeśli będziesz miał kiedyś możliwość zobaczyć w apartamencie sprzęt ~80" za ponad 20 tys zł w akcji, to zrozumiesz o czym mówię, a Twój obecny TV wtedy wyda Ci się starym monitorem 4:3 do PC z połowy lat 90..

Nie pisałem o grach, ale o ofercie UHD na terenie PL co do filmów i TV - jej praktycznie nie ma. Więc i tv UHD, dla kogoś kto w ogóle nie gra, a warunki mieszkalne w PL ma jak szary statystyczny człowiek, co najwyżej małe M2, to takowy TV jest po prostu zbędny, chyba że chce się cieszyć jak Ty z "UHD", celowo w cudzysłowie, na małej liczbie cali i do tego w +90% wyłącznie upskalowanego.

Natomiast dla graczy - proszę bardzo, ok. Gdybym nim był, to bym zamiast 55" FHD kupił UHD i PS4, to fakt.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#9 Post autor: lis23 » sob maja 11, 2019 22:04 pm

Cóż, jeśli będziesz miał kiedyś możliwość zobaczyć w apartamencie sprzęt ~80" za ponad 20 tys zł w akcji, to zrozumiesz o czym mówię, a Twój obecny TV wtedy wyda Ci się starym monitorem 4:3 do PC z połowy lat 90..
Tak było po zmianie Samdung KS700 na Sony Bravia XE03 - zupełnie inna jakość obrazu w grach i w filmach Blu-Ray, UHDBD, jasność, ogień, światło, itp. Poprzedni tv wydał się wtedy jak monitor PC i do gier i filmów BD/UHDBD 55 cali w zupełności wystarczy, różnica zaczyna się od 40 cali wzwyż, co nie znaczy, że trzeba mieć od razu 75 cali ;)mój 55 cali kosztował 6 300 zł w listopadzie 2017 r. niewiele mi zabrakło na OLED Panasonica.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#10 Post autor: Adam » sob maja 11, 2019 22:08 pm

jak na domowe potrzeby aż za dobry :) cóż, szkoda że jestesmy krajem 3 świata pod względem UHD i przez to nie możesz wykorzystać w pełni możliwości tej Twojej fajnej zabawki.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#11 Post autor: lis23 » sob maja 11, 2019 23:32 pm

Mam już 9 filmów na UHDBD i sporo gier na PS4 PRO z HDR i tu widać tę jakość, a nawet zwykły Blu-Ray wygląda na prawdę dobrze, tylko kasy brak na filmy i gry, skoro już na CD brakuje ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#12 Post autor: lis23 » śr maja 15, 2019 21:07 pm

Jeszcze jedno: ja nie opłacam obecnie Netflixa i Amazona, żeby oglądać filmy kinowe, tylko dla ich oryginalnej zawartości i takich filmów, które się w kinie przegapiło, a i tak nie ma tam, np. ponoć fajnego "Padington 2". Może, gdyby więcej kinówek trafiało na te platformy, byłoby inaczej, a tak, są one raczej dodatkiem do oryginalnych treści. Z D+ będzie lepiej, bo oprócz oryginalnej zawartości będą ich wszystkie kinówki, w tym te, niedostępne u nas na Blu-Ray, więc to zrobi różnicę - aha, usługa ma wystartować w Niemczech 20 marca 2020 roku, więc może i u nas trafi szybciej, niż przewidywano? Disney wykupił też całościowo Hulu, więc może w Europie też połączy to jednym abonamentem?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#13 Post autor: lis23 » czw sie 01, 2019 18:31 pm

Zawartość platformy Disney+ na premierę:

Filmy Marvel Studios

Captain Marvel
Iron Man
Iron Man 3
Thor: The Dark World

Filmy Pixara

Toy Story
Toy Story 2
Toy Story 3

Filmy Star Wars

Star Wars: The Phantom Menace
Star Wars: Attack of the Clones
Star Wars: Revenge of the Sith
Star Wars: A New Hope
Star Wars: The Empire Strikes Back
Star Wars: Return of the Jedi
Star Wars: The Force Awakens
Rogue One: A Star Wars Story

Filmy Disneya

101 Dalmatians
A Goofy Movie
An Extremely Goofy Movie
Bambi
Born in China
Fantasia
Free Solo
Frozen
Fun and Fancy Free
Hercules
High School Musical
Honey I Shrunk the Kids
Lilo & Stitch
Lady and The Tramp (Reboot)
Mary Poppins
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers
Mickey’s Once Upon a Christmas
Moana
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Remember the Titans
Sleeping Beauty
Snow White and the Seven Dwarfs
Steamboat Willie
The Good Dinosaur
The Little Mermaid
The Parent Trap (1961)
The Prince & The Pauper (1990)
The Princess Diaries
The Rocketeer
The Sorcerer’s Apprentice
The Sword in the Stone
The Three Caballeros
Thor: The Dark World
Tron (1982)

Seriale

Amazing Planet
Andi Mack
Boy Meets World
Brain Games
Dog Whisperer with Cesar Millan
Dr. K’s Exotic Animals
Dr. Oakley Yukon Vet
Drain the Ocean
DuckTales
Earth Live
Encore!
Forky Asks a Question
Goof Troop
Great Migrations
High School Musical: The Musical: The Series
Howie Mandel’s Animals Doing Things
Kim Possible
Malcolm in the Middle
Marvel’s Guardians of the Galaxy
Marvel’s Hero Project
Marvel’s Ultimate Spider-Man
Mickey and the Roadster Racers
Mickey Mouse Clubhouse
Mickey Mouse Shorts
One Strange Rock
Raven’s Home
Rocky Mountain Animal Rescue
SparkShorts
Star Wars Rebels
Star Wars: The Clone Wars
That’s So Raven
The Incredible Dr. Pol
The Mandalorian
The Simpsons
The World According to Jeff Goldblum
Unlikely Animal Friends
Untitled Walt Disney Imagineering Documentary Series
Wicked Tuna

Słabo ... liczyłem na wszystkie klasyki Disneya, na wszystkie kreskówki i ich filmy fabularne.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#14 Post autor: Adam » czw sie 01, 2019 22:01 pm

ale zdajesz sobie sprawę, że to lista na premierę w USA ? U nas platforma wejdzie za ok 2 lata, więc będzie pińcet razy więcej rzeczy do tego czasu. Analogicznie jak było z Netflixem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#15 Post autor: lis23 » czw sie 01, 2019 22:17 pm

Krążą głosy, że u nas może wystartować w marcu 2020, podobnie jak w Niemczech.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ