Hobbit Bitwa Pięciu Armii

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#76 Post autor: lis23 » czw lis 06, 2014 23:18 pm

Ja poczekam na gotowy film na dużym ekranie. Zwiastun drugiej części też nie zachwycał a film był już ok. Swoją wersję EE Pustkowia mam już od wczoraj, Empik.com się spisał.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#77 Post autor: lis23 » pn gru 08, 2014 22:06 pm

Puściłem sobie dziś pierwszy raz EE " Pustkowia Smauga " na Blu-Ray i muszę przyznać, że jest źle, jeżeli chodzi o obraz ....
Film wygląda tak, jakby był w 3D i na dodatek w 48 kl/s. Ruchy postaci są bardzo nienaturalne, jakbym oglądał teatr telewizji, jest takie wrażenie trójwymiarowości. Najbardziej po oczach wali nowa scena, gdy Gandalf przedstawia Bilba i Krasnoludy Beornowi. Nie wiem, czy to wina płyty, filmu i jego nagrania, tv, czy PS3, na której film odtwarzam?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#78 Post autor: Krelian » pn gru 08, 2014 22:59 pm

Oglądałem na ps3 wersję 2D i nie zauważyłem, żadnych problemów z obrazem, nie masz przypadkiem ustawionego jakiegoś "polepszacza" obrazu na tv ? bo często on jest przyczyną takich zakłóceń (vide motionflow w bravi).

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#79 Post autor: lis23 » pn gru 08, 2014 23:22 pm

Krelian pisze:Oglądałem na ps3 wersję 2D i nie zauważyłem, żadnych problemów z obrazem, nie masz przypadkiem ustawionego jakiegoś "polepszacza" obrazu na tv ? bo często on jest przyczyną takich zakłóceń (vide motionflow w bravi).
Właśnie nie mam, wszystko jest wyłączone, także 3D. Oglądałem z siostrą aby jej pokazać właśnie tę scenę z Beornem i z Krasnoludami o ona widziała to tak samo, więc nie jest to jakieś moje widzimisię. A oglądałeś wersję kinową, czy EE? Ja posiadam obie, zarówno " Pustkowia " jak i " Niezwykłej Podróży " i chyba w wersji kinowej tak nie ma. Dziwne. Wygląda to tak, jakby było w 3D i w 48 kl/s.
Dobra, wyłączyłem jakiś Motion Plus ( był na " standardowy ' ) oraz Czysty Obraz Cyfrowy i jest lepiej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#80 Post autor: Krelian » wt gru 09, 2014 15:31 pm

Oglądałem EE, Motion Plus to chyba od samsunga pogrzeb i powyłączaj lub daj najniższe ustawienia wszystkich ulepszaczy ew. poszukaj coś o ustawieniach swojego tv na avforums albo avs forum. Może też zobacz czy nie masz ustawionego jakiegoś skalowania do 3d w tv.

Edit sam film z wersji EE masz na jednej płycie ?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#81 Post autor: lis23 » wt gru 09, 2014 16:27 pm

Krelian pisze:Oglądałem EE, Motion Plus to chyba od samsunga pogrzeb i powyłączaj lub daj najniższe ustawienia wszystkich ulepszaczy ew. poszukaj coś o ustawieniach swojego tv na avforums albo avs forum. Może też zobacz czy nie masz ustawionego jakiegoś skalowania do 3d w tv.

Edit sam film z wersji EE masz na jednej płycie ?
Po wyłączeniu Motion Plus jest już dobrze. Tak, sam film jest na jednej płycie BD, w porównaniu do wersji DVD, gdzie jest na dwóch i do WP, który jest na dwóch płytach BD, każda z części EE.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#82 Post autor: Templar » czw gru 11, 2014 03:20 am

Ktoś się wybiera na maraton 19 grudnia z przedpremierowym pokazem Bitwy? Bo widzę, że już prawie każde kino robi maraton - CC, Multikina, Heliosy i cała masa kin lokalnych, tylko chyba wszędzie puszczają wersje kinowe jedynki i dwójki, szkoda, że nie dali już wersji rozszerzonych, bo jak już całą noc siedzieć i oglądać, to te kilkadziesiąt minut ekstra każdy by przeżył i lepiej już wszystko zobaczyć za jednym zamachem :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#83 Post autor: lis23 » czw gru 11, 2014 10:44 am

Templar pisze:Ktoś się wybiera na maraton 19 grudnia z przedpremierowym pokazem Bitwy? Bo widzę, że już prawie każde kino robi maraton - CC, Multikina, Heliosy i cała masa kin lokalnych, tylko chyba wszędzie puszczają wersje kinowe jedynki i dwójki, szkoda, że nie dali już wersji rozszerzonych, bo jak już całą noc siedzieć i oglądać, to te kilkadziesiąt minut ekstra każdy by przeżył i lepiej już wszystko zobaczyć za jednym zamachem :P
Właśnie dlatego nie chce mi się iść na maraton, wolę zrobić go sobie w domu z wersji EE.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#84 Post autor: Koper » pt mar 06, 2015 19:08 pm

Oj, Peter, Peter... gdzie się podział ten zdolny młody reżyser, który za grosze od mamy i wujka, z trzema kolegami na krzyż potrafił nakręcić kawałek kapitalnej zabawy...? :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#85 Post autor: DanielosVK » pt mar 06, 2015 20:47 pm

Mnie taka refleksja naszła, że te filmowe ujęcia z Thorinem omamionym żądzą złota etc. to w istocie metafora Jacksona. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#86 Post autor: Koper » pt mar 06, 2015 22:07 pm

Tylko Thorin w końcu przejrzał na oczy, a Jackson? :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#87 Post autor: DanielosVK » pt mar 06, 2015 22:36 pm

Podobno po Hobbitach ma zrobić jakiś film kameralny w ramach odpoczynku...
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#88 Post autor: lis23 » sob sie 29, 2015 18:02 pm

Pokazano zwiastun wszystkich części " Hobbita " w wersji EE:

https://www.youtube.com/watch?v=awxBUbZQVKE

wydaje mi się, że " Ironfoot " może ilustrować Krasnioludzką szarżę na muflonach ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#89 Post autor: DanielosVK » ndz sty 03, 2016 02:08 am

Jackson opowiada szczerze do kamery, czemu spieprzył Hobbita. "I had no idea what I was doing." No cóż. :P

https://www.youtube.com/watch?v=SQkygZdZ_Vk
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hobbit Bitwa Pięciu Armii

#90 Post autor: lis23 » ndz sty 03, 2016 20:00 pm

Jackson powiedział, że Del Toro miał półtorej roku na pre produkcję filmu, po czym zrezygnował z realizacji i na jego miejsce wszedł Jackson, który już tego czasu nie miał i najpierw musiał robić to, co już zaczął Del Toro a potem musiał gonić terminy i nie miał czasu na swoją autorską wizję. Całą Bitwę Pięciu Armii kazano mu nakręcić w dwa miesiące. Podział na trzy części to także rozpaczliwa próba zyskania na czasie. Jackson mówił nawet, że każdego dnia musiał improwizować na planie bo nie miał nawet storybordów, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ