Exodus: Gods and Kings

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Exodus: Gods and Kings

#16 Post autor: lis23 » śr lip 09, 2014 14:01 pm

Kaonashi pisze:Przecież ten film to będzie kupsztal z Bogiem czy bez.
Wszystkie tego typu filmy Scotta są dobre ("Robin Hood") lub b.dobre ("Królestwo Niebieskie","1492"" i "Gladiator"),więc jak najbardziej czekam,gorzej od "Prometeusza" być nie może.
A odniesienia do przypowieści Biblijnej widać w zwiastunie,jest woda zamieniona w krew,rozstępujące się morze,itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#17 Post autor: WhiteHussar » śr lip 09, 2014 14:05 pm

lis23 pisze:A odniesienia do przypowieści Biblijnej widać w zwiastunie,jest woda zamieniona w krew,rozstępujące się morze,itp.
Krwisty Nil i rozstępujące się wody Morza Czerwonego wgniatają w fotel :P

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#18 Post autor: Templar » śr lip 09, 2014 14:51 pm

WhiteHussar pisze:Film widać, że będzie bardzo dobry, ale szkoda, że pozbawiony tej największej wartości. Film może źle wpłynąć na postrzeganie danego wydarzenia biblijnego i wielu uwierzy, że było jak w filmie a nie odwrotnie, bądź zmusić ludzi do refleksji nad biblią. Wydaje mi się, że nie będzie takich żałosnych niedociągnięć jak w serialu Bibila czy filmie Ogniem i Mieczem ...
WhiteHussar pisze:Chodzi o zakłamanie, które potem ciągnie się latami bo w filmie jakiś dany fakt został źle zaprezentowany.
Podałem "Ogniem i Mieczem" bo niestety film ten ma olbrzymi wpływ na postrzeganie tej znakomitej jazdy w społeczeństwie. Nie raz i nie dwa musiałem tłumaczyć, że to co Jerzy Hoffman zaprezentował w swoim filmie nie ma z prawdą historyczną nic wspólnego. Że to tylko pomysł jego (i scenarzysty) na przedstawienie w 3 minuty bitwy, która trwała prawie 3 tygodnie. Pomysł chybiony, bo ukrywający faktyczne przyczyny porażki w całkowicie fałszywym świetle.
I to się teraz ciągnie .
Z tą Bibilą(serialem) też trochę namieszali. Ja jak oglądałem byłem trochę zażenowany zmienianiem tylu faktów. No ale skoro wielu mówi, że to była fikcja i nie wierzy to po co zmieniać ?
WTF człowieku, Ty oczekujesz w filmach kinowych 100% zgodności z historią? :shock: To nie są dokumenty, tylko filmy fabularne, zacznijmy od tego, że Ogniem i mieczem to jest przede wszystkim ekranizacja książki, a już tam było sporo pozmieniane, a że film nie może trwać 10 godzin to też musieli dokonać dodatkowych zmian względem książki, całość już i tak trwa 3,5 godziny. A co do Biblii to o jakiej prawdzie mówisz? Biblia to również nie jest 100% źródło prawdy historycznej, a w szczególności tyczy się to Starego Testamentu, którego nie można odczytywać dosłownie i tu cały Kościół się z tym zgadza, chyba, że do jakiejś sekty należysz :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#19 Post autor: WhiteHussar » śr lip 09, 2014 15:43 pm

Templar pisze:WTF człowieku, Ty oczekujesz w filmach kinowych 100% zgodności z historią?
A czy ja choć raz napisałem, że oczekuje 100 procentowego odzwierciedlenia ?
Templar pisze:Zacznijmy od tego, że Ogniem i mieczem to jest przede wszystkim ekranizacja książki, a już tam było sporo pozmieniane, a że film nie może trwać 10 godzin to też musieli dokonać dodatkowych zmian względem książki, całość już i tak trwa 3,5 godziny.
Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to aby ukazana bitwa trwała tyle co prawdziwa, bo to dla widza byłoby męczące, lecz o zmianę faktów i nie ma co porównywać z książką bo tam jest to o wiele lepiej przedstawione. Ludzie robią sobie teraz zdanie na dany temat ( bo raczej więcej ludzi oglądało film niż czytało książkę ). Przecież mogli by mówić, że reżyser sobie wymyślił daną scenę na potrzeby krótszego filmu, ale łatwiej jest myśleć przeciwnie czyli, że tak było. Na tym polega problem

Nie ma co się tak bulwersować. Ja spokojnie przedstawiam swoją wizję, tyle. Nie chciałbym tu dzielić forum czy coś. Każdy ma oczekiwana od filmu takie jakie ma i tyle

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#20 Post autor: Koper » sob lip 12, 2014 15:45 pm

Litości, przecież Scott już się dawno skończył. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#21 Post autor: WhiteHussar » sob lip 12, 2014 16:18 pm

Okaże się...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Exodus: Gods and Kings

#22 Post autor: Adam » sob lip 12, 2014 16:19 pm

już się okazało i okazuje regularnie od dobrych kilkuuu lat.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#23 Post autor: Koper » sob lip 12, 2014 18:08 pm

WhiteHussar pisze:Okaże się...
To chyba żeś jego ostatnich filmów nie widział :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#24 Post autor: WhiteHussar » śr paź 01, 2014 16:30 pm


Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Exodus: Gods and Kings

#25 Post autor: Mystery » śr paź 01, 2014 16:44 pm

Trzeba przyznać, że epicki i chrapka na score Iglesiasa jeszcze większa.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Exodus: Gods and Kings

#26 Post autor: Adam » śr paź 01, 2014 20:45 pm

Iglesias epicki, mhm :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Exodus: Gods and Kings

#27 Post autor: Adam » wt paź 21, 2014 13:07 pm

film będzie trwał... 201 minut. WTF :?: :!: :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Exodus: Gods and Kings

#28 Post autor: WhiteHussar » wt paź 21, 2014 22:12 pm

Ta długość oczywiście na PLUS

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Exodus: Gods and Kings

#29 Post autor: Wojteł » wt paź 21, 2014 22:15 pm

That's what she said
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: Exodus: Gods and Kings

#30 Post autor: hp_gof » śr paź 22, 2014 11:05 am

Na oficjalnym koncie filmu pojawił się tweet dementujący ploty o długości obrazu:
People have asked, here's the answer: running time of Ridley Scott's 'Exodus: Gods and Kings' will be approximately 2 hours 20 mins.

ODPOWIEDZ