Interstellar (2014)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Interstellar (2014)

#46 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 18, 2014 21:35 pm

To było w odniesieniu do uwag Kopra.

A jeżeli chodzi o współczesnych reżyserów to tak uważam Nolana za jednego z najlepszych.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Interstellar (2014)

#47 Post autor: Templar » pn gru 15, 2014 00:00 am

Obrazek

:mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#48 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 15, 2014 22:21 pm

Wojtek pisze:b) jak znajdziesz suchą, pustynną planetę, którą trzeba będzie żmudną harówką uzdatniać do tego, żeby dało się coś na niej wyhodować, to koniecznie ściągnij na nią całą ludzkość, bo przecież piasek jest pożywniejszy od kukurydzy
CENTRUM DOWODZENIA NASA

GŁUPI NAUKOWIEC: Profesorze Wojtek! Sukces, sukces! Wreszcie udało nam się znaleźć planetę o atmosferze zbliżonej do naszej ziemskiej. Możemy założyć tam pierwszą kolonię!

PROFESOR WOJTEK: Pokaż no. Piasek... kamienie... Co ty mi tutaj za nudną planetę pokazujesz?!

GŁUPI NAUKOWIEC: Ależ profesorze Wojtek. Atmosfera... klimat nadający się do życia. To szansa jedna na milion.

PROFESOR WOJTEK: Do dupy ta planeta! Nie podoba mi się! To już lepiej zostać tu na Ziemi i oglądać po raz kolejny "Avatara" na Blu-Ray. Widziałeś Pandorę? Drzewa, woda. Czegoś takiego chcę, a nie pieprzonych kamieni i piasku! Jedyny użytek jaki można z tej planety zrobić, to wysłać tam Sashę Grey. Znajdźcie planetę, która będzie wyglądała jak ogród botaniczny, to wtedy pogadamy. A nie zawracasz mi głowę, jakąś dupiastą planetą, który niby ma być wyjątkowa, gdyż można na niej oddychać. Phi, też mi co.

Wybacz, że na razie tylko do tego jednego podpunktu się odniosę, ale nie mam aż tyle czasu. Może kiedyś odpowiem na inne "interesujące" zarzuty. :wink:
Koper pisze:Tylko szeptów "Witch, witch" brakuje... a nie, to nie ten film :mrgreen:

Ale szczerze mówiąc ta niefilmowa wersja bardziej mi się podoba.
Ach uczepiłeś się tej "Suspirii", plus ja akurat podobnie jak Mefisto uważam, że jednak coś jest z tą wersją nie tak. :?
Tomek pisze:
Paweł Stroiński pisze:chyba że jesteś socjopatą na przykład.
WTF :)
Pawłowi chyba chodzi o to, że umiesz okazywać emocje, kochasz i nie obca Ci miłość. Chyba, że jednak nie i jesteś hejterem? :wink:

A to, że ten film będzie kultowy to mój tekst jakby co i oczywiście dalej tę opinię z dumą i radością w sercu podtrzymuję. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#49 Post autor: Templar » pn gru 15, 2014 22:32 pm

Wawrzyniec pisze:A to, że ten film będzie kultowy to mój tekst jakby co
No chyba nie :P Jakby co to ja to mówiłem zanim to było modne:

http://filmmusic.pl/forum/viewtopic.php ... 70#p231983
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#50 Post autor: Wojteł » wt gru 16, 2014 01:36 am

Wawrzyniec pisze:
Wojtek pisze:b) jak znajdziesz suchą, pustynną planetę, którą trzeba będzie żmudną harówką uzdatniać do tego, żeby dało się coś na niej wyhodować, to koniecznie ściągnij na nią całą ludzkość, bo przecież piasek jest pożywniejszy od kukurydzy
CENTRUM DOWODZENIA NASA

GŁUPI NAUKOWIEC: Profesorze Wojtek! Sukces, sukces! Wreszcie udało nam się znaleźć planetę o atmosferze zbliżonej do naszej ziemskiej. Możemy założyć tam pierwszą kolonię!

PROFESOR WOJTEK: Pokaż no. Piasek... kamienie... Co ty mi tutaj za nudną planetę pokazujesz?!

GŁUPI NAUKOWIEC: Ależ profesorze Wojtek. Atmosfera... klimat nadający się do życia. To szansa jedna na milion.

PROFESOR WOJTEK: Do dupy ta planeta! Nie podoba mi się! To już lepiej zostać tu na Ziemi i oglądać po raz kolejny "Avatara" na Blu-Ray. Widziałeś Pandorę? Drzewa, woda. Czegoś takiego chcę, a nie pieprzonych kamieni i piasku! Jedyny użytek jaki można z tej planety zrobić, to wysłać tam Sashę Grey. Znajdźcie planetę, która będzie wyglądała jak ogród botaniczny, to wtedy pogadamy. A nie zawracasz mi głowę, jakąś dupiastą planetą, który niby ma być wyjątkowa, gdyż można na niej oddychać. Phi, też mi co.

Wybacz, że na razie tylko do tego jednego podpunktu się odniosę, ale nie mam aż tyle czasu. Może kiedyś odpowiem na inne "interesujące" zarzuty. :wink:

:mrgreen: Twój post mnie rozśmieszył, prawdopodobnie dlatego, że znowu jestem najebany, ale chodziło mi o to, że najpierw powinni terraformować planetę, a później ściągać na nią ludzkość - biorąc pod uwagę fakt, że Anka walnęła w kimę, to nie zanosi się na to, żeby ktokolwiek zdążył ją terraformować, zanim ściagną na nią resztę planety, więc piasek chyba mniej korzystnie wpływa na rozwiązanie problemu głodu niż kukurydza :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#51 Post autor: Koper » wt gru 16, 2014 16:59 pm

Wawrzyniec pisze:CENTRUM DOWODZENIA NASA

GŁUPI NAUKOWIEC: Profesorze Wojtek! Sukces, sukces! Wreszcie udało nam się znaleźć planetę o atmosferze zbliżonej do naszej ziemskiej. Możemy założyć tam pierwszą kolonię!

PROFESOR WOJTEK: Pokaż no. Piasek... kamienie... Co ty mi tutaj za nudną planetę pokazujesz?!

GŁUPI NAUKOWIEC: Ależ profesorze Wojtek. Atmosfera... klimat nadający się do życia. To szansa jedna na milion.

PROFESOR WOJTEK: Do dupy ta planeta! Nie podoba mi się! To już lepiej zostać tu na Ziemi i oglądać po raz kolejny "Avatara" na Blu-Ray. Widziałeś Pandorę? Drzewa, woda. Czegoś takiego chcę, a nie pieprzonych kamieni i piasku! Jedyny użytek jaki można z tej planety zrobić, to wysłać tam Sashę Grey. Znajdźcie planetę, która będzie wyglądała jak ogród botaniczny, to wtedy pogadamy. A nie zawracasz mi głowę, jakąś dupiastą planetą, który niby ma być wyjątkowa, gdyż można na niej oddychać. Phi, też mi co.

Wybacz, że na razie tylko do tego jednego podpunktu się odniosę, ale nie mam aż tyle czasu. Może kiedyś odpowiem na inne "interesujące" zarzuty. :wink:
No to żeś odpowiedział, dobrze że marszu w obronie Interstellar nie zorganizowałeś i jeszcze konferencji pod hasłem "Zarzuty wobec Interstellar są sfałszowane" :D Skoro ta planeta "Hathawayowej" jest taka super to dla czego przez lata nikt się tam nie wybrał dopiero McConaughey musiał wsiąść Minecraftową wersję R2D2, siąść za stery jakiegoś nolanowego X-Winga i porzucić Elysium by lecieć do Anki. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#52 Post autor: Templar » wt gru 16, 2014 17:02 pm

A skąd w ogóle pomysł, że ta planeta została uznana za lepszą od Ziemi i jeszcze chcieli na nią ludzkość ściągać?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#53 Post autor: Koper » wt gru 16, 2014 17:06 pm

Taki był chyba cel wyprawy... sugerujesz, że od samego początku cała ta wycieczka nie miała sensu? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#54 Post autor: Templar » wt gru 16, 2014 17:09 pm

Celem wyprawy było odszukanie odpowiedniej planety, bo nie mieli wystarczających danych by to ocenić sobie na Ziemi, nikt nigdzie nie powiedział, że ta ostatnia była odpowiednia.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#55 Post autor: Koper » wt gru 16, 2014 17:14 pm

a czemu nie wysłali sondy/robota tylko Anke? :mrgreen:
Jakoś na Księżyc pierwsze latały sondy, nawet w czasach gdy komputery wielkości szafy miały moce obliczeniowe mniejsze niż współczesne kalkulatory.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#56 Post autor: Templar » wt gru 16, 2014 17:22 pm

Ograniczone możliwości odbioru danych, robotem nie mogliby sterować w żaden sposób, musieli wysłać tam ludzi i od nich też nie mogli pełnych informacji otrzymać poza tymi, że 3 planety spełniają niektóre warunki potrzebne do życia. Ostatecznie postanawiają zaryzykować i wysyłają Anne z ekipą + jajeczka do ewentualnego zaludnienia.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#57 Post autor: Koper » wt gru 16, 2014 17:33 pm

Come on, od lat sondy i roboty dostarczają wystarczających danych. Jakoś ten minecraftowy robocik nazbierał wszystkie dane z czarnej dziury jakie potrzebowali i nikt nim nie musiał sterować.
A wysyłanie ludzi skończyło się tym, że Damon ich nakłamał a reszta z pierwszej ekipy umarła. :P
To dzieci z przedszkola by lepiej te wyprawy zorganizowali niż NASA z filmu Nolana.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#58 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 16, 2014 17:58 pm

Koper pisze:No to żeś odpowiedział, dobrze że marszu w obronie Interstellar nie zorganizowałeś i jeszcze konferencji pod hasłem "Zarzuty wobec Interstellar są sfałszowane" :D Skoro ta planeta "Hathawayowej" jest taka super to dla czego przez lata nikt się tam nie wybrał dopiero McConaughey musiał wsiąść Minecraftową wersję R2D2, siąść za stery jakiegoś nolanowego X-Winga i porzucić Elysium by lecieć do Anki. :P
Ale po co mieli tam lecieć? :? Skoro jak widzimy Murph udało się uratować ludzkość. Plan B nie był już potrzebny. Zresztą jak widzimy mało kto wiedział i wierzył, że z misji Lazarusa i Endurance ktokolwiek przeżył. Nie było potrzeby, ani też nikt nie chciał ryzykować wlatywać ten tunel czasoprzestrzenny.

I gdzie było powiedziane, że ta nowa planeta musi być super duper lepsza od Ziemii? Nie chodziło, aby znaleźć jakąkolwiek planetę, na której ludzkość mogłaby się osiedlić z szansą na przetrwanie. Kolejny, który oczekuje, drugiej "Pandory".
A o sondach i robotach to Mann nawet tłumaczy Cooperowi, że nie są w stanie one odczuwać tego co ludzie, a więc trudno liczyć, aby reagowały na otoczenie tak samo jak ludzie. Czy coś w tym stylu. Może dla niektórych to nie jest przekonywujące, ale jest w filmie wytłumaczone.

Naprawdę nie uwłaczając, ale widzę, że głównym problemem "Interstellar" jest że chyba spora część widzów zamiast głową to dupą oglądała ten film.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#59 Post autor: Koper » wt gru 16, 2014 18:23 pm

Wawrzyniec pisze:Ale po co mieli tam lecieć? :? Skoro jak widzimy Murph udało się uratować ludzkość. Plan B nie był już potrzebny.
Ale Plan A przewidywał że wszyscy tam za nią polecą przecież.
To chyba jakiś plan C się nagle objawił. Budowa Elizjum. :P
Wawrzyniec pisze:I gdzie było powiedziane, że ta nowa planeta musi być super duper lepsza od Ziemii?
A jaki sens przenosić się na gorszą?
Wawrzyniec pisze:Nie chodziło, aby znaleźć jakąkolwiek planetę, na której ludzkość mogłaby się osiedlić z szansą na przetrwanie. Kolejny, który oczekuje, drugiej "Pandory".
Na ziemi też mieli szanse na przetrwanie, cały ten problem z brakiem jedzenia czy jakimś grzybem/zarazą (??) zatruwającą powietrze był tak idiotyczny i nic tam się kupy nie trzymało, że nie jestem w stanie w niego uwierzyć.
Wawrzyniec pisze:A o sondach i robotach to Mann nawet tłumaczy Cooperowi, że nie są w stanie one odczuwać tego co ludzie, a więc trudno liczyć, aby reagowały na otoczenie tak samo jak ludzie. Czy coś w tym stylu. Może dla niektórych to nie jest przekonywujące, ale jest w filmie wytłumaczone.
Czyli jedno wielkie nolanowe pieprzenie o uczuciach? Sorry, ale to się ładu i składu nie trzyma. Sondy nie mają przekazywać wrażeń estetycznych pokroju: "no, miła okolica, ładne widoki, przyjemni sąsiedzi" tylko dane o warunkach umożliwiających egzystencję. Przecież wg Ciebie chodziło o znalezienie planety "na której ludzkość mogłaby się osiedlić z szansą na przetrwanie". Zaczynasz przeczyć sam sobie. :P
Wawrzyniec pisze:Naprawdę nie uwłaczając, ale widzę, że głównym problemem "Interstellar" jest że chyba spora część widzów zamiast głową to dupą oglądała ten film.
Nie, głównym problemem Interstellar jest logika na poziomie komisji Macierewicza, co oczywiście w żaden sposób nie przeszkadza gromadce fanbojów, którzy nie wiem czym myślą. Stopami? :P
Drugim problemem jest to, że Nolan to sprawny rzemieślnik ale nie ma dość wyobraźni by kręcić fantastykę. Wyszło to już przy okazji "Incepcji", gdzie jego świat snu był niczym w porównaniu do takiej "Papriki" - stać go było jedynie na zapętlające się schody, załamujące płaszczyzny czy akcję rondem z 007. Świat w "Interstellar" nie dość że równie nijaki to jeszcze jak na coś co miało jakieś tam aspiracje robienia za poważne S-F bez ładu, składu, sensu i odniesień do nauki.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#60 Post autor: Templar » wt gru 16, 2014 21:26 pm

Koper pisze:Come on, od lat sondy i roboty dostarczają wystarczających danych.
A mamy już sondę w jakiejś innej galaktyce? Voyagery też już dostarczają bardzo ograniczone dane i muszą transmisję powtarzać po kilkadziesiąt razy, takie są straty sygnału. A mówimy tu o linii prostej i nieprzerywanej możliwości odbioru sygnału przez radary na Ziemi.

A tam tak, tunel jest w ruchu i tylko przez jakiś czas jest "widok" na te planety i tylko wtedy można odbierać sygnał, a jeszcze planety też się obracają czy to wokół własnej osi czy wokół Gargantui, musi być odpowiednie ułożenie, żeby była transmisja. Czyli raz na kilka miesięcy czy lat możesz ustanowić jakąś krótką transmisję, w czasie której musisz przesłać tę samą wiadomość kilkadziesiąt razy z powodu strat sygnałowych. To przepraszam co Ty byś w takiej wiadomości przesłał? Roboty mogą zebrać wszystkie dane, ale same ich już nie zanalizują, do tego jest potrzebny człowiek, gdyby zostali na Ziemi to by gówno dostali od tych robocików, a tak wysyłając człowieka + robota, ten pierwszy może już na miejscu robić analizę tych danych i wysyłać najważniejsze dane na Ziemię.
Koper pisze:Jakoś ten minecraftowy robocik nazbierał wszystkie dane z czarnej dziury jakie potrzebowali i nikt nim nie musiał sterować.
No i co mu to dało, przesłał gdzieś samodzielnie te dane albo sam się wydostał z tej czarnej dziury? :P
Koper pisze:Na ziemi też mieli szanse na przetrwanie, cały ten problem z brakiem jedzenia czy jakimś grzybem/zarazą (??) zatruwającą powietrze był tak idiotyczny i nic tam się kupy nie trzymało, że nie jestem w stanie w niego uwierzyć.
No to akurat było oparte na Dust Bowl, trochę zmodyfikowane, Nolan tego już nie wyjaśniał, ale globalne ocieplenie może doprowadzić do powtórki Dust Bowl na całym świecie i wtedy już nie tak łatwo to będzie powstrzymać.

A te wypowiedzi staruszków na początku filmu to zresztą są z prawdziwego dokumentu o Dust Bowl.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ