Sleepy Hollow (TV, 2013)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Sleepy Hollow (TV, 2013)

#1 Post autor: Adam » wt wrz 24, 2013 21:04 pm

Obrazek

Najnowsza propozycja stacji FOX na sezon 2013/14 to serialowa wersja "Legendy o Sennej Kotlinie" autorstwa znanego duetu Kurtzman & Orci. Fabuła skupiona będzie wokół Ichaboda Crane'a, który razem z panią szeryf Sennej Kotliny rozwiązuje tajemnicze sprawy kryminalne spowodowane wielką bitwą pomiędzy dobrem i złem. Kurtzman i Orci napisali scenariusz razem z Phillipem Iscove, który jest pomysłodawcą serialu. W rolach głównych: Orlando Jones,Katia Winter, Nicole Beharie i Tom Mison.

Obrazek
Adam pisze:pilot Sleepy Hollowo bejrzany. fajna muza. nie odkrywa niczego nowego, ale klimat horrorowy zachowuje. sporo wiolonczeli i kontrabasów, są też chóry damskie i męskie (pewnie sample) i...cymbały :P jest dośc głośno zmiksowana więc nie jest zagłuszana dialogami czy efektami.. największe zaskoczenie że nie ma main title w ogóle (ani scorowo ani jako serial - może dlatego że to pilot?). jest za to piosenka, chyba Jagger śpiewa coś ze starych songów Stonesów. ale to nie jest raczej muza dla mnie do komfortowego słuchania na płycie. niestety nie mam end credits odcinka więc nie mogę sprawdzić kto tam w czym palce maczał... z przyjemnością obejrze kolejny, pilot mnie nawet wciągnął ale szału nie zrobił. (nie znam kompletnie historii, filmu z deepem nie widziałem).
Drugi odcinek fajniejszy. przede wszystkim naprawia troszkę to co najbardziej mnie śmieszyło po pilocie - że koleś się przenosi w czasie o 200 lat wprzód (technika, prąd, auta, telefony itd) a na nim w ogóle to nie zrobiło wrażenia, zero szoku cywilizacyjno-technologicznego. Teraz pokazali jak uczy się obsługiwać wszystko na żółtych karteczkach itd :D

muza znów głośno, typowo horrorowo. znów chóry itd. no i mamy main title!!! świetnie graficzne, ale b.krótkie, stąd muza bez szału.

ogólnie serial wciąga wg mnie, nieznającego pierwowzoru.. fajna bajeczka na odmóżdżenie którą mogli zrobić tylko amerykanie :) no i ciekawe co oni mogli wymyślić na 13 odcinków - chyba nie będzie tylko przez cały sezon bezgłowy jeździec szukał tego typka :D

a serial na fb po ledwo tygodniu już ma prawie 0,5 mln lajków. b.niezły wynik.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#2 Post autor: Kaonashi » wt wrz 24, 2013 22:03 pm

Kogoś to obchodzi poza Adamem :P :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#3 Post autor: Adam » wt wrz 24, 2013 22:05 pm

jak widać :P
Adam pisze:a serial na fb po ledwo tygodniu już ma prawie 0,5 mln lajków. b.niezły wynik.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#4 Post autor: Kaonashi » wt wrz 24, 2013 22:06 pm

Ale tutaj się pytam :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#5 Post autor: Adam » wt wrz 24, 2013 22:07 pm

a tu nie musi. mi się serial podoba, choć muza nie jest jego najmocniejszą stroną, nie bardzo moje klimaty :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#6 Post autor: Koper » śr wrz 25, 2013 16:51 pm

Kaonashi pisze:Kogoś to obchodzi poza Adamem :P :wink:
Może Mystera, on wciąga te seriale jak leci. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#7 Post autor: swordfish » śr wrz 25, 2013 18:05 pm

A to ma coś wspólnego z filmem Tima Burtona? I czy to w naszej TV (kodowanej, niekodowanej) można to obejrzeć, czy tylko nielegalnie w sieci?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#8 Post autor: Kaonashi » śr wrz 25, 2013 18:10 pm

No ma. W końcu Burton tej historii nie wymyślił :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#9 Post autor: Adam » wt paź 01, 2013 20:52 pm

serial jest najlepiej oceniany w reckach hataku z tegorocznych nowości :)

ale te historyjki są tak głupiutkie, że nie wiem ile było dubli ze smiechu, jak oni kręcili te sceny dialogowe cytując zdania i rozkminy o tych zjawach :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#10 Post autor: Adam » czw paź 03, 2013 22:26 pm

ledwo 3 odcinki za nami, a już zamówili kolejny sezon 8)

http://insidetv.ew.com/2013/10/03/sleep ... nd-season/

cóż, po takim sukcesie frekwencyjnym i dobrym przyjęciu, nie ma się co dziwić. zatem będzie szansa na wydanie scoru.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#11 Post autor: Templar » czw paź 03, 2013 22:53 pm

Ale z odcinka na odcinek widownia leci coraz bardziej w dół, nie wiem czy nie będą za rok tego żałować, tak jak to było z Touch, gdzie ostatecznie to widownia dna sięgnęła, a pierwszy odcinek oglądało ponad 12 milionów widzów, więcej niż Sleepy Hollow. No i na chwilę obecną recki mają na identycznym poziomie, ale Sleepy Hollow po każdym odcinku spadają oceny.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#12 Post autor: Koper » pt paź 04, 2013 16:55 pm

Ale przecież Templar wiadomo, że jak Tyler robi score to Adam będzie ideologię dorabiał i ględził, że taki zajebisty serial. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sleepy Hollow (TV, 2013)

#13 Post autor: Adam » pt paź 04, 2013 18:39 pm

tylko ze Brajan tam nawet 1/3 nie zrobił wiec Twa teoria fail :P do tego dodam, że absolutnie żadnego serialu z muzą Brajana do tej pory nie oglądałem, a troszkę ich już było (widziałem tylko pilota Transformers Prime).
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ