Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#226 Post autor: lis23 » ndz paź 30, 2016 15:22 pm

U mnie rozszerzona "Drużyna Pierścienia" i np. "Braveheart" na PS3 walą sporym ziarnem, zwłaszcza na jasnym niebie. Co ciekawe, na PS4 jest inaczej, lepiej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#227 Post autor: lis23 » pn paź 31, 2016 19:31 pm

Mel Gibson w wywiadzie z portalem Collider wyjawił, że początkowo film Braveheart - Waleczne Serce miał trwać znacznie dłużej, ponad trzy godziny. Co więcej, istnieje godzina nigdy niepublikowanych scen, a sam odtwórca głównej roli od dłuższego czasu negocjował ze studiem, by wypuścić na rynek wersję reżyserską produkcji. W sieci spekuluje się, że doskonałe przyjęcie Przełęczy ocalonych może zmienić nastawienie decydentów w tej kwestii.
http://naekranie.pl/aktualnosci/istniej ... xa-1349486

Ciekawe, czy Horner nagrał do tych scen muzykę?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#228 Post autor: Adam » pn lis 07, 2016 11:34 am

Kpiny sobie robią na kolekcjonerce 3d Przebudzenia Mocy - "Materiał dodatkowy może nie zawierać napisów" :roll: To co, za niedługo będą pisać "Pudełko może nie zawierać płyty" :?: :!: Cóż, nie chcą zarobić na mnie...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#229 Post autor: Gieferg » wt lis 08, 2016 12:48 pm

Bo to takie dziwne i dotąd niespotykane, że dodatki bywają pozbawione tłumaczenia PL czy w ogóle napisów.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#230 Post autor: Adam » wt lis 08, 2016 15:53 pm

przez wszystkie lata pisano jednoznacznie - "Materiał dodatkowy w wersji oryginalnej" LUB "Materiał dodatkowy z polskimi napisami" .. Taki zapis jak tutaj na pudełku to kpina. Łachę robią? Nie ma konkretu, nie ma kupna. Znam wiele osób, w tym ja, którym zalezy na spolszczonych dodatkach, i jeśli ich nie ma, nie kupują wydania.

Zamiast się porządnie za to zabrać, bo 80% wydań nie ma tłumaczeń, to wolą ściemniać omijając konkretną informację, jak tu, lub przemilczając w ogóle. Naiwnych nie znajdą..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#231 Post autor: lis23 » śr lis 09, 2016 12:39 pm

Adam pisze:Kpiny sobie robią na kolekcjonerce 3d Przebudzenia Mocy - "Materiał dodatkowy może nie zawierać napisów" :roll: To co, za niedługo będą pisać "Pudełko może nie zawierać płyty" :?: :!: Cóż, nie chcą zarobić na mnie...
He, kolekcjonerka "Mass Effect Andromeda" nie będzie zawierać płyt z grą ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#232 Post autor: WhiteHussar » śr lis 09, 2016 16:11 pm

A dziś dotarła do mnie przesyłka z :
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#233 Post autor: lis23 » pt mar 03, 2017 14:06 pm

Dobra, jutro przyjedzie do mnie Samsung SUHD 49KS7000S, w domu mam już odtwarzacz BDUHD Samsung UBD - K8500 i już jutro przekonam się, jak wygląda ten ubscaling materiału FHD do "UHD" (ponad 120 filmów na Blu-Ray) i jak sprawuje się PlayStation 4, bez PRO w nazwie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#234 Post autor: lis23 » pn mar 13, 2017 18:13 pm

Posiadam już w. w. sprzęt. TV jest całkiem ok, choć programy z kablówki (częściowo w SD a częściowo w HD/1080I) nie wyglądają tak dobrze jak na tv HD.
Sprawdziłem sobie dzisiaj kilka filmów na BD upscalowanych do "UHD" (jakość wybiera się w menu odtwarzacza UHDBD) i nie jest źle, obraz jest czysty, może jest trochę ziarna i na stopklatce widać różnice ale ogólnie jest ok. "Księga Dżungli" prezentuje się bardzo dobrze, podobnie "Zootopia". Gorzej z materiałami z Netflixa, które są tylko w FHD. Występuje jednak jeden problem - zarówno w materiałach z Netflixa jak i z BD; otóż podczas przejścia ze sceny w scenę, gdy mamy czarny ekran widać takie krótkie przejście z ciemnej czerni w jaśniejszą i znowu w ciemną. Może to jest efekt upscalingu?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#235 Post autor: lis23 » śr mar 15, 2017 12:05 pm

Dodam jeszcze, że ten tzw. upscaling kanałów tv hd (o SD to już szkoda gadać) do 4K to mrzonka i pic na wodę.
Programy HD na kablówce to albo 720p albo 1080i, nie ma mowy o 1080p a co dopiero o 4K ... Upscaling niewiele daje i z bliska (a ja muszę oglądać z pół metra) wygląda to po prostu brzydko.
Kiedy można się spodziewać, że kablówki zaczną nadawać programy w 1080p? Bo o 4K to nawet nie śmiem marzyć, skoro na takim Netrfliksie za kilka materiałów w 4K trzeba płacić najwyższy abonament. Swoją drogą, zaskoczył mnie brak drugiego sezonu "Daredevila" na Netfliksie.
Ostatnio zmieniony śr mar 15, 2017 13:55 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#236 Post autor: WhiteHussar » śr mar 15, 2017 12:50 pm

Wtedy zaczną nadawać jak im się to opłaci . Jak na razie to w PL większości ludzi dalej wystarcza jakość maks do 720p

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#237 Post autor: lis23 » śr mar 15, 2017 22:04 pm

No tak ... czyli, jak teraz kablówka zdziera ze mnie 170 zł za internet, kablówkę SD/HD/1080I, C+ i dwie karty do odbioru cyfrówki, to za FHD lub 4K zedrze dwa razy więcej w przyszłości?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#238 Post autor: WhiteHussar » śr mar 15, 2017 22:14 pm

Ileeee? No to nieźle płacisz.

Jeśli są takie ceny za oglądanie w Full HD to raczej i nas nic się nie zmieni.

Popatrz choćby na to , że sprzedaż filmów na Blu Ray w PL to jakaś kpina. W większości to wina dużych cen, bo 70 zł za premierowe wydanie np. "Przełęczy Ocalonych" żeby sobie tylko oglądnąć to za dużo. Jak dla mnie jest do zaakceptowania, ( ale ja jestem kolekcjonerem i jaram się taką jakością ), natomiast cena 160 zł z film w UHD to już przegięcie na maksa! Takich jak ja czy Ty to jest u nas mało, dlatego jakoś szybko nie przewiduje Full HD w TV czy UHD

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#239 Post autor: lis23 » pt mar 17, 2017 15:00 pm

WhiteHussar pisze:
śr mar 15, 2017 22:14 pm
Ileeee? No to nieźle płacisz.

Popatrz choćby na to , że sprzedaż filmów na Blu Ray w PL to jakaś kpina. W większości to wina dużych cen, bo 70 zł za premierowe wydanie np. "Przełęczy Ocalonych" żeby sobie tylko oglądnąć to za dużo. Jak dla mnie jest do zaakceptowania, ( ale ja jestem kolekcjonerem i jaram się taką jakością ), natomiast cena 160 zł z film w UHD to już przegięcie na maksa! Takich jak ja czy Ty to jest u nas mało, dlatego jakoś szybko nie przewiduje Full HD w TV czy UHD
60 zł - internet
60 zł - kablówka
40 zł - Canal +
10 zł - za drugą kartę/moduł do odbioru cyfrówki.

Te 60-80 zł to jeszcze ujdzie ale większość nowości na BD to nadal 90 - 100 zł, a UHDBD to koszt 150 zł, więc na razie nie mam żadnego filmu w tym formacie, pomimo posiadania odtwarzacza UHDBD. Całe szczęście, że odtwarzacz - w przeciwieństwie do tv, dobrze scaluje do 2160P materiał 1080P.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#240 Post autor: Michał Turkowski » śr mar 29, 2017 13:32 pm

Zaczynam wreszcie budowanie kolekcji ulubionych filmów na Blu-ray :)

Nie planuje żadnej wielkiej kolekcji, celuję jedynie w moje absoultnie ulubione (z różnych względów) filmy, jest tego około 20 tytułów, może kapkę więcej :)

Póki co, wygląda to następująco:

Obrazek

BOX "Władcy Pierścieni" - LOTRy Jacksona kocham całym sercem - uwielbiam wprost te filmy, każdy seans (zwłaszcza Drużyny) to dla mnie niesamowite przeżycie. W tym przypadku wydanie polskie i w jedynych uznawanych przeze mnie wersjach reżyserskich. Tylko takowe oglądam i uważam za słuszne. Wydane jest to piękne, choć boli że trzeba zmieniać płytę podczas seansu każdego filmu. Ale biorąc pod uwagę długość każdego filmu, kompresja do 1 dysku blu, obnażyłaby pewnie jakość. "Drużyna" ma też ten kontrowersyjny zielony kolor filtra, ale póki co tak jest i dopóty nie wyjdzie jakieś 4K z innym obrazem to tak musi chyba zostać.

Kolejny mój ukochany film - "Conan Barbarzyńca" to wydanie francuskie. Tutaj sprawa jest skomplikowana - wydania polskiego na blu-ray nie ma, z kolei wydania zagraniczne, w tym wydanie UK, mają spartaczoną ścieżkę dźwiękową, co objawia się w braku chóru (!) w kilku kluczowych sekwencjach filmu. Wydanie francuskie jest jedynym na rynku (obok koreańskiego bodajże), które ma poprawną ścieżkę dźwiękową. "Conan" wydany jest w ładnym steelbooku, razem z Destroyerem (którego osobno bym na bank nie kupił), ale cena była jak za jeden film więc nie ma tu problemu. Obraz Barbariana jest ok, Destroyer wygląda jeszcze lepiej.

"Godzilla" (2014) - przy całym moim uwielbieniu do serii o Godzilli, filmu Edwardsa zbyt nie lubię - w IMAX zabawa była przednia, ale poza nim to film tak na 5+, maks 6/10 - super sekwencje z potworami (ale jest ich za mało i za krótkie), kilka kapitalnie zainscenizowanych scen (scena śmierci bohaterki Binoche, przesłuchanie Cranstona, spadochroniarze, fatality w wykonaniu Godzilli :) ), świetna (ale zdecydowanie zbyt krótka) rola Cranstona, znakomita warstwa audio-wizualna - no i niestety nudna i mdła cała reszta. Niemniej jednak, kupiłem to w internetach za grosze.

Film Emmericha z 1998 również kupię na blu:) Zdaję sobie sprawę z wszystkich jego wad i bzdur, ale mam do niego niesamowity sentyment - mając 10 lat, VHSa z nim oglądałem do upadłego :) Również dziś bawię się na nim znakomicie, znacznie lepiej niż na filmie Edwardsa. Ot, taki guilty pleasure :)

Wczorajsze zakupy:

Obrazek

Wybitny "Ben-Hur" wreszcie kupiony, wersja zremasterowana na 2xblu. Będzie dobry kompan dla nadchodzącego wydawnictwa z nowym nagraniem muzyki Rozsy :)

No i najnowszy "Mad Max", którego wprost uwielbiam, musiał znaleźć się na półce :)

Teraz muszę ogarnąć wreszcie "Excalibura" Boormana i wszystkie części Rambo, którymi zastąpię stareńkie dvd.

ODPOWIEDZ