Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#211 Post autor: Michał Turkowski » sob sie 20, 2016 12:13 pm

hp_gof pisze:Ten zestaw jest powieleniem poprzednich, skoro nawet dodatki z LOTRa są na DVD. Tylko zmieniają po raz kolejny design i dodają następne świecidełka. Ja pozostaję przy moich rozszerzonych DVD LOTRa. Ale mogliby wznowić complete'y score'u ;)
No, rozszerzone DVD Drużyny nie ma tej makabrycznej zielonej barwy ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#212 Post autor: lis23 » sob sie 20, 2016 12:30 pm

Michał Turkowski pisze:
Zerknij lisie, przecież to masakra jest - ten filtr rujnuje wszystkie sceny, gdzie obraz powinien być soczysty, barwny - przecież znika niemal kompletnie błękit nieba jak np. w Shire

https://www.youtube.com/watch?v=Vwcm-73kZE8
Szczerze? Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Może dlatego, że przywykłem już do trybu wyświetlania obrazu "film" w tv, który jest najlepszym trybem i który też ma zbliżoną kolorystykę. Bardziej drażni mnie rzucające się w oczy ziarno widoczne na wersji BD. Wersja DVD nie ma tej zielonej kolorystyki, ale ona już na DVD nie wyglądała perfekcyjnie, tzn. musiałem przyciemniać obraz żeby nie widzieć pixeli na obrazie (najczęściej ciemne tło). Z drugiej strony, oglądałem ostatnio drugą część nowego "Star Treka" na BD i na stop klatce, obok ziarna też widać pixele, artefakty, co mnie negatywnie zaskoczyło.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#213 Post autor: Adam » ndz sie 21, 2016 07:36 am

mnie też nie przeszkadza ta "zieleń" - co więcej, dal mnie to jest po prostu przyciemnienie ekranu :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#214 Post autor: lis23 » ndz sie 21, 2016 12:28 pm

Wy to w ogóle nie macie problemu, bo filmy z BD oglądacie z odległości dwóch metrów, lub więcej, a ja z 20 cm, bo inaczej nie widzę napisów i w ten sposób rzuca mi się w oczy ziarno, piksele, itp. :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#215 Post autor: Michał Turkowski » ndz sie 21, 2016 15:27 pm

Adam pisze:mnie też nie przeszkadza ta "zieleń" - co więcej, dal mnie to jest po prostu przyciemnienie ekranu :P
To nie jest tylko przyciemnienie ekranu, tylko kompletna zmiana kolorystyki filmu.
Najwięcej tracą na tym sceny w Shire, które powinny być barwne kolorowe, zaś na blu, obraz jest taki mulisty jakiś. No i biel to już w ogóle fatalnie wygląda, spójrzcie na sceny śniegu czy Sarumana.

Na dowód:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#216 Post autor: lis23 » ndz sie 21, 2016 17:12 pm

Podobno kinowa wersja na Blu wygląda normalnie, czyli tak, jak na DVD - sprawdzał Ktoś?
Jeżeli Możesz, Sprawdź sobie jak wygląda tryb wyświetlania "film" w tv Samsunga - w tym trybie obraz jest nie tylko przyciemniony, ale też taki przygaszony i ja się do tego już przyzwyczaiłem, ale na początku nie mogłem go zdzierżyć ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#217 Post autor: Michał Turkowski » ndz sie 21, 2016 17:47 pm

lis23 pisze:Podobno kinowa wersja na Blu wygląda normalnie, czyli tak, jak na DVD - sprawdzał Ktoś?
Masz rację. Ta zieleń jest TYLKO na edycji rozszerzonej Drużyny na Blu.

Wersja kinowa na VHS, DVD i Blu, oraz wersja rozszerzona na DVD mają normalny obraz.

Więc pewnikiem coś zawalono przy realizacji rozszerzonego blu-raya...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#218 Post autor: Adam » wt sie 23, 2016 11:55 am

2-minutowa reklama na żywo z otwieraniem TEGO boxu przez aktora z LOTRa :shock: :shock: :shock: Jezu jakie wydanie :!:

https://www.youtube.com/watch?v=iUdhZoILWQw
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#219 Post autor: lis23 » wt sie 23, 2016 12:17 pm

Wydanie super, tylko kto im to kupi za 800 dolarów i jaka będzie cena w Polsce (o ile będzie), 3,5 tys. zł? Więcej?
A przy okazji, widziałem wczoraj pierwsze filmy na płytach UHDBD - 150 zł od sztuki ...
Oglądał już Ktoś "Batman vs Superman" w wersji rozszerzonej o 30 minut? Warto? Jest więcej Batmana? Film jest lepszy i warto go zakupić?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#220 Post autor: Gieferg » pt paź 28, 2016 23:36 pm

To nowe wydanie filmów z Śródżiemia to jakieś słabe jaja. Mam wszystkie EE na blu-ray + LOTRy także na DVD i więcej mi do szczęścia w tym temacie nie trzeba (no, poza Complete Recordings ma się rozumieć, ale o tym, to sobie mogę pomarzyć).

Stan kolekcji BD na koniec 2015:
Obrazek
Obrazek

Od tego czasu to i owo doszło, ale nie mam na razie fotki całości.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#221 Post autor: Bucholc Krok » sob paź 29, 2016 13:05 pm

Michał Turkowski pisze: To nie jest tylko przyciemnienie ekranu, tylko kompletna zmiana kolorystyki filmu.
Najwięcej tracą na tym sceny w Shire, które powinny być barwne kolorowe, zaś na blu, obraz jest taki mulisty jakiś. No i biel to już w ogóle fatalnie wygląda, spójrzcie na sceny śniegu czy Sarumana.
Tak mi się przypomniało. W bodaj Arcanii (Gothic 4 - taka gierka jakby ktoś nie wiedział :P ) zastosowali taki trick, że można ustawić kolorystykę EU i USA. Czy w USA inaczej widzą kolory? :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#222 Post autor: Michał Turkowski » sob paź 29, 2016 14:19 pm

Gieferg pisze:To nowe wydanie filmów z Śródżiemia to jakieś słabe jaja. Mam wszystkie EE na blu-ray + LOTRy także na DVD i więcej mi do szczęścia w tym temacie nie trzeba (no, poza Complete Recordings ma się rozumieć, ale o tym, to sobie mogę pomarzyć).
Co Gieferg sądzisz o tej zmienionej kolorystyce Drużyny ?

Ciekawe czy jest szansa że kiedyś to zmienią, poprawią, czy to już tak ma być i zostanie ?

To nowe wydanie zbiorcze z Hobbitami ma mieć ten sam transfer, więc pewnie bez zmian...

Gdzieś niby znalazłem info o tym że to było celowe, zmiana tej kolorystyki - jednak Jackson nigdy się do tego nie odniósł. Kolejna sprawa jest taka że z tego co się dowiedziałem, na kinowych pokazach rozszerzonej Drużyny, tej zieleni... nie ma.

Więc kompletnie nie wiem co o tym myśleć, chciałby kupić box blu z trylogią LOTRa ale nie daje mi spokoju ta Drużyna właśnie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#223 Post autor: Ghostek » ndz paź 30, 2016 09:25 am

Mówię wam, jest w tym jakiś cel.
W kolejnej ekranizacji, tym razem Silimariliona, okaże się, że LOTR był tylko projekcją w Matrixie. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#224 Post autor: lis23 » ndz paź 30, 2016 13:45 pm

Też czytałem, że ta kolorystyka była celowa i był to ponoć pomysł operatora i tylko do wersji rozszerzonej filmu.

Oto moja kolekcja:

u góry, filmy komiksowe, SF, u dołu Fantasy, przygodowe, historyczne i inne:

Obrazek

jeszcze niżej - Disney:

Obrazek

Disney osobno:

Obrazek

a tutaj, min. muzyczne BD, DVD i różne wydawnictwa:

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#225 Post autor: Gieferg » ndz paź 30, 2016 14:51 pm

Co Gieferg sądzisz o tej zmienionej kolorystyce Drużyny ?
Z jednej strony fanem tej kolorystyki nie jestem, ale z drugiej transfer wersji Extended jest ogólnie i tak o wiele lepszy (ostrzejszy, bardziej wyrazisty) niż wersja kinowa (o DVD nie wspominając), poza tym, jako że to nie jest jedyny film, któremu zazieleniono kolory (podobnie było z filmami Camerona na blu - Aliens, Titanic i remaster Terminatora - choć tam mniej to przeszkadza), na takie okazje mam w TV ustawiony tryb "niebieski", który to nieco łagodzi i już mi tak bardzo to nie przeszkadza.

Większy problem jest jak dla mnie z rozszerzoną Drużyną na DVD, gdzie jest mocno skopany dźwięk w wersji PAL, coś poszło nie tak z konwersją audio z 24 na 25 fps i w ścieżce dźwiękowej są słyszalne usterki dające się we znaki szczególnie w muzyce:

http://www.dvdactive.com/reviews/dvd/lo ... ition.html

By now you may have read about the various problems with the audio mix on the Region 4 disc. The pitch correction method used in the theatrical DVD set came under much scrutiny when it was first released, which makes the decision to use it again an enormous surprise. With the theatrical version the Region 4 mix had its level dropped by 9dB under the Region 1. But for this release it was only dropped by 3dB after the Dialnorm on both regions was set to –31dB. It may sound like a bunch of jibberish to some but the bottom line is the decibel cut on the Region 4 was not enough to eliminate popping and sound dropouts as a result of the pitch correction, which is a damn fine shame because had it not been for this problem the audio mix would have been basically flawless.

Now, will those with a sonically-average pair of ears really notice them? The short answer is probably yes, firstly because there are a few of them so you’ll most likely hear at least one during the film and secondly because I’ve just told you they’re there (along with many other reviewers). The pops basically sound like a harsh sound effect gone a little wrong and the first couple fall directly on top of a semi-loud effect such as Frodo bursting through a door. My ears are pretty sensitive mainly because my eyes are shot without glasses but I couldn’t really call these small defects distracting. Others may disagree but I think you’d definitely have to be focusing on the audio rather than the film to hear them most of the time. And then again, some ears may not even hear them at all, such as when I got five of my friends around to see if they could hear the pops. One by one they came in without me telling them what they were doing. I merely asked them if they noticed anything about the audio over a twenty-second piece. Only one commented about one of the pops, with the others either having no clue at all or merely guessing at things such as the sound effects or music.

So there you have it. I’m of the opinion that these small problems, even though they should have been ironed out in the authoring process, aren’t enough to distract from the action unless you’ve got sensitive ears or are just plain listening out for them. Nevertheless the mix itself is impeccable, with surround usage and the subwoofer providing the ultimate immersive experience.
Z kolei w rozszerzonym powrocie króla na DVD w jednej klatce pojawia się duże i wyraźne, białe 821 :P
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ