Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#271 Post autor: lis23 » pn kwie 03, 2017 21:46 pm

Krzysiek pisze:
pn kwie 03, 2017 21:25 pm
A nie przyszło Ci do głowy, że te wszystkie mocniej widziane "kreski" czyli obrysowanie postaci, wynika z tego iż w związku z wyostrzeniem kolorów, wyższą rozdzielczością i lepszym kontrastem (wszak wszyscy biją się o "czarniejszą" czerń) będzie to bardziej rzucało się w oczy?
Możliwe ale np. "Król Lew" też trafił do Imaxa i został przeniesiony w format 3D a w jego przypadku aż takich zmian w obrazie nie ma.
"Czarniejszej czerni" to tam nie ma, gdyż wszystko to co było w cieniu jest teraz z tego cienia wydobyte, przez co film (oczywiście, w moim odczuciu) zatracił swój oryginalny klimat. Osobiście podoba mi się ta pierwotna wersja, gdzie jest zatarta granica pomiędzy postacią a tłem i gdzie wygląda to jak film a nie jak kreskówka:

http://postto.me/io/beauty.and.the.beas ... 141021.jpg
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#272 Post autor: Krzysiek » pn kwie 03, 2017 22:45 pm

"Miecz w kamieniu" miał swoją premierę w 1963 roku a "Piękna i bestia" w którym?? Nie porównuj techniki rysowania :roll: Jeśli oglądałeś wcześniej na VHSie lub DVD to częściowo kreska się zlała lub była nieostra ze względu właśnie na rozdzielczość.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#273 Post autor: lis23 » pn kwie 03, 2017 23:04 pm

Krzysiek pisze:
pn kwie 03, 2017 22:45 pm
"Miecz w kamieniu" miał swoją premierę w 1963 roku a "Piękna i bestia" w którym?? Nie porównuj techniki rysowania :roll: Jeśli oglądałeś wcześniej na VHSie lub DVD to częściowo kreska się zlała lub była nieostra ze względu właśnie na rozdzielczość.
Eeee ... ale ja mówię o "Królu Lwie" a nie o "Mieczu w Kamieniu" ;) a więc trzy lata różnicy.

"Piękna i Bestia (org. Beauty and the Beast, 1991) – pełnometrażowy, amerykański film animowany, stworzony na podstawie francuskiej baśni ludowej.

Premiera kinowa w Polsce odbyła się w 1993 roku. 4 stycznia 2002 roku została zrealizowana nowa wersja dubbingowana na potrzeby wydania IMAX. W 2012 roku film ponownie trafia do kin – w wersji 3D (premiera: 3 lutego 2012 roku). "

Wersja z 2002 roku została gruntownie odnowiona, przemalowana na nowo, z poprawionymi kolorami oraz z wydobytymi elementami z cienia. Niestety, ale nie jestem obecnie w stanie znaleźć żadnych materiałów prasowych z 2002 roku ale polska prasa obszernie o tym pisała.

Ja film po raz pierwszy oglądałem w 1991 roku z pirackiej wersji VHS, która była w wypożyczalni i którą od razu przegrałem u znajomych na czystą taśmę ;) Film był w wersji oryginalnej z lektorem (mój wujek latał potem po mieszkaniu, krzycząc: "open the dor!" ;)), dlatego nie trawię go w wersji z dubbingiem - w kinie byłem w 1993 ale ów dubbing zupełnie mi nie podszedł i jest to jedyna animacja Disneya, którą zawsze oglądam w oryginale z napisami.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#274 Post autor: Krzysiek » wt kwie 04, 2017 16:16 pm

lis23 pisze: Eeee ... ale ja mówię o "Królu Lwie" a nie o "Mieczu w Kamieniu" ;) a więc trzy lata różnicy.
Tak, masz rację. Przepraszam. To Kolega Gieferg napisał:
"Nie za bardzo mnie interesują, ale jesli spotykałem się z ich krytyką to głównie wtedy, gdy obraz wyczyszczono z ziarna i wygładzono, czasami robiąc z niego istną plastelinę - jak tu: http://www.blu-ray.com/movies/The-Sword ... 43/#Review"
Ale wszystko i tak sprowadza się do transferu lub ew. późniejszej wizji producenta odnośnie tego jak ma (lub chciałby) wyglądać odnowiona wersja. Wszystko rzecz gustu.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#275 Post autor: Krzysiek » wt kwie 04, 2017 19:10 pm

A jeśli chodzi o polskie wydania w 4K....mizernie ale lekko się coś ruszyło:

http://4k-ultra-hd.poral.eu/unforgiven_4k_ultra-hd.php

i ten tytuł jestem w stanie kupić ponieważ nie mam na blu....

a jeśli kogoś interesuje to jeszcze coś takiego:

http://4k-ultra-hd.poral.eu/magnificent ... tra-hd.php

http://4k-ultra-hd.poral.eu/arrival_4k_ultra-hd.php

http://4k-ultra-hd.poral.eu/fantastic_b ... tra-hd.php

http://4k-ultra-hd.poral.eu/harry_potte ... tra-hd.php

130zł za Pottery :) hmmmm

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#276 Post autor: Krzysiek » wt kwie 04, 2017 22:00 pm

Skoro już jestem przy filmach blu, to trafiłem na fajną stronę o fanowskich okładkach do filmów

http://www.customaniacs.org/forum/custo ... ay-covers/

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#277 Post autor: lis23 » ndz kwie 23, 2017 13:33 pm

Ja to jestem wkurzony, że nie wydali u nas na UHDBD takich filmów, jak "Przełęcz Ocalonych" czy "La La Land". "Bez Przebaczenia" też bym chętnie przygarnął a Pottery kupię dopiero wtedy, gdy Warner wyda wersje reżyserskie ze wszystkimi usuniętymi scenami )od lat planują takie wydania), na razie zastanawiam się, czy warto zakupić "Fantastyczne Zwierzęta" na UHDBD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#278 Post autor: lis23 » czw cze 22, 2017 23:21 pm

Czyżby Disney powoli wchodził na rynek 4K?

http://www.blu-ray.com/movies/GUARDIANS ... ay/182005/

Niestety, nawet jeśli tak to nie ma pewności, ze ta wersja ukaże się na naszym rynku, gdyż wiele filmów, w tym także nowości się u nas w tym formacie nie ukazuje - vide "Przełęcz Ocalonych" czy "La La Land".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#279 Post autor: lis23 » wt lip 04, 2017 20:21 pm

"Strażnicy Galaktyki vol 2" na UHDBD, potwierdzeni!

Obrazek

Pierwszy film, który będzie warto zakupić na tym nośniku, premiera w USA, 22 sierpnia, u nas pewnie we wrześniu.

Specyfikacje płyt:

UHD 4K:
Audio: English Dolby Atmos, English 7.1 Dolby Digital Plus, English DVS 2.0 Dolby Digital; French 5.1 Dolby Digital; Spanish 7.1 Dolby Digital Plus
Subtitles: English SDH, French, Spanish

Blu-ray:
Audio: English DTS-HD Master Audio 7.1, English DVS, 2.0, Dolby Digital; French Dolby Digital 5.1; Spanish Dolby Digital 5.1
Subtitles: English SDH, French, Spanish

Ponoć w tym roku Disney ma wydać na UHDBD: Beauty and the Beast, Cars 3, Doctor Strange, Moana, Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, Rogue One: A Star Wars Story, Star Wars: The Force Awakens .
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#280 Post autor: Jedi-Master » ndz lip 09, 2017 06:53 am

Mam masę filmów, ale na DvD, temat jednak o Blu-Ray więc na razie posiadam:
Star Wars EP I,II,II Steelbook
Rogue One
Star Wars EP IV, V, VI Steelbook
Star Wars EP VII
Alien Ósmy Pasażer Nostromo
Iron Man
Niezniszczalni
Batman vs Superman

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#281 Post autor: lis23 » ndz lip 09, 2017 13:34 pm

Ja na Blu-Ray mam obecnie więcej filmów, niż zgromadziłem kiedyś na DVD przez 10 lat, a Blu kupuję znacznie krócej, niż kiedyś DVD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#282 Post autor: hp_gof » ndz lip 09, 2017 13:54 pm

Mnie się ostatnio kolekcja rozrosła, aż jestem w szoku, bo prowadziłem mocną selekcję, a wszelkiej maści promocje robią swoje i dobytek się powiększa ;) Mojej kolekcji DVD to jeszcze długo nie przebije, ale dotychczasowe miejsce na Blu-raye już mi się wyczerpuje. Nie chce mi się wypisywać, to wkleję zdjęcie. Ktoś widzi jaki(e)ś klucz(e) doboru filmów? :mrgreen:

Obrazek
Spoiler:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#283 Post autor: lis23 » ndz lip 09, 2017 14:55 pm

"Doctora Strange'a" jeszcze nie mam, czekam na jakąś obniżkę, promocje.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#284 Post autor: hp_gof » ndz lip 09, 2017 15:36 pm

Na empik.com kupiłem właśnie w promocji za 63 zł. Taniej już raczej nie będzie, chyba że za parę lat.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#285 Post autor: Gieferg » ndz lip 09, 2017 22:40 pm

Dałem 60 (i nie polecam, najsłabszy film MCU). Po świętach spodziewam się go zobaczyć za 40-50 zeta. "za parę lat" to w promocji i po 30 się złapie.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ