Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#61 Post autor: lis23 » ndz lut 02, 2014 13:46 pm

Templar pisze:
WhiteHussar pisze:Jak dla mnie ten TVN HD szału nie robi. Widziałem już kilka filmów i jest Bardzo Dobrze ale gdy zobaczyłem ten sam film na płytce to już inna bajka. To ta niewielka różnica między 1080p a 1080i pewnie zadecydowała. Kilka filmów na blu ray w 4K już jest ( na allegro jest ich sporo ). Pasowało by to porównać w jakimś Media Markcie czy gdzie
Tyle, że oni często nie puszczają materiału źródłowego w Full HD (nawet pomimo tego, że dany film jest dostępny w 1080p na BD), tylko np. 480p i skalują do HD. I poza tym nie ma też co porównywać z BD, bo w TV masz średnio do 10 Mb/s (sportowe kanały mają więcej, niektóre do 20 Mb/s), a na BD masz powyżej 30 Mb/s.
.
Ale TV HD i tak jest dużo lepsze od analogowej kablówki, którą mam obecnie podpiętą pod tv FHD - normalnie, masakra, a jak jeszcze dochodzą zakłócenia, jakieś prążki, linie, itp. / my mamy jedną kablówkę rozdzieloną na 4 tv / to w ogóle jest badziew.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#62 Post autor: lis23 » pt lut 14, 2014 17:32 pm

W Empiku jest sporo przecenionych filmów na BD - dodatkowo w salonach liczy się jeszcze upust 20 zł za oddanie filmu na DVD:

http://www.empik.com/kino-na-bd-promocj ... o=filmy-sg

ech, jednak nie, byłem z zamiarem zakupu czterech filmów po 25 zł i okazało się, że promocja - 20 zł za film na DVD już nie działa, działa teraz tylko ogólna obniżka cen, szkoda.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#63 Post autor: WhiteHussar » sob mar 01, 2014 04:25 am

Wyszło "Kick Ass" na blu ray w PL wersji ? Nigdzie nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Druga część ma POLSKĄ dystrybucję ...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#64 Post autor: lis23 » sob mar 01, 2014 17:46 pm

WhiteHussar pisze:Wyszło "Kick Ass" na blu ray w PL wersji ? Nigdzie nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Druga część ma POLSKĄ dystrybucję ...
Nie ma go tutaj, więc chyba nie:

http://poral.eu/filmy_wszystkie_k.php
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#65 Post autor: WhiteHussar » wt mar 04, 2014 20:58 pm

Co to ma być, że biblioteka filmów na blu ray z polskimi napisami czy lektorem jest tak mała? Co z wielkimi hitami ? Gdzie Forrest Gump czy Szeregowiec Ryan? Wie ktoś od czego zależy, że nie wydają płyt w PL wersji?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#66 Post autor: Krzysiek » śr mar 05, 2014 14:43 pm

WhiteHussar pisze:Wyszło "Kick Ass" na blu ray w PL wersji ?
Nie
WhiteHussar pisze:Co z wielkimi hitami ? Gdzie Forrest Gump czy Szeregowiec Ryan? Wie ktoś od czego zależy, że nie wydają płyt w PL wersji?
Od widzimisię osoby, która gdzieś tam siedzi i się nudzi w pracy. Taka osoba została zatrudniona po znajomości na stanowisku najmniej odpowiedzialnym. Czyli ma tylko zdecydować, czy można zadać sobie trud i wysłać do centrali maila z informacją by przerzucili napisy z poprzedniego wydania DVD na obecne w Blu.

Np. do tej pory nigdzie (u dystrybutora i w centrali) nie udało mi się uzyskać informacji jakim cudem pakiet DVD "Kompanii Braci" miał napisy polskie a wydanie w Blu już nie. Przy czym box w Blu jest bez problemu dostępny. Jaki to ma sens :?:

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#67 Post autor: WhiteHussar » śr mar 05, 2014 16:10 pm

O kampanii braci to już nie pisałem bo to żałosne

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#68 Post autor: lis23 » śr mar 05, 2014 16:24 pm

WhiteHussar pisze:Co to ma być, że biblioteka filmów na blu ray z polskimi napisami czy lektorem jest tak mała? Co z wielkimi hitami ? Gdzie Forrest Gump czy Szeregowiec Ryan? Wie ktoś od czego zależy, że nie wydają płyt w PL wersji?
Gdzie są reżyserskie wersje takich filmów, jak " Troja ", " Królestwo Niebieskie ", " King Kong " czy " Tańczący z Wilkami "?, o braku normalnych wersji niektórych filmów nie wspominając ( " Tańczący z Wilkami ", " Szeregowiec Ryan " ) nie wspominając już o serialach ( " Sherlock " ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#69 Post autor: WhiteHussar » śr mar 05, 2014 19:36 pm

To się prosi o pomstę do nieba. Nie po to kupiłem Blu Raya by nie móc oglądać na nim filmów. Jest jakaś szansa, że się to zmieni?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#70 Post autor: lis23 » śr mar 05, 2014 20:01 pm

Łaskawy CD Projekt wyda 14 marca Disney'owskiego " Herkulesa " na BD, ciekawe, jaką cenę sobie zażyczą?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#71 Post autor: WhiteHussar » śr mar 05, 2014 20:33 pm

(90 -120 zł) z Pocahontas było podobnie. Ja to bym gdzieś napisał o tego Szeregowcy Rayana i inne hity by wydali w takiej wersji w jakiej powinna być. Referendum krajowe by się przydało ...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#72 Post autor: lis23 » śr mar 05, 2014 21:18 pm

WhiteHussar pisze:(90 -120 zł) z Pocahontas było podobnie. Ja to bym gdzieś napisał o tego Szeregowcy Rayana i inne hity by wydali w takiej wersji w jakiej powinna być. Referendum krajowe by się przydało ...
Za " Pocahontas " w 2012 r. dałem ok. 60 zł, ostatnie animacje klasyczne Disney'a kosztowały 80 zł i takiej ceny się spodziewam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#73 Post autor: WhiteHussar » śr mar 05, 2014 21:20 pm

To chyba ja widziałem jakieś inne :/
Mimo to, fajnie by było zobaczyć Szeregowca Ryana na blu ray

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#74 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 06, 2014 00:26 am

Ja sprowadzałem sobie przez angielskiego Amazona dwupłytową edycję, no ale polskich napisów nie ma, tylko angielskie.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Blu - Ray - nasze filmowe kolekcje

#75 Post autor: Krzysiek » pt mar 07, 2014 10:41 am

Kiedyś jeszcze z napisami w pl można było coś kupić z australijskiego :lol: EZY DVD

To wszystko o czym biadolimy tyczy się też wydań w DVD. LOSTów ile wydano sezonów? A inne seriale? :twisted:

ODPOWIEDZ